PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah Gazetesi - 06.05.06

Derin
06-05-06, 11:25
SABAH/BALÇİÇEK PAMİR---06.05.06

Eskiden Orhan Pamuk misali, röportaj için yabancı basını tercih etmezdi. Şimdi nerede? Başkalarının kırıntılarıyla yetinir olduk

Aranızda eski Tarkan'ı özleyen var mı? Ben özledim. Öncelikle onun ulaşılmazlığını mumla arar oldum. Gerekli gereksiz sürekli ortalarda gözükmezdi. Orhan Pamuk misali, röportaj vermek için yabancı basını tercih etmezdi. Az ve öz röportaj yapardı ama keyifle okunurdu. Şimdi nerede? Yabancı gazetecilerle konuştuklarının artıklarıyla yetinir olduk. İyi mi? Güvenmiyor mudur nedir? Eski Tarkan, birileri "Eşcinsel", dedi diye tersini kanıtlamak için uluorta sevgilisiyle öpüşüp koklaşmazdı. "Size ne kardeşim", havası vardı. Hoş da bir havaydı o. Özel hayatı konusunda şov yapmazdı, şov. O yüzden özeldi. O yüzden farklıydı. Tarkan eskiden kendi stilini kendi yaratırdı. Kıyafetlerini, dansını başkalarına benzetmeye uğraşmazdı. Beğenen olurdu, beğenmeyen de. Ama o kendisi gibiydi. O Tarkan'dı. Geçenlerde güzellik yarışmasında izledim. Ne dansını, ne kıyafetini ne de İngilizce söyleyişini sevdim. Hani büyüdüğünüz mahallenize gider de, hiç eski tadı alamazsınız ya, o tür bir his bu. Egoistçe olduğunu kabul ediyorum. Peki İngilizce söylemesin mi? Söylesin tabii ama hani Türkçe albüm.

Kibariye ile düet yaparken bile daha çok kendi gibiydi. Şimdi bir tuhaf. Üstelik onun bu gelişimini "Tarkan çöküyor", diye nitelendirenler de var. O kadar da değil. Yani abartmayalım. Bu ülkeden kolay star yetişmiyor. Üstelik bence star olunmuyor, doğuluyor. Kolay mı bir anda silinmek gitmek... Tarkan'ı ilk tanıdığımda üzerinde çok uzun bir pardösü vardı. Cosmopolitan dergisinde çalışıyordum. O da derginin kapağında yer alan ilk erkek olacaktı. "Bu kadar kısa boya bu kadar uzun pardösü, pes valla", diye düşünmüştüm. Bir ya da iki dakika sürdü negatifliğim. Çünkü bu adamda bir şeyler vardı. Hani şeytan tüyü denilen cinsten. Ünlü falan da değildi o zamanlar. Hepimizi bir anda etkisi altına almıştı. O, daha o zamanlardan stardı. Sonra zaman zaman görüştük. Hep daha değişik, hep şaşırtarak çıktı karşıma. Bir gün bile diğer starlar gibi şımarık olmadı. Bir gün bile burnu büyümedi. Başka dünyaların adamıydı. Hâlâ da öyle, sadece yeni bir arayışta. Ama ben yine de eski Tarkan'ı özlüyorum. Ne yalan söyleyeyim...

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/05/06/cpsabah/yaz1150-20-104-20060506-101.html

gigibuffon
06-05-06, 12:01
şuanana kadar okuduğum tek yapıcı eleştiri .kendi fikrini hakaret etmeden sölemiş...

Niels
06-05-06, 13:11
?? i dont understand lol

duygu
06-05-06, 14:31
gerçekden ben beğendm yazıyı....gerçekden tarakanı kırmak için diil fikirini sölemek için yazmş....eleştiriler hep böle olsa can kurban...

matthew
06-05-06, 18:59
ben bu yazinin her kelimesine katiliyorum eski tarkan i cok ozluorum bende onun ulasilmazligini sewiordum her yerde gorunmeeadi roportaj yapmazdiama artikhe yerde tarkan i goruorum we bence artik halk tarkandan yeni biseyler beklior we sikilmaya basladi

gökçem
06-05-06, 19:09
kesinlikle bende beyendim yazıyı ,en azından sadece tarkana laf atmak onun moralini bozmak için yazılmamış ve kötü niyetli degil

zorzingo
06-05-06, 19:14
gerçekten güzel,kutluyorum eleştiri bu şekilde olmalı.hepsine değil ama stilini birilerine benzetme ve özel hayatı konusuna katılıyorum.

Nzl
06-05-06, 20:19
Ben balçiçek pamir'e bazı yerlerde katılmıyorum ama onun iyi niyetli bu eleştiri uslubunü çok beğendim. umarım bu yazı tarkan'ında dikkatini çekmiştir.

HakanÇelik
06-05-06, 21:15
hep eleştiri hep eleştiri güzel şeyler yazan yok mu yaaa

:36_1_44: :36_1_44:

Khaos
06-05-06, 23:34
bende onun ulaşılmazlığını mumla arar oldum arkdaşlar...Ne yalan söyleyim bazı yerlerde haklı konuşmuş...Ama helal olsun sadece düşündüklerini yazmışş.....

Tarkan hala Tarkan...