PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Star Ruhu..

x_y_z
25-04-08, 18:50
90lı yıllar bir çok sanatçının çıkmasında etkiliydi,Ebru Gündeş,Serdar Ortaç,Mustafa Sandal,Gökhan Tepe vs.
Ancak bir çok kitle için "star" Tarkandı...Kıl oldum abiye "kıl" olanlar da vardı,
laf yerindeyse tapanlarda.Tarkan bu denli bir şarkıyla Türk halkına ulaştı.
Vazgeçemem,Oldu Canım Ara Beni;Gelipte Halimi Gördün Mü..Derken Tarkan en'lere yazdırmıştı bir kere adını,tutabilene aşk olsun.
Her neyse,Tarkan bir yere gelmeye çalışıyordu,bir şeyler yapacaktı.."Starlık"onun ruhunda vardı...

Zaman geldi,şıkıdım şıkıdım oynadı,zaman geldi "muck" öpücük gönderdi..Dünya müzik ödüllerini aldı..Zaman geldi kuzu kuzu oynattı insanları...Fakat hep aynı Tarkandı,başarılı,saygılı,efendi...

Eleştiriler elbette olacaktı,fakat Tarkan'a yapılan eleştiriler şu an hiç kimseye yapılmayan eleştiriler...Mustafa Sandal'dan tutun,Mehmet Ali Erbil'e,
Serdar Ortaç'tan tutun,Gökhan Özen'e..Bir şeyler yazdılar,çizdiler,
ama kime..? Tarkan,arttıkça arttı..Daha da geliştirdi kendini..Ve şu an "star" denince Türkiye'de akla Tarkan geliyor..

Başarı nedir?Çalışarak mı olur çalışmadan mı?Bunun en önemli örneği Tarkan..90ların hızı iki binleri geçti..Ve şu an Tarkan,dünya çapında bir star..
Eleştirilere,hiç kafa tutmadan gidiyor.Eleştiriliyor,yerden yere vuruluyor ama nedendir,starlığından ödün vermiyor...

Come closer satmadı dediler...Yine asılsız bir eleştiri..Çoğu akrabam,arkadaşlarım Bounce'yi,Start the fire'yı ilk çıktığı zaman dillerine takmışlardı.Ve hala da öyle..Tarkan çığ gibi büyümekte...

Hadi şimdi sıra Metamorfoz'da..Çığın en yükseğe ulaştığı yerde..Ne kadar eliştirilsede..!

Sevgilerimle;
x_y_z ;)

bounce
25-04-08, 23:44
güzel yazmışsın ama esinlenme var gibi geldi bana yanlış anlama sakın çünkü aktüel dergisinde de bu tarz bi yorum vardı .....

herseyim
25-04-08, 23:52
cok guzel beendim:)

Pamela_beyazgul
26-04-08, 07:41
Cok guzel soylemissin. Bravo begendim !!!

mEleNqolİc
06-07-08, 12:55
cok güzel yazmışsı tşk paylaşım icim

tunalı
06-07-08, 14:19
katılıyorm sana çok gzl
saol,

pare_pare
06-07-08, 14:29
evet tabiki onda o star ruhu olmasaydı böyle megastar olabilirmiydi

raena
06-07-08, 15:57