PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : al bide burdan yak...

berkan
05-05-06, 23:10
COME CLOSER!

Tabi tabi gel gel yakın yakın gel yamacıma yamacıma halleri..
Tarkan'ın yeni ingilizce albümünün bir iki parçasını tevede güzellik yarışması sırasında dinledim.
Şimdi yazacaklarım bence; zaten hep bence yazıyorum.
Beğenmedim..
Neyi beğenmedim?
1 - Tarkan'ın sahne performansını. Kostüm, dansı, dansçılar, koreografi olamamış.
Onu en son kocaman bir sahnede, kocaman bir ekran önünde, simsiyah şık kostümü ile şıkır şıkır dans ederken hatırlıyorum. Saçı, başı, kostümü, makyajı ile evet bir pop stardı - popüler yıldız - şimdi ise eski günlerden bir yerden bir görüntü ile geldi gözüme Tarkan. Tarkan bir pop idolü ise tabii ilk bakışlar bunlar ile ilgileniyoruz. İşin raconu budur...

2 - İngilizce parçalarını....Sound farklı, ilginç ve güncel değil. Kimler ile çalıştığı tabii önemli, adamlar mutlaka dünyaca tanınan insanlardır. Konumuz bu değil zaten...İngilizce aksanına da takıldım Tarkan'ın beni rahatsız etti, kusura bakmasın. Sertap, Hadise ya da Sibel Tüzün dinleyince bunlar olmuyor; demek ki olur...Hatta hiç ingilizce bilmeyen yorumcular bile uygun bir aksan ile yorumlarlar şarkıları...

3 - Yarışma sonrası, basın ile kurduğu ilişkiyi ve tavrını. Her zaman bir sakin, saygılı, güleryüzlü, politik olurdu. Özellikle Karma albümü ve sonrasında yaşam felsefesi epey değişmişti. Şimdi bir asabiyet gözlemledim. Star olmak zordur, bedelleri de vardır. Ben starım diye ortalığa çıkarsan gereğini yapmak zorundasın bu da işin raconu, ister beğen al, ister alma...

Tüm bunları alt alta üst üste toplayınca; Tarkan'ın kariyerinde br gerileme hissetim.
Bu gerilemenin sinyalini, bir markanın reklam insanı olunca almıştım zaten...Neyse bu da geride kaldı.

Bugün sitemizde bir haber okudum ki sevindim.
6 ay kadar sonra Türkçe albümü için stüdyoya girecekmiş Tarkan;
bu iyi çünkü dünya starı olmak için evet dünyada geçerli bir dil önemli ama bu yere Tarkan Türkçe söylerek geldi. Bunu da unutmamak gerek...

Kendisine başarılı stratejiler çizecek bir ekip diliyorum.
Çünkü biliyorum ki bu günlere gelmesinde emeği geçen iyi bir ekibi vardı.
Şimdi yanında kimler çalışır bilmiyorum ama en başarılı ekip elemanının Bilge Öztürk olduğunu düşünüyorum.
Her zaman görevini en iyi şekilde yaptı, yapıyor.

Şimdilik, Tarkan hislerim bunlardır...
haydi kalın muhabbetle;

http://www.gecce.com/pages/yazi.asp?yid=4436

Khaos
05-05-06, 23:29
Tamamda niye iki tane konu açtın...Yanlışlık oldu sannırım....

berkan
06-05-06, 02:18
evet ya yanlıslıkla oldu kusura bakmayın sinirden olsa gerek bu haberler beni öldürücek yakında...

b_a_S_k
06-05-06, 02:32
ne kusuru dasty haber için teşekkürler _ şurası kafama takıldı _
Şimdi yanında kimler çalışır bilmiyorum ama en başarılı ekip elemanının Bilge Öztürk olduğunu düşünüyorum.
Her zaman görevini en iyi şekilde yaptı, yapıyor. _ bunu hangi amaçla yasmışşş ??????

Khaos
06-05-06, 02:36
Olur böyle berkan sorun değil...ya evet bu haberler sinir bozucu

gigibuffon
06-05-06, 11:56
ingilizce aksanını yesinler senin beğenmemiş aksanı.git eminem dinle o zaman onların aksanı daha iidir.kadın utanmadan bide şarkıları yarışma sırasında dinledim demiş ya neyime yorum yapasıosun ozamn durun şuna bi mail atayım.

duygu
06-05-06, 14:35
güzellik yarışması hakkında sölediklerinin bi kısmına bende katılıorm...eski tarkan yokdu orda aynı şekilde son zamanlardaki asabi davranışlarda bulunduğuda doğru...sadece ingilizce aksanı hahhkında sölediklerine katılmıorm...

Blg
09-05-06, 01:10
Tarkan'ın ingilizcesini beğenememek için 2 şart gerekli:

1-İngilizce bilmemek
2-Hiç bir şey bilmemek