PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkana Londrada Vize Eziyeti

belfü
14-04-08, 10:40
Londra'da Yedi Yıl Aradan Sonra İlk Kez Konser Veren Tarkan, İngiltere'ye Girişinde Sorun Yaşadı. Tarkan, Konser Sonrasında, Yaşadıklarına İsyan Etti. İngiltere'nin En Büyük Konser Salonlarından Wembley Arena'da Bir Konser Veren Tarkan, Londralıları Büyüledi. Aynı Salonda Tarkan'dan Önce Bir Konser Verecek Manga Grubu İse Ufak Bir Krizin Ardından Sahneye Çıkmadı.

Ahmet Görmez bildiriyor- İngiltere'nin en büyük konser salonlarından Wembley Arena'da bir konser veren Tarkan, Londralıları büyüledi.

Popstar Tarkan, 7 yıl aradan sonra ilk kez Londra'da bir konser verdi. Daha önce son olarak 2001 yılında İngiltere'nin başkentine bir konser için gelen Tarkan, bu kez Wembley Arena'da sevenlerinin karşısına çıktı.

Yaklaşık 5 bin kişinin izlediği konserde Tarkan, eski hitlerinden ve yeni albümü Metamorfoz'daki şarkılarından oluşan bir playlist'le sahneye çıktı. Tarkan, Londra konserinde 2 İngilizce şarkı da söyledi.

Tarkan'ı izlemeye gelen seyircilerin arasında Türkler çoğunlukta olsa da, konser salonu içinde dalgalanan İspanya bayrakları dikkat çekti. Konseri çok sayıda İngiliz de izledi.

Özelikle Tarkan'ı Avrupa'da büyük üne kavuşturan "Şımarık" çalmaya başladığında, konser sırasında genelde oturan yabancıların ayağa kalkıp şarkıya eşlik etmesi dikkat çekti.

-VİZE EZİYETİ-

Konser ardından basın mensuplarıyla sohbet eden Tarkan, İngiltere'ye girdiği sırada yaşadığı krizi anlattı. Vizesindeki bir sorun nedeniyle İngiltere'ye sokulmayan ve sınırda bekletilen Tarkan, "Samimiyetle söylüyorum vizede sorun oldu. Yanlış vize herhalde. Aslında herkes geçti, bir ben kaldım. Bütün orkestra geçti, bir ben kaldım. 2 buçuk saat bekledim. Belgem de vardı. Olur mu öyle şey? Ama bazen İngilizler biraz problem yaratabiliyor" dedi.

Duruma tepki gösteren Tarkan, "Ben açıkçası biraz içlendim. Bizlere biraz daha kolaylık sağlanması gerekiyor diye düşünüyorum. Seyahat ederken çok zorluk çekiyoruz" şeklinde konuştu.

-MANGA SAHNEYE ÇIKMADI-

Öte yandan Tarkan, kendisinden önce konser verecek olan Manga Grubu sahneye çıkmadığı için programına planlanandan yarım saat önce başladı. Manga'nın sahneye çıkmama sebebi seyircilere "teknik bir arıza" olarak açıklanırken, Tarkan'dan sonra ses kontrolü yapması gereken Manga'nın, ses kontrolü yapamadan seyircilerin salona alınması üzerine, kontrol yapmadan konsere başlamak istemediği öğrenildi. (ANKA)

(AG\ZG) (Ankara Haber Ajansı) 8 dakika önce.. [1302297]

scorpioness
14-04-08, 16:06
Haklı aslında ülkelerin belirleyeceği basit anlaşmalarla sanatçıların konser girişlerinde daha kolay bir yöntem sağlanabilir.Teşekkürler..

ekrem
14-04-08, 16:25
arkadaslar TARKAN orda türk olduğundan dolayı beklemiştir bence..ingilizler sevmiyo bizi bizde onları

karma_elcin
14-04-08, 17:09
Konser verecek olan bi şarkıcının bekletilmiş olması cok buyuk bi yanlış...:13:

onursamed
14-04-08, 17:12
5 bin kişi azmış

ebuschcuk
14-04-08, 17:25
arkadaslar TARKAN orda türk olduğundan dolayı beklemiştir bence..ingilizler sevmiyo bizi bizde onları

Bence ondan degildir,calgicilarda gecmis baksana

RaSKaS
14-04-08, 17:45
bu ingilizler bize hep böyle yapıyor
daha önce birçok kez vize vb işlemlerde hep sorun çıkardılar
en son fenerbahçe londra ya giderkende bir sorun çıkarmışlardı.

badboyserkan
14-04-08, 19:00
http://img367.imageshack.us/img367/9367/iha2008041413623qx5.th.jpg (http://img367.imageshack.us/my.php?image=iha2008041413623qx5.jpg)

Yaklaşık 4500 kişinin izlediği konser sırasında Tarkan, "Metamorfoz" isimli yeni müzik albümünden şarkılar ile unutulmayan eski şarkılarını seslendirdi.

Hareketli şarkılarıyla sevenlerini coşturdu

Absolute Events tarafından organize edilen, Londra'nın en önemli konser alanlarından biri olan Wembley Arena'daki Tarkan konserinde, 2 saat boyunca sahnede kalan ünlü şarkıcı, "Kış Güneşi", "Şıkıdım", "Pare Pare", "İstanbul Ağlıyor", "Fındıkkıran" ve "Kır Zincirlerini" isimli şarkılarını seslendirdi. Binlerce kişinin aynı anda eşlik ettiği şarkıları, dans gösterileriyle süsleyen Tarkan'ın hayranları da, konser boyunca hareketli şarkılarda koltuklarına oturmayarak, dans ettiler.

Vize eziyeti

Konser sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tarkan, konserinden bir gün önce geldiği İngiltere'de, havaalanında vizesi ile ilgili sorun yaşadığını söyleyerek, bu durumdan dolayı yaşadığı üzüntüyü dile getirdi. Tarkan konuyla ilgili ısrarlı sorular üzerine, " Az daha beni geri gönderiyorlardı biliyor musunuz, yemin ediyorum. Samimiyetle söylüyorum. Vizede sorun oldu. yanlış vize almışım. Aslında herkes geçti, bir ben kaldım. Bütün orkestra geçti, bir ben kaldım. İki bucuk saat bekledim. Belgem de vardı, çalışma belgem. Ama bazen İngilizler biraz problem yaratabiliyor. Ya ben açıkçası biraz içlendim. Bizlere biraz daha kolaylık sağlanması gerekiyor diye düşünüyorum. Seyahat ederken çok zorluk çekiyoruz." dedi. Tarkan konseri öncesinde sahne alacağı açıklanan Manga isimli müzik grubu, son anda sahneye çıkmaktan vazgeçerek, teknik bir aksaklık olduğu için, kendi konserlerini iptal etmek zorunda kaldıklarını ifade ettiler.

Beklenenden erken sahne aldı

Bunun üzerine Tarkan, sahneye beklenenden daha erken çıkarak, hayranlarını şarkıları ile coşturdu. 8 yıl aradan sonra Londra'da verdiği konserde, kendisine gösterilen ilgiden ve sevgiden oldukça memnun olan ünlü şarkıcı, bir daha bu kadar uzun süre hayranlarından ayrı kalmayacağının da müjdesini verdi.

kaynak ; iha.com.tr

dedikodu_tugberk
14-04-08, 19:14
tarkana büyük terbiyesizlik yapılmış ayıp diyorum sadece....

Gizemm
14-04-08, 21:04
bncdeeee olck şey mıııı

EFSANE
14-04-08, 21:26
sadece tarkana değil türklere karşı hep öyleler ama tarkana yaptıklarıda çok büyük haksızlık

denizmavisi
14-04-08, 21:32
evet çok ayıp edilmiş:13: kendisi de röportajda bundan şikayet etti az daha geri göderiliyordum dedi

MEGASTAR
15-04-08, 02:24
5 bin kişi azmış
Ya sen bakma onlar bilmiyolar Absuluteevents den aldigim bilgilere gore 5 bini geckin bi bilet satisi var kaldiki bnm kuzenim biletsiz yani kacak girdi. 5 bnden fazla insan vardi orda

Pamela_beyazgul
15-04-08, 09:01
haber icin tesekkurler