PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seni çizip tekrar Tarkan'ı yazdılar

aliyaşar
15-02-08, 13:07
http://www.gecce.com/service/MakeThumbnail.aspx?Image=../web/images/haber/kenanadhulya2.jpg&w=300&Alt=../web/images/haber/haber_lrg.jpg

HÜLYA AVŞAR, ’2007 ALTIN MARKA’ ÖDÜLÜNÜN ASLINDA DAHA ÖNCE TARKAN’A VERİLDİĞİNİN ORTAYA ÇIKMASI ÜZERİNE, ANKARA’DAKİ ÖDÜL TÖRENİNE KATILMADAN İSTANBUL’A DÖNDÜ. AVŞAR, ’TÖRENİ SUNAN KENAN IŞIK, ’SENİN GELMEDİĞİNİ ÖĞRENDİKTEN SONRA, ADINI ÇİZİP TEKRAR TARKAN’IN ADINI YAZDILAR HÜLYA’ DEDİ. OLACAK ŞEY Mİ' DİYEREK TEPKİ GÖSTERDİ.

Hürriyet'in Kelebek ekinde, önceki gün yer alan 'Tarkan’ın ödülü Hülya’ya verildi' haberini, ödülü almak için gittiği Ankara’da kaldığı otelde okuyan Avşar, ödülü almaktan vazgeçti. Daha önce, ’marka-hizmet’ dalında ödül alacağı duyurulan Hülya Avşar, haberde yer alan Türk Patent Enstitüsü Başkanı Yüksel Birinci’nin Tarkan’a yazdığı, 'Marka-hizmet dalında ’Türk Patent Ödülü’ne değer görüldüğünüzü ifade eder, şahsınızda tüm ekibinizi tebrik ederim' mektubunu okuyunca, hemen uçağa binip İstanbul’a döndü.

Tarkan’ın o tarihte Amerika’da olacağı için ödülün kendisine verilmesinin kararlaştırıldığını Kelebek’teki haberden öğrendiğini söyleyen Hülya Avşar, şöyle konuştu: 'Haberi görünce bir hayli şaşırdım. Bu ödülün ciddi bir ödül olduğunu sanıyordum ama öyle değilmiş. Geçtiğimiz yıl bu ödülü almaya gidemeyince, benim yerime Cem Yılmaz’a vermişlerdi. Bu olayı da yeni hatırladım. Törenin sunuculuğunu üstlenen Kenan Işık, ’Senin gelmediğini öğrendikten sonra, adını çizip tekrar Tarkan’ın adını yazdılar Hülya. Benim buna engel olmam lazımdı ama olamadım’ dedi. Olacak şey mi? İnsanlar ödülleri hak ettikleri için alır. Hak etmediğim hiçbir ödülü kabul etmem.'

TPE: Ödüller farklı kategoride

TÜRK Patent Enstitüsü (TPE), Hülya Avşar’ın Tarkan’a verildiği gerekçesiyle almaktan vazgeçtiği '2007 Altın Marka' ödülüyle ilgili açıklama yaptı. TPE’den yapılan açıklamada, Hülya Avşar’ın 'marka-sanat', Tarkan’ın da 'marka-müzik' kategorisinde ödüle layık görüldüğü ileri sürülerek, 'Ödül törenine katılamayan her iki sanatçının da ödülleri, Enstitüde muhafaza ediliyor. Sanatçıların başvuruları halinde ödüller kendilerine teslim edilecek' denildi.

http://www.gecce.com/pages/haber_detay.asp?haber=93102

**MegaStarkan**
15-02-08, 13:23
Hülyanin tepkisi cok yerinde. Tarkanin gitmemesi iyi olmus....
Bu kadar sacmaliga ne gerek vardi; amatör davranis.
Hak eden alir zaten. Kendilerini kandiriyorlar,
bu olayin gercek yüzünü ortaya cikaran habercileride kutlamak gerek ;)
TPE sonunda kivirmis....

szr67
15-02-08, 13:25
bu insanlar aklını oynatmış Hülya avşar gibi insana marka deniliyorsa bu millet şaşırmış marka olmak için kriterler olması gerek bu kadın müzik adına markalaşmak için ne yaptı söylermisiniz bana bu kadın tamamiyle medya desteğini arkasına alarak ünlü olmayı başardı bu ödülü vermeye layık görenler ve bu kadını destekleyenlere şunu söylemek istiyorum'AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN SİZ KİMİNLE DANS ETTİĞİNİZİN FARKINDA DEĞİLSİNİZ'en yakınımız bulgaristana hülya avşar kim diye sorsan o ne der TARKAN ı sorsan tüm ülke ayağa kalkar aradaki fark bu kendinize gelin

karma_elcin
15-02-08, 14:59
boylece Türkiyede odullerin nasıl verildiğini de gördük.... cocuk oyuncağı yaparlar zaten bole şeyleri...

mcggs
15-02-08, 15:17
Ne saçma iştir abi ya,ödül sadece 1 kişiye verilir..En iyisini Tarkan ve Hülya Avşar yapmış..Ama bence Tarkan beyan etsin ödülünü belki verirler.. :)

scorpioness
15-02-08, 15:24
Yapılan olay son derece profesyonellikten uzak haberi kim sızdırmış bilmem ama aslında 2 sanatçıyada ayıp bir durum böyle bir isim değiştirme olayı söz konusuysa kurumun kendi içinde kalmalı Hülya Hanım da rencide edilmemeliydi şimdi artık ne Hülya yerindi ne Tarkan yüceldi böyle bir amatörlük bir daha yaşanmaz umarım. Sağol haber için.

*SEM*
15-02-08, 16:40
Haber için teşekkürler ...Gerçektende birine ödül vermek zaman ve gözlem gerektirir ve hakeden kim ise ödül o kişiye verilir ödülünü almak üzere orda olamayacaksada uygun olduğunda kendisine teslim edilir.... Böyle yap boz oyununa çevrilmesi her iki sanatçı içinde üzücü...

pare_pare
15-02-08, 16:44
türkiyede kim hakettiği yerde veya hak ettiklerini akıyorki bizim sitemimiz boşuna yani bence onlar yine hep bildikleri gibi davranırlar

İZMİRLİ
15-02-08, 18:20
ne yapmışda marka olmuş hülya hanım....magazin programlarında saga / sola çatarak markamı olunuyormuş....vaybeee :D

sinemtevetoglu
15-02-08, 19:16
ben de hülya avşar gibi düşünüyorum... yazmıştım zaten TaRkAn gidemiyor diye hedef değiştiren ödül, ödül değildir diye! bence kabul etmesin kimse çok iyi etmiş! onların verdiği ödülden ne olur zaten!