PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın 'entourage'ı okusun!

arjen22-tarkan
13-01-08, 13:51
Tarkan'ın yeni albümündeki Hop Hop isimli şarkıda yer alan sözlerdeki eleştiriyi tırışkadan bulanlar var. Haksız da değiller. Ama şunu unutmayın. Toplumda bir ihtiyaç olmasa eleştiri cümleleri boş yere Tarkan'a kadar sirayet etmez. Ayrıca herkes eleştirisini kendi meşrebince yapar, kimsenin dalga geçmeye hakkı yok... Bu sese kulak verin ve dalga geçmek yerine gelen dalgayı hissedin derim! Tarkan hayranlarına da bir not; tepkinizi bana değil, bu berbat albümü yapan Tarkan'a ve akıl hocalarına gösteriniz. Büyük takımlar ligde başarısız olunca hesap sorulur, gerekirse birilerinin işine son verilir, yeni birileri gelir falan filan, bir çare aranır. Tarkan 2000'lerin başından beri hep lig sonuncusu, her yıl keseden yiyor, gösteri maçı dışında varlık gösteremiyor. Ve siz hâlâ kabahatin basında olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün.

Mehmet Tez

arjen22-tarkan
13-01-08, 13:52
Albüm dinleme trendi geri gelsin!
Çünkü yılbaşı yazılarına karşıyım. Diyanet İşleri Başkanlığı, devletimizin diğer pek çok kurumu gibi bir şeyleri yasaklamak ya da zorla serbest bıraktırmak konusunda kendine düşeni yapan bir değerli kurumumuz. Yetkililere sesleniyorum, eminim yılbaşı yazılarını da yasaklayacak yetkiye sahip bir kuruluş, küçük de olsa bir daire başkanlığı, bir kurul, en azından bir müdürlük, müsteşarlık vardır. Görevini yapsın lütfen. Hafta boyu hangi gazeteyi açsam, biri 2007'de neler yaptığını, 2008'de bizi neler beklediğini, kendisinin neler beklediğini anlatıyor. Ve dilekler... Aman Allahım... Yaptıkları ve yapmak istedikleri şeyleri hem de böyle esprili bir dille (yılbaşı adeti) anlatan köşe yazarlarının hayatları sanırım sandığımdan da fena. Gazetecilerin ne kadar sıkıcı ve sefil bir hayata sahip olduğu, sadece biz gazeteciler ve basın mesupları arasında kalması gereken bir sır olmalı. Ben bunun için yılbaşı yazısı falan yazmadım. Ama madem herkes anlatıyor... Görkemli bir yeni yıl dileğim yok. Petrol şirketleri kâr edecek, birileri daha fazla otomobil, uçak, hamburger, ev satacak diye perişan olacağız yine dünyaca, milletçe... Gerisi boş, siz hoşça vakit geçirmeye çalışın, yanınıza kâr kalır. Biz ne mi yaptık? Eve üç beş arkadaş geldi. Açık büfe atıştırma, limitsiz yerli ve yabancı içki düzeni kurduk. Gece yarısı TRT'de Tarkan'a bağlandık. Ama televizyonu sesi kısık dinlediğimiz için dudak kaymasını ve playback kazasını fark etmedik. Yani gündemden falan da fena halde geri kaldık. Ama şunu söyleyebilirim, bizde o sırada fonda Chemical Brothers çalıyordu ve Tarkan'ın ağzı gayet iyi uyuyordu. Aslında şimdi aklıma bir de dilek geldi. 2008'de bir albümü baştan sona dinlemenin yeniden trend olmasını diliyorum. Listeleri bırakıyorum.

