PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'Karma' bitti, sıra Dede Korkut'ta

Nzl
12-01-08, 14:56
http://img110.imageshack.us/img110/5662/427a8e266b402e4fac349d8cs6.jpg (http://imageshack.us)

'Karma' bitti, sıra Dede Korkut'ta

Bundan yedi sene önce Uzakdoğu kökenli 'Karma' felsefesini benimseyerek bir albümle bu felsefeyi Türkiye'ye tanıtan Tarkan, o günleri geride bıraktı. Yeni albümü 'Metamorfoz'daki şarkılarında atasözleri ve deyimleri kullanan Tarkan'ın böylece yeni felsefesi de kendini göstermiş oldu. Megastar, Türk Dil Kurumu Başkanı'ndan da övgü alan albümünde; 'Mangalda kül bırakmamak', 'Söz gümüşse, sükut altındır', 'Rüzgar eken fırtına biçer', 'Pireyi deve yapmak' gibi kökeni Orta Asya'ya dayanan 44 atasözü ve deyim kullandı. Bundan yedi sene önce Uzakdoğu kökenli 'Karma' felsefesini benimseyerek bir albümle bu felsefeyi Türkiye'ye tanıtan Tarkan, o günleri geride bıraktı. Yeni albümü 'Metamorfoz'daki şarkılarında atasözleri ve deyimleri kullanan Tarkan'ın böylece yeni