PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan İngiltere kapısında üç saat bekledi

HakanÇelik
15-04-08, 09:50
http://img.sabah.com.tr/2008/04/15/gny/im/87DA7653789D114188A6CE42r.jpg
Tarkan İngiltere kapısında üç saat bekledi

İpek DURKAL/GÜNAYDIN

Yeni albümü 'Metamorfoz'un ilk konserini Londra'da veren Tarkan, ülkeye girişte tam üç saat bekletildi. Giriş iznini ise Dışişleri Bakanlığı'nın yardımıyla alabildi..

Tarkan son albümü Metamorfoz'un ilk konserini Londra Wembley Arena'da verdi. Yaklaşık yedi bin kişinin izlediği konser biletinin fiyatları 40-70 pound'dan satıldı. 2.5 saatlik konser boyunca eski ve yeni şarkılarını seslendiren Tarkan, İngilizce şarkılarını salondaki binlerce kişiyle birlikte söyledi. Konserden bir gün önce İngiltere'ye gelen Tarkan, havaalanında yaklaşık 3 saat bekletildi. Pasaportundaki yanlış vizeden dolayı bekletilen Tarkan'ın, ülkeye girişine Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girmesiyle izin verildi. Ancak pasapotuna el konuldu ve ertesi gün de ülkeden ayrılması istendi. Konserden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tarkan, "Az daha beni geri gönderiyorlardı. Herkes geçti, bir tek ben kaldım. Biraz içlendim doğrusu" dedi. Sözlerine, "Seyahat ederken zorluk yaşıyoruz. Hükümet, sanatçıları korusun" diye devam etti. Konserden sonra, kendisi için düzenlenen partiye katılmadan sevgilisi Bilge Öztürk ile Arena'dan ayrılan Tarkan, gazetecilerin Öztürk'le evlenip evlenmediğine dair sorularına 'Hayır' yanıtını verdi. Ünlü sanatçı, "Evliliği kim icat etti bilmiyorum ama çok merak ediyorum" dedi. Gazeteciler, "Bilge Hanım evlilik teklifi bekliyor olabilir mi?" diye sorunca Öztürk, "Aynen" diye bağırdı. Tarkan'ın da Öztürk'e dönüp "Doğru mu?" diye sorması gülüşmelere neden oldu.

http://img.sabah.com.tr/2008/04/15/gny/im/24FA8D4C5781634497779405r.jpg

http://img.sabah.com.tr/2008/04/15/gny/im/3E0DACA5BDB04D449DA33A5Fr.jpg
http://www.sabah.com.tr/gny/haber,0E20CDA678E84F1CB855CA5D060F0B18.html

aliyaşar
15-04-08, 11:34
vaaaaaav görüntüler süper ya işte budur Megastar ımıza da bu yakışır.;) bu güzel haber için çok çok teşekkürler

eskalen
15-04-08, 11:42
Harika...Oradaki hayranlarını coşturmuş Tarkan:)....Hem tv lerde hem gazetelerde tam bir gurur kaynağı Tarkan......

MEGASTAR
15-04-08, 17:25
Megastar sınırda kuzu kuzu bekledi
7 yıl aradan sonra Londra’da bir konser veren Tarkan, ülkeye girişte vize sorunu yaşadı. Belgeleri olduğu halde 2.5 saat bekletildiğini söyleyen Tarkan, “Ben açıkçası biraz içlendim” dedi

Arkadaşına gönder
Sitene ekle
Sayfayı yazdır
TARKAN’IN Metamorfoz adlı albümünün tanıtımı amacıyla Avrupa, Orta Asya ve Ortadoğu’yu kapsayan turnesinin ilk ayağı Londra’da yapıldı. 7 yıl aradan sonra Londra’da Wembley Arena’da konser veren Tarkan, basın mensuplarına İngiltere’ye girişte vize yüzünden sorun yaşadığını anlattı. “Bütün orkestra geçti, bir ben kaldım” diyen Tarkan, 2.5 saat bekletildiğini söyledi. Duruma tepki gösteren Tarkan, “Ben açıkçası biraz içlendim. Bizlere biraz daha kolaylık sağlanması gerekiyor diye düşünüyorum” dedi.

YAKLAŞIK 5 bin kişinin izlediği konserde Tarkan, eski hitlerinden ve yeni albümü Metamorfoz’daki şarkılarından oluşan bir playlist’le sahneye çıktı. Tarkan’ı izlemeye gelen seyircilerin arasında Türkler çoğunlukta olsa da, konser salonu içinde dalgalanan İspanya bayrakları dikkat çekti. Konseri çok sayıda İngiliz de izledi. Özelikle Tarkan’ı Avrupa’da büyük üne kavuşturan “şımarık” çalmaya başladığında, konser sırasında oturan yabancıların ayağa kalkıp şarkıya eşlik etmesi dikkat çekti.

Londra’yı salladı

Türk popunun uluslarası üne sahip megastarı Tarkan, Londra’daki ünlü Wembley Arena’da verdiği konserle 7 yıl aradan sonra İngiltere’deki hayranlarıyla buluştu

Tarkan’ın ‘Metamorfoz’ adlı albümünün tanıtımı amacıyla Avrupa, Orta Asya ve Ortadoğu’yu kapsaması planlanan turnenin ilk ayağı Londra’da yapıldı. İngiltere’nin her bir yerinden Tarkan’ı izlemeye gelen hayranları Tarkan’ın neredeyse bütün şarkılarına ayakta eşlik etti. Yaklaşık 5 bin kişinin izlediği konserde Tarkan birkaç kez kiyafet değiştirdi. Sahneye beyaz takım elbise, siyah gomlek ve kravatla çıkan sanatçı, 2 saat sahnede kaldı. Kadın ve erkek dansçıların eşlik ettiği sahnede lazerli görüntüler dikkat çekti. Tarkan’ın “Şımarık”, “Kuzu Kuzu”, “Unutmamalı”’ gibi eserlerini söylediği sırada salondaki herkes kendisine ayakta eşlik etti.

‘Sizi çok seviyorum’
Tarkan İngiltere’de 8 yıl aradan sonra verdiği ilk konser olan Wembley konserinde, salonu dolduranlara “Sizi çok seviyorum. Bunu gönlünüzü almak için söylemiyorum. Tümüyle gerçek, sizi gerçekten çok seviyorum. Arayı bir daha bu kadar uzatmayalım“ dedi.
Gazetecilere kesinlikle fotoğraf çektirilmeyen konserde Wembley Arena görevlileri çekim yapılmasını engellemek için gazetecilerin kameralarını topladı. Gazetecilerin tepkisine neden olan fotoğraf yasağının Tarkan’ın isteği üzerine yapıldığı öne sürüldü.
Kıbrıslı işadamları Mex Mehmet ve Zu Zühtü’nün sahibi olduğu ‘Absolute Events’in düzenlediği konserde hem oturmalı hem ayaklı biletler satıldı. Biletlerin fiyatları 40-70 sterlin arasında değişiklik gösterdi.
Tarkan’ın fotoğrafının olduğu tişörtler ve yeni albümünün de satışa çıkarıldığı konserde Tarkan’ın İngiliz hayranları ‘Tarkan number one’ diyerek tişörtlerden aldı.