PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Şarkıları Neden Böyle?

mustimix
30-01-08, 14:27
Bugüne Kadar Hiç Düşünmemiştim ama Sibel Can Beyaz Showa Katıldığı Zaman, Beyaz Sibel Cana Sormuştu: Tarkanın Şarkıları Neden Böyle KUZU KUZU, DUDU DUDU, ÇAKMAK ÇAKMAK hep böyle ikili daha çok hafızalarda kalsın diyemi ?

evet arkadaşlar sizce neden böyle? tesadüf mü? akılda kalıcı olsun diyemi yoksa başka birşey mi?

KUZU KUZU

DUDU DUDU

ÇAKMAK ÇAKMAK

HOP HOP

PARE PARE

caspian
30-01-08, 14:32
hem akılda kalıcı olsun diye...hemde demekki tarkan böyle ikilemeleri seviyor...şahsen ben memnunum bu durumdan ki memnun olmayan varmı zaten?!

özge
30-01-08, 14:34
bencee tesadüftür.... tarkanında yazarken aklına bu sözcükler geliyodur..yani bilerek yapılmış bişey olduğunu sanmıyorum hem öle olsa bile akıldaa daha iyi kalıyor şarkılar bilerekte yaptıysa iyi yapmışş:20:

gokhantevetoglu
30-01-08, 15:00
bence bılerek ısteyerek yapmıstır nerde ılgınclık orda tarkan püf fılanda oleydı sarkı ısımlerıne baktıgınızda zaten anlasılıyor dıger sanatcılardan farkı bende tarkanın yerınde olsam aynı sekılde yapardım kuzu dese cok sacma gelır ınsanlara ama kuzu kuzu dedıgınde anlamı cok farklı oluyor sızcede ole degılmı

eskalen
30-01-08, 15:15
Bu ikilemlerin amacı nakaratın kalıcı, slogan tipte olması.....Şarkıları yazarken aklına gelen şeyde önemli, bu ikilemeleri yaratırken...belki taktik olabilir, kendine özgü şarkı yazma stili,tekniği vardır Tarkan'ında muhakkak......Zaten bu şarkılarındanda anlaşılıyor.....

Inge
30-01-08, 15:15
:18: :18: bile böyle konusuyor...yok yok, diyor mesela... :)
ve ambulans ambulans hemen ambulans
gel gel diyor...
waaahhhh koptum!:18: :18:

Tar-Khan
30-01-08, 15:54
konu yanlis yerde degil mi?
konuya gelince...
haaa dudu dudu ha dudu
cok komik ya gelmisler gecen pare pareyi kuzu kuzuyla ve digerleriyle kiyasliyorlar...
... bu tarkan style ...
böyleside yakisiyor hem

redjingle
30-01-08, 18:38
Bilemiyorum ama bence Nazan Öncel'in etkisi büyük oldu Tarkan'da.İkilemeli isimlerden bazıları Nazan Öncel'in çünkü.Artı Nazan Öncel'in diğer şarkıcılara verdiği besteleri de bi düşünün :

yıldız yıldız (aşkın nur yengi)
of of (gülşen)
üze üze (sezen)
hay hay (kendi şarkısı)
lo lo lo (hatta bu üçleme :)
dudu dudu
kuzu kuzu
mcuk mcuk :)
şıkıdım şıkıdım
çok çok (ararsın beni :)
pare pare
hop hop
çakmak çakmak

mcggs
30-01-08, 18:44
Ama hep güzel şarkıları var..İkilemeler tesadüf olması gerek..Hatta Dudunun çıktığı zaman bir muhabir sormuştu Tarkana.."Kuzu kuzu,dudu dudu-niye hep böyle??"Tarkan da "tesadüf" demişti galiba.. :)

redjingle
30-01-08, 19:03
peki mesela önümüzdeki albümlerde ne gibi ikilemeler kullanılabilir :)

yavaş yavaş...
hızlı hızlı....
satır satır....
gibi gibi....
ayrı ayrı....
güzel güzel...
yok yok...
var var :D

mcggs
30-01-08, 19:06
unutulmuş bir şarkıda var..

Beni arıyor,soruyor geliyor-Eyvah,eyvah! :D

denizmavisi
30-01-08, 20:28
bilerek ya da bilmeyerek farketmez önemli olan şarkıların güzelliği ve biz dinleyicilerde bıraktığı his:10:

yigit
30-01-08, 22:38
herkezin kendine has bi tarzı vardır tarkanın kide böyle

ruya
30-01-08, 22:40
bence de problem yok, yani biz sıkıldık mı ikilemelerden, yoo sıkılmadık, akılda da kolay kalıyor, akıllı adam vesselam :D

sarıpapatya
31-01-08, 00:24
onu bunu bilmem ben normalde kuzu kelimesi masum hoş bi tavırla söylenir dimi tarkan kuzu kuzu deyice ortalık karıştı nıye, odenli masum bi kelimeyi bile çok seksi bir hale sottuğu için. İnsanların içi titriyo adamın iki kelimesiyle yalanmı

**MegaStarkan**
31-01-08, 01:13
taktik'dir. bence güzel. sikayetci degilim :)
gerci baska bir dile cevirmek zor oluyor böyle ikilemeleri :P

Türk diline has birsey bu üstelik. Cayir cayir yanmak, alev alev tutusmak, bas bas bagirmak, bir bir saymak vs...

love_speak
31-01-08, 18:31
bence de tesadüf değildir.bilerek yapıyodur ama iyki de yapıyor.bu arada yaptıkları da süper oluyr yani biz şikayetçi diiliz değil mi arkadaşlar????

tara
31-01-08, 18:48
bence hem akilda daha uzun kaliyor boyle hemde degisik ve guzel oluyor boyle

freak
31-01-08, 19:33
Türk diline has birsey bu üstelik. Cayir cayir yanmak, alev alev tutusmak, bas bas bagirmak, bir bir saymak vs...

evet bence de turkcede bizler cok kulaniyoruzz boyle seyleri yani birini carinca gel gel yada git git dioruzz
yani ordan dir herhalde ama guzel
oyle daha hos gelior kulaga :10:

tarcanist
31-01-08, 21:03
bence tesadüf deil hem kulağa daha hoş geliyor vurgusuda daha güzel bence bilerek yazıoyor öyle

Pamela_beyazgul
01-02-08, 01:14
bence cok guzel -dudu kuzu kuzu hop hop pare pare...

selin_trkn
01-02-08, 20:37
hem tesadüf hemde tez akılda kallsın die olabilir:)

szr67
01-02-08, 21:05
sizce bu dudu veya kuzu kuzu yada çakmak çakmak tek düze söylendiğini düşünün nasıl olur sizce

dudu
kuzu
çakmak

bence berbat ikileme olması gayet hoş ve oryantal bi hava katıyo

Efsane_1
03-07-14, 20:53
Evet haklisiiz arkadashlar...Her bir sanatcinin kendine ozgun tarzi vardir.Mesela Maykl Jekson farkli dans figurleriyle akillarda kaldi en cok...Robin Thicke mesela neredyse hemen hemen her sharkisinda icini cekerek sharki soyluyo...Ya da ki Barish Manco, suretli qarip el haraketleriyle sharki soylerdi...E Tarkan'imizin da boyle de bi farkli tarzi vardir ishte...Ki bana gore Tarkan hersheyiyle herkesten farkli da...