PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan 'en'lerini açıkladı

scorpioness
16-01-08, 03:09
Yeni albümü "Metamorfoz"la büyük yankı uyandıran Tarkan, TRT'nin aylık dergisine verdiği röportajda, 'en'lerini açıkladı.

Tarkan'ın seyahat etmeyi sevdiği yerler tropikal bölgeler.

En sevdiği yemek ise makarna.

- En çok nerelere seyahat etmeyi seviyorsunuz?

- En çok tropik yerleri seviyorum. Yağmur Ormanlarını, adaları. Bu yerlerin sıcaklığı, samimiyeti ile ilgili bir şey bu. Ama Avrupa'yı da seviyorum, büyük şehirleri de. Ben dünyayı seviyorum

- Güçlü olduğunuz taraflarınız ve zayıf bulduğunuz yönleriniz nelerdir?

- Azimli ve çalışkan biriyim. Eğer bir şeyi istiyorsam peşinden giderim ve başarana kadar vazgeçmem. Sanıyorum bu benim iyi bir özelliğim, güçlü tarafım. Hep daha fazlasını isterim. Ama bu süreçte zaman zaman gerçekten çok sabırsız, hırçın, karamsar ve içe dönük olabiliyorum. Bunlar da zayıf yönlerim olabilir.

- Müzik dışında zamanınızı nasıl geçirmeyi seviyorsunuz?

- Benim hayatım müzik. Müzik düşünmemek için sürekli kendimi engellemeye çalışıyorum, okumayı seviyorum. Zaman zaman resim yapıyorum. Arkadaşlarımla bir araya gelip dışarıda vakit geçirmekten de zevk alırım. Spor, özelikle de koşmak vazgeçilmezlerim arasında yer alıyor.

- İstanbul'da özellikle nerelere gitmeyi seviyorsunuz

- Tekneyle Boğaz turu yapmayı seviyorum. Gittiğim bazı kafeler ve restoranlar var. Belgrad Ormanı'nda yürüyüş yapıyorum arada bir. Sinemaya gitmeyi, arabamla gece İstanbul'u gezmeyi seviyorum.

- Hangi tür müzik dinliyorsunuz?

- Her şeyi dinliyorum. Klasik müzik, pop, rock, hip hop, etnik, folk. Sevdiğim sanatçı ve gruplar arasında U2, Madonna, Cold Play, Alicia Keys, Norah Jones, Sezen Aksu, Micheal Jackson, Eminem'mi sayabilirim.

EN ÇOK ÖNSEZİLERİME GÜVENİRİM

- Yemek yapmaktan hoşlanır mısınız?

- En sevdiğim yemek makarna. Yemek yapmayı da çok severim.

Sizin için hayattaki en önemli başarı hangisidir?

Hayatımdaki her başarının bendeki yeri başkadır. Benim için çok çalışmak ve önsezilerimi dinlemek önemli olan.

- Başarı mı, başarısızlık mı sizi kamçılar?

- Her ikisi de. Başarılarımla çok övünüp böbürlenmekle vakit kaybetmek yerine kendimi, daha da geliştirip yeni başarılara doğru yol almaya teşvik ederim hep. Başarısızlıklarımdan ise dersimi alıp, hataların nedenlerini tespit edip, onları tekrar etmemeye ve yeni başarılarla telafi etmeye çalışırım.

- Yoğunluk ve kalabalık içinde ruhunuzu nasıl izole ediyorsunuz?

- Derin derin nefes alarak ve düşünceyi durdurmaya çalışarak

- Huzurlu olmanın sırrı nedir sizce?

- Bana göre, kendini tanımak ve anlamaktır. Ve bu süreçte sabırlı ve istikrarlı olmaktır.

Peki, en çok neyinize güveniyorsunuz?

Önsezilerime.

