PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İğneyi kendimize batıralım

HakanÇelik
23-04-08, 12:09
Son günlerde iki şey dikkatimi çekti. İlki çoğumuz yönetmeniz, aranjörüz, şarkı sözü yazarıyız, ya da menajeriz... İkicisi ise insanların duygularına, bu Tarkan da olsa artık değer vermiyoruz. Yapılan yorumları bazen ağzı açık şekilde okuyorum. Daha sonra bu "düşünce özgürlüğüne" girer diye kendime telkinde bulunuyorum. Fakat "bana göre" diye başlayan cümlelerin çoğu Tarkan'a hakarete kadar gidebiliyor. Hepimiz Tarkan'a yol göstermeye ne kadar da meraklıymışız? Tarkan'ın açığını yakalamak için pusuda bekliyormuşuz da haberimiz yokmuş. Aman ne "Pare Pare"si, biz müzikal açıdan daha arabesk koksada "Dedikodu"ya klip isteriz. Sen nasıl bizim istediğimiz şarkıya klip çekmezsin!!! Üstelik klip de olmamış. Klip de önce uçacaktın, daha sonra 5 takla atacaktın; yetmez bize, bir de kendini tekrar edip "İkimizin yerine" ya da "Sorma kalbim" gibi klip çekecektin. Olmamış !!!

Lütfen herkes elini vicdanına koysun. Biz Tarkan fanları böyle yaparsak "Megastar"ımıza kim destek olacak. Birazcık da olsa iğneyi kendimize batıralım. Yok şarkılar "kuzu kuzu" ya da "şımarık" gibi olsun. Hayır kardeşim bundan böyle hiç bir şarkı onlara benzemeyecek. Tarkan değişimin henüz başında. Onunla birlikte değişime ayak uyduranlar, Tarkan'la birlikte kalacak. Diğerleri eski albümleri ve klipleri izlemeye devam etsin. Yolumuz uzun, biz yolumuza devam etmeliyiz. Arkaya bakacak zamanımız yok...

Bütün çocukların bayramını kutlarım.

Hakan Çelik
23 Nisan 2008

eskalen
23-04-08, 12:17
Güzel bir yazı olmuş.....bu iğneyi kendimize batırma durumu herkes için geçerli olması temennisiyle......Teşekkürler....

aliyaşar
23-04-08, 12:51
çok güzel cevap vermişsin o kişilere abi tebrik ederim valla :20: tarkanın bu değişimini sevmeyen burda niye duruyoki eleştiri için mi?burası sadece eleştiri yeri diil.kuzu kuzu gibi şunun gibi bunun gibi olmamış diyosunuz.onlar gibi olunca da neden onun gibi olmuş.olmamış hep aynı tarkan diceksiniz.yazdıklarımızı bi kaç kere dşünüp yazalım arkadaşlar
sevgi ve saygılarımla...

x_y_z
23-04-08, 13:31
süper bir yazı olmuş :20: Evet,aynen öyle..Eski klipleri beğenen varsa eskilerde kalsın..Ben hala eski kliplerini sevip dinliyorum ama yeniler daha tat veriyor..Pare pare gayet güzel bir klip..

devilscream
23-04-08, 13:49
yaziyi gayet icten ve dogru düsüncelerle yazmissin
zaten tarkana destek cikan tarkan hayranlarinin ona yapilan acimasiz elestirileri gördügünde cok üzüldügüne eminim
diger arkadaslarda kendi düsünceleri olmasina ragmen bazen cizgiyi asmayi basarabiliyorlar
"Pare Pare" klibi ile ilgili bir konu aciliyor oraya elestiri yapiliyor
ayni kisi gidiyor baska bir konu da yine klibi elestiriyor
yetmedi klip icin elestiri konusu aciyor ve bir defa da orada elestiriyor
nedir bu kardesim bir kere elestir katilan katilir,defalarca tekrarlamanin anlami nedir
yazik ya valla yazik:13:
yazi icin tesekkurler Hakan Abi

herseyim
23-04-08, 13:51
cok guzel bir yazi:) gercekden dogru soylemissin;) tarkani elesdirenler gercek fan degil bencee;) elesdirenler neden uye olduki bu siteye onu annamadim;)

devilscream
23-04-08, 14:02
tarkani elesdirenler gercek fan degil bencee;)
tarkani elestirenler de tarkan fani olabilir
kimse kimseye sen tarkani elestirdin iyi fan degilsin diyemez
sadece dozunu iyi ayarlamak lazim
ayni elestiriyi farkli farkli konularda sürekli tekrarlamamak lazim
elestiri olsun ama haddimizi asmadan,seviyeli ve güzel elestiriler olsun:20:

**MegaStarkan**
23-04-08, 14:03
cok guzel bir yazi:) gercekden dogru soylemissin;) tarkani elesdirenler gercek fan degil bencee;) elesdirenler neden uye olduki bu siteye onu annamadim;)
Bence yanlis düsünüyorsun. Elisdiri iyidir. Bazen gözleri acar, ama dozunda olmali, yapici olmali.
Sanilmasin ki simdi elisdiri yapan fan'ler, kötü fan'ler.
Dogru düzgün elisdiri yapan üyelerin bu konuda korkusu olmasini istemem.
Hakan'in yazisi daha cok baska adrese gidiyor, onlar kendilerini biliyordur ;)
Güzel olmus Hakan, tesekkürler.

Edit:

tarkani elestirenler de tarkan fani olabilir
kimse kimseye sen tarkani elestirdin iyi fan degilsin diyemez
sadece dozunu iyi ayarlamak lazim
ayni elestiriyi farkli farkli konularda sürekli tekrarlamamak lazim
elestiri olsun ama haddimizi asmadan,seviyeli ve güzel elestiriler olsun:20:
Benden önce davranmissin ;)

gence
23-04-08, 14:23
Harika yazmışsınnnnnnn.Düşünrüm ama kelmelere dökemem.Tercüman olmuşsun düşündüklerime ,teşekkürler

herseyim
23-04-08, 14:51
ama bazi insanlar dozunu kacirmiss bence;) onun icin oyle yazdim biraz canim sikildi o yuzden;)

İZMİRLİ
23-04-08, 16:41
bence eleştirilerin cogu pare parenin klibinin begenilmemiş olmasından degil...

tarkan.com da oylama yapılıpta ilk 3 de olmayan bir şarkıya klib cekilmesi...eger tarkan bize oy kullandırmasa o zaman konuşmanın anlamı yok ama oy kullandırıp hiç alakası olmayan bir şarkıya klib cekiyorsa bundan dolayı eleştirmek dogal diye düşünüyorum...
ayrıca tarkan fanı olmak tarkanı övmek-yüce ulu göstermek anlamına mı geliyor bunuda sorgulamak lazım...
tabii eleştirirkende sınırların dışına cıkmamak lazım begenmek veya begenmemek kişisel şeylerdir ama herşey dozunda olmalı...

seninde dedigin gibi biz tarkan fanı olarak desteklememiz lazım ama yanlış gördügümüz şeyleride acıkca söylememiz lazım...

hakaret e kadar varan eleştirileri yapanları ( eger varsa) bende kınıyorum ama onun dışında eleştirmek dogaldır...

karma_elcin
23-04-08, 17:38
Aman ne "Pare Pare"si, biz müzikal açıdan daha arabesk koksada "Dedikodu"ya klip isteriz. Sen nasıl bizim istediğimiz şarkıya klip çekmezsin!!! Üstelik klip de olmamış. Klip de önce uçacaktın, daha sonra 5 takla atacaktın; yetmez bize, bir de kendini tekrar edip "İkimizin yerine" ya da "Sorma kalbim" gibi klip çekecektin. Olmamış !!!

duygularıma tercüman olmuşsun cok güzel bir yazı teşekkürler..bu ülkede herkes eleştirmen olmuş malesef; tabi buna eleştiri de denmez ama neyyse :S:S:11:

bounce
23-04-08, 18:03
bence eleştirilerin cogu pare parenin klibinin begenilmemiş olmasından degil...

tarkan.com da oylama yapılıpta ilk 3 de olmayan bir şarkıya klib cekilmesi...eger tarkan bize oy kullandırmasa o zaman konuşmanın anlamı yok ama oy kullandırıp hiç alakası olmayan bir şarkıya klib cekiyorsa bundan dolayı eleştirmek dogal diye düşünüyorum...
ayrıca tarkan fanı olmak tarkanı övmek-yüce ulu göstermek anlamına mı geliyor bunuda sorgulamak lazım...
tabii eleştirirkende sınırların dışına cıkmamak lazım begenmek veya begenmemek kişisel şeylerdir ama herşey dozunda olmalı...

