PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan ve Düzenlenen Moda Zevki AKŞAM

Nzl
08-05-06, 22:44
Tarkan'ın eski şarkılarını özlüyorum ama kıyafetlerini asla! En fecisi fırfırlı gömlekleriydi! Bunları İspanya'daki kırolar bile giymezken hala onun gardırobunun baş köşesindeydi... Ben onu artık şık görmek istiyorum

Balçiçek Pamir, cumartesi günkü yazısında 'Aranızda Tarkan'ın eski halini özleyen var mı?' diye bir soru sordu ve kendisinin çok özlediğini anlattı. Evet, Tarkan'ın eski yaptığı bazı şeyler, özellikle de bazı şarkıları özlenebilir. Ama Tarkan'ın kesinlikle özlemediğim tek bir şeyi varsa o da kıyafetleri. Çünkü Türkiye'de 'megastar' olarak adlandırılan birisi ancak bu kadar kötü giyinebilirdi. Ama şimdi Tarkan'ın kıyafetleri eskiye oranla çok daha düzgün ve ona yakışıyor.

Hafızalarımızı Tarkan kıyafetleri konusunda biraz zorlarsak eğer rüküşlüğün ve zevksizliğin doruk noktası olacak birkaç kare çıkarabiliriz. Mesela ben bir konserinde giydiği pembe gömleği hiç unutamıyorum. Gömlek sahneye çıkarken Tarkan'ın üstüne tamdı, inerken terden ıpıslaktı ve bir beden küçülmüştü. Ya da Kral TV'den müzik ödülü alacağı zaman yaptığı saçlarını hatırlıyor musunuz? Hani tutam tutam jölelenip kafasında dimdik duran saçları? 'Dudu'nun Reina'daki tanıtımında taktığı beyaz bandana nasıldı? (Bunlar sonradan bir de moda oldu.) Esas fecisi ise 'Karma' albümüyle hayatımıza soktuğu fırfırlı gömleklerdi bence. Tarkan epey bir süre o gömleklere taktı. Hatta Avea reklamlarında da vardı o gömlekler ve ben artık cidden fenalık geçiriyordum. En son çıktığı Türkiye turnesindeki Rıfat Özbek'in yaptığı kıyafetlerle de imajını mahvetti. Modayı Türkiye'deki herkesten daha yakından takip etmesi gereken birinin bu kadar demode şeyler yapabilmesini benim aklım hiç almadı. Fırfırlı gömlekleri artık İspanya'da kırolar bile giymezken hala Tarkan'ın gardırobunun baş köşesindeydi. Ya da artık kimse pantolonuna zincir takmazken Tarkan o zincirli ve iğneli kötü dikilmiş pantolonlarla sahneye çıktı.

YENİ İMAJI DAHA İYİ

Son albümünde ise Tarkan kendisini giydirmesi için birkaç stilistle çalıştı. Ve de bence eskiye nazaran iyi bir styling yapıldı. Albüm kapağındaki Yohji Yamamoto paltosu çok şık bence mesela. Sadece beline taktığı manasız eşarplar sırıtıyor biraz.

Esas şimdi Tarkan'ın çıkacağı turnedeki kıyafetlerini merak ediyorum ben. Umarım gerçekten kendisine yakışan bir imajla çıkar bu kez sahneye. Çünkü hala bir tanecik Tarkan'ımız var. Ve ben onu gerçekten çok şık görmek istiyorum.

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=39085,,134

yigit.karaahmet@aksam.com.tr

:36_1_11: :36_1_11: :36_1_11:

Nzl
09-05-06, 02:24
o kadar okunmuş ama kimse yorum yapmamış. Ben bu yazıyı beğendim. Hakta verdim. bende o gömlekleri hiç sevmemiştim. ve evet bir tanecik Tarkanımız var...

:s341jv9dm:

b_a_S_k
09-05-06, 03:14
Esas şimdi Tarkan'ın çıkacağı turnedeki kıyafetlerini merak ediyorum ben. Umarım gerçekten kendisine yakışan bir imajla çıkar bu kez sahneye. Çünkü hala bir tanecik Tarkan'ımız var. Ve ben onu gerçekten çok şık görmek istiyorum.
yası için tşkkrler _

Khaos
09-05-06, 12:47
Bende miss deki çıkış kıyafetini beğenmiştim.O yine yapar birşeyler ya.Devamlı değişmekte zaten.Konserlerde farklı bi tarzda çıkacağına eminim ben.

duygu
09-05-06, 23:24
o ne giyse yakışır...SAçlarıda öyle.Ne tarz kestirse yakışıyor...

MUSTAFA
10-05-06, 01:26
Aynen Öyle Duygu Adam Çuval Giyse Yakişir Ve Tarz Olur sonraki gün

duygu
10-05-06, 02:38
Evet Tarkan ne yaparsa moda oluyor hemen..Modayı o yaratıyor...

juse
10-05-06, 15:55
tarkanda tikky oldu:36_1_20: güzellik yarışmasında full beymenden aldıklarını giymiş yawrum be yakışır tarkana:4: :4:

wengin
10-05-06, 22:13
o kadar okunmuş ama kimse yorum yapmamış. Ben bu yazıyı beğendim. Hakta verdim. bende o gömlekleri hiç sevmemiştim. ve evet bir tanecik Tarkanımız var...

:19: nazz hanım/bey desem.güzel diyorsunda modayı Turkiyede yaratan zaten tarkan.Bazıları modayı takip eder bazılarıda modayı yaratır. Hiçç kimsenin giymediği bir şeyi ilk defa kendisi giyiyor ve moda yaratıyor.Sen İspanya veya başka bir yer ile karşılaştıramazsın Turkiyenin durumunu. Amerikada yanlış hatırlamıyorsam en kötü giyinenler diye bir ödül veriyorlar. Hatta Brıtney bile bu ödülden almış. Peki sor ne kadar dinleyeni var dünyada ve ne kadar satıyor. İlk leri gerçekleştiren kişiye karşı böyle yaklaşmanız çok kötü. İlk şemsiyeyi bulan adam içinde böyle düüşünüyorlardı. Neyse ...Haberin için teşekkürler

Blg
10-05-06, 23:19
İspanya'da insanların giydiği gömlekten çok, yaptığı müziği eleştirirler. O yüzden Türkiye'de 1 tane DÜNYA STARI var: Tarkan.

Khaos
11-05-06, 00:33
O bir Megastar...