PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gittiğim ilk ama tek Tarkan konseri heyecanım,Tarkan gel de gör beni-bizi-T.Coll'u (:

asd1234
16-02-08, 17:50
Tarkan'a ilk hayran kalışımı ve sonra çıkardığı albümlerin bende oluşturduğu heyecanı anlatan 3 sayfalık bir yazı yazmıştım,konser bölümünü çıkardım içinden ve buraya ekliyorum,hem siz görün,hem de Tarkan olur da gelirse görsün diye,çünkü hakikaten benim gibi binlerce insan var,onunkonserine hiç gidemeyen,çok şükür ben bir kez gittim,bir kere daha gitmeyi umuyorum :) Ve eğer Tarkan okursa bu yazıyı,kendinin benim ve bizim gözümüzdeki değerini gerçekten çok iyi anlar bir kez daha (:

Yıl dayandı 2006’ya..Bugüne kadarki bütün iyi şeylerin,Tarkan’ın açtığı çığırların,yaşadığı ve yaşattığı ilklerin ve enlerin,rekorlarının,başarılarının arasında beni çok ama çok üzen tek bir şey vardı:Tarkan’ı canlı canlı dinleyememek.Bu konu beni gerçekten çok üzerdi,öyle ki Karma albümü çıktığı zaman Her Nerdeysen'in "Ama ben bekliyorum..Ama yok,gelmiyorsun..Peki,o zaman öyle olsun,kırılan kalbim olsun!" dizelerini Tarkan'ın hiç buraya konsere gelmeyişini düşünerek söylüyordum (: Her konser haberine TV'nin camına yapışmış gibi dikkat eder,öyle izlerdim,konserlere giden hayranlara gıpta ederek,hatta belki biraz da kıskanarak :) Çünkü bugüne dek Balıkesir’e yalnızca 1 kez,hem de 10-12 yıl önce gelmişti,ve bu gidişle de bir daha gelmeyecek gibi görünüyordu,ben de diğer illerdeki konserlerine tek başıma gidemeyecek kadar küçüktüm,12 yaşındaydım sadece.Ama yine de umudumu yitirmemiştim,çünkü yıllar önce,daha Karma’nın çıktığı zaman ablam bana söz vermişti: “Tarkan buraya konsere gelirse,bilet ne kadar pahalı olursa olsun seni konsere götüreceğim!” Ve ben de ablamın sözünü tutacağına çok inanmıştım. En sonunda,Tarkan’ın 12 Ağustos 2006’da Balıkesir Stadyumu’nda konser vereceğini öğrendim,konserden birkaç ay önce. ablam faturalı avea hattı olduğu için de konsere iki bilet kazanmıştı,sözünü tutacaktı yani. O kadar ama o kadar çok mutlu oldum ki,Tarkan’ı canlı canlı görüp dinleyecektim,dile kolaydı,ilk kez görecektim onu! Konser gününe kadar kabıma sığamaz halde herkese Tarkan’ın konserine gideceğimi anlattım,uzakta oturacaktık belki sahneden,ama ne önemi vardı,Tarkan’la aynı şehirde aynı havayı solumak,onu canlı canlı dinlemek,onun şarkılarını onunla beraber söylemek,daha iyisi olamazdı,üstelik doğum günümden(13 Ağustos) tam bir gün önceydi,kim bundan daha iyi bir hediye düşünebilirdi ki?Ve en sonunda,konser günü geldi çattı..Tarkan’ın konsere nasıl başladığını hatırlıyorum da;tam anlamıyla muhteşemdi! Önce ışıklar söndü,sahne parlamaya başladı,ve birden Tarkan göründü,ve onun o ipek sesi geldi kulaklarıma,arada hiçbir engel olmadan… “Bu geceeee…” Tarkan Kır Zincirlerini ile girmişti konsere,o ilk saniyeden sonra da yerimde duramadım zaten,her daim ayaktaydım,ellerim Tarkan’ı delicesine alkışlamaktan kızarmış,sesim ona sesimi duyurabilmek ve onun şarkılarına eşlik edebilmek için gösterdiğim çabadan dolayı kısılmış,bacaklarım sürekli hoplayıp zıplamaktan ve Tarkan kıyafet değiştirmek için sahne arkasına geçtiğinde bile ayakta durduğumdan yorulmuştu,ama hiçbirine aldırmadan devam ettim konserin tadını çıkarmaya..Ve o gece tam anlamıyla muhteşemdi,hiç unutmadığım ve unutamayacağım bir gece olmuştu,herkese de anlatmıştım (: Eğer Tarkan’ın bir konserine daha gidersem -ki umuyorum daha nice konserlere gideceğim inşallah (:- bu sefer eğer alabilirsem en ama en önden bilet alacağım,kendime söz verdim (:…

**MegaStarkan**
16-02-08, 21:46
Hepimiz bekliyoruz onu :) Gelsin burayada yine.
Güzel yazmissin, tskler paylasim icin ;)
Konu bu bölüme daha uygun; tasindi.

pare_pare
16-02-08, 21:49
eevt herkes gibi bende bekliyorum inşallah gelir

Mega Fanat
16-02-08, 22:04
Tskrler Candan!Yazdiklarin cok duygulandirdi beni,cunki ben bi kez de olsun TARKAN konserinde olmadim.TARKAN 2 kez Bakuye geldi ama ben malesef hic birine gidemedim.2 gelisinde de gece 3-4 saatlerinda gelmisdi.Hatta ben sabahin korunde kalkip hemen balkona ciktim,havayi iyice cigerlerime cektim ve dusundum ki hatta Onunla bi sehirin havasini bile almam bana ne kadar mutluluk veriyor.Ama konser zamanlarinda cok aglamisdim,TARKAN Bakude konser veriyor,ama ben orda digilim diye.Ama,Insallah bu gelisinde ne olursa-olsun gidicem o konsere:)

gence
16-02-08, 22:09
vay bee ne aşk,Tarkan konserleri başkadır gerçekten.Umarım gelir forumumuza da