Kaynak:Hürriyet Umut ERDEM

NOT:Haberin yayınlandıgı bölümdeki klip videosunu suana kadar 13995 kişi izlemiş.

scorpioness
16-01-08, 03:14
TRTnin aylık dergisi mi varmıs ilk defa duydum hay Allah buluruz umarım çok güzel röportaj olmus.

belfü
16-01-08, 10:13
Evet hemen bitane alacam çok güzel bir röportaj olmuş ya işte böyle olmalı sanatçıları yıpratmamak gerekiyo bitane tarkan var türkiyede gereksiz yorumlarla saçma sapan sorularla insanları sıkmaya gerek yok düşmanlık kıskançlık olmamalı haber için teşekkürler

aliyaşar
16-01-08, 11:20
röportaj güzel de dergiyi nerden bulucaz ya hiç duymamıştım trt nin aylık dergisini neyse bi bakarım

ösgee
16-01-08, 11:33
tşk nes'm:20:
her ayy çıkartıyorlar dergii aldırdım bnde şimdii..
TRT marketlerinde satıyorlar dergiyi..

serkoy
16-01-08, 11:44
güzel haber:20:

szr67
16-01-08, 11:48
evet çalışanların bilmiyorum trt çekimlerinde hiç içerde incelemede bulundunuzmu ama bar büfe kısmında bi dergi duruyordu.sol üst köşesinde trt logosu vardı galiba ondan bahsediyor.

Pamela_beyazgul
16-01-08, 12:08
tesekkur ederim haber icin

Nzl
16-01-08, 12:33
harika bir söyleşi olmuş
resim yaptığını bilmiyordum ne güzel
tşkkrlr ness

mustimix
16-01-08, 12:38
güzel içten samimi bir röpörtaj olmuş. paylaşımınız için çok teşekkkürler

karma_elcin
16-01-08, 12:45
cnm yaa ne güzel de ifade etmiş kendinii...:19: :1:

leyla
16-01-08, 18:52
tesekkurler,guzel bir roportaj olmus

HURRICANE
16-01-08, 19:10
Çok güzel bir röportaj olmuş;)paylaşım için teşekkurler

scorpioness
16-01-08, 19:57
tşk nes'm:20:
her ayy çıkartıyorlar dergii aldırdım bnde şimdii..
TRT marketlerinde satıyorlar dergiyi..

TRT marketlerimi hay Allah sadece TRT binasında mı var bunlar öff sen aldın madem açıklarmısın içerigi nasıl farklı resimler ve daha çok röportaj bilgisi var mı?

Rumeli59
16-01-08, 22:10
cok güzel bi haber ve tsk

sinemtevetoglu
16-01-08, 22:15
tipik terazi burcu erkeği...:19:
canım benim tek 'en'im sensin! şu hayatta en çok seni seviyorum! :10:

**MegaStarkan**
17-01-08, 02:42
resim'mi yapiyormus. nasil'lar acaba.
kos, kos tarkan. göbek'dede sorun var ama....
bir sisiyor, bir iniyor. jojo effekti. iyi degil bak :P
bide makarna seviyormus. turkish döner var yahu.
döner macht schöner :D

ösgee
17-01-08, 10:12
TRT marketlerimi hay Allah sadece TRT binasında mı var bunlar öff sen aldın madem açıklarmısın içerigi nasıl farklı resimler ve daha çok röportaj bilgisi var mı? kapağında TARKAN resmi war bildiimis ceketli olan bide çekimlerde şarkı söylerken bi resmi war..!
o röportj dışında şunlar yazıyor..
''eğer bir şeyi istiyorsam peşinden giderim ve başarana kadar da vazgeçmem''

YENİ YILDA YENİ BİR TARKAN
ÖZLEM KARADAYI DOĞAN:
Onda tarifi imkansız bir şeyler var... hani derler ya ''şeytan tüyü''misali... sanki doğuştan bir star o... belki kimileri bu noktaya gelebilceğini öngörmemişti ama birileri ondaki o büyülü yıldız ışığını çoktan faretmişti.. sesi,fiziği,dansları ve sahnede kullandığı o inanılmaz vücut diliyle milyonları büyüledi...
İnsanlar ''star mı olunur''yoksa ''star mı doğulur'' tartışadursun ''atı alan Üsküdar'ı geçti''. Ülkemizde megastar olarak anılan TARKAN çoktan bir dünya markası oldu. Dillere pelesenk olan şarkılarıyla önce Türkiye'yi salladı,ardından tüm dünyayı...

