PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan BBC 2. bölüm

alper...
06-04-08, 15:28
BBC Radio London'da DJ Ritu'nun Tarkan ile yaptığı röportajın şu anda ikinci bölümü yayınlanıyor. Bu bölüm "Kuzu Kuzu" ile başladı.

DJ Ritu, "Karma"nın favori albümü olduğunu söyledi. Nazal Öncel ile ilgili bir soru üzerine Tarkan, "Aslında "Karma"da Nazan Öncel'den sadece iki çalışma vardı" dedi.

"Kariyerimin başında benim Sezen Aksu'nun eseri olduğumu söylediler. "Kuzu Kuzu" benim şarkımdı ve bu açıdan benim için önemliydi."

"Son albümümde dünya meselelerini de anlatmaya çalıştım. Bu açıdan "Metamorfoz" benim için bir ilk."

"Söz yazmak çok zor bir şey. Hem şiirsel, hem de yeni şeyler sunmak isterim"

"Ailem beni hep destekledi. Çocukken ilgi odağıydım."

DJ Ritu, Tarkan'ın vokal yeteneğinde pek çok duyguyu nasıl bu kadar başarılı verebildiği ve aynı zamanda seksi olabildiğini sordu. "Saatlerce tek bir şarkıyı söylerim. İçgüdülerim bana yardımcı olur. Sihiri yakalamam gerek. Ne kadar çok uzun söylersem o kadar içine girerim."

"İleride şu anki sesime sahip olamasam bile şarkı yazmaya devam ederim."

Röportajın bu bölümünde "Dudu", BBC Radio London'da yayına girdi.

"Etkilendiklerim: Sezen Aksu, benim için önemli. Çok iyi arkadaşız. Onun benim için önemi büyük... Beatles... pek çok şey dinlerim. Caz, rock... belki de bunlardan dolayı farklı tonlarda söyleyebiliyorum."

"Istanbul, benim evim. Ama bütün dünyayı seviyorum. "Global" bir insanım. Sınırlara inanmıyorum."

"Sence, Türk müziği nerede? nereye gidiyor?" sorusuna Türk popundaki tekrarlardan bahsederek cevap verdi ve sonra şöyle dedi: "Yeni türler de var... hip-hop... rock gibi... Bazı yeni arkadaşlar yeni türler deniyorlar. Bence çok orijinal değil. Ama uğraşıyorlar, deniyorlar, bu önemli."

"Yazın, Rusya'ya gideceğim... Güney Amerika'ya konsere gideceğim..."

"Doğayla çok ilgileniyorum. Doğa Derneği ile bazı çalışmalar yapacağım. Kameramla çok güzel resimler çekiyorum. Türkiye'de gezerken doğanın nasıl bozulduğunu da görüntülüyorum."

"Kariyerimde neyi mi farklı yapardım? "Come Closer"da daha hızlı olmak isterdim. 10 farklı prodüktörle çalıştım. Bu, albümü fazla komplike yaptı. Daha az prodüktörle çalışmalıydım."

Daha sonraki dakikalarda BBC Radio London'da Tarkan, bu defa da "İstanbul Ağlıyor"la mikrofondaydı.

"İstanbul Ağlıyor"dan hemen sonra Tarkan, "Merhaba, ben Tarkan. 94.9 BBC London dinliyorsunuz" dedi ve "Şıkıdım" yayına girdi.

" 'Şıkıdım' benim hayatımı değiştiren şarkı oldu. Albümün hepsi çok iyiydi. Ama bu şarkı hız verdi. Sezen Aksu, bu şarkıyı gözlerimin önünde bir kaç saatte yazdı."

"Tarkan, büyüdü mü?" sorusuna cevap: "Elbette, 35 yaşındayım. Yaşlı değil ama daha olgun hissediyorum."

Programın sonunda DJ Ritu, Tarkan'a Türkçe teşekkür etti ve Tarkan da o meşhur öpücük sesiyle DJ Ritu'ya karşılık verdi.

Program, "Metamorfoz"dan "Bam Teli" ile son buldu.
kaynak:tarkanplus

--------------

come closerla ilgili söyledikleri oldukça çarpıcı..

Rumeli59
06-04-08, 19:29
haber icin cok tsk ederiz

denizmavisi
06-04-08, 19:54
tşk haber için

bounce
09-04-08, 20:26
süper adamsın alper sağol...

mcggs
09-04-08, 20:37
Gerçektende büyüdü Tarkan,dünya müzik ödüllerini aldığında 26sinda gencecikti..simdi ise,10 yılda 30 yıl yaşlandi..kilo aldi
sakal birakti..dede gibi oldu..ben dedemi çok seviyorum,ama kardeşim
benim metamorfoz geçirip 3 yıl yaşlanan bir dedem yok ki.. ahh tarkan ah...
4 yıl öncesine kadar neredeydin..şimdi nerdesin,nerede?

alper...
09-04-08, 22:12
süper adamsın alper sağol...

bişe deil.. :)

tunalı
09-04-08, 22:26
güzel haber teşekürler

**MegaStarkan**
10-04-08, 00:08
paylasim icin tskler.
tarkanplus'ada emegi icin tskler, daha önce'de birinci bölümü cevirmislerdi :)
kayitlari indirmeyen yada inglizcesi olmayan üyeler icin baya aydinlatici olmusdur.

lastcigar
10-04-08, 13:52
gerçekten çok iyi bir haberdi alper teşekkürleerr