PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'la Söyleyşi-Eskiden Yeniye..(2006)

mcggs
23-03-08, 14:48
Tarkan'la Söyleyşi
İlk albümünüz 1992 yılında "Yine Sensiz"di..Bu albümde en büyük hitler "Asla Vazgeçemem" ve "Kıl Oldum Abi" oldu heralde.Fakat bir şey duyduk doğru mu "Keşke bu albümü çıkarmasaydım" demişsiniz..?
Evet,keşke "A-acayipsin" le çıksaydım..Keşke o albüm olmasaydı,ya çok kötü bir albümdü.Evet,belki vazgeçemem bir cover gibi oldu,herkesin dillerine geldi ama işte,ben bir türlü yedirtemedim kendime bu albümü.
Daha sonrasında Acayipsin var..Nedir Acayipsin?
Valla Sezen Aksu bu şarkıyı bana verdi diye milyonlarca teşekkür etmem gerekiyor heralde.O çok şık bir kadın.Beni düşündü o yıllarda,ve hâlâ da düşünür..Yani şimdi deseniz kimin parçasını almak istersin diye,düşünmeden Sezen diyebilirim.
O albüm de çok hitler oldu değil mi?Özellikle Yıldız Tilbe..?
Evet,O'na da bir çok şey borçluyum ben,Kış Güneşi şu ana kadar dinlediğim ve okuduğum en güzel parçalardan biri.Ne zaman kendi albümümü dinlemeye başlasam Kış Güneşinden başlıyorum..(Gülüyor).İyi ki bu şarkıyı almışım ve iyi ki Yıldız var..
Peki ya "Ölürüm Sana"?Aslında en çok adın bu yıllarda duyulmaya başladı değil mi?
Evet,ben her albümüme özen gösterdim aslında.Eğer seyirciler beğendiyse,dinleyicilerim iletmek istediğimden en küçük bir şey anlıyorlarsa ne mutlu bana.
1999 yılı sizin için çok iyi oldu.Dünya müzik ödüllerini aldınız,bir çok plaket aldınız..Şımarık şarkınız Ricky Martin'i,Madonna'yı hatta daha bir çok sanatçıyı solladı..Peki neden 2 yıl sonra "Karma"yla döndünüz?
Şimdi,ben aslında "Şımarık"la sadece Türkiye'de ödüller alacağımı zannetmiştim,Türkiye'de aldım,almamla birlikte,bir çok kanalda şımarık çalmaya başladı..Şaşırdım..Sonra bir gün beni aradılar,işte şu gün,şurada bir yarışma var gelir misiniz dediler neredeyse bayılacaktım..Dünya müzik ödüllerini aldığım zaman zaten ne siz sorun ne ben söyliyeyim yani o öyle bir durumdu.Ama askere gittim,baktım herşey güzel,yerinde gidiyor.Kendi karmamla döneyim dedim,eee pek te kötü yapmamışım değil mi..?
"Hüp" sansosyenel klip..?
Niye bu klip bu kadar eleştirildi,anlamıyorum,aslında ben bu klibimi çok beğendim.
"Kuzu Kuzu"da zil takıp oynaman da eleştirildi...Ne diyeceksin?
Bende önce eleştirdim aslında,Metin pek yapamamış senaryoyu.Önce kızdım bağırdım O'na.Sonra böyle bir klip çıktığı için önce özür,sonra da teşekkür dileklerimi sundum.
Metin Arolat size hangi klipleri çekti?
Daha önce Salına Salınaya klip çekti..Daha sonra bildiğimiz Kuzu Kuzu ve Gülümse Kaderine geldi.En son da Sorma Kalbim...
Dudu..Bu albüm oldu mu sizce?
Valla Nazan ve Jeff bu albüm için oturup sadece bana günlerce uğraşıp şarkı yazmışlar ve bende 1 şarkıyı yapmak istedim...Ve Gülümse Kaderineyi yaptım..Uzun İnce Bir Yoldayım zaten cover..Bence oldu...
Şu an kaç yaşındasınız?
1972 doğumluyum.Şu an 34 yaşımdayım.
Sizce "Come Closer" biraz geç çıkmadı mı?
Evet,10 yıllık bir çalışma var bunda,ve on yılın temposu..Ben değdiğine düşünüyorum..Beğenilirse kendimi taktir ederim.
Sizce 14 yıllık sanat kariyerinizde en güzel klibiniz hangisi?
Valla bence el emeği olan herşey güzeldir...Seçemiyorum en güzelini,ama illa ki birini seç derseniz;"Hepsi senin mi"
Peki son olarak yeni yıl yaklaşıyor..Yeni yıl için dileğin nedir?
Herkes,mutlu,sağlıklı,huzur dolu bir yıl geçirsin..Herşey gönlünüzce olsun.
Bu röportaj için teşekkürler.
Aaa ne demek.Çok memnun oldum..Hoşçakalın

