PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aynası İşitir Kişinin

alper...
20-01-08, 10:51
Yeni albümü yine olay oldu... Beğenen de var eleştiren de... Ancak bir gerçek var ki, o yine en farklıyı hayranlarına sundu. Hem de hiçbir ticari kaygı taşımadan. Tarkan ne yapsa yaranamıyor... Medya maymunu olmayan ve hep kaliteli işlere imza atan Tarkan, METAMORFOZ'la yine kıskananları çatlattı...Kim ne derse desin 'Güneş Balçıkla Sıvanmaz'...
Türkiye'nin değişmeyen gerçeği "Tarkan'ı eleştirmek" olsa gerek... Yeni albümü Metamorfoz'la birlikte aynı film tekrar vizyona girdi. Tarkan her ne kadar "Değişim" (Metamorfoz) diye haykırsa da, düşmanları 'değişmemekte' ısrar edecek. Tarkan ne zaman albüm çıkarsa, "Anti Tarkancılar" hemen harekete geçiyor ve eleştiri oklarını gönderiyor. "Şarkılar kötü", "Alt yapılar başarısız", "Neden Sezen'den parça almadı" gibi yüzlerce eleştirileri sayabiliriz. Tarkan'ın şarkıları kimlere göre kötü? Mustafa Sandal'a göre mi, Serdar Ortaç'a göre mi, yoksa bir başkasına göre mi kötü? Sandal ve Ortaç ticari kaygı nedeniyle yıllardır aynı. Mustafa Sandal'a bir bakın; yıllardır aynı şarkılar, aynı saç ve o aynı dans. Serdar Ortaç farklı mı? Yıllar yılı aynı müzik tarzı ile yoluna devam etmeye çalışıyor. Ticari olarak da ne durumda oldukları ortada. Mustafa Sandal, Serdar Ortaç veya Kıraç en ufak bir eleştiride ortalığı birbirine katıyor, yakıp, yıkıyor. İşte Tarkan'ın farkı da burada ortaya çıkıyor. Bu kadar eleştirilere karşın o yine mütevazi, o yine içten, "Beğenen de beğenmeyen de sağ olsun" diyor. "Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz" sözü sanki Tarkan için söylenmiş. 3 hafta önce çıkan albümün satışı 300 bini aştı. Dünyanın en büyük satış sitesi amazon.com'da Tarkan'ın yeni albümü Metamorfoz, binlerce kişi tarafından satın alındı. Hem de 30 dolara (35 YTL). Yerli yabancı bir çok mp3 sitelerinde Metamorfoz milyonlarca kez indirildi. Tarkan'ın TRT 1'de Metamorfoz tanıtımı, kanal tarihinin en önemli reytinglerine ulaştı. Tarkan'a biraz haksızlık yapılmıyor mu sizce?"

Ayrıca "Rakamların Dili"ve "6 Nisan'da Wembley Yıkılacak" başlıklı yazılarda yine Tarkan var:

"Dünyada tek olarak gösterilen video paylaşım sitesinde Tarkan'ın şarkıları yaklaşık 80 milyon kez dinlendi. Yeni albümü Metamorfoz bile 5 milyonu aştı. Yorumların birçoğu İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca veya Rusça. Hepsi Tarkan'a hayran, hepsi ülkelerinde bir konser verse diye hayaller kuruyor. Dünyanın en önemli arama motoru Yahoo'da Tarkan'la ilgili 20 milyonun üzerinde sayfa bulunuyor. Google'da ise bu rakam 10 milyon civarında. Ünlü açık artırma sitesi e-bay'de ise Tarkan'ın yüzlerce ürünü satışta. Hem de birçoğu İngiliz ve Alman gençler tarafından satışa çıkartılmış durumda."

"İngiltere'nin en ünlü stadı Wembley, 6 Nisan'da Tarkan'ı ağırlıyor... Yaklaşık 150 bin kişinin beklendiği konser organizasyonu için İngilizler daha şimdiden hazırlıklara başladı. Wembley'de konser veren ünlü şarkıcılar listesine dahil olacak Tarkan için "Olağanüstü" yorumlarını yapan İngiliz organizatörler, müthiş şovların eşsiz olacağına dikkat çekti. "

http://www.takvim.com.tr/pap114.html

szr67
20-01-08, 12:08
uff wembley stadı süper bu konser için sahne tasarımlarım çok ve titiz çalışmalar benim tasarımlarımla harika bir konser olur...

eskalen
20-01-08, 12:49
Londrada konser vermesi çok güzel olacak Tarkan'ın.....Belkide hiç bir Türk sanatçının yapamadığını yapacak.....Takvim gazetesi çok güzel yapmış Tarkan analizini,çok doğru.....Tarkan hep mütevazi, farklı ve güzel şeyler yaptı....Değşiyor ama olumlu yönde değişiyor Tarkan hep....En güzelide bu.....

