PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan, Eurovision için korkakmis

ebuschcuk
22-01-08, 17:39
Tarkan Eurovision�a katılmaktan gerçekten korkuyor mu?

Radyocu, yazar ve besteci Michael Kuyucu, bu yıl Eurovision'a gönderilecek sanatçıya dair tahminini açıkladı: TRT yıllardır Tarkan'ı düşünüyor ve bu sene tekrar nabız yoklayacaklar. Ancak Tarkan korkak davranıyor!

Ünlü radyocu, yazar ve besteci Michael Kuyucu, pop müzik albümlerinin eski satış rakamlarına ulaşmamasını; 'çok basit şarkılar' yapılmasına bağladı. Geçen yıl 'Pop İnfiali' adlı bir kitap çıkaran Kuyucu, şöyle konuştu: "Serdar Ortaç'ın bütün şarkıları birbirinin kopyası olduğu için albümleri çok satmıyor. Mustafa Sandal için de bu konuda tereddütlerim var. Sandal, sanki farklı altyapılar denemek ister gibi ama şu ana kadar ortaya çok farklı bir şarkı da çıkarmış değil..."

Aydın Üniversitesi'nde 'Popüler Kültür ve Medya' dersi veren Michael Kuyucu; bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek isme dair de şu yorumlarda bulundu:

Siz Eurovision seçim komitesinde de bulunmuştunuz. Sizce bu yıl kim nasıl bir şarkıyla gitmeli?

Önceleri Hande Yener'in gideceği söylendi. Ancak daha sonra bu söylentilerin yapımcısı tarafından albümün promosyonu için kasıtlı olarak çıkartıldığı anlaşıldı. Seçim komitesindeyken orada gelişen her şeyi inceleme fırsatı bulmuştum. Bu yıl TRT değişik şeyler düşünüyor, ancak teklif usulünü bu yıl da sürdürecek. Zerrin Özer'e teklif gitti ancak durum basına sızınca geri çekildi.

Bu yıl için kimi düşünüyorlar? Tarkan için bir kamuoyu baskısı var gibi...

TRT, Tarkan'ı yıllardır düşünüyor. Sertab Erener'e teklif götürürken Tarkan ve Candan Erçetin'e de götürdüler. Ancak onlar kabul etmemişlerdi. Burcu Güneş'in geçmişte nabzını yokladıklarını biliyorum. Tarkan'ın bu sene yine nabzını yoklayacaklar.

Sizce Tarkan teklifi kabul etmeli mi?

Tarkan, Eurovision için çok muhafazakâr ve korkak davranıyor. Saklanıp, 'megastar'lığın gerektirdiği gizemle işini götürüyor. Aslında Eurovision, Tarkan için çok etkili olur. Çünkü onun da yurtdışı konusunda bir hırsı var. Kanımca İsmail YK da bu konuda iyi bir isimdir. İsmail YK'nın çok fazla oy alacağına eminim. Ancak entelektüel kesim tepki göstereceği için TRT onu düşünmez.

http://www.magazinde.com/haber/muzik/3111/tarkan_eurovision_icin_korkak/:12:

HURRICANE
22-01-08, 18:07
Kimi insanlar amatörlerin katıldığı bir yarışma diyebilir kimileride oylama dürüst değil diyebilir.Ama TARKAN ın eurovision yarışmasına katılmasını hep istedim.Nedenide hep şuydu kimseye ihtiyacı olmadan tüm dünyaya kendini gösterebilme şansı!

karma_elcin
22-01-08, 18:14
katılmayacak...katılmasın o saçma sapan gereksiz yarışmaya!!!!!:11:

szr67
22-01-08, 19:05
korkulacak siyasi bir yarışma müzik adına hiç bir şey yok.eurovision basit birşey

aliyaşar
22-01-08, 19:37
katıldıktan sonra bir şey değişmez ki sertab erener de birinci oldu ama ne oldu sonuç ne sertab yine türkiye de tanınıyo dünya starı mı oldu sertab o yarışma dünya starı yarışması diil ki birinci olduktan sonra dünya starı olunsun

arjen22-tarkan
22-01-08, 21:01
Yaw Hayır Korkak Dawranmıyor ... Ayrıca Korkak Dawransa da böle dawranması normal çünkü sms yarışması geçen seneki yarışma Kesinlikle Ve Kesinlikle KEnan'ın Hakkıydı ama işte başkalarına gitti ödül ayrıca tarkan avrupada banaa göre istediği yerde Michael Kuyucu Geçen Haftalar da yaptığı açıklamada herkes Tarkan'ı Eleştiriyor Keşke En Kötü Albümümüz Böyle Olsa Dedi

tarcanist
22-01-08, 21:03
bence emtmesin ya bu kadar büyük bir sanatçı için ii deil bence

bounce
22-01-08, 21:17
vay anam vay la yıkardı ortalığı eurovision da.....

mustimix
22-01-08, 21:20
yapmayın arkadaşlar lütfen eurovisionu bukadar basit ve küçük görmeyin! sertap erener birinci geldiği zaman eminim hepiniz gurur duymuştunuz, hepiniz onu alkışladınız.... tarkanda gitse ne olur? ama bide işin kötü tarafı var diyelimki tarkan eurovisiona katıldı ve birincilik elde edemedi ozaman ne olacak? basın ve halk tarkanı yerden yere vuracak belkide prestiji sarsılacak. bence bu yüzden tarkan katılmıyordur. bu bakımdan ona hak veriyorum arkadaşlar yani doğruya doğru... ama ya birinci gelirse? eee işte riskli...

Tar-Khan
22-01-08, 21:38
katılmayacak...katılmasın o saçma sapan gereksiz yarışmaya!!!!!:11:

imzaaaa!!!!

asd1234
22-01-08, 21:54
Tarkan'ınki korkaklıksa, İsmail YK'yı bile Eurovision'a gidebilir diye nitelendirip ondan çok daha iyilerinden bir şey ummamak,diğerlerinin başaramayacağından korkmak (İsmail YKya göre hem de) ne diye isimlendirilir acaba..Tarkan Eurovision'a gitmez,gitmeyecek,eğer ben şu kadarcık Tarkan'ı biliyorsam..Hayatta gitmez hatta,öyle söyleyeyim..Ve bunun sebebi de ASLA korkaklık değil..Korksa İngilizce albüm çıkarmazdı bu adam,onca eleştiriden sonra yoluna devam etmezdi..

karma_elcin
22-01-08, 22:23
Eurovision'a Hayko Cepkin gitsin...açık ara birinci oluruz...pop şarkıcılarının katıldığı bir yarışma olmaktan çıktı sıradışı şeyler 1. gelio...:9: :28: :9:

belfü
24-01-08, 12:12
Katılmasını bizde isteriz tabi sanırım Tarkanda ister ama şu var bu yarışma bence pekde adil değil arkadaşlar komşu komşuya veriyo arada ticaret antlaşmaları yapılıyo iş bu haldeyken kimse tarkanı bence suçlayamaz yada korkak diyemez

arjen22-tarkan
24-01-08, 12:39
Tek Kelimeyle Eurovision Basit bi yarışmaaa!!!

aliyaşar
24-01-08, 12:47
yapmayın arkadaşlar lütfen eurovisionu bukadar basit ve küçük görmeyin! sertap erener birinci geldiği zaman eminim hepiniz gurur duymuştunuz, hepiniz onu alkışladınız.... tarkanda gitse ne olur? ama bide işin kötü tarafı var diyelimki tarkan eurovisiona katıldı ve birincilik elde edemedi ozaman ne olacak? basın ve halk tarkanı yerden yere vuracak belkide prestiji sarsılacak. bence bu yüzden tarkan katılmıyordur. bu bakımdan ona hak veriyorum arkadaşlar yani doğruya doğru... ama ya birinci gelirse? eee işte riskli...
sertab erner birinci geldiğinde tabii ki gururlandık hangi Türk vatandaşı gururlanmaz ki zaten.benim demek istediğim 1. oldu ama öle kaldı adını dünyaya duyurabildi mi hayır.devamı gelmeyen bi şey orda kalıyo.Tarkan katılıp 1.olursa adını dünyaya duyurur diyolar o yarışmayla sertab erener örneğinde de olduğu gibi isim dünyaya duyurulmuyo.anlatmak istediğim bu.

sally
24-01-08, 23:03
tarkan asla katilmaz

TARKANFREAK
25-01-08, 12:10
türkiye kadar su eurovision sarki yarismasini bu kadar önemseyen bir ülke görmedim ben ya:) arkadaslar tarkanin kimselere kanitlamasina gerek yok cünkü o zaten kendi kanitlamis bir megastar..hem eurovison cok basit bir yarisma..yarismada ortaya konulan performansin ve söylenen sarkinin bir önemi yok bence.sarki ne kadar mükemmel olursa olsun eurovision cok politik bir yarisma..ne bilim politik bir dayanisma var.. yaa tarkanin ne isi var böyle kurtlar vaadisi bir yarismada..zaten önemsemiyoda..
(hem tarkan degil,tarkanla yarisanlar korksun:) tarkan sesiyle,karizmasiyla,gözleriyle, bakisiyla ve mikrofon tutusuyla döver onlari bee:))) )

Mega Fanat
25-01-08, 18:58
TARKAN'in Eurovision'a ve ya diger bir yarismaya falan katilmasini asla istemem.
Yarismalara sanata yeni gelenler katilmali bence,kopkoca MEGASTAR icin diyil bu yarismalar.

Lord.iz
25-01-08, 20:28
Geçen yıl 'Pop İnfiali' adlı bir kitap çıkaran Kuyucu, şöyle konuştu: "Serdar Ortaç'ın bütün şarkıları birbirinin kopyası olduğu için albümleri çok satmıyor. Mustafa Sandal için de bu konuda tereddütlerim var. Sandal, sanki farklı altyapılar denemek ister gibi ama şu ana kadar ortaya çok farklı bir şarkı da çıkarmış değil..."

bu yorumuna sonuna kadar katılıyorum Serdar Ortaç hep mırıldanma şarkılar yazdığından albümleri fazla tat vermiyor Mustafa Sandalın produksiyonu düzgün anlaşmaları Mustafa Sandal yüzünden ses getiremiyor mesela Mustafa Sandal yıllardır imaj değiştirememiştir bildim bileli aynı yerde sayıyo Tarkana bakarsak adamın her imaj tarzını denediğini görürüz en son imajı otopark mafyası tarzı diye isimlendiriyorum o bile Tarkanda farklı bir hava yarattı Eurovision ve Tarkan konusundada biraz haklı Tarkan korkuyor haklıda yarışma siyasi dümenlerle ilerleyen bir yarışma Tarkan katılsa ve kazanamazsa Türk medyası epey başını ağrıtır bakınız örnek Athena grubu adamlar eurovisiondan sonra kayboldu sayılırlar keyfi bilir katılmamakta haklıdır =)

mstf
26-01-08, 23:23
bende katılmasını istemiyorum.