PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Tarkan klibinin mesajı

Nzl
18-01-08, 10:35
Son Tarkan klibinin mesajı

Eminim Tarkan da sıkılmıştır albümü/imajı hakkında yazılan çizilenlerden. Ama şu anda eğlence dünyasındaki en ele avuca gelir iş onunki.

Dolayısıyla "iyi malzeme". Her yaptığının bolca vıdı vıdılanması o bakımdan.

Sadede geliyorum, yani "Vay Anam Vay" klibine.

Görsel efektlerinden, Tarkan’ın giydiği Justin kıyafetlerinden, şuyundan buyundan bahsetmeyeceğim klibin. Başka bir şey dikkatimi çekti.

O da şu: Tarkan artık göz süzmeyi, cilveleşmeyi, kendine/bu topraklara/doğuya özgü o göbek atmaları, bel kıvırmaları, yani seyirciyle/dinleyiciyle apaçık ama bir yandan da hep ulaşılmaz bir dozda tuttuğu "flört"ü artık geride bırakmış.

Tamam, şarkı da bunları gerektirmiyor, ama istese yapardı.

Yani Tarkan’ın asıl metamorfozu bu galiba. Kendine yeni bir elbise (tavır elbisesi) dikmiş ve seyircisine/dinleyicisine şu alt metni dayatıyor son/öz klibinde:

"Artık sizinle flört etme hallerim sona erdi. Daha cool’um, daha uzağım, daha köşeliyim, daha keskin ve umursamazım. Bu böyle biline".

Onur Baştürk

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/yazarlar/8051170.asp?yazarid=149&gid=61&sz=53416

yigit
18-01-08, 11:03
sacma bi yazı olmus gayette koltuk sahnesı yeter yani cilve yapmak gibi bi derdi olamaz cunku adam dogustan cilveli :) kameraya bakmasna gerek yok kıyafet olayına gelınce artık hakkaten sıktı yani gayet yasına uygun cokta guzel gıyınıyo bunları bırakıp turkıyede boyle guzel bır klıp cekıldıgı ıcın tebrık etmelerı lazım;)

TARKANFREAK
18-01-08, 13:28
ya ben onur bastürkün yazdiklarina katilmiyorum... sanki kötü bir artniyet seziyorum yazisinda..

caspian
18-01-08, 13:31
yani hayret bşey hani...acıyorum böyle insanların hallerine...şimdi baktı bu adam klibe eli yüzü düzgün klibin eleştirilecek bi tarafı yok...tarkan'ın verdiği mesajlara fln takılıyo ve gerçeklikten çoook uzak bence düşünceleri...ve yine bana göre tam tersi "artık sizden biriyim,daha mütevazıyım" diyor bence...insanları anlamak cidden çok güç...hele şu "kalitesiz" gazetecileri anlamak ayrı bir zor..

Mega Fanat
18-01-08, 13:37
Simdi de klipe mi gecdiler? Pes yani!!!

matthew
18-01-08, 19:46
yahu bu yazida kotu bisey yok ki bende sizi anlamiyorum we yazinin son paragrafina tamamen katiliyorum cunku tarkan demisti bunu kendi roportajinda cok iyi hatirliyorum tarkan artik ilgi icin paralanmayi icim istemiyor insanlar beni daha seksi veya cekici bulsun diye ugrasmak istemiyorum demisti olurum sana we karma albumlerien bakarsak tarkan in tum imaji seksapelite uzerine kurulmustu sewmeyenler bile sewsin die ama dudu we sonrasinda degisti tarkan belki yasi ile de alakalidir ama artik daha kendi olmak istedigi gibi hayranlarinin istedigi gibi diil de kendi istedigi gibi yoksa tarkan da biliyor uzun sacin ona daha cok yakistigini insanlarin onu o halde daha cok begendigini weya sahnede gobek atarken insanlarin ayilip bayildigini aptal mi tarkan tabi ki bilyor ama dedigi gibi artik istemiyor bunlari kendisi olmak istiyor zaten bu yuzden de elestirilmiyor mu bu kadar cok

klip sahane bu arada bana gore tarkan in yaptigi en iyi klip

gokhantevetoglu
18-01-08, 19:49
bende bu yazıda kotu bırsey gormedım olur yanı ozelestırı yapmıs gızlı kapaklı azcık ama olur yanı otekılerden ıyıydı hıc degılse elestırısı:))))

sinemtevetoglu
18-01-08, 22:42
sacma bi yazı olmus gayette koltuk sahnesı yeter yani cilve yapmak gibi bi derdi olamaz cunku adam dogustan cilveli :) kameraya bakmasna gerek yok kıyafet olayına gelınce artık hakkaten sıktı yani gayet yasına uygun cokta guzel gıyınıyo bunları bırakıp turkıyede boyle guzel bır klıp cekıldıgı ıcın tebrık etmelerı lazım;)

:20: kesinlikle katılıyorum özellikle koltuk sahnesi kısmına :20:

samurai_55
19-01-08, 12:23
aşırı saçma...tarkan neden hayranlarıyla flört etsinki...

**MegaStarkan**
19-01-08, 13:43
Yanlis algilama bence....
Koltuk sahnesinde gözleri cok güzel ön plana cikmis.
Cok isik vermisler kesin....Parliyor sanki gözleri :D