PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan`a Haksızlık Yapılıyor...

serkan
08-05-06, 11:12
Tarkan’a yapılan haksızlık!
İçimi acıtıyor artık Tarkan’a yazılanlar.Yeni albümü sonrasında gazeteler demediğini bırakmadı...
Her olumsuz köşe yazısı bir diğer yazarı gaza getirdi, her kötü başlık bir sonraki kötü haberi tetikledi.
Yok kilo almış, yok güzellik yarışmasındaki kıyafeti kötüymüş, yok mega balonmuş, otel konserlerine geri dönmüş, dansları eskimiş, albümü kötüymüş.
Olumsuz haber ve yorumların dozu her geçen gün artarak devam ediyor.
Şimdi Tarkan’ı yerden yere vurmak moda.
Ne kötü! İnsanların hayallerine bile saygımız yok!
Neydi Tarkan’ın hayali?
Yurt dışına yerleşmek, İngilizce öğrenmek ve günün birinde İngilizce albüm çıkarmak.
Beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama Tarkan bu hayalini gerçekleştirdi.
Kaldı ki Tarkan bu albümü sizin için çıkarmadı ki...
Böyle bir albümün Türkiye’de yüzbinlerce satmayacağını herkes biliyordu da, bir Tarkan mı bilmiyordu...
Gerçekten de birşeyler yapmak isteyen insanları paçasından tutup aşağıya çekmekte, onların heveslerini kırmakta, moralini bozmakta üzerimize yok...
Aynısı Kurtlar Vadisi ekibine de yapılmadı mı, Sharon Stone ve Andy Garcia için "modası geçmiş, emekli oyuncular" denildi.
Şimdi de Tarkan’ın yaptığı işin değeri küçültülmeye çalışılıyor.
Amerika’ya gidip boyundan büyük iddialarda bulundu ya, ’snobluk’ yaptı ya, Türk halkından koptu ya, şimdi haddini bildirin ona!
Küçültün onu, intikamınızı alın, hatta durmayın 20 yıl öncesine döndürüp düğünlerde şarkı söyletene kadar üzerine gidin.
Sanki o zaman daha mutlu olacağız!!!
Peki Tarkan’ın hayallerini gerçekleştirmek için, kendine albüm yapma hakkı yok mu?
Kötü olabilir, satmayabilir, Tarkan da yarın öbür gün geri dönüp baktığında dağı aşamayan karınca misali "bu uğurda öldüm" der.
Ama bu çabaya medyada bir Allahın kulu saygı göstermiyor.
Yurdumun köşe yazarları Tarkan’dan her şarkısının iyi olmasını bekliyor, sanki kendileri her gün iyi yazı yazıyorlarmış gibi...

Cengiz Semercioğlu 8 Mayıs 2006 Hürriyet - Kelebek

HakanÇelik
08-05-06, 11:43
valla içime su serpildi...
doğruyu söyleyenler de varmış......
:36_1_33[1]:

zorzingo
08-05-06, 13:22
bravo bravo bravo...

seracan
08-05-06, 15:10
bende demin gazetede okudum... çok doğru bi yazı...

gökçem
08-05-06, 18:43
sonunda ya .......artık böyle yazılar okumak istiyoruzz :36_3_15:

bravo

TarkanColl
08-05-06, 19:17
Bravo içimizden geçen ne varsa yazmış. Biliyordum zaten doğruları düşünen köşe yazarları olduğunu. Cengiz Semercioğlu'ya mesaj atmıştım dün. Bu gün de teşekkür mesajı atıcam. :36_1_11:

Khaos
08-05-06, 20:56
Valla duygulandım ya ne güzel yazmış...

Nzl
08-05-06, 21:06
zeynep sana katılıyorum. Böyle yazıların arkası gelecek. Dünkü attığım maillerin bir kaçından karşılık aldım. Cengiz semercioğluda aynı fikirdeyim diye karşılık vermişti. yazgülü aldoğanda isteğinizi seve seve yerine getiririm diye yazmış. birkaçtane daha vardı böyle şimdi adlarını hatırlayamadım. Evet bu sitemler işe yarıyor.........

deniz
08-05-06, 21:12
bizde seni seviyoruz zeynep..... :))

Blg
09-05-06, 01:18
Bu Ülkede 3 Senedir 4 Tane Kanal Didik Didik Popstar Aradi.
Tarkan'dan Başka Bulabildi Mi, Biri Bana Onu Söylesin.

Nzl
09-05-06, 01:21
şenay düdek mailinde tarkan benim için şarkılarıyla,sesiyle,fiziki özellikleriyle bir dünya starıdır. Bu konuda ters düşen herkesle tartışırım. Siz yazımı tekrar okuyun bence Çünkü benim eleştirdiğim tarkan değil yanındaki ahmaklardır demiş.(son kelime için özür dilerim ama aynen böyle yazmış)

Bir mailde atilla aydoğdudan aldım. Onun yazısı çok ilginç geldi; Ben akşam gazetesinin müzik eleştirmeni olarak şimdiye kadar köşemde Tarkan'ın albümü eleştiren bir yazı yazmadım. Beğenmediğim için değil. Malesef albümü direk bana gönderilmeyen kimsenin albümünü prensip olarak eleştirmiyorum. Bu konuda Tarkan'ı suçlamıyorum ama Keşke yanında çalışan arkadaşları daha çok magazinsel yazılar yazan gazetecilere değilde benim gibi müzik eleştirmenlerine albümü iletselerdi. Diğer yandan hassasiyetinizi anlıyorum teşekkürler.

Blg
09-05-06, 01:25
Tarkan'ın şirketine basında çıkan satış rakamlarıyla ilgili, sevenlerini aydınlatması için, en azından bir basın bildirgesi dağıtmalarını rica etmeyi planlıyordum, ama kendilerine ulaşabilmek ne mümkün :(

Çok ilgisizler, Tarkan'ın güncellenme konusunda acı içinde kıvranan web siteleri, para veya karşılık beklemeden, içerik olarak güncellemek istediğimizi, Türkçe Official Site sıkıntısı çekildiğini, Tarkan gibi Dünya Star'ının daha işlevsel sitesi olması gerektiğini izah etmeye çalıştım.Ama maalesef takdir etmediler.

Gazete yazarları bile Tarkan'ın şirketinden daha duyarlı davranıyor ya, ona üzülüyorum:(