PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Harun Kolçak: Tarkan Yanlış Yapıyor

belfü
24-04-08, 10:28
Harun Koçak, Megastar Tarkanın son albümü "Metemorfozu beğenmediğini söyledi.
İSTANBUL - Tarkan’ın da bu meslekteki birçok kişi gibi hata yaptığını ifade eden Harun Kolçak, ünlü şarkıcıya şu önerilerde bulundu:

"Ortak çalışmalara yönelmesi lazım. ‘Hayır en iyisini ben yaparım. Söz-müzik ben yaptığım zaman bu iş olur. Ben şuyum, benim albümüm nasıl olsa satar’ düşüncesini ben de zamanında yaptım. İki seksen yattım. Bunca zaman yaptığı albümlere bakarsak son albüm, Tarkan’ın yapması gereken bir albüm değildi bence." (Ensonhaber)

gazeteport.com

tunalı
24-04-08, 11:02
haksız diyemiyecem ama tarkanın albümü çok güzel
dediği gibi ortak çalışmalar yapmalı

bounce
24-04-08, 11:15
harun kolçak bu konuda doğru söylemiş bence tarkan prodüksiyonda sadece kendi şarkılarına güvenmemeliiii......

szr67
24-04-08, 11:37
Tarkan eski tarzına devam etmeli bence,tarkan ses tonu ve eğitimi alaturka ne electro ya kaçıyo nede rock tarzına harun kolçak güzel şeyler söylemiş halka yakın sıcak şarkılar seçmeli tarkan karma albümünde olduğu gibi ölürüm sana albümünde olduğu gibi eğer otür parçalar yapmak da zorlanıyorsa sezen aksu ve nazan öncelden birlikde çalışabilir.Metamorfoz albümü çok şık bir albüm olmuş inanın vay anam vay ve pare pare şarkılarından başka parça ilgimi çekmiyo albümde come closer ve karma albümü dinliyorum tarkanın...

HakanÇelik
24-04-08, 12:41
Harun Kolçak kendi yaptığı bestelerle, Tarkan'ın yaptığı besteleri
kıyaslıyorsa aklından zoru var demektir. Tarkan'ın besteciliği en az
yorumculuğu kadar profesyoneldir. Bunu "Metamorfoz" albümüyle
bir kez daha kanıtlamıştır. Harun Bey'e kendi işine bakmasını öneriyorum.

karma_elcin
24-04-08, 14:11
offf Huarun Kolcak offf..asıl yanlışı sen yaptın Tarkan'a laf söyleyenler kervanına katılarak!..yani senin gibi hande yener'le düet mi yapsın Tarkan bunu mu istiyosun, bunu istiyosan kalsın almayalım..:(
Tarkan güzel işler yapmaya devam ediyo...

herseyim
24-04-08, 14:39
bir demet akalin bir ugur dundar simdidee harun kolcak:) offffff allahim offfffff insanlarin baska derdi yokk herkese karisirlarr;) bencee albumu super oldu;) herkes kendi onundeki pilava baksin bence;)

hermes
24-04-08, 15:20
Harun K nin son albumunu dinleyeniniz var mi?? Dinlemediyseniz hala, sakin dinlemeyin:) Cunku hakikaten cok kotu....!
Millet konusmak icin konusuyor iste.
Tarkan Forever

Tar-Khan
24-04-08, 16:00
biraz cok sert olmus...
en yii benim filan demiyor tarkan...
...ama öyle türkiyede
sirf onun besteleri olmasi beni bi yönden sevindiriyor..
icinden gelen seyleri yazmis...
onun düsüncelerini görebiliyorum...
ama evet dogru eksik cok albümde...
bence 1-2 hit parcasi ekleseydi albüme daha cok iyi olurdu...
misal püf´ü tarkan okusaydi albüme ekleseydi daha iyi olurdu bence...
ve cok az vokal-nagmeleri yapmis... az yapti dediysem cokda sesiz yapmis...
neyid o dudu sonunda veya verme sarkisinda sona dogru nagme show´u..
süperdi...
kaldiki hep ozan colakoglu olmaz kivanc.kla barismali...

