PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bedirhan,Tarkanı Soladı;Görmüyolar!

belfü
03-05-08, 11:17
23 Nisan günü Tarkan'ın Antalya'da muhteşem bir konseri vardı. Hani çok para aldı diye ortalığı karıştıran konser. Tarkan'ın konser programı 55. olabildi.

23 Nisan'da TRT'de yayınlanan 3 program...Tolga Çevik'in Komedi Dükkanı, Tarkan'ın Antalya konseri ve Bedirhan Gökçe ile ...

Aykut Işıklar'ın da konuğu oldu, gece saat 23:00'dan sonra yayına giren ve sadece hoş sohbet ile güzel türküler ile şiirlerin dillendirildiği Gecenin Kıyısında, reyting sıralamasında kaçıncı oldu dersiniz?

Aykut Işıklar, TRT'de aynı gün yayınlanan 3 programın analizini yaptı ve çarpıcı bir sonuç çıkardı.

İşte Işıklar'ın o yazısı:

İki gün bekledim, baktım ki kimse görmek-yazmak ve size duyurmak istemiyor. Mecburen iş bana düştü. Oysa olayın içinde ben de olduğum için, önceleri yazmayı hiç düşünmemiştim. İstemezdim yani... Düşman ve kıskançtan daha bol ne var bu ülkede. Hiçbir şey üretmeden, sadece başkalarının ne yaptığı ile uğraşanlar... Özetle 'kendi reklamını yapıyor' derler diye çekindim.

Ama TV eleştirmeni arkadaşlar Bedirhan'ın başarısına özellikle gözlerini kapatınca, bazıları da öküz altında buzağı arayınca dayanamadım... Oysa gazeteciler için ayrı bir 'Türkiye gerçeği'... Kimlerle dans ettiklerini görmeleri açısından çok önemli. Her gün içinde engin fikirlerin olduğu yazılar yazıyorlar, her şeyi en iyi bilen kişi havalarındalar. Ama hep ahbap- çavuş ilişkileri içine sıkışmış kalmış halde...

Yapımcı arkadaşlar üzülmesin, ağır ağabeyler bozulmasın, patronun TV'si, oradaki güzel sunucu, kız cilveler, torbalar, çorba paraları falan filan. Peki bu beyler o yazıları okuyan kişileri yani Edirne'den Van'a kadar Türk halkını ne kadar tanıyorlar? Yani TV seyircisini, gazete okurunun beyninden geçeni okuyabiliyorlar mı? Örneğin Türk halkı hangi sanatçıları gerçekten seviyor, kimleri zevkle izliyor?

Kimi gerçekten sevip, albümünü para vererek alıyor, konserine gidiyor? İşte esas bunları bilmek gerekiyor. Bilmek için de araştırmak, düşünmek, hissetmek ve dürüst olmak gerekiyor. 23 Nisan akşamı TRT 1'de Bedirhan Gökçe ile Gecenin Kıyısında programı vardı. Konukları güzel yüzlü türkücü Nuray Yerlitaş ile ben idim. Program saat 23.09'da ekrana geldi. Yani prime-time bitmişti, hafta arası için bir hayli geç sayılırdı. Ama AB grubunda 'Günün en çok izlenen 39. programı' oldu. 1.2 reyting, 3.7 share ile...

AGB'nin yaptığı reyting araştırmasında ilk yüze giren programın yapımcısı göbek atıyor. Bir dizi ilk ona girince ekranda kalabiliyor. Durun durun daha bitmedi. Diyeceklerim var. Bunları iyi bir TRT izleyicisi ve destekleyicisi olarak yazıyorum. 23 Nisan günü Tarkan'ın Antalya'da muhteşem bir konseri vardı. Hani çok para aldı diye ortalığı karıştıran konser... Tarkan'ın konser programı ise ancak günün 55'incisi olabildi. TRT'nin yeni çocuğu Komedi Dükkanı ise 48. sırada yer aldı. Yani o şiir okuyan (çok da güzel okuyor be kardeşim) Bedirhan Gökçe şiir okudu, beni konuşturdu, Nuray'a türkü söyletti ve pop müziğin mega starı Tarkan ile son günlerin en popüler komedyeni Tolga Çevik'i solladı. Peki TV eleştirmeni arkadaşlar bunu niye yazmadı? Yazmaya elleri mi varmadı? Haber ise haberin kralı... İşte başlık 'Bedirhan,Tarkan ile Tolga'yı geçti.' Yorum ise...

Oooooo sayfalarca yazılabilir. Demek ki Türk halkının kimleri sevdiği, kimleri istediği gazetelerde yazıldığı gibi değilmiş. Zaten öyle olsa Türkiye bugünkü durumda olmazdı
Moral haber

MEGASTAR
03-05-08, 16:11
kim bu bedirhan 10 million kaset veya CD sattida biz mi bilmiyoruz?
Allah bu gazetecige akil versin Turk halki en cok bedirhani dinliyomus, vallahi ben ismini ilk kez duyuyorum:13:

herseyim
03-05-08, 18:04
bende ilk defa duydumm;) kim bu bedirhan?? asil sinir oldum:@

Pamela_beyazgul
04-05-08, 20:23
:(((((((( tarkan 1 numara

tunalı
04-05-08, 23:52
bedirhan dedikleri kişi bedirhen gökçeyse ben tanıyorum severek dinliorum şiirlerini ama tabikide tarkanı sollayacak kadar yada 10milyon albüm satacak kadar başarı kat etmiş değil

herseyim
04-05-08, 23:57
bu bedirhan cocuk deilmi yaww:D sila dizisinde silanin oglu:D

TARKANFREAK
05-05-08, 00:19
kim bu yaa???

karma_elcin
06-05-08, 15:53
komik olmuş..:)... kendi katılmasaydı o programa bahseder miydi acaba bundan???? :)..Tarkan saat 20:00'de konser verdi ve bütün dizilerle çakıştı...ona rağmen ilk 100'de ve TRT gibi zaplanmayan bi kanalda(bu arada Tarkan şu TRT'den vazgeçsin artık:D)
Eğer Bedirhan Gökçe saat 20:00'de çıksaydı Tarkan gibi 55. sırayı alabilir miydi onu da hesaba katmak lazım..cok lüzumsuz bi yazı bence :P

İZMİRLİ
06-05-08, 17:44
İYİ rayting almak ve kaliteli olmak bir zannediyor herhalde, öyle olsa GELİN-KAYNANA programları raytig rekorları kırmazdı canım ülkemde...:19:

yanii demem o ki raytig almak mesele degil önemli olan iyi bir iş ortaya cıkarmak....
rAytig ve kalite bir birine paralel degil...tarkan o gün super bir performans sergiledi, millet sihirli annem - büyülü bilmem neyi izlemeyi tercih ediyorsa TARKAN ne yapsın...
madonnayı cıkarsan millet yine onları izler :20: