PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın İmza Gününde İzdiham Yoktu! Tarkan'ın İmza Gününden Notlar!

mustimix
28-01-08, 17:42
28 Ocak 2008 Sabah Gazetesi - AYŞE ÖZYILMAZEL'in Köşesinden;

Tarkan'ın imza gününden notlar...

Justin Timberlake'ten imajlar, klişe nakaratlar, Bruce Lee'den danslar... Acaba Tarkan'ı ne paklar? Evet! Evet! Kanyon'da imza günü herhalde. Duymuşsunuzdur, gazetelerde okumuş, televizyonda izlemişsinizdir. "Yok ben duymadım, görmedim" diyorsanız, işte hizmet! Geçen cuma yarı açık alışveriş merkezi Kanyon'daki D&R'da Tarkan'ın imza günü vardı. Aslında birkaç hafta önce cereyan edecek hadise, kar yağışı sebebiyle iptal edilmişti. Kısmet bu zamanaymış. Eh! Gittik tabii. Tamamen meraktan. Tamamen duygusal.

HANİ İZDİHAM?

Acaba izdihamdan ezilir miyiz? Olayı canlı canlı görebilir miyiz? derken D&R'ın kapısına gelmişiz. Siyah takımlı, telsizli, enine boyuna iri korumalar dört bir yanı sarmış. "Durun" buyurdu biri. Eh durduk. Neymiş? Elinde Tarkan albümü olmayan içeri giremezmiş. "Bünyeme bir Tarkan albümü yeter, o da evde kardeş kusura kalma desek?" Yok yemez! Klasik "Bir arkadaşa bakıp çıkacağız" numarasını çeksek? Onu da yemez! Gazeteci kimliğimi kullanıp dalıyorum içeri. Kusura bakmayın bir Tarkan albümü daha alamayacağım yani! Sanırım Tarkan daha olay yerine buyurmamış. Daha önce bir imza günü deneyimim yok ama bol çığlık, kalabalık, itiş kakış olması gerekmez mi? Hele söz konusu Tarkan'sa. O sırada DVD bölümünde bir grup insanın tepedeki ekrana baktığını görüyorum. Aa! Tarkan gelmiş, imza günü başlamış bile. (Vay Anam Vay!) Vatandaş da iki adım atıp mega starımızı canlı canlı göreceğine kendini ekrana vurmuş, gelişmeleri ekrandan takip ediyor. Niyeyse? Televizyon bağımlılığında son nokta! İmza gününe gidelim, ekrandan takip edelim... Peki! D&R Kanyon'un kitap bölümünden imza yerine kadar bir kuyruk var. Tamam, Allah kuyruklarına kuyruk katsın da, gazetelerde yazıldığı gibi izdiham falan yok ortada! Arkadaşlar biraz abartmışlar. Gözlerimle görmesem inanacaktım. Gerçek şu: Tarkan'ın ilk imza günü böyle olmamalıydı. Hayranları kapılardan taşmalıydı. Özetle pek kuraktı!

BRUCE LEE DANSI

Belki Kanyon havalı ama yanlış bir seçimdi. Beyoğlu'nda bir müzik markette ya da Cevahir'de yapılsaydı kıyamet kopabilirdi. Bu arada bir mikrofon dayandı burnuma "Ayşaanım Tarkan'ın yeni danslarını nasıl buldunuz?" "Nasıl yani?" "Hani Bruce Lee'den esinlendim dedi ya" "Rica edicem benimle dalga geçmeyiniz, ne Bruce Lee'si?" "Valla Ayşanım çok ciddiyiz. Kendisi açıkladı..." Beş dakika falan beni ikna etmeye çalıştı arkadaş. Bruce Lee bölümünü kaçırmışım, duyunca şaşırmışım ne yapayım? Eve gelip hemen youtube'dan klibi bir kez daha izledim. Dansları nasıl mı buldum? Sizce? Çok lazımdı hem de çok! Tam kalbime geldi ok!

Tar-Khan
28-01-08, 17:50
komik ya ...
berlin imza gününe gelmis mi acaba?
o zamanada diyorlardi tarkan bitti ingilizce albümü yüzünden...
videoda cigliklari duydum ben...
ayip

eskalen
28-01-08, 18:01
Kanyon en uygun en rahat yerdi imza gunu icin bence.....Iceride belli bir bolumde belirli bir yeri stand yapmislardi, imza almak isteyen kisilerde orda yer aldi....Hem D&R in icinde bulunan insanlarida rahatsiz etmemek icin.....Disariya kadar tasma yoktu....Ama cok buyuk bir D&R oldugundan iyi secimdi bence...5 saat suren bir imza gununde nasil kalabaliklik dusunulemez bunu yazarimiz bi dusunse iyi olacak.....Simdide imza gunu elestirileri basladi....Sonrada konserler oldumu elestirler, yorumlar baslar! Acayip insanlarimiz ne diyelim:)

gokhantevetoglu
28-01-08, 18:02
yok yok ben onun demek ıstedıgını anladım mıllet bırbırını ezsın kargasa cıksın artık o devırler gerıde kaldı ne gerek var bak gelen herkes ımzalarını aldı gıtttı

özge
28-01-08, 18:30
vallaha en iyi cevabı imza gününe gidenler verir benim tvde gördüğüm kadarıylaa megastara yakışır bir imza günü olmuşş...çoktaa kalabalık görünüyorduu

alper...
28-01-08, 18:36
5 saat 15 dakika süren imza gününe de laf ediolarsa artık PES.

melek99
28-01-08, 18:39
arkadaşlar bu kız okanın sevgilisi doğalısıyla böle şeyler yazması çok olası ama yine de orda yazara yazın die bi bölüm var eleştirilerinizi gönderin sessiz kalmayın lütfen...

me_like
28-01-08, 19:39
orda olupta kalabalığı görmeyip çığlıkları duymasam inanıcam yani yazdıklarına ama bahsedilen tarkan tabi eleştiri olmadan olur mu???

aliyaşar
28-01-08, 20:12
dün sabah da show tv de magazin programında soruyodular ayşe özyılmazel e neden geldiniz felan diye o da yakından görmek istedim olayı nasıl olucak gibisinden cevap verdi tarkan ı da çok sevdiğini söyledi hatta.bi de okanı sorduklarında arkadaşlar ben tarkan ı çok seviyorum dedi yani.tarkan ı sevmiyo değil.

yigit
28-01-08, 20:17
bıraksın bu ayakları tarkanı seven bı ınsan boyle bı yazı yazamaz kesınlıkle..okan guzel yetıstırmıs...saka gibi bi yazı ben imza gunundeydım ve gayette kalabalıktı sıstemı cok guzel yaptıkları ve D&R ın buyuk olmasından dolayı cok guzel bı sekılde herkez ımza aldı ve bı sorun yasamadan evıne gıttı..mantık olarak 5 bucuk saat suren bı ımza gunude nası kalabalık olmaz anlamadım..tarkanı da tebrık etmek lazım kımseyı kırmadan 5 bucuk saat son kısıye kadar bekleyıp ımza verdı

karma_elcin
28-01-08, 23:42
Okan Bayülgen yaramadı buna....:D:D

HURRICANE
28-01-08, 23:48
5.5 saat imza dağıtıldı orada kimileride buna rekor dedi!Ki bencede bu bir rekordur...Bu ülkede kim 5.5 saat imza dağıtmış?İlgi olmasa 5.5 saat orada kalırmıydı TARKAN?Bir yazı yazarken insan asla mantığını çevrim dışı modunda bırakmamalı!

**MegaStarkan**
29-01-08, 01:17
yinemi ayse. ah ah, gecen yazisida böyle baygindi.
yazi yazmiyor mübarek sanki komsusuna dedikodu anlatiyor....
ama bende basda acaba az kisimi vardi diye düsünmedim degil,
cünkü konusma firsatlari olmus arkadaslarin ve foto baya cekinmisler beraber.
normal imza günlerde böyle olmaz, sip sak olur gecersin :P
ama hava bide soguk, yaz degilki insan gitsin....
bilemicegim dogrusunu, orda yoktum ;)
herkesin "kalabalik" anlayisi farkli olabilir

Tar-Khan
29-01-08, 01:46
yinemi ayse. ah ah, gecen yazisida böyle baygindi.
yazi yazmiyor mübarek sanki komsusuna dedikodu anlatiyor....
ama bende basda acaba az kisimi vardi diye düsünmedim degil,
cünkü konusma firsatlari olmus arkadaslarin ve foto baya cekinmisler beraber.
normal imza günlerde böyle olmaz, sip sak olur gecersin :P
ama hava bide soguk, yaz degilki insan gitsin....
bilemicegim dogrusunu, orda yoktum ;)
herkesin "karabalik" anlayisi farkli olabilir

:28: :28: :28: :28:

DaLy
29-01-08, 11:33
Ayşe Özyılmazel denen hatun u sevgilisi Okan baya bi doldurmuş belli..

arjen22-tarkan
29-01-08, 13:03
Yaw Okan'ın Sevgilisi İşte Atıp Tutuyor ... Neden Böyle Yapıyor Belli SEbebi ... Yazın Her Yazısında Tarkan'ı Öven bi Ayşe Özyılmazel i de kaybettik Çok Seeverek Beenerek Okurdum Ama Hıncal'ın Dedikleri Doğru Galiba Bi Aşk Yüzünden Benliğini Kaybediyor Haberi yok ... !!

caspian
29-01-08, 13:36
kenan arkadaşımız çok doğru söylemiş...sanki köşe yazısı değilde arkadaşıyla dedikodu yapıyor...o ilkbaş yazı yazmayı öğrensin ondan sonra yorum yapsın kiiii imza günü hiçde kuru değildi...bütün haberlerde "izdiham" olarak geçti ve 5,15 saat rekor olarak kabul edildi...yazık yaannii böyle insanlarıda yazar yapıyorlarya vay anam vay bu gazetelerin halinee...:(((

asd1234
29-01-08, 15:56
Haydaaa,buyur burdan yak! Şimdi de imza gününe laf atmaya başladılar! Ya akıl var mantık var 5 saat 15 dakika süren bir imza günü nasıl çok kalabalık olmaz? Hem bu adı üstünde "İmza günü" , Tarkan albüm imzalamak için gitti oraya,albümünü alıp gelseydin demezler mi adama! Klip meselesine hiç girmiyorum,zira o konuda gerçekten doluyum,bir başlarsam susmam.. Tarkan sen olmasan kimi eleştirecekti millet Allah aşkına ya! İkinci klip dilli düdüğe çekilsin,ben vazgeçtim dedikodudan,bu ne ya?..

hasan
30-01-08, 02:20
5 saati aşan imza günü daha ne olsun tarihte bir ilk gerçekleşti.izdiham olmadı çünkü o kadar güzel ayarladı ki sıralar etrafında kitaplıklar vardı ve kimse kimseyi sıkıştırmadı yani hucüm hali olmadı.müstakbel sevgilisi okan dan ayşe hanıma TARKAN antipatisi bulaşmış.neymiş bir tane daha TARKAN albümü alamazmış.gerek yoktu zaten senin gibi asalaklara.ne demiş TARKAN 'kendi kuyusunu kazıyor emayi cır cır ötüyor.bana göre hava hoş kendi bilir.beni bilen iyi bilir.'en güzel cevap sanırım bu.

DaLy
30-01-08, 10:52
Alakasız olucak ama youtube da rekora giden Tarkan ın vay anam vay klibi kaldırılmış ve çoğu Tarkan klibine tıklandığında videolar açılmıyor.Bi bilgisi olan var mı acaba?

emre_emre
30-01-08, 14:57
ben imza gününe gidemedim kuzenimi gönderdim albümümü imzalatması için ama kuzenimde aynısını söyledi bir izdiham büyük bir kalabalık yoktu dedi oysaki o imza bile alamam diye düşünmüştüm hatta gitmemeyi bile tarkanın önceki imza günlerinden sönük geçmiş

ebuschcuk
01-02-08, 00:22
adamin heralde dengesi yerinde degil

mawish
02-02-08, 21:49
bencede kesinlikle gayet nezih geçen bi imza günü oldu keşkee bi daha yapsalar da onu bi daha görebilsek....

ozgee
06-02-08, 19:25
5 satten fazla sürüyor dahamı kalablık olmasın kalabalık demek milletin birbirini ezmesi anlamına gelmezki hem izdiham olmamıs tarkanın imza günü olaysız atlatılmıs gelen herkes alabilmis imza hersey cok güzel organize edilmis daha ne isteniyoki

devilscream
06-02-08, 19:52
5 satten fazla sürüyor dahamı kalablık olmasın kalabalık demek milletin birbirini ezmesi anlamına gelmezki hem izdiham olmamıs tarkanın imza günü olaysız atlatılmıs gelen herkes alabilmis imza hersey cok güzel organize edilmis daha ne isteniyoki
aynen katılıyorum sana ama bizim milletimiz sunu anlamıs değil
bunlar imza günü izdihamı derken insanların birbirini ezmesini,imza alabilmek için yarışmalarını kastediyorlar ama bu imza günü izdihamından cıkar
zaten bir imza gününde izdiham olmaması demek o imza gününün güzel,kalabalık,ilgisiz olduğu anlamına gelmez
zaten bir imza gününde izdiham olupta,insanlar insanlıklarından cıkıp,birbirlerine saygısızca davranıp,birbirlerini ezerek imza almaya calısacaklarsa bırakın tarkan imza günlerinde izdiham falan olmasın...

eskalen
06-02-08, 21:09
aynen katılıyorum sana ama bizim milletimiz sunu anlamıs değil
bunlar imza günü izdihamı derken insanların birbirini ezmesini,imza alabilmek için yarışmalarını kastediyorlar ama bu imza günü izdihamından cıkar
zaten bir imza gününde izdiham olmaması demek o imza gününün güzel,kalabalık,ilgisiz olduğu anlamına gelmez
zaten bir imza gününde izdiham olupta,insanlar insanlıklarından cıkıp,birbirlerine saygısızca davranıp,birbirlerini ezerek imza almaya calısacaklarsa bırakın tarkan imza günlerinde izdiham falan olmasın...

Aynen katiliyorum sana enes:20: Evet bide gelen herkes imza alabildi Tarkan'dan......Ama bu Tarkan'a olan ilgisizlikten,kalabalik olmamasindan degil,bunu sanmasin kimse bu durum guvenligin ve duzenligin mukemmel oldugunu gosterir.....Ki Tarkan'da buna cok onem veren bir insan....

rosebüşra
07-02-08, 00:21
ya ben imza gününe gidemedim istanbulda olmadığım için ama izdihamın olmamasının nedeni ilginin az olmasından değil tarkanın hayranlarını kırmayıp ne kadar sürerse sürsün imza vereceğini bildiklerinden . gazetecilerin diyorum ama artık siz ne derseniz onların istediği bu imza gününde herkes birbirini ezsin ...ağlamalar... bayılmalar ...tarkan zor kurtulsun kalabalıktan imza günü daha başlamadan hemen bitsin bu ne biçim iş hiç tarkana yakıştımı desinler ya ayıp artık kendinizi küçük düşürmekten başka bi işe yaramıyo bu yaptıklarınız yeter yeter ya 5 saat 15 dk sürmüş ne kadar az mış gelenler artık sadece gülüyoruz size :D:D:D !!!!