Mehmet Tez

karma_elcin
13-01-08, 13:56
kim nasıl düşünürse düşünsün, yorum yapsın umrumda deil...Türkiye'de Tarkan'dan önce o kadar coook eleştirilecek insan var ki, Mehmet Tez sesi bile çıkmayıp şarkı soleyenleri yerden yere vursun Tarkan gibi insanları diline dolamaktan vazgeçsin.......

szr67
13-01-08, 13:57
ilk yazının bağzı noktalarına katılıyorum yanlız albüm ün berbat kısmına katılmam albüm piyasa albümü olmuş ve gayet hareketli tabi tarkan albümü değil tabi ama iyi bir albüm ama ekibini değişmesinde ben de yarar görüyorum.

caspian
13-01-08, 14:08
bu mehmet tez'i bir ara tenhada kıstıralım en iyisi...:))

*SEM*
13-01-08, 14:39
''Kalbi olmayan kalp kırar'' derler ...İncitici eleştiriler yapmak ne kadar kolay dimi ?... Üzerinde emek harcanmış bir esere bir anda doğru düzgün dinlemeye bile teşebbüs etmeden Berbat demek ne kadar doğru ve etik peki ?....Eleştiri faydalıdırda aslında pozitif ve adabında yapıldığında!!! ...Oysa ben burda eleştiri değil sadece fütursuzca bir alay ve aşağılama gördüm... İnsanlar tavırları ile seviyelerini belli ederler ...

TarkanColl
13-01-08, 15:34
Arjen kaynak nedir?

yasemen958
13-01-08, 16:54
TARKAN TURKIYE'nin prestiji ,kim ne derse desin ,bu banellerle muatap bile olunmaz.:13:

selin_trkn
13-01-08, 17:12
ya bence bu tarkan hakkında yorum yazanların ilk başta müzik piyasısındaki kendini sanatçı zanneden ama hiç sesi olmayan insanları eleştirsenler..sonra tarkanı eleştirmeye başlasınlar...sadece dış güzelliği olupta sesi olmayan dolu insan var bu piyasada.tarkan her ikiside olduğu için ve dünya çapında hayranları oludğu için kimse çekemiyor

speranza
13-01-08, 21:07
Bu Mehmet Tez Denilen Adam önce Kendi Komplekslerinden Arinsin.tarkani Kiskanmakla Bir Yere Geleceğini Zannetmiyorum.
Sn.mehmet Tez Bey Sen Bu şekilde Konuşarak 3 Kuruşluk Karizman Vardiysa Onuda Bitirmişsin.şimdi üzerine Toprak Atmamiz Lazim.sana Allah Rahmet Eylesin.

Al Elmaya Taş Atan çok Olur Ya....

HURRICANE
13-01-08, 21:17
2000 yılından beri lig sonuncusu demiş ben bunu anlayamadım:)elinden gelse TARKAN ı 1 kaşık suda boğacak bu arkadaş valla:)ama bu ve bu arkadaş gibiler ateş olsa düştüğü yeri yakarlar ancak...TARKAN ın 2000 yılından beri zirvede olduğunu zimbabwe deki yaşayanlar bile bilir!Mehmet Tez nerede yaşıyor acaba?Hani olurda bukadar desteksiz sallanmaz yani:)evet bence işine son versinler mehmet tez in şu yazıyı aklı başında biri asla yazmaz çünkü:)

sinemtevetoglu
13-01-08, 21:17
Memet Şehirli bitti Memet Tez çıktı başımıza!!! susun biraz kimse dinlemiyor sizi!!!

RaSKaS
14-01-08, 13:22
2000 lerin başından beri sonuncuymuş :18:
her önüne gelen yazı yazarsa olacağı budur ...

WILDBOYS
14-01-08, 14:24
TARKAN TURKIYE'nin prestiji ,kim ne derse desin ,bu banellerle muatap bile olunmaz.:13:

Katılmamak Elde Değil :)

gence
14-01-08, 23:06
bence bu adama yorum bile yazmayı bırakın tarkan üzerinden gayet iyi prim yapıyo.bence admin bu konuyu kapatsın!!!!!!!!!!!