6 Aralık 2006

devilscream
23-03-08, 14:55
güzel röportajmış
ilk defa görüyorum
teşekkürler;)

redjingle
23-03-08, 18:08
Bir tek en sevdiği klibin "Hepsi senin mi" olmasına şaşırdım.Kuzu kuzu, Kış Güneşi, Dön Bebeğim...Daha ne klipler var Hepsi Senin mi klibine gelene kadar.Ha Avrupa versiyonunu diyosa ayrı.O zaman belki olabilir.Bu arada ilk albümündenutandığını bilmiyodum :)

aliyaşar
23-03-08, 19:48
çok güzel çok samimi bi röportaj.bi dergiye mi vermiş bu röportajı kaynak belirtebilir misin

mcggs
23-03-08, 20:50
Options dergisi...Dergileri karıştırıyordum..Tarkanla yeni yıl öncesi yazan bir dergi buldum..Üstündeki tarih bu..Okurken çok keyif aldım ve hemen hepsini ekliyeyim dedim.. Hepsi bu kadar :)

Rumeli59
23-03-08, 20:59
cok güzel bi röportaj ve ellerin saglik

hsaex123
23-03-08, 22:29
superr roportaj paylastıgın ıcın saol:)

sinemtevetoglu
23-03-08, 22:59
Yine Sensiz albümü için böyle düşündüğünü bilmiyordum...aksine bence çok güzel bir albümdü ama belki ona kötü şeyler hatırlatıyordur o yüzden ısınamamıştır belki de albüme..yine sensiz, sarıl bana, asla vazgeçemem vs...çok güzel şarkılardı hala insanların dinlemekten zevk aldığı şarkılar...o ne yapsa güzel zaten...vardır böyle düşünmesinin bi nedeni...

teşekkürler...

Mega Fanat
23-03-08, 23:15
Ellerine saglik!Boyle TARKAN'la ilgili roportajlar okumayi cok seviyorum ben.Acaba "Hepsi senin mi?''nin hangi klipini diyor?

mcggs
23-03-08, 23:41
Ellerine saglik!Boyle TARKAN'la ilgili roportajlar okumayi cok seviyorum ben.Acaba "Hepsi senin mi?''nin hangi klipini diyor?
Avrupa klibi..Hani arabanın üstüne çıktığı falan.. :20:

MEGASTAR
24-03-08, 15:33
Cok guzel bir Roportaj olmus

karma_elcin
24-03-08, 15:38
eet cok içten, samimi bi röportaj olmuş :)

kanky
02-05-08, 15:13
Tarkanın sevilen bir özelliği de içini samimi bir şekilde..dışarıya yansıtışı...çok samimi ve dürüst.

bounce
02-05-08, 15:21
tarkan kış güneşine karşılık yıldız tilbeye havalım şarksını verdi vefalı adam yaaaaaaaa

Pamela_beyazgul
02-05-08, 15:35
Cok guzel roportaj, tesekkur ederim

bzesma
02-05-08, 21:20
evet bende yenı gordum tsk cok guzel konusmus tarkan

veli
07-06-08, 11:31
gerçektende çok güzel bir röportaj olmuş
TARKAN da her zaman ki gibi çok samimi konuşmuş....

tarkaseksüel
09-07-08, 12:28
Bir tek en sevdiği klibin "Hepsi senin mi" olmasına şaşırdım.Kuzu kuzu, Kış Güneşi, Dön Bebeğim...Daha ne klipler var Hepsi Senin mi klibine gelene kadar.Ha Avrupa versiyonunu diyosa ayrı.O zaman belki olabilir.Bu arada ilk albümündenutandığını bilmiyodum :)
hepsi senın mıye bede bayılıyorum bu sene bı aralar kral da bol bol cıkıodu bilmiorum o klip sankı bana yenı cekilmiş gibi gelioo ne zaman denk gelsem değiştirmem izlerimmm

asd1234
22-08-08, 00:00
İyi ki çıkartmış Yine Sensiz'i.Yoksa konserde ben hangi şarkıyı ona bakarak söylerken öpücük atacaktı bana? :D Teşekkürler haber için.

sengibisidünyayagelmez
22-08-08, 02:50
yaa ben aslında en ço kyine sensiz'den şarkıalr dinliyorum. sarıl bana, selam ver, vageçemem vs.. kıl oldum abiyi de dinlerim çok da severim ama daha başarılı şeyler yaptığı için beğenmemiş olablir. bu da kendisiyle sürekli rekabet halinde olduğunun göstergesi

serce
22-08-08, 11:29
ben hic görmemistim cok teseürler