denizmavisi
24-04-08, 16:49
Objektif bakacak olursak bazı şeyleri doğru söylemiş Harun Kolçak ancak Tarkanın kötüsü bile diğer sanatçıların iyisinden daha iyidir bana göre herşeyden önce sesi yeter

arjen22-tarkan
24-04-08, 17:20
haksız demeyeceğim ... Keşke daha dikkatli dawransa

MEGASTAR
24-04-08, 17:25
Ya Harun Kolcak in su ana kadar yaptigi en iyi is nedir bi soylermi bize.
Bizim yani Turkiye Cumhuriyeti vatandaslarinin Sadece bir tane Star i var O da MEGASTAR TARKAN.
Bu hep boyleydi ve boyle kalcak. Varsa tane ornek gostersinler TArkan in tahtini elinden alicak ama nerde yok gelmedi gelmiyecek te
HERkes Kendi i$ine Baksin!!!!

TARKANFREAK
24-04-08, 17:31
alla halla yaa. agzi olan konusuyo valla...ya harun kolcak diye bir isim kaldimi acaba piyasada?? hem kendini kendi seviyesindeki insanlarla kiyaslasin ve karsilastirsin..tarkan ona agir basar, ezilir altinda..

herseyim
24-04-08, 17:38
bencede harun kolcak in zamani gecdii :) yaslandi artikk:) dunya stari olamadi diee kiskaniyor isde:)

bakalim sirada hangi unlu varr??:) merakla bekliyorum:)

dier unlulerin isi Tarkani cekememek:D

RaSKaS
24-04-08, 20:05
Bir Harun kolçak kalmıştı
o da konuştu
başkalarının üzerinden prim yapma anlayışı giderek artıyor ...

leyla
24-04-08, 23:42
ben harun kolcaki tanimiyorum ama bencede tarkan eski tarzinda devam etmeli dudu hup kuzu kuzu olurum sana simarik sikidim,bu sarkilari sadece turkler sevmedi yabancilar da sevdi turk olmayanlar da sevdi ve bu sarkilar hit oldu ama tarkanin yeni albumundeki sarkilari yabancilar turkce bilmeyenler sevmedi.tarkanda guzel besteler yapiyor ama bir albumu tamamen kendi sarkilarindan yapmamali,farkli muzisiyenlerle bir album yapmali ve kendi sarkilarini da albume koymali.

sinemtevetoglu
24-04-08, 23:47
Harun Kolçak'a, düşüncelerine ve müzisyenliğine çok büyük saygı duyuyorum...asla kompleksleri olmayan ve her zaman mantıklı düşnebilen bir insan... bu nedenle beğenmedim diyorsa beğenmemiştir... önerilerde bulunmuşsa sevdiği için bulunmuştur! dikkate alınmalıdır diye düşünüyorum...ben son albümü herşeyiyle seviyorum ama böyle düşünenlerde olabilir tabii...

Pamela_beyazgul
25-04-08, 19:45
Harun Kolçak kendi yaptığı bestelerle, Tarkan'ın yaptığı besteleri
kıyaslıyorsa aklından zoru var demektir. Tarkan'ın besteciliği en az
yorumculuğu kadar profesyoneldir. Bunu "Metamorfoz" albümüyle
bir kez daha kanıtlamıştır. Harun Bey'e kendi işine bakmasını öneriyorum.

Cok dogru yazmissin katiliyorum sana

Gizemm
25-04-08, 21:25
kendı göruşu saygı lasımmm ama tarkanın her albumu oldukça gusel

x_y_z
25-04-08, 21:30
Harun Kolça'ta bir bakıma haklı..Sezen Aksu'nun yaptığı besteler (Şeytan Azapta,Şıkıdım vs.) ve Nazan Öncelin yaptığı bestelerden(Dudu,hüp vs.)
kullanmalıydı..Veya yine,Ümit sayın,mahzar alanson vs. alabilirdii..
Fakat 10 şarkının sözleri ve müzikleri Tarkana ait olsada,Tarkan bu işi yapamıyor diyemeyiz..Çünki daha 4 ayda 600 bine yakın sattığına göre,
bu işin megastarı Tarkandır abicim..Peki bana Harun Kolçağın 50 bin satan
bir albümünü gösterin,sadece 50 bin ya...

herseyim
25-04-08, 21:38
gosderemezler:) cunku hayatinda o kadar sattigini hatirlamiyorum:) dunyada bundan sonrada satamaz yani o kadar:) ancak belki ruyasinda gorur;)