PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Neden Bir Justin Timberlake Olamiyor?

szr67
21-01-08, 13:00
Önce okuduğu şarkılar, sonra da seçtiği kız arkadaşları yüzünden... Bir de Arap gibi söyleyip, Amerikalı gibi oynamasından (mış!). Mehmet Sarışın yazdı...

ARAP GİBİ SÖYLEYİP, AMERİKALI GİBİ OYNUYOR
Bu benim görüşüm. Lizbonlu şarkıcı Sara Tavares'e göre de, Tarkan, Arap gibi söyleyip, Amerikalı gibi tavır sergilemesi yüzünden çok iyi bir şarkıcı olamıyormuş. Bu arada söz açılmışken, haberi de verelim, 29 Ocak'ta İşsanat'ta sahne alacak olan Sara Tavares, 'Balance' adlı son albümünden şarkılar seslendirecek. Lizbonlu Sara'nın şarkıları müzik dünyasında; 'sistem karşıtı ve dünyevi baskılardan uzak ninniler' olarak tanımlanıyor...

VAY ANAM VAY
Metaformoz'muş, hikaye. Tarkan bildiğimiz Tarkan. Şarkılar yine aynı. Neredeyse aynı notaların üstüne yeni sözler yazılmış gibi şarkılar. Müzikle o kadar yakından ilgim yok ama şu okuduğu "Vay Anam Vay" şarkısını bir dinleyin bakın hangi şarkısına benziyor, hemen farkedeceksiniz...

KARIŞTIRMAYALIM
Benim zorum Tarkan ile değil. Benim sıkıntım, dünya çapında bir pop starımızın olmamasından kaynaklanıyor. Olmuyor işte, olamıyor, oluşmuyor. Belki doğuyordur da, oluşmuyordur, öyle değil mi? (Bakın pop star dedim. Müzik alanında birçok dünya yıldızımız var, bilenler bilir. Karıştırmayalım.)

KISKANILACAK ADAM GERÇEKTEN
Ertuğrul Özkök gibi ben de kıskanıyorum Justin Timberlake'i. Düşünsenize bir kere adam, Cameron Diaz'ı bırakıyor, Scarlett Johansson'a gidiyor. Aman yarabbim, gel de kıskanma. Daha durun, Britney Spears (en çıtır döneminde), Alyssa Milano (daha koparılmamış bir bahar dalı gibiyken) ve Jessice Biel (tüm muhteşemliğiyle). Hala da beraberler galiba... Justin, kadınları da şarkı seçer gibi seçiyor. Tarkan da aynı şeyi yapıyor aslında o da kadınları şarkı seçer gibi seçiyor! Biri si bemol seviyor öteki do diyez!

BEN METAMORFOZU ORFOZ OLARAK ALGILARIM
Bakın, benim bildiğim Tarkan'ın hayatına giren iki kadın var. Sakın alınmasınlar. Kendilerine saygım sonsuz. Ben metamorfoz ile orfoz balığını karıştırabilen bir adamım. Ben "**** - m - orfoz" sözcüğünü, "orfoz benim malım" diye anlarım. Mesela magazinci Mehmet Şehirli iddia ediyor, diyor ki: "Avukat Bilge Öztürk, Tarkan'ın sevgilisi değil maaşlı elemanı." Şimdi bir pop star hakkında böyle bir iddia varsa, bu iddiayı ortaya atan da, iddiaya muhatap olan da bir açıklama yapmalı. Bilge Öztürk, demeli ki, "Her ne kadar bir Cameron Diaz kadar güzel değilsem de, ben Tarkan'ın sevgilisi olma şerefine erişmiş, nadir bir Türk kadınıyım." Mesela... Tarkan da basmalı nikahı Bilge'ye. Yoksa, televizyona çıkamayacak bundan sonra. Baksanıza RTÜK Başkanı, Zahit Akman, nasıl evlendirdi sekiz yıldır nikahsız yaşayan Can ile Petek'i. Bence Zahit Bey bu olaya da el koymalı ve "Ya evlenin, ya ayrılın" demeli.

DÜŞÜNSENİZE BİR KERE TARKAN VE SCARLETT
Evet benim sıkıntım, neden bir pop starımız gidip dünyanın en güzel ve ünlü kadınlarıyla beraber olamaz da meydan Justin Timberlakeler'e kalır (!).. Düşünsenize bir kere Tarkan ve Scarlett.. Aman aman..Tadından yenmez. İşte metamorfoz bu olur. O zaman ben metamorfozu, "orfoz" olarak değil de "içinden denizkızı çıkan istiridye" gibi algılamaya başlayabilirim.

MY LOVE'I İNDİRİN VE HİKAYESİNİ OKUYUN
Şimdi Tarkan, bunları yazıyorum ama, ne yapsa etse, Justin Timberlake gibi olamaz. Baksanıza adamın biyografisine... İsterseniz yandaki videoyu da tıklayıp, "My Love"ı ve dinleyerek okuyun Justin Timberlake'in hikayesini. Vay anam vay be neymiş deyin.

N SYNC GRUBUNU KURDU
31 Ocak 1981 Memphis, Tennessee doğumlu olan Justin Timberlake, ilk defa The Mickey Mouse Club ile 1993'te şöhret oldu. Bu program sırasında ileride sevgilisi olan Britney Spears, Christina Aguilera ve yine ileride grup arkadaşı olacak olan JC Chasez ile tanıştı. 1995 yılında program sona erdikten sonra Chasez ve Timberlake aralarına Chris Kirkpatrick'i de alarak 'N Sync isimli grubu kurdular.

DÜNYANIN EN SEKSİ ERKEĞİ
Justin Timberlake People dergisi tarafından 2005'te "Dünyanın En seksi Erkeği" seçildi. Justin, 1990'ların popüler "boyband" grubu 'N Sync'in bir üyesiydi. Grup, 1995'te kuruldu ve 1998'de ABD'de tanınır hale geldi. 2000 yılında çıkardıkları No Strings Attached albümü tüm zamanların en hızlı satılan albümü oldu. 2002 yılında grup Celebrity albümünü yayınladıktan sonra, grup üyeleri müziğe ara vermeye karar verdi ve bu noktada Justin, kendi solo albümünün hazırlıklarına başladı. Justin, bu albüm ile boyband üyesi, teenage grubuna hitap eden, genç kızların sevgilisi imajını yıkıp, hem müzikal hem de görüntü anlamında daha olgun ve daha seksi bir imaj kurmayı hedefledi.

CRY ME A RIVER
2002 yılı Mart ayında da uzun süreli kız arkadaşı Britney Spears'dan ayrıldı. Bu ayrılık Justin'i derinden etkiledi ve bu olay albüme de yansıdı. Justin, Cry Me a River adlı şarkıyı Britney için yazdı.

MTV MÜZİK ÖDÜLLERİ
29 Ağustos 2002'de, aylar süren çalışmalardan sonra Justin, ilk kez MTV Müzik Ödülleri'nde sahneye çıkarak, albümün ilk "single"ı olan ve The Neptunes grubu ile birlikte yaptığı Like I Love You adlı şarkıyı söyledi. Şarkı büyük bir hit oldu ve Billboard Top 100 listesine 11 numaradan girmeyi başardı. Bu başarının ardından 5 Kasım 2002'de Justified albümü raflardaki yerini aldı. 'N Sync'in bir önceki albümünden daha az satmasına rağmen albüm Billboard 200 albüm listesine 2 numaradan girdi. ABD'de 3,5 milyon, dünya çapında ise 7 milyon kopya sattı. Bu başarının ardında albümdeki ağır R&B etkisi ve hip hop kökenli yapımcılar The Neptunes ve Timbaland'ın olduğu söylenir. Albümün başarısı 2003'ün sonlarına kadar sürdü. Albümden birçok hit çıktı. Justin albümünü desteklemek için Christina Aguilera ile Justified&Stripped isimli bir tura çıktı. 2003 yılı sonunda Justin I'm Lovin' It isimli bir single çıkardı ve bu McDonald's tarafından da kullanıldı.

GRAMMYI ÖDÜLLERİ
2004 yılında iki Grammy Ödülü alan şarkıcı, müzik kariyerine kısa bir ara verip sinema kariyerine ağırlık verdi. Bu dönemde çektiği filmlerden en önemli rolünü Edison filminde bir gazeteciyi canlandırarak oynadı. Rol aldığı ancak bazıları henüz gösterime girmeyen filmleri de vardır: Alpha Dog, Black Snake Moan, Richard Kelly'nin Southland Hikayeleri. Timberlake, Shrek 3'te ise sesiyle yer aldı.
Bu dönemde, başka şarkıcıların albümlerinde onlara eşlik etti.Bunlardan birkaçı: Black Eyed Peas,Nelly ve Snoop Dogg'dur.

KENDİ PLAK ŞİRKETİNİ KURDU
2005 yılında ses tellerinden ameliyat olan Justin, JayTee Records adını verdiği kendi plak şirketini kurdu. 12 Eylül 2006'da son albümü FutureSex/LoveSounds'u çıkardı. Timberlake'in 2005 yılında hazırladığı albüm Billboard listesine 1 numaradan girdi. Bu albüm aynı zamanda müzik tarihinin albüm çıkmadan iTunesdan en çok sipariş verilen albümü oldu. Albümün ilk singleı SexyBack oldu ve Justin bu parçayı 2006 MTV Video Müzik Ödülleri'nin açılışında söyledi. Single 7 hafta Billboard listesinde 1 numarada kaldı. Ekim 2006'da Timberlake,müzik kariyerine sinema kariyerinden daha çok önem vereceğini, bu noktada müzik endüstrisini bırakmanın aptallık olacağını söyledi.Ardında albümün ikinci singleı My Love geldi. Justin,2006 Victoria's Secret Fashion Show'da konuk sanatçı olarak yer aldı.