Mega Fanat
20-01-08, 12:59
Mustafayla Serdarda ses mi var ya?
Gormusduk Mustafani Azarbaycan konserinde o da neydi Allah askina,sarki mi soyluyordu o,bagirip duruyordu sadece sonda da havanin soyuklugunu bahane getirdi,Onun konserinin sadece bir adi oldu"Rezalet!"
Serdara gelince ise galiba o da bi kes Bakude olmus ama ne zaman gelmis nerde konser vermis hic bilinmedi,sadece soylenildi ki Serdar bakude konser verdi.Restaranda sarki soylemek ne zamandan "konser"adlandiriliyor,sasirdim kaldim.
Ama TARKAN o...o 2006-da bi koser verdi ki hala o konser konusuluyor.Canli ses,muhtesem ifa,guzel performans,danslar,daha neler,neler...Sadece demek istediyim bu:TARKAN'in isminin yaninda mustafalarin,serdarlarin adi bile cekilmemeli!

arjen22-tarkan
20-01-08, 13:20
ooo wembley stadı nın görkemi harika ... Tarkan da Harika Olunca müthiş bi şey ortaya çıkacak !!

aliyaşar
20-01-08, 13:49
çok güsel haber valla :)

karma_elcin
20-01-08, 14:18
güzel bir haber..paylaşım için teşekkürler..

**MegaStarkan**
20-01-08, 14:57
Güzel elisdirmis diger sarkicilari ;)
Tarkan ne yapsa yaranamiyor bu ülkeye....
tskler haber icin ;)

MEGASTAR
20-01-08, 15:00
LONDRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

BEkle for him

asd1234
20-01-08, 15:01
Sonunda haklı ve doğru düzgün bir eleştiri :) Ah bir de Tarkan Balıkesir'e konsere gelse bu yaz, tam olacak.. Teşekkürler paylaştığın için "alper.."

**MegaStarkan**
20-01-08, 15:31
LONDRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

BEkle for him
Unal gidiyorsun degil mi?
Bak resim, video vs. senden bekliyoruz ona göre :D

Ozz
20-01-08, 16:06
Dün Bounce ve Start the fire kliplerini izledim..
Ve düşündüm ki Tarkan'ın diğer dünyaca ünlü sanatçılardan hiç bir eksiği yok aksine artıları var. Peki bu iki single neden tutmadı ? Tutmadı derken tabiki tarkan hayranları olarak çok sevdik ama tarkan ingilizce albümü düyada patlama yapmak için yaptı. Ama MTV de bounce kaç kere gösterildi. Kaç kere listelere girdi. Ama sanırım Ahmet San'ın söylediği çok doğru.
Tarkan Dünya starı olmasına rağmen kulis yapması çok zor. Bir türk olarak kendini kabul ettirmesi çok zor. Şimdi bu haberi okuyunca bir kere daha farkettim ki Tarkan, MTV nin sitesinde adının geçmemesine rağmen yavaştan yavaştan dünyaya adını duyuruyor. Tarkanı duyanların sayısı gün geçtikçe artıyor.Onun Come Closer albümünü o kadar çok sevmiştim ki...
Umarım sadece 2 single ile kalmaz....
Umarım, Tarkan dünya müzik piyasasında hakettiği yere en kısa sürede gelir....

caspian
20-01-08, 16:59
şu londra konseri'ni görmek için sabırsızlanıyorum...bekle dünyanın en büyük metropolü TARKAN GELİYOOOOOOOORRR!!!...:)))

sarıpapatya
20-01-08, 17:05
nekadar doğru bir yazı işte böyle gerçekleri görenlere ihtiyacımız var ellerine kollarına sağlık nediyim ohh be sonunda böyle şeylerdemi duyucaktık inanamadım biran:4:

Turnthepage
20-01-08, 17:30
oooooo wembley stadında konser off off süper olucak yazıda cok iyi olmuş saol

freak
20-01-08, 18:36
of ne guzel haberler bunlar yaa keske londra 'da otursaydim :p
haberler icin tsk ler

HURRICANE
20-01-08, 20:41
İşte Objektif bir yazı!Tüm gerçekler çarptırılmadan yazlmıs mükemmel;)yanlız wembley arenadki konserin tarihinde gel gitler var:)ilk duyumum 8 nisandı şimdi 6 nisan deniliyor bir rivayete görede 15 nisan bakalım hep birlikte görücez kesin tarihi!Wembley arena TARKAN şarkılarıyla yıkılıcak gerçek olan tek şey bu;)

eskalen
20-01-08, 20:50
6 nisan galiba ben öyle biliyorum;)