seninde dedigin gibi biz tarkan fanı olarak desteklememiz lazım ama yanlış gördügümüz şeyleride acıkca söylememiz lazım...

hakaret e kadar varan eleştirileri yapanları ( eger varsa) bende kınıyorum ama onun dışında eleştirmek dogaldır...

izmirliye aynen katılıyorum tarkan hayranıyız diye eleştiremeyecekmiyizzz belki de tarkan eleştirilmnedi diye şu an düşüştee kime sorsam albüm hiç olmamış diyorrr ......
yani bence eleştiri her zaman başarı getirir ama sınırını bilerek tarkanın da dediği gibi hayranlarımın nazarı bana dokunmaz.......ben şunu anladım yazdıklarınızdan tarkan hiç eleştirilmesin ....eleştirenler tarkan fanı değil ne demek ya.Biraz akla yakın fikirler yazılmalı.
Bence tarkan bu pohpohlanmalardan sıkılmıştır belkide...
Yapıcı eleştireler yapılıyor ve devamı da gelmeli ki başarıyı yakalayalım..

devilscream
23-04-08, 18:18
izmirliye aynen katılıyorum tarkan hayranıyız diye eleştiremeyecekmiyizzz belki de tarkan eleştirilmnedi diye şu an düşüştee kime sorsam albüm hiç olmamış diyorrr ......
yani bence eleştiri her zaman başarı getirir ama sınırını bilerek tarkanın da dediği gibi hayranlarımın nazarı bana dokunmaz.......ben şunu anladım yazdıklarınızdan tarkan hiç eleştirilmesin ....eleştirenler tarkan fanı değil ne demek ya.Biraz akla yakın fikirler yazılmalı.
Bence tarkan bu pohpohlanmalardan sıkılmıştır belkide...
Yapıcı eleştireler yapılıyor ve devamı da gelmeli ki başarıyı yakalayalım..
bence sen yorumlari bi daha oku istersen
ne demisiz:"seviyeli elestiri,dozunda olan elestiri"
yani ayni elestirileri tekrar tekrar yapmanin anlami yok diyorum
daha once bir konuda bir elestiri yapan bir arkadas baska bir zaman baska bir konuda da ayni elestiriyi yapmis
hatta bunlar o'nu kesmemis,bi de konu acip elestirilere devam etmis
bunun hic geregi yok,ilgili konu da fikirlerini,elestirini seviyeli bir bicimde dile getirirsin,gerisine gerek yok zaten...
zaten kimsenin tarkan elestirilmesin dedigi falan yok...

karma_elcin
23-04-08, 18:21
daha once bir konuda bir elestiri yapan bir arkadas baska bir zaman baska bir konuda da ayni elestiriyi yapmis
bunun hic geregi yok,ilgili konu da fikirlerini,elestirini seviyeli bir bicimde dile getirirsin,gerisine gerek yok zaten...

katılıyorum..:20: hadi bir kere eleştirildi bari aynı şey farklı konularda 10 kere soylenmesin..durup durup sanki anlamamışız gibi sürekli telkin etmek ne kadar doğru? biraz dikkat edelim...:9:

herseyim
23-04-08, 18:25
devilscream e ve karma elcin e katiliyorum;) cok dogru soylemissinizz;)

İZMİRLİ
23-04-08, 20:46

tamam bende zaten o dozu aşanları korumak derdinde degilim...bazıları seninde belirtigin gibi abartıyor...sadece herkesin görüşüne saygılı olmak ve yapıcı görüş ve eleştirilere acık olmayı savunuyorum ama bunuda yaparken diger arkadaşlarımında dedigi gibi işi hakaret boyutuna taşıyanları kendi vicdanına bırakıyorum....

eleştiri-hakaret bu ikisi farkı şeyler arasındaki ince cizgiyi koruyalım tarkandaşlarım:20:

Pamela_beyazgul
24-04-08, 08:13
Cok dogru yazmissin !!!! Aynen oyledir. Bravo!!!