WHAT GOES AROUND
Şubat 2007'de albümüm 3. singleı What Goes Around...ı çıkardı ve klibinde Scarlett Johansson oynadı. 2007’da "My Love" ve "Sexyback", sırasıyla “En iyi İşbirliği Şarkısı” ve “En iyi Dans Kaydı” Grammy Ödüllerini aldı. Timberlake ABD'de birçok restoran açtı. Bu arada çocukluk arkadaşı Trace Ayala ile William Rast adında bir koleksiyon da hazırladı. ABC televizyonu NBA açılışı için bir şarkı yapmasını istedi.2005'te Grammy Komisyonu Timberlake'in insancıl yardımlarından dolayı ödüllendirdi.

MTV'NİN MEŞHUR PROGRAMI
2002 sonlarında MTV'nin meşhur programı Punk'd'ın ilk ünlü konuğu oldu. MTV tarafından Kelly Osbourne'a yapılan şakada yer aldı ve böylece programda bir kereden fazla yer alan ilk ünlü oldu. 2 Kasım 2006'da yapılan MTV Avrupa Video Müzik Ödülleri'nin sunuculuğunu yaptı. Nickelodeon çocuk kanalı 3 Şubat 2007'de 2007 Nickelodeon Kids' Choice Awards'u Justin Timberlake'in sunacağını açıkladı.

ALYSSA MILANO İLE ÇIKTI
Timberlake, Britney Spears ile yıllarca beraber oldu. İkili Mickey Mouse Clubta tanıştı ve 2002 yılına kadar beraberdiler. 2002 yılında ayrıldıktan sonra Justin bu ayrılık üzerine Cry Me a River şarkısını yaptı. Çok kısa bir süre aktris Alyssa Milano ile çıktı. 2002 sonlarında aktris Cameron Diaz ile çıkmaya başladı. İkilinin beraberlikleri Ocak 2007'de sona ermiştir. Karar ortak verilmiş,sebep olarak da Timberlake'in yoğun iş temposu ve çıkacağı dünya turnesi gösterilmiştir. Justin,yeni filmi Alpha Dog'un galasına Cameron Diaz yerine annesi ile gelmiştir. Adı Scarlett Johannson ile aşk dedikodularına karışan Justin Timberlake,15 Mayıs 2007 tarihinde Manchester'da Jessica Biel ile görüntülenmiştir. Şu an ünlü oyuncu Jessica Biel ile beraber olduğu söylenir.

Justified albümündeki şarkıları;

"Like I Love You" (2002)
"Cry Me a River" (2002)
"Rock Your Body" (2003)
"Señorita" (2003)

FutureSex/LoveSounds albümündeki şarkıları:

"SexyBack" (2006)
"My Love" (2006)
"What Goes Around... Comes around (2007)
"Summer Love"(2007)
"Lovestoned"(2007)
"Until The End"(2007)

Diğer:

"I'm Lovin' It" (McDonald's reklam şarkısı) (2003)
"Work It" (Nelly ile) (2003)
"Where is the Love?" (The Black Eyed Peas ile) (2003)
"Work It (Reinvention)" (Nelly ile) (2003)
"Signs" (Snoop Dogg ile) (2005)
"Give It To Me" (Timbaland ve Nelly Furtado ile) (2007)
"Nite Runner" (Duran Duran ile) (2007)
"She Wants It" (50 Cent ve Timbaland ile ) (2007)
"Release"(Timbalandile ) (2007)

Grammy Ödülleri

2002 Best Pop Collaboration with Vocals Pop "My Kind Of Girl" (ile Brian McKnight) Aday
2003 Best Rap/Sung Collaboration Rap "Like I Love You" (ile Clipse) Aday
2004 Album of the Year Genel Justified Aday
2004 Record of the Year Genel "Where Is The Love?" (ile The Black Eyed Peas) Aday
2004 Best Rap/Sung Collaboration Rap "Where Is The Love?" (ile The Black Eyed Peas) Aday
2004 Best Pop Vocal Album Pop Justified Kazandı
2004 Best Male Pop Vocal Performance Pop "Cry Me A River" Kazandı
2007 Album of the Year Genel FutureSex/LoveSounds Aday
2007 Best Pop Vocal Album Pop FutureSex/LoveSounds Aday
2007 Best Rap/Sung Collaboration Rap "My Love" (ile Timbaland) Kazandı
2007 Best Dance Recording Dans "SexyBack" Kazandı.

Şimdi anlaşıdı değil mi Tarkan neden bir Justin Timberlake olamıyor.

http://h2.haberturk.com/01Detay.aspx?ID=4490&Kat=8&dt=2008/01/21

yorumum:Tarkan neden böğle olamıyor hemen söyliyim;Aşırı derecede mütevazi olmasından,Dünya Müziğinde hedefi olmamasından ve herşeyi kendisinin karar vermesinden kaynaklanıyor.Tarkanda bi ekip çalışması sezemiyorum tarkanın içine ne sinerse- 1sn sonra tarkan ne isterse-bir türlü star kaprisini üstüne koyamamsından kaynaklanan sorunlar.bu böğle giderse tarkanı dünyada tanıyan belli bir kesime hitap etmekden başka bir adım öne gidemez,böğle giderse

mcggs
21-01-08, 13:08
Neden daha Tarkan-justin karşılaşması yapılıyor...Tarkan bir takım-kravat giydi diye;karşılaştırma yapıyorlar..Neymiş Tarkan ne yapsa Justin olamazmış ta öyleymiş böyleymiş..Tarkan'ın da ödülleri bayağı var..Dünya müzik ödülleri 1999,kral tvde aldığı sayısız ödül..Daha bir çok var..Ödül almakla bir iş yapılmıyor,birçok sanatçının(!) (petek dinçöz,hülya avşar vs.) ödülü var..Ama geldikleri nokta büyük bir hiç..Ancak Tarkan hakkettiğini aldı bence hem ses hemde fizik olarak 1992 den beri çok çok çok geliştirdi kendini..Justinse hep aynı yerde..NOKTA!

szr67
21-01-08, 13:19
arkadaşım kral tv ödülünün kime ne faydası var allah aşkına bugün tarkan justinden dört dörtlük olsada bi justin kariyer bakımından tarkandan baya bi önde adamda grammy ödülü gani tarkanın aldığı ödüller enson 1999 yıl 2008 artık tarkandan herkesin bi beklentisi var müzik anlamında..tarkan habire yürüttüğü stratejiyi baz alarak ilerlemye çalışıyo TARKAn ı yönlendirecek ona akıl verecek prodüktörler olması gerek.yaş kemale eriyo biran önce birşeye karar versin tarkan böğle mi devam edecek yoksa AMERİKA&ASYA da kendisinden söz ettirecekmi..

aliyaşar
21-01-08, 13:25
zaten bu ülkede bunlar gibi yazarlar oldukça adam istese de bi şey yapamaz basının destek olması gerekirken daha çok köstek oluyolar

eskalen
21-01-08, 13:36
Justin ile Tarkan'ın karşılaştırması çok yanlış...Herhalde bu yazar sıkı bir Justın hayranı belli......Nerden nereye çekmiş konulara.....Tarkan da şimdi gidip beraber olmadığı bir sürü kızlarla mı olsun ,çok yanlış ifade,düşüncesiz bir demeç.....Tarkan popürlerliğini kesinlikle ondan ona atlayarak yapmadı,sanatıyla kişiliğyle özgünlüğü ile buralara kadar geldi....

nuran
21-01-08, 13:38
tarkan a kendi milleti sahip çıkmadıktan,kendi milleti yerden yere vurduktan sonra nasıl başarılı olsun.(bize göre tarkan çok bşarılı,justin de kimmiş)önce kendi değerlerine sahip çıkmayı öğrenecek bu millet.ama nerde....her zman iyiyi kötüleyelim ve onu yerde yere vuralım oh ne ala millet... canım benim herkes işine baksın ve birazda tarkan a değer vermeyi öğrensin.bakın o zaman tarkan nasıl devleşiyor.

gokhantevetoglu
21-01-08, 14:10
ee bu kadar elestırı yapıyorlar adama sonra bızden neden dunya starı cıkmıyor dıyorlar anlamıyorum valal dunyada bolemı adamlara bolemı davranıyorlar...su elestırılerı justıne yapsalar turkıyede olsa o adam bence ıntıhar ederdı:)))

ozkan1907
21-01-08, 15:08
arkadaslar justin sadece balondur ülkesinin cok üzerine düstügü mtv de her 2 klipte bir gözüken kocaman bi balon amerika dısında da seveni cd sini alanı ve dinleyeni pek yok nedir bu yabancı hayranlıgı anlamıyorumm

sarıpapatya
21-01-08, 15:19
arkadaşlar bu yazı yazılırken bişeyi atlamişlar tarkan türk ve türkiyede yaşıyor şimdi ben size sorucam justen türk olsaydı tarkan amerikeda yaşasaydı sizce ne olurdu justen yine dünyada iş yapabilirmiybi gerçekten boş laflar

arjen22-tarkan
21-01-08, 15:44
Tarkan İngilizce Albüm Çıkardı Ama Kimse Ona destek olmadı !!!Aksine herkes saldırdı üstüne kötü albüm diye eminim ki dinlemeden saldırdılar Tarkana... Albümde en az 5 hit olacak şarkı wardı ama kimse destek çıkmadı ... sahip çıkmadı önüne gelen eleştirdii !!

alper...
21-01-08, 15:50
çok saçma bir karşılaştırma..justinin elinde olan imkanlar tarkanda yokki..tarkan da amerikalı olsaydı ancak karşılaştırma yapılabilirdi.

Turnthepage
21-01-08, 16:42
ya arap gibi sölemek ne demek :S tarkan tekdir! tarkan sadece tarkan gibi söyler!adam haklı bi yerde justin süper evet cok iyi olabilir ama tarkan çok farklı!yha kardeşim o zmn sende git hülya avşarla fln takıl popülerliğin artsın! adam aşık olmuş bilgeye.neden gitsin sırf tanınmak içn popülerlik için scarlett lerle britneylerle birlikte olsunki? eğer böyle yaparak dünyaca ünlü olcaksa hiç olmasın ztn!

tarcanist
21-01-08, 17:13
1 si tarkan ile justin timberlake yi karşılaştırman çook yalnış 2 si bu ülkede tarkanı sevenden çook düşmanı var çekemeyeni var ama bence buna ramğmen seni karşılaştırdığın o şahıstan daha iyi bende çook seviyorm justin i ama ikisi de ayrı bence

karma_elcin
21-01-08, 18:18
Justin koskoca Amerika'nın popstarı (kedi gibi miyavlayan bir şarkıcı olsa da ödülleri kapıyor) Ama Tarkan sürekli acımasızca eleştirilen Türk sanatçı Türkiye şartlarında en iyisini yapmaya çalışan bir sanatçı onu da soleseler ya...saçma, kimle kıyaslıyolar....şartlar uygun mu onları da solsinler..Tarkan bu ülkede 1 senede 5 milyon dolar kazanıosa justin 50 milyon dolar kazanıo adaletsiz bir durum ama düzen bole..Tarkan justinden 1000 kat daha ii olmasına ragmen durum bu...

HURRICANE
21-01-08, 18:45
Tarkan diliyle kuş tutsa yurt dışında asla zirveye taşımazlar onu!Siyasi bir boyut bu!O yüzden neden neden diye sormasınlar artık...Kendi ülke vatandaşlarımızdan bile bazılarının ödü koptu yurtdışında başarılı olcak diye!Neyi sorguluyorlar anlamıyorum ki?Sorgularken bile justine la kıyaslanıp sorgulanıyor!Michael Jackson imitasyonuyla sorgulanıyor.Yurt dışında adı sanı unutulan biri ülkemize ziyarete geldiğinde tv kanallarının sunucularının ezik halleri dikkatinizi çekmiyormu?Ülkemizde kendi değerlerimizi yerin dibine sokup diğer yabancı sanatçıları yere göğe sığdıramadığımız içinde TARKAN'ı 1-0 yenik dış sahaya yolluyoruz;)Ve eli kalem tutan bir yığın sözüm ona yazar böyle bir soruyu pişkin pişkin sorma cüretinde bulunabiliyor!

melek99
21-01-08, 19:02
Tarkan justinden tabiki daha ii... yorumlara katılıyorum justinin elindeki imkanlar tarkanda yok o tarkandan kat kat fazla para kazanıyo aynı parayı tarkana verseler tarkan neler yapabilirdi kimbilir ayrıca böle bir karşılaştırmada yapılması çok saçma.Bu karşılaştırmayı yapanlar hayel dünyasında yaşıyo sanırım türkiyedeki müzik sektörünün içler acısı haline rağmen tarkan tek başına aslanlar gibi gidio bunu göremeyenlere gözlerini daha büyük açmalarını tavsiye ederim ve de rüyalarından uyanmalarını....... :12:

Mega Fanat
21-01-08, 19:31
TARKAN Azarbaycanda Turkiyenin bir numarasi,hatta Azarbaycanda bile TARKAN gibisi yok,ama kedini ona benzetenler var.Ne istiyorlar onlar artik TARKANdan.
Ufff ben iyice biktim artik boyle haberlerden:(((((

asd1234
21-01-08, 19:33
Bunu yazan çok sıkı bir Justin hayranı,belli.Sanırım o yüzden,atladığı bir çok şey var. Biiir,Tarkan Arap gibi okumuyor,bal gibi de TÜRK gibi okuyor,kendine özgü nağmeleriyle söylüyor şarkıyı. İkiiii,Tarkan'ın Justin gibi olması kaç sevgili değiştirdiğiyle ya da sevgilisinin kim olduğuyla ilgili olamaz,karşılaştırılan insanlar zaten müzik alanında bilinen tanınan insanlar..Ayrıca Tarkan'ın Justin gibi olamadığını kim söyledi ki,Justin'de -bence- Tarkan'ın sesi gibi ses YOK! Hepsini bırakın şartlar çok farklı,hepsinden önce,Tarkan Türkiye'de yaşayan bir TÜRK.. Eğer doğma-büyüme Amerikalı olsaydı,şu ana kadar düzenlenen Grammy lerin hepsinden en az 1 ödül almış olarak dururdu karşımızda,kaldı ki Türkiye'den çıkmasına rağmen(şartları Justininki kadar iyi olmamasına rağmen) çıktığı ilk yıllarda bile uluslararası başarılara imza attı,bunlar hiç düşünülmüyor tabii.Tarkan bir TÜRK iken,dış dünyaya açılması çok zorken bunlara imza attı,kimbilir Amerika'da yaşasaydı-doğsaydı neler olurdu..Ama bir de Justin Türkiye'de doğmuş-büyümüş olsaydı,eminim ki hiç bir şey olmazdı,Türkiye'nin Kenan Doğulu'sundan ileri belki giderdi Justin... Diğer bir nokta,kime ne Tarkan'ın kimi sevdiğinden? İstediği zaman evlenir istediği zaman evlenmez,kime ne? Bilge'den pek hazzettiğimi söyleyemem belki,ama Türkiye'nin en güzeli ya da tanınmışı değil diye Bilge'yi bıraksın mı şimdi Tarkan, "Dur bak albümden birşey anlamadılar ben şöyle Cameron Diaz'la filan takılayım da tam bir değişim,Metamorfoz olsun,sükse yapalım" filan mı desin? Siz müzikten anlamıyorsanız Tarkan ne yapsın? Evlenme meselesi de öyle,ne RTÜK ne başkası karışır Tarkan'ın evliliğine..Hem Tarkan sürekli "Biz evleneceğiz" demiyor ki,"Biz mutluyuz karışmayın" diyor adam..Onu bunaltan muhabirler değil mi "Evlilik ne zaman çocuk ne zaman?" gibisinden sorularla...Tarkan'ın söylediği birşey var,"Zorla nikah masasına oturtacaklar bizi" demişti sanki bir röportajında..Çok hak veriyorum şimdi ona..

Bir şey daha var,Tarkan'ın 2006'da çıkardığı İngilizce albümüne şimdiye kadar hayranlarından başka destek olan "NEDEN" çıkmadı? "Tarkan yurt dışına açılamıyor" diye zamanında onu bu kadar yerdiniz,şimdi bu konuda adımlar atıyor ama bu sefer de yerden yere vuruyorsunuz..En azından 3 şarkı vardı o albümde patlamaya hazır -Avrupa'nın ve Amerika'nın tamamında çıkarılacak bir single ile yine de o şarkıların patlayabileceğini düşünüyorum- , buna rağmen neden hiç Tarkan'a destek çıkmadınız,köstek oldunuz,arkasında durmadınız, "Bizim MEGASTARIMIZ(pop star DEĞİL) dünyaya açılıyor" demediniz,sadece Türkiye satışlarına bakarak "Tarkan bitti" dediniz,neden halen de demeye devam ediyorsunuz? Hayır,o kadar mantıksız yerlerden karşılaştırmışlar ki Tarkan ve Justin Timberlake'i..Kaldı ki Justin'de Tarkan gibi ses yok,"Dönülmez Akşamın Ufkundayım"ı söylesin de görelim bakalım..Tarkan İngilizce albümünde görüldüğü gibi yabancı şarkıları da çok iyi söylüyor,adamın sesine herşey uyuyor,şimdi birtek takım elbise yüzünden Justin ve Tarkan'ı karşılaştırmanın alemi ne?Ya biyolojide bile bir kural vardır,kontrollü deney yapacaksan yani test edilen faktörü karşılaştıracaksan ortamlar koşullar aynı olmalıdır,daha en başından yanlışta bu kıyaslamayı yapan yani!..Ooff off! Yine sinirlerimi tepeme çıkardılar ya! TARKAN,Amerika'da Justin gibi elbette DEĞİL,en başında söyledim-umarım Come Closer Re-Release ile çok daha fazla tanınacak tabii o ayrı-ama kimse "Castin" Türkiye'de "Can" olarak çıksaydı Tarkan'ın şimdiye kadar yapabildiklerini yapabilir miydi diye düşünmüyor!!

denizmavisi
21-01-08, 20:58
Aslında birçok özelliği ile gerçekten Tarkan Justinden kat be kat daha iyi bir sanatçı ancak iş dünya starlığı olunca kendini daha iyi gösteren, arkasında büyük prodüktörlerin olduğu ve de Amerika'da olan Justin tabiki dünya starı konumunda elinde tüm imkanlar var yani işin bir de sanatsal yönüne de bakarsak Tarkan Türk müziği yapıyor bizim müziğimizi dışarıya sevdirmek çok zor bir iş evet bazı ülkeler sevip dinliyor ama dünyanın her kesimine de dinletmek epey zor çünkü dünya müziği ile bizim tınılarımız çok zıt işte bu farklılıklar da Tarkanın dünya starlığındaki engeller bana göre

ebuschcuk
22-01-08, 00:12
valla bence tarkan justine özenmis gibi bi sey yok, ona hic benzemiyo
zaten ona bi tek grili takim elbisesini ve saclaini benzetiyorlar..

ama bakarsanis takimelbiseyi kim gymemiski,"eyvah onun gibi gri eyvah eyvah" son iki senedir bu renk ok moda ve popüler...

Sakalli ve kisa sacli:Tarkan 5 senedir hep sakalli, saclarini kisacik kestirmis, nolmus, kestiremes mi yani?

Alla halla..lla bi giciklik cikariyo millet

karma_elcin
22-01-08, 00:40
Bunu yazan çok sıkı bir Justin hayranı,belli.Sanırım o yüzden,atladığı bir çok şey var. Biiir,Tarkan Arap gibi okumuyor,bal gibi de TÜRK gibi okuyor,kendine özgü nağmeleriyle söylüyor şarkıyı. İkiiii,Tarkan'ın Justin gibi olması kaç sevgili değiştirdiğiyle ya da sevgilisinin kim olduğuyla ilgili olamaz,karşılaştırılan insanlar zaten müzik alanında bilinen tanınan insanlar..Ayrıca Tarkan'ın Justin gibi olamadığını kim söyledi ki,Justin'de -bence- Tarkan'ın sesi gibi ses YOK! Hepsini bırakın şartlar çok farklı,hepsinden önce,Tarkan Türkiye'de yaşayan bir TÜRK.. Eğer doğma-büyüme Amerikalı olsaydı,şu ana kadar düzenlenen Grammy lerin hepsinden en az 1 ödül almış olarak dururdu karşımızda,kaldı ki Türkiye'den çıkmasına rağmen(şartları Justininki kadar iyi olmamasına rağmen) çıktığı ilk yıllarda bile uluslararası başarılara imza attı,bunlar hiç düşünülmüyor tabii.Tarkan bir TÜRK iken,dış dünyaya açılması çok zorken bunlara imza attı,kimbilir Amerika'da yaşasaydı-doğsaydı neler olurdu..Ama bir de Justin Türkiye'de doğmuş-büyümüş olsaydı,eminim ki hiç bir şey olmazdı,Türkiye'nin Kenan Doğulu'sundan ileri belki giderdi Justin... Diğer bir nokta,kime ne Tarkan'ın kimi sevdiğinden? İstediği zaman evlenir istediği zaman evlenmez,kime ne? Bilge'den pek hazzettiğimi söyleyemem belki,ama Türkiye'nin en güzeli ya da tanınmışı değil diye Bilge'yi bıraksın mı şimdi Tarkan, "Dur bak albümden birşey anlamadılar ben şöyle Cameron Diaz'la filan takılayım da tam bir değişim,Metamorfoz olsun,sükse yapalım" filan mı desin? Siz müzikten anlamıyorsanız Tarkan ne yapsın? Evlenme meselesi de öyle,ne RTÜK ne başkası karışır Tarkan'ın evliliğine..Hem Tarkan sürekli "Biz evleneceğiz" demiyor ki,"Biz mutluyuz karışmayın" diyor adam..Onu bunaltan muhabirler değil mi "Evlilik ne zaman çocuk ne zaman?" gibisinden sorularla...Tarkan'ın söylediği birşey var,"Zorla nikah masasına oturtacaklar bizi" demişti sanki bir röportajında..Çok hak veriyorum şimdi ona..

Bir şey daha var,Tarkan'ın 2006'da çıkardığı İngilizce albümüne şimdiye kadar hayranlarından başka destek olan "NEDEN" çıkmadı? "Tarkan yurt dışına açılamıyor" diye zamanında onu bu kadar yerdiniz,şimdi bu konuda adımlar atıyor ama bu sefer de yerden yere vuruyorsunuz..En azından 3 şarkı vardı o albümde patlamaya hazır -Avrupa'nın ve Amerika'nın tamamında çıkarılacak bir single ile yine de o şarkıların patlayabileceğini düşünüyorum- , buna rağmen neden hiç Tarkan'a destek çıkmadınız,köstek oldunuz,arkasında durmadınız, "Bizim MEGASTARIMIZ(pop star DEĞİL) dünyaya açılıyor" demediniz,sadece Türkiye satışlarına bakarak "Tarkan bitti" dediniz,neden halen de demeye devam ediyorsunuz? Hayır,o kadar mantıksız yerlerden karşılaştırmışlar ki Tarkan ve Justin Timberlake'i..Kaldı ki Justin'de Tarkan gibi ses yok,"Dönülmez Akşamın Ufkundayım"ı söylesin de görelim bakalım..Tarkan İngilizce albümünde görüldüğü gibi yabancı şarkıları da çok iyi söylüyor,adamın sesine herşey uyuyor,şimdi birtek takım elbise yüzünden Justin ve Tarkan'ı karşılaştırmanın alemi ne?Ya biyolojide bile bir kural vardır,kontrollü deney yapacaksan yani test edilen faktörü karşılaştıracaksan ortamlar koşullar aynı olmalıdır,daha en başından yanlışta bu kıyaslamayı yapan yani!..Ooff off! Yine sinirlerimi tepeme çıkardılar ya! TARKAN,Amerika'da Justin gibi elbette DEĞİL,en başında söyledim-umarım Come Closer Re-Release ile çok daha fazla tanınacak tabii o ayrı-ama kimse "Castin" Türkiye'de "Can" olarak çıksaydı Tarkan'ın şimdiye kadar yapabildiklerini yapabilir miydi diye düşünmüyor!!
duygularıma tercüman oldun, işte budur...:20:

Ozz
22-01-08, 00:47
Sayın Sarışın,
İnternetten yazınızı dehşete kapılarak okudum. Lise ikinci sınıf öğrencisinin ev ödevi gibi hazırlanmışsınız bu anlamda tebrik ederim. Ama hiç bir açıdan mantıklı olmayan yazınıza Habertürk gibi bir kurum neden o kadar yer ayırmış olduğunu hala merak ediyorum. Size yazacak o kadar çok şey var ki Tarkan hakkında ama bunları anlayabilecek kapasitede olduğunuzu zannetmediğimden bunları yazmayacağım. Özel ilişkinizdeki mutsuzluğunuzu da bir star karşılaştırmasına alet ettiniz ya size gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. Siz bol Scarlett'li bol Cameron'lu hatta bol Justin'li rüyalar dilerim. Tercih size kalmış... ama görüyorum ki siz zaten uyumaktasınız. Kişiliğinize asla hakaret etmek istemem ama bir haber sitesinde yazan bir kişi olarak daha fazla sorumluluk taşımaktasınız. Kalitenizi biraz yükseltmenizi diliyorum.

Ben mail attım valla :D:D:D

ozinga
22-01-08, 02:30
şuna katılıyorum tarkanın ii bir ekibe ihtiyacı var...tr için ayrı bi ekip yurt dışı için farklı oradan bi ekip gerek... herşeyin kendisinin istemesi ile olmuyo.. profesyonel desteğe ihtiyacı var bence...

szr67
22-01-08, 11:45
ozinga benim hislerime tercüman oldu..

deliyurek
10-08-09, 14:33
bu yazıyı paylaşan arkadaşa teşekkürler demekle birlikte şunu söylemekte yarar görüyorum,arkadaşlar tarkan justin timberlake ile karşılaştırılamaz bence karşılaştırsada inanın bana ağır basar ,tarkan bir dünya starı ,kaçınız justin timberlake dinliyor söylermisin kaçınız kaç tane justin şarkısı dinliyor 3-5 tane güzel şarkısı var diğerlerini dinleyenler yabancılar,ama tarkan ayrı bi sanatçı,bu adama herkes dikkat etsin ,bu adama sahip çıkın,

trknmania
10-08-09, 15:51
'justin dünyanın en sexy erkeği' mi:9::9::9::18:peehhhh...yaa saçmalamayın yaaa.justinin üstünde bayaa bi mesai harcayarak onu bu hale getirdiler bence.ama tarkanımın karizması doğuştan..ayrıca justin eğer timbaland gibi bir dahi ile çalışmamış olsaydı şu an bulunduğu yeri rüyasında bile göremezdi...ama tarkan tamamen kendi çabasıyla yurt dışında ödüller aldı....ayrıca bende tarkanın yurt dışında verdiği konser için ayrı bir ekiple çalışmasını isteyenlerdenim..çünkü bu işler yurt dışında çook daha farklı yürüyor...tarkanın ekibi türkiyenin en iyi ekibi ama dünya standartlarında değil malesef....tarkan çok farklı bir strateji kullanarak justini tahtından sonsuza dek indirebilecek yeteneğe sahip bir star....ama bunu yapabilmek için iyi bir ekip şart!!!!....

kkirkyildiz
10-08-09, 16:12
avrupa standartlarına yakın konser verebilen tek türk sanatçı tarkandır bir ikincisi tarkanı örnek almayan şarkıcı yoktur sahne konsunda özellikle ondan görüpte yapan çok insan var en basitinden bu seneki avea konserlerin organizatörü yine hitt eğer hit olmasaydı oraya öyle bi sahneyi kimse kurmazdı plastik sandelyenin üstüne oturtulmuş orkestrayla konser verirlerdi bunlarında öncüsü tarkan daha bir çok şeyin olduğu gibi yabana atılmasın yazık edilio tarkandan bahsedioruz boru deil türkiyede görsele önem veren ilk santçı tarkandır benim için

levent_taka61
10-08-09, 16:37
sings var bilirsiniz snoop dog la düeti bence just like that ona fark atar ama sings daha ünlü neden reklam tipine dikkat edin yıllardır aynı justin hiç bir değişiklik yok saçlar dahil yakışıklılık desen gözlerden zaten bi 5 kat fark atıo tarkan kendini dansını ve müziğini hiç yenilemeyen justin gelip tarkana rakip olcak aptal bunlar kafa basımo adamların ilk çıktığı ile şindiki arasındaki farkın muhasebesini yapsalar tarkan gerçek vede erkek olarak dünyanın en iyi mega starı olduğunu anlayabilirler çünki tarkanın hiç bi konuda alternatifi yok ayrıca 3 dil bilmeside cabası tarkanın almanca türkçe ingilizce her konusa fark attığı justini bu kadar şişiren bi türk basın mensubunu sadece yazıklar olsun diyorum bunlar vatan hainini gibi bişi ancak ithal malları över kendi bahçesindeki miss gibi domatesi yemez gider manavdan şişirilmiş hormonlu domatesi yinen kişiler bunlar tarkanın bir çok önünü kesen şey de ülkesine olan vefası bunu kimse bilmez adam 1 çıkardı 2 cide ingilizce çıkarıp sallayabilirdi ortalığı ama türkçe albümle biz fanlarını yüz üstü bırakmak istemiyor hiç kimse kokmasın tarkan albümden zarar etmez para sponsor sorunu olmaz.....

ece**
10-08-09, 16:39
ya bırakın justin in kedi gibi tiz bi sesi war en başta tarkan bu konuda sesiyle 1-0 önde..bunu tarkan hayranı olduumdan tarkanı sawunmak açısından sölemiorum yeri gelince çok sertte eleştiriorum tarkanı..justin mtw ödülünü aldıysa bence bu awrupalının mzüiğe werdiği değerden kaynaklı..bizim insanımız basınımz ölemi bırakın değer wermeii amaaann tarkan bunu yapmış hemen eleştrelim çabuk çabuk sakın geç kalmayalım modundalar hal böle oluncada hiç bir ödüle we saygıya laık bulmuolar bence..kendi ülkemizin sanatçılarıyla tarkanı karşılaştırsınlar bide? tarkandan bşka bukadar kendini tanıtan war mı acaba? en basitinde tatile gittiğimde bile tarkan şarkısı çaldında tüm turistlerin şarkıya eşlik ettini gördüm.hani bi serdar da bi kenan da bu oldu mu? HAYIR !..işte bu çok gurur werici...ayrıca tarkan dünya çapında bi star olmayı istedi ing.albüm çıkardı bizim insanımız çok mu destek oldu? Yine HAYIR! acaba bukadar eleştrmeden önce 1 kere olsun ing.albümünü dinledirlermi acaba? hem derler biz türküz ing.albümde neymiş sonrada derler a tarkan sen madem megastarsın nie dünyaya açılmıyosun ! yani kısacası insanlar bi yaman çelişki içinde...sanatçıya değer wermek yerine bierden bi açık bulma derdinde...yeni çıkan sesi ses olmayan saçma sapan insanları dinlesin dursunlar bence yaa..onlar kötü aama onlar yaranıo..biz tarkanımızla mutluyuz..dinleyen dinler..dinlemeyende çok lazım değil zaten bize..ama tarkan ii bi ekiple çalışmadıından hep kendi içinin sesini dinlediinden de bu konumda olduğuda kaçınılmaz bi gerçek...yinede herşeye rağmen tarkan hep zirwede we ölede kalacak bu bi gerçek...o bi megastar isteyen bi anda sindirir bu durumu isteyenn yawaaş yawaaaş sindirir kendine :) herkesin kendi bileceği iş :)) öle değil mi ... :)

uniqe
10-08-09, 17:20
Szr67 arkadaşımız da sanırım Sahne ekibi vesilesiyle ekibe yakın biri, ondan tespitleri doğru.

Neden bizim popstarımız lokal kalıyor, dünyaya açılamıyor, biraz da kendi hatalarını sorgulamak gerekir.

1- İşim gereği katıldığım workshop ya da etkinliklerde tanıştığım justin-madonna vb isimlerle haşır neşir müzik endüstrisinin önemli isimlerinin söylediği tek bir şey var.. Doğru ekip!

Daha önce de yazmıştım. Justin, Madonna vs.. Bu insanların ekipleri ve kafa avcılığı sistemi çok iyi. Nerede kendini gösteren bir aranjör, yönetmen, görsel sanatçı vs var hemen iletişim kurup ekiplerine dahil ediyorlar ve son derece özgür bırakıyorlar.

Maalesef Tarkan'ın Uygar Ataş ve berberi Yıldırım dışında bir ekibi yok :)

2- Justin trendsetter'dır.. Çünkü ekibinde trendleri belirleyecek yetenekte modacılar, görsel sanatçılar bulunmaktadır. Tarkan ise bütün gün laptop başında oturup justin ne giymiş ne yapmış diye trend takip eden bir adam konumuna sokmustur kendini.

3- Justin'in şarkıları hemen herkes tarafından alıcı bulur, çünkü elektronik versiyonlar da yapar, araya cayır cayır gitarlar da koyar, saplantıları yoktur, müziğe özgür bakar.

Maalesef Tarkan'ın şarkıları artık birbirinin kopyası gibidir. Hepsinin aranjörü de aynı olduğu için birbirine benzemesi kaçınılmazdır.

4- İngilizce söz yazmak ve Türkçe söz birbirinden farklıdır, Türkçe daha zengin ve kıvrak bir dildir. Justin'in yazdıgı ingilizce sözler göze batmazken, Tarkan maalesef "kendi kuyusunu kazıyor enayi" ayarında deyimler sözlüğü şarkıları yapmaktadır.

5- Justin müziği dışındaki konuları ekibinde profesyonellere bırakır, Tarkan herşeye ben karar veririm kompleksindedir, maalesef vizyonu da buna yetmemektedir.

6- Justin'in sahne showları ve sahne tasarımı müthiştir. Tarkan yıllardır 3 tane videowall karşısında aynı görsel effectlerle çıkar, konser sonlarında da yalandan bakkal havai fişekleri atılır olay biter.

7- Justin ve Tarkan'ın malvarlığı ya da kazandığı para arasında çok büyük uçurum yoktur. Biri kazandığını sanatına yatırıp daha fazla kazanırken, Tarkan kazandığını cebine atıp sanatına herhangi bir yenilik yapmaz.
(Yurtdılında muhteşem yönetmenler, aranjörler, animasyoncular vs varken parasına kıyamaz çalıntı kliplerle iş yapmaya çalışır, ucuz etin yahnisini sever)

8-Justin cesurdur. Saturday Night show da beyonce'un klibini mayo giyerek canlandıracak kadar, sempatik, kendiyle barışık bir adamdır. Talk show'lara çıkar, söyleyecek sözü vardır.
Tarkan gördüğü her kameraya öpücük atmak dışında bir şey yapamaz.

9-Justin kısıtlı yeteneklerini, doğru insanlarla birleştirmiş, trendsetter bir insan olmuş pop müziğe yön veren adamdır.
Tarkan, Allah tarafından verilen yeteneklerini, hem tembellik ederek hem yanlış insanlarla çalışarak,hem cimrilik yaparak kendi hatalaryla ihanet etmiş ve dünya müziğinde istenilen noktaya kendi hataları yuzunden gelememiştir.

Benim düşüncelerim de böyle.. Daha önce de başka bir baslıga analizlerimi yazmıştım. Keşke herkes analizini yapsa. Çünkü eğer birini seviyorsanız ona yapacagınız en büyük kötülük " canım benim o ne yapsa en iyisidir" demektir. Seviyorsanız eleştirenlere kızmak yerine, doğruları göstermeye gayret ediniz.

starzu
10-08-09, 17:37
unigeyazdıklarını gerçekten ciddi ciddi düşünmek lazım biz tarkan hayranları olarak onun hakkınnda olumsuz düşünmek istemeyiz ama yazdıklarında haklılık payıda var tarkan en kısa zamanda şapkasını önüne koyup hatalarını görmeli ve kendini toparlamalı çünki bizler onu daha iyi yerlerde görmek istiyoruz:29:

Blg
10-08-09, 18:06
Ne zamandır yazmıyordum fakat Unique'in yazdıkları o kadar net ve doğru yapılmış tespitler ki, ben de bazı şeyler eklemek istedim, kendimi tutamadım.

1-) Tarkan giyinmeyi bilmiyor. Üstelik Dice Kayek dönemi dışında giydirilmeyi bile beceremedi. Son zamanlarda gereğinden fazla kilo vermiş olması, güzel yüzü ve doğuştan gelen karizması onu "herşeye rağmen" çekici kılsa da, giyimindeki "Almancı" havasından bir türlü kurtulamıyor. Almancıları aşağıladığım ya da küçük gördüğüm zannedilmesin. Sadece Tarkan'ın kariyerini Justin Timberlake seviyesine getirebilmesi için bundan farklı bir vizyona sahip olması gerektiğini düşünüyorum.

Michael Jackson, dünyadaki herhangi bir insanın giymesi durumunda 20 yıllık bir terapiye ihtiyaç duyabileceği kadar tepkiyle karşılanacak kıyafetler giyerdi ama o Michael Jackson'dı. Tarkan'ın ne yurt dışındaki kariyeri, ne giydiği kıyafetleri destekleyen sahne şovları ne de son yıllarda çektiği kliplerin atmosferi kırmızı püsküllü gömlekleri ya da buz pateninden bozma 44 numara ayakkabıları kaldıracak durumda değil. Tabii, bunu söylediğimizde "hiç de bile, aşkım o benim, o ne giyse yakışıyor" diyen sevenleri de olduğu sürece, Tarkan rahatına bakmaya devam edecektir.

2-) Tarkan şarkı seçemiyor. Karma döneminden sonraki (Dudu da dahil) tüm çıkış şarkıları ve destekleyici şarkılar hep yanlış... Tabii biz "profesyonel olmadığımız için" büyük ihtimalle doğrusunu bilmiyoruz ama 10 yıllık bir bekleyişten sonra Ankara Havası Bounce ile çıkış yapılarak harcanan Come Closer belki bazılarına birşeyler anlatmıştır.

3-) Tarkan'ın son yıllardaki klipleri kendisinden beklenmeyecek kadar sıradan... Teknoloji almış başını gitmişken hala Green Box önünde klip çekmenin bir marifet olduğunu zanneden insanlarla cep telefonu & melodi reklamı kıvamında klipler çekiyor. Tutturmuşuz bir Metin Arolat, gidiyoruz... Tarkan'ın ekibinin bağlantı kurabileceği hiç mi sanat yönetmeni, hiç mi klip yönetmeni, hiç mi prodüksiyon şirketi yok? Metin Arolat'ın çektiği klipleri de severim aslında ama bunlar Tarkan'ın artık aşması gereken şeyler... Bu ülkede Mahsun Kırmızıgül'ün Sarı Sarı klibi bile sırf tropik bir adada çekildi diye günlerce konuşuldu da Tarkan nasıl bunu beceremiyor? Çünkü o Tarkan, hiiiiiç zahmet edip uğraşmasın, onun birşey yapmasına gerek yok.

Eski klipleri hatırlayın... Efsanevi bir Bu Gece klibi var ki hala MTV'de dönüyor. Bir Ölürüm Sana var ki kullanılan aksesuarlarla olay olmuş, çok seksi bir klip... Hüp günlerce konuşuldu, Sinemis Candemir denince insanların aklına hala Hüp geliyor. Dön Bebeğim, çekildiği zaman günlerce konuşulmuştu. Amerika deyince bir dönemin çocuklarının aklına hala Dön Bebeğim'den sahneler ve Burak Kut'un Yaşandı Bitti klibi gelir... Ve son kliplere bakalım;

Vay Anam Vay: Trash. İsrailli mankenden başka konuşulan tek bir yanı yok.
Arada Bir: Emrah klibi.
Dilli Düdük: Herkes ne olduğunu biliyor.
Pare Pare: Post Prodüksiyonu ile birlikte yapımı 10 gün sürmüşmüdür acaba?

Bu adamı hala çok seviyorum. Bu eleştirilerin acımasız gelebileceğinin farkındayım, ama bu işler kimseye acımakla olmuyor. Tarkan acınacak duruma düşecek kadar yeteneksiz, beceriksiz bir adam değil. Öyle olduğuna inanmıyorum. Ama artık aklını başına devşirmesinin zamanı geldi de geçiyor...

Ben Serdar Ortaç'ı, Mustafa Sandal'ı ya da başka birini böyle eleştirmem, çünkü onlar eleştirmekle, desteklenmekle ya da herhangi başka bir biçimde bir yere gelebilecek insanlar değil. Ortadoğu dışına çıkamazlar, çok para kazanmak dışında sanata, hatta bırakın sanatı show business'a bile birşey katamazlar. Ama Tarkan bunu yapabilirdi, yapmadı.

İşin en kötü tarafı, o beğenmediğimiz Mustafa Sandal bile bu işi Tarkan'dan 10 kat daha fazla ciddiye alıyor. Fanlarıyla olan iletişimine, basınla olan ilişkilerine, yurt dışındaki ufacık bir başarısını bile nasıl pazarladığına bakın.

Eğer Tarkan Justin Timberlake olmak isteseydi olurdu. Bunu kendisi istemedi. Elde ettikleriyle yetindi. Umarım yeteneklerinin farkına varır ve şu Şark kafasından kurtulup bir an önce atağa kalkar... Sadece umuyorum.

ece**
10-08-09, 18:24
Keşke herkes analizini yapsa. Çünkü eğer birini seviyorsanız ona yapacagınız en büyük kötülük " canım benim o ne yapsa en iyisidir" demektir. Seviyorsanız eleştirenlere kızmak yerine, doğruları göstermeye gayret ediniz.

işte buna katılamamk mümkün değil !! bazı arkadaşlar nasıl tarkan hayranısınız siz nasıl eleştirirsiniz diye tepki weriolar ama bence herzaman pohpohlamak bi insana yapılan en büyük kötülüktür..bi insanı gerçekten sewiosanız iyiliği için yeri geldiiğinde en acımasız olan gerçeği sölemek en doğru olanıdır...pohpohla hiçbieyer gelinmez...

trknmania
10-08-09, 18:34
işte buna katılamamk mümkün değil !! bazı arkadaşlar nasıl tarkan hayranısınız siz nasıl eleştirirsiniz diye tepki weriolar ama bence herzaman pohpohlamak bi insana yapılan en büyük kötülüktür..bi insanı gerçekten sewiosanız iyiliği için yeri geldiiğinde en acımasız olan gerçeği sölemek en doğru olanıdır...pohpohla hiçbieyer gelinmez...

aynen katılıyorum .bizim amacımız tarkanı kötülemek değil onu çook daha ileri bir seviyeye taşımak için yapılan eleştirilerdir..ayrıca forumumuzun amacı fikir paylaşımında bulunmak olduğu için kimsenin kimseyi fikirleri yüzünden eleştirmemesi gerekir...sonuçta burda hepimiz tarkanı sevdiğimiz için varız..

ece**
10-08-09, 18:42
aynen katılıyorum .bizim amacımız tarkanı kötülemek değil onu çook daha ileri bir seviyeye taşımak için yapılan eleştirilerdir..ayrıca forumumuzun amacı fikir paylaşımında bulunmak olduğu için kimsenin kimseyi fikirleri yüzünden eleştirmemesi gerekir...sonuçta burda hepimiz tarkanı sevdiğimiz için varız..

öyle tabi yaa hem tarkanı sewmesek burda işimiz ne ki cnm ? biz iyi bişey dioruz aslında ama anlamak istemeyen anlamıo tbi buda düşünce farkından çıkıo illakide olucak herkes kendi görüşünü paylaşıo burda..ama eleştri yapanlarada siz nasıl tarkan hayranısınız sıfatını yapıştırmakta hiç olmuo yani tuğçecim haksızmıyım

trknmania
10-08-09, 18:49
öyle tabi yaa hem tarkanı sewmesek burda işimiz ne ki cnm ? biz iyi bişey dioruz aslında ama anlamak istemeyen anlamıo tbi buda düşünce farkından çıkıo illakide olucak herkes kendi görüşünü paylaşıo burda..ama eleştri yapanlarada siz nasıl tarkan hayranısınız sıfatını yapıştırmakta hiç olmuo yani tuğçecim haksızmıyım

biz bu lafı söyleyenler ve tarkanı pohpohlayanlardan daha sıkı tarkan fanıyız ececim...bunu da herkes böyle bilsin..:29::17::17:

dudu_dilli
10-08-09, 19:16
Tarkan İle justın Karşılaştırması bence cok güzel birşey İkiside Dünya starı Sonuçta Ama Tarkan dudu Albümünden sonra düşüse geçtiği için bir takım olaylarda Süreklİ Justin tımberlake örnek alıyor deniliyor tarkan justen sıkı bir hayranıda olabilir ama tarkan bu konudan sıkılmıyor ki hayranı yoksa söyleyebilirdi bu gibi konular yanlış die açıkcası

Hem Yakısıklılık ve ses bakımıdan tarkan justın tımberlake daha iyi bir sanatcı kendimce fikrim

kevser
10-08-09, 19:40
justin timberlake olmasın zaten tarkan onun gibi miyavlayarak para kazanmasın tamam sempatik biri şarkılarıda iyi ama canlı sesi tam bi felaket bu da şunu gösterir dünyaca tanınmak için sesden başka şeylere ihtiyaç var mesela tarkanın yıllardır ısrarla sürdürdüğü politikaya son vermek.bu yanlız yürünülcek bi yol değil gerçek anlamda işinde mükemmel olanlarla çalışmalı,onlara danışmalı en azından reklam ve tanıtım konusunda,albümleri sadece sabırsızlıkla bekleyenlerce bilinmemeli ve klipler biraz daha düşünülüp doğru şarkıları çekilmeli

Yakisikli89
10-08-09, 20:43
Neden kiyaslaniyor anlamiyorum. Dünya capinda halen taninan bir isim Tarkan. Ama Ingiltere ve Amerikan Birlesik Devletlerinde taninmasi icin artik biraz gec kalindi. Yasi ilerledi artik.

trknmania
10-08-09, 20:48
Neden kiyaslaniyor anlamiyorum. Dünya capinda halen taninan bir isim Tarkan. Ama Ingiltere ve Amerikan Birlesik Devletlerinde taninmasi icin artik biraz gec kalindi. Yasi ilerledi artik.

isterse hala yapabilir bence... tarkan bu gün amerika ve ingiltere'de konser verse yıkar ortalığı...bence acilen o ülkeleri de turne haritasına katmalı tarkan..

TheLastAirBender
10-08-09, 21:29
yanlış başlık bence böyle olması lazımdı "justin dümbürlake neden bir tarkan olamıyor ? " :18::18::28::9: Bu ülkedeki medya yıllardır tarkanı çekiştirmeyi bırakıp tam tamına bi destek verseydi sanırsam benim başlıgımı kullanacaktı o haber sitesi :18:

bi kez daha mesaj yazmak istemedim bunu editliim dedim .Bizim ülkemizde sese ve şarkı sözüne önem verilir ama yurtdısında sadece müzige önem veriyolar justinde ne tip var nede ses var ayrıcada justin seven varmı forumda bilmiyorum alınmasın ama hep aynı dans figürleri oldugu yerde dönmeler el kol hareketleri bide yanına danscı kız bulup her albümünden birindede ünlü bi şarkıcı ile düet yaptımıydı tamam her yıl adını hatırlatırsın abd nin serdar ortaçı bi bakıma justin .Yurtdısında müzige önem verildiginin kanıtı alıp bi metallicanın şarkı sözlerini okuyun kalın bi kitap vardı ne kadar sacma oldugunu anlarsınız sözlerin ama adamlar 1 numara :) Justin efendi Gelsin bir "benzemez kimse sana" söylesin de sesinin kalitesini anlayalım tavuk yavrusu :18:

trknmania
10-08-09, 22:33
yanlış başlık bence böyle olması lazımdı "justin dümbürlake neden bir tarkan olamıyor ? " :18::18::28::9: Bu ülkedeki medya yıllardır tarkanı çekiştirmeyi bırakıp tam tamına bi destek verseydi sanırsam benim başlıgımı kullanacaktı o haber sitesi :18:

bi kez daha mesaj yazmak istemedim bunu editliim dedim .Bizim ülkemizde sese ve şarkı sözüne önem verilir ama yurtdısında sadece müzige önem veriyolar justinde ne tip var nede ses var ayrıcada justin seven varmı forumda bilmiyorum alınmasın ama hep aynı dans figürleri oldugu yerde dönmeler el kol hareketleri bide yanına danscı kız bulup her albümünden birindede ünlü bi şarkıcı ile düet yaptımıydı tamam her yıl adını hatırlatırsın abd nin serdar ortaçı bi bakıma justin .Yurtdısında müzige önem verildiginin kanıtı alıp bi metallicanın şarkı sözlerini okuyun kalın bi kitap vardı ne kadar sacma oldugunu anlarsınız sözlerin ama adamlar 1 numara :) Justin efendi Gelsin bir "benzemez kimse sana" söylesin de sesinin kalitesini anlayalım tavuk yavrusu :18:

mert süpersin yaa çok güldürdün beni:))ama aynen katılıyorum sana...justin küçük bir tavuk yavrusuu:18::18:

tarkantutkunu
10-08-09, 22:53
Türk sınırların içersinde yer alan gelmiş geçmiş en büyük pop star Tarkan
ünü yurt dışınada geniş kitlelere yayılmış tek isim
bunun herkez farkında fakat işlerine gelmiyor
Türkiye'de başarılar hakettiği değeri görmüyor.

starzu
11-08-09, 00:02
TheLastAirBender;162024]yanlış başlık bence böyle olması lazımdı "justin dümbürlake neden bir tarkan olamıyor ? " :18::18::28::9: Bu ülkedeki medya yıllardır tarkanı çekiştirmeyi bırakıp tam tamına bi destek verseydi sanırsam benim başlıgımı kullanacaktı o haber sitesi :18:

bi kez daha mesaj yazmak istemedim bunu editliim dedim .Bizim ülkemizde sese ve şarkı sözüne önem verilir ama yurtdısında sadece müzige önem veriyolar justinde ne tip var nede ses var ayrıcada justin seven varmı forumda bilmiyorum alınmasın ama hep aynı dans figürleri oldugu yerde dönmeler el kol hareketleri bide yanına danscı kız bulup her albümünden birindede ünlü bi şarkıcı ile düet yaptımıydı tamam her yıl adını hatırlatırsın abd nin serdar ortaçı bi bakıma justin .Yurtdısında müzige önem verildiginin kanıtı alıp bi metallicanın şarkı sözlerini okuyun kalın bi kitap vardı ne kadar sacma oldugunu anlarsınız sözlerin ama adamlar 1 numara :) Justin efendi Gelsin bir "benzemez kimse sana" söylesin de sesinin kalitesini anlayalım tavuk yavrusu :18:[/QUOTE]

canım ya çok hoş şeyler yazmışsın içimden yanaklarını sıkasım geldi:21:

ece**
11-08-09, 00:20
bence tarkan artık istemio...çünkü tarkanında dediği gibi; "herşey mümkün eğer inanırsan..." istese gerçekten nleer yapmaz...dünyada adını duyurmadığı yer kalmaz..çünkü o gerçekten doğuştan yetenekli we onda doğuştan bi enerji karizma şans herşey değişik bişey var tarkanda..sadece kendi içinden gelmesine bakıyo...malum hep içinden gelen sesi dinlio yaa !!!bugün istesin en kısa zamanda yabancı basında bile boy boy tarkan haberi olur hemde gerçekten haber wasıflı bi haber bizimkiler gibi antik kuntik şeler de olmaz....

benisev
11-08-09, 00:41
Szr67 arkadaşımız da sanırım Sahne ekibi vesilesiyle ekibe yakın biri, ondan tespitleri doğru.

Neden bizim popstarımız lokal kalıyor, dünyaya açılamıyor, biraz da kendi hatalarını sorgulamak gerekir.

1- İşim gereği katıldığım workshop ya da etkinliklerde tanıştığım justin-madonna vb isimlerle haşır neşir müzik endüstrisinin önemli isimlerinin söylediği tek bir şey var.. Doğru ekip!

Daha önce de yazmıştım. Justin, Madonna vs.. Bu insanların ekipleri ve kafa avcılığı sistemi çok iyi. Nerede kendini gösteren bir aranjör, yönetmen, görsel sanatçı vs var hemen iletişim kurup ekiplerine dahil ediyorlar ve son derece özgür bırakıyorlar.

Maalesef Tarkan'ın Uygar Ataş ve berberi Yıldırım dışında bir ekibi yok :)

2- Justin trendsetter'dır.. Çünkü ekibinde trendleri belirleyecek yetenekte modacılar, görsel sanatçılar bulunmaktadır. Tarkan ise bütün gün laptop başında oturup justin ne giymiş ne yapmış diye trend takip eden bir adam konumuna sokmustur kendini.

3- Justin'in şarkıları hemen herkes tarafından alıcı bulur, çünkü elektronik versiyonlar da yapar, araya cayır cayır gitarlar da koyar, saplantıları yoktur, müziğe özgür bakar.

Maalesef Tarkan'ın şarkıları artık birbirinin kopyası gibidir. Hepsinin aranjörü de aynı olduğu için birbirine benzemesi kaçınılmazdır.

4- İngilizce söz yazmak ve Türkçe söz birbirinden farklıdır, Türkçe daha zengin ve kıvrak bir dildir. Justin'in yazdıgı ingilizce sözler göze batmazken, Tarkan maalesef "kendi kuyusunu kazıyor enayi" ayarında deyimler sözlüğü şarkıları yapmaktadır.

5- Justin müziği dışındaki konuları ekibinde profesyonellere bırakır, Tarkan herşeye ben karar veririm kompleksindedir, maalesef vizyonu da buna yetmemektedir.

6- Justin'in sahne showları ve sahne tasarımı müthiştir. Tarkan yıllardır 3 tane videowall karşısında aynı görsel effectlerle çıkar, konser sonlarında da yalandan bakkal havai fişekleri atılır olay biter.

7- Justin ve Tarkan'ın malvarlığı ya da kazandığı para arasında çok büyük uçurum yoktur. Biri kazandığını sanatına yatırıp daha fazla kazanırken, Tarkan kazandığını cebine atıp sanatına herhangi bir yenilik yapmaz.
(Yurtdılında muhteşem yönetmenler, aranjörler, animasyoncular vs varken parasına kıyamaz çalıntı kliplerle iş yapmaya çalışır, ucuz etin yahnisini sever)

8-Justin cesurdur. Saturday Night show da beyonce'un klibini mayo giyerek canlandıracak kadar, sempatik, kendiyle barışık bir adamdır. Talk show'lara çıkar, söyleyecek sözü vardır.
Tarkan gördüğü her kameraya öpücük atmak dışında bir şey yapamaz.

9-Justin kısıtlı yeteneklerini, doğru insanlarla birleştirmiş, trendsetter bir insan olmuş pop müziğe yön veren adamdır.
Tarkan, Allah tarafından verilen yeteneklerini, hem tembellik ederek hem yanlış insanlarla çalışarak,hem cimrilik yaparak kendi hatalaryla ihanet etmiş ve dünya müziğinde istenilen noktaya kendi hataları yuzunden gelememiştir.

Benim düşüncelerim de böyle.. Daha önce de başka bir baslıga analizlerimi yazmıştım. Keşke herkes analizini yapsa. Çünkü eğer birini seviyorsanız ona yapacagınız en büyük kötülük " canım benim o ne yapsa en iyisidir" demektir. Seviyorsanız eleştirenlere kızmak yerine, doğruları göstermeye gayret ediniz.
Helal olsun ya, konuyu ne kadar güzel anlatmışsın, gerçekleri ne kadar güzel ardı ardına sıralamışsın, valla mest oldum desem az kalır, ne diyeceğimi bilemiyorum, ben senin yerinde olsam bu yazıda biraz oynama yaparak (neden oynama yaparak diyorum şundan Tarkan Neden Justin Olamıyor değilde; Tarkan neden tam anlamıyla bir dünya starı olamıyor başlığı altında daha bir anlamlı ve doğru olurdu) bu yazıyı hem faks hemde mail ile hitt müzik'e yollardım. Ama üzülerek de söylemeliyim ki Tarkan'a senin bu yazını ulaştırmazlardı, (çünkü bende bu tür eleştirilerimi Hitti Müzik'e çoook faksladım ama hiçbir gelişme olmadı Tarkan'da) ya da en iyi ihtimalle bu yazını Tarkan okusa bile yine senin yazında yazdığın sebeplerden ötürü umarsamaz yine aynı edayla herşeyin doğrusunu bir tek ben bilirim diyerek yazıyı yırtar atar yanlış yollarda gezinmeyede devam ederdi maalesef. İnan bu satırları yazarkende çok üzülüyorum ama maalesef işin aslı bu, yani senin anlattıkların. Bide yazında dediğin gibi o ne yapsa doğrudur, helal olsun sana Tarkan yürü beee diyerek ona en büyük kötülüğü yapmaktansa, gerçek bir dost gibi hatalarını yüzüne söylemek en büyük iyiliktir. Keşke önce senin sonrada benim, senin yazını onayladığım bu mesajı Tarkan okusa, okusa da biz Fanlarına ve kendine ne kadar haksızlık yaptığının farkına varıp ilk çıkardığı albümde gerçek bir Megastar olarak karşımıza çıksa yani Türkiye ve Dünya'ya yeniden meydan okusa, ben buradayım işte ben bu yüzden Megastar'ım deyip öyle bir albüm çıkarsa ki herkes küçük dilini yutsa, ne güzel olurdu dimi canım arkadaşım ne güzel olurdu! Bahaneler üretmemeli, tembelliği bırakmalı Tarkan, özüne dönmeli başladığı işi yarım, bizleri gözü yaşlı bırakmamalı, çünkü onda bu güç var, çünkü o bu ülkenin gerçek Megastar'ı, tek Megastar'ı!

pare pare
11-08-09, 00:44
arkadaşlar bu yazı yazılırken bişeyi atlamişlar tarkan türk ve türkiyede yaşıyor şimdi ben size sorucam justen türk olsaydı tarkan amerikeda yaşasaydı sizce ne olurdu justen yine dünyada iş yapabilirmiybi gerçekten boş laflar

Aynen senin soylediklerine katiliyormmmmmmm bravo:29:

babeface2
11-08-09, 01:29
Ben yaziya katiliyorum tarkan sadece 90 yillrda bi siçrama yapti avrupa da sonra kendini yenileyemedi saçla başla olmuyor sadece, istediği çikişida kuzu kuzuyla yapti, ama devami yok come closer bir hayal kirikliğiydi, demekki bi yere kadar gidiliyor...

kkirkyildiz
11-08-09, 01:51
uniqe baştan aşağa katılıorum sanırım dicek bişey yok:DD sadece ben en son 2005te izledim tarkanı avea konserleri davası mutiş bi ihtişam vardı konserde görsel açıdan ama ondan sonra tarkanda bi düşüş bende gözledim en basiti eskiden duraklarda konserler için özel hazırlanmış posterler olurdu ve her durakta olurdu onlar bile yok artık:D en kısa zamanda toparlıycaktır kendini die düşünüorum ama umarım sadece düşünmemle kalmaz

aslında bi yere kadar deil bu işin sonu yok ama şöle bişey var kendini yenileyemessen ve bir ambargo söz konusuysa işler tersine dönebilio örnek olarak madonnayı verebilirim american life albümü zamanı madonnanın artık tükendiği falan yazıldı o dönem bush çok büyük bi ambargo uyguladı radyoların büyük kısmında çalınmasını yasakladı ama arkadan hung upla kendini yenileyen madonna geldi ortalığı yıktı 48 ülkede birden 1 numaraya oturdu hatun yani tarkanında biraz kendini yenilemesi lazım bide bizim medyanın daha destek olması lazım bizdede bazen ambargo olayı yaşanıo medya açısından çünkü

firelord
11-08-09, 04:09
yazarın haklı olan tarafları war fakat çok acımasızca eleştirmiş.Ama tarkanın hedeflerini daha büyütmesi lazım.Bence tarkan justindan çok daha yetenekli sadece onun kadar imkanı yok.Tarkan türkiyede değil amerikada olsaydı şuan dünya onu konuşuyo olurdu buna emin olun!!

Shikidim_Shikidim
11-08-09, 16:14
"Bence Zahit Bey bu olaya da el koymalı ve 'Ya evlenin, ya ayrılın' demeli." :D:D bu kadar geri kafalı biri işte...

Ganador
12-08-09, 01:55
Ilk once bu yaziyi yazan tamamen sacmalamis.Tarkan kariyla kizla gezerse cok havali olacak basarili olacak yani.Simdi gitsin mesala mankenlerle fln takilsin o zaman hersey tozpembemi olacak.Onemli olan sanatiyla ve muzigiyle gundemde kalmaktir o da bunu yapiyor.Bu yuzden yazinin anafikri deli sacmasi.

Justin denen (...) kiyaslanmasi yanlis bence.Amerika zaten (...)bir toplum onlarin kendilerine yarattigi palyoncayi neden ornek almak gerekiyor anlamadim.Eger dunya stari olamadi diye elestiriliyorsa bu olabilir ama yazilar biraz agir kacmis.

Benim soylecegim tek sey bence Tarkan dunya stari olma trenini 99 yilinda butun dunyada simarikla unlu oldugunda uzerine bir sey koymayarak kacirdi.2000 yilinda italyaya gittigimde kime Turkum desem Tarkan diyorlardi.Birde artik arkadaslar yazmis tekrar ekip kurmak pazarlama kendini yenileme gibi fln seyler icin Tarkanin yasi gecti artik bence.Bu saatten sonra koklu degisim cok zor.

Son olarak Tarkanin gelisimi cok inanilmaz bugune kadar.Nerden nereye,kil oldum abiden bugunlere cok buyuk degisim ve gelisim gosterdi.Sesinden karizmasina sahnesine profesyonelligine.Sunuda unutmayalim bugun Halkin en sevdigi sanatcilarin basinda Tarkan geliyorsa bunun en buyuk nedeni kimseye cevap vermeyip isini yapmasidir.Bunu hep ornek aldim kendim icin

Pamela_beyazgul
12-08-09, 08:37
off yinemi Justin????????? Neden Tarkan ona benzemesi gerekmis?? Zaten Tarkan bitane kimseye benzemez. Ona benzesinler!!! Tarkan baskalara benzemeye calismiyor bile.

hilfa
12-08-09, 09:59
:7:saçma sapan bir yazı :7:

İZMİRLİ
12-08-09, 10:41
Haklı olduğu konular var bence tarkan yabancı ünlü bir güzelle bir birliktelik yaşasaydı tanınması ve albüm promosyonu yapması çok daha kolay olurdu...Piyasaya tutunmak için bunlar şart türkiyede bunun için bir caba sarfetmesine gerek yok fakat yurtdışı için böyle bir birliktelik TARKAN'ın önünü açardı diye düşünüyorum...Ayrı yorumların bir çoğuna baktımda JUSTİN den çok basit bir sanatçı gibi bahsedilmiş, buna kesinlikle katılmıyorum sahnesiyle,karizmasıyla,tarzıyla,farklı şarkı şöyleyişiyle ve kendini iyi pazarlamasıyla her konuda örnek alınabilecek bir dünya starıdır...JUSTİN'İN 81 li oldugu düşünülce daha çok dünyaya damga vuracak gibi geliyor bana...