''Hayatımdaki her başarının ,bendeki yeri başkadır..O yüzden 'benim için şu başarı daha önemli ya da şu daha az önemsiz' diyemiyorum... benim için çok çalışmak ve önsezilerimi dinlemek önemli olan..'':20:

:10: :10:

scorpioness
17-01-08, 17:28
kapağında TARKAN resmi war bildiimis ceketli olan bide çekimlerde şarkı söylerken bi resmi war..!
o röportj dışında şunlar yazıyor..
''eğer bir şeyi istiyorsam peşinden giderim ve başarana kadar da vazgeçmem''

YENİ YILDA YENİ BİR TARKAN
ÖZLEM KARADAYI DOĞAN:
Onda tarifi imkansız bir şeyler var... hani derler ya ''şeytan tüyü''misali... sanki doğuştan bir star o... belki kimileri bu noktaya gelebilceğini öngörmemişti ama birileri ondaki o büyülü yıldız ışığını çoktan faretmişti.. sesi,fiziği,dansları ve sahnede kullandığı o inanılmaz vücut diliyle milyonları büyüledi...
İnsanlar ''star mı olunur''yoksa ''star mı doğulur'' tartışadursun ''atı alan Üsküdar'ı geçti''. Ülkemizde megastar olarak anılan TARKAN çoktan bir dünya markası oldu. Dillere pelesenk olan şarkılarıyla önce Türkiye'yi salladı,ardından tüm dünyayı...

''Hayatımdaki her başarının ,bendeki yeri başkadır..O yüzden 'benim için şu başarı daha önemli ya da şu daha az önemsiz' diyemiyorum... benim için çok çalışmak ve önsezilerimi dinlemek önemli olan..'':20:

:10: :10:

Sağol hayatım :)

arjen22-tarkan
17-01-08, 17:41
İNşallah Tarkan Ve Trt daha çok çalışırlar we güzel projelerle karşımıza gelirler!! haber için teşekkürler

Mega Fanat
17-01-08, 19:23
Tesekkurler Ness!
Ama "Onsezilerim" ne demek onu anlamadim ben.Yardim edermisiniz,Arkadaslar?

Inge
17-01-08, 19:33
Tesekkurler Ness!
Ama "Onsezilerim" ne demek onu anlamadim ben.Yardim edermisiniz,Arkadaslar?

yardim edebilirim, edebilirim!:1:

(Tabii ki sözlügümde aradim)

Önsezilerim, demek, ilk düsünce, ilk hisettigí sey, mesela, bu adam ilk defa bulusuyorum ama hemen biliyorum ki cok sevimli bir adam. Veya, kötü önsezi demek, onu güvenmiyorum...

ama belki hit yazmak icin Tarkan da kendisinin önsezilerine güvenilir, mesela, hemen biliyor ki o sarki hit olacak...

:41:

sevgiler, Inge

busrab
17-01-08, 22:55
bence gayet içten samimi bi roprtj olmuş..teşkkrler habr için...

Mega Fanat
18-01-08, 14:01
yardim edebilirim, edebilirim!:1:

(Tabii ki sözlügümde aradim)

Önsezilerim, demek, ilk düsünce, ilk hisettigí sey, mesela, bu adam ilk defa bulusuyorum ama hemen biliyorum ki cok sevimli bir adam. Veya, kötü önsezi demek, onu güvenmiyorum...

ama belki hit yazmak icin Tarkan da kendisinin önsezilerine güvenilir, mesela, hemen biliyor ki o sarki hit olacak...

:41:

sevgiler, Inge

Tesekkurler Inge!Ellerine saglik!

melek99
18-01-08, 14:13
ayy canım resimde yaparmış yesinler onu ne güzel belki bigün bi galeri falan açsa hemen giderdim walla...... ahh benimkide hayel işte....