PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : serdar ortaç albümü beğenmiş

HakanÇelik
08-05-06, 11:56
Rakiplerinizin yaptığı işleri takip ediyor musunuz? Örneğin Tarkan'ın İngilizce albümünü dinlediniz mi?

Bence her Türk Avrupa'da başarılı olabilir. İşadamlarımız, doktorlarımız orada el üzerinde tutuluyorlar. Ama anadili İngilizce olan Britney Spears ile İngilizce'yi 20 yaşında öğrenen birinin telaffuzu ve duygusu aynı olamaz. Ama bütün bunların dışında Tarkan'ın albümünü dinledim ve bana göre dinlediğim en iyi albümlerden biri. Muhteşem bir albüm yapmış ama bizim için değil.

Genellikle rakibi olarak nitelendirilen Tarkan'ın İngilizce albümünü çok beğendiğini söyleyen Ortaç, "Belli yerlerde mütevazıyım ama asla baş edemeyeceğim rakipler olduğunu biliyorum ve asla benimle baş edemeyecek rakiplerin de varlığından haberdarım" diyor. Serdar Ortaç ile yeni albümü, müzik ve özel hayatı üzerine konuştuk...

http://www.sabah.com.tr/gny/gny101-20060508-200.html

HakanÇelik
08-05-06, 12:09
Tarkan'ın popo sallamasıyla mı Türkiye tanınacak?
* ABD'de şarkı söylemenin ülkeye bir katkısı yok mu sence?
Hikaye onlar... Ne yapıyoruz? Türkiye'yi tanımayan yok. Türkiye, Türkiye zaten. Tarkan'ın iki popo sallamasıyla mı iyi tanınacağız. Dört 'Dünya Güzeli' çıkarsak ne olur? Kültürel tanıtım bir ülkeyi Avrupa Birliği'ne sokamaz. Ama ekonomi dimdik, yaşayanlar mutlu, sosyal orgazm var. O zaman farklı işte.

* Mesela Ricky Martin denince akla Porto Riko geliyor. Bunun bir önemi yok mu?
Ne oldu Porto Riko'ya? Adıyaman'da yaşayan adamın Ricky dediğin zaman aklına Porto Riko gelmez. Tarkan dünya starı oldu zaten... Ama ne oldu? Haa Türkçe şarkıyla çıksa, arada bilmediğin bir kelime duyup bu dil ne diyeceksin, bir lügat açacaksın. Bir tercüme sözlüğü alacaksın. Orada 10 euro'nun yarısı en azından ülkeye gelecek

* Kenan Doğulu, Mustafa Sandal ya da Tarkan'la farklı kulvarlarda mısınız?
Ortak bir müzik tarzımız yok. Aynı sene çıktığımız için aynı anda anılıyoruz. Mustafa, Tarkan, Kenan üçü birbirine rakip olabilir. Onlar aynı şeyi yapıyorlar. Onlar aynı apartmanın içinde, ben onların yanında bir gecekondudayım, tek başımayım.

Musti'nin vücuduna özenebilirim
* Dinliyor musun müziklerini?O üçlünün içinde, bir tek Kenan'ı dinliyorum. Müzisyen kim dersen Kenan derim, çok iyi ses kim dersen Tarkan derim, îyi besteci dersen Mustafa derim. Kenan gibi müzisyen olmak, Tarkan gibi iyi okumak isterim. Mustafa Sandal gibi beste yapmak istiyorum diyemem zaten beste yapıyorum. Ona özenecek bir şeyim yok. Belki vücuduna...

http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=haberdetay&tarih=08.05.2006&Newsid=77253&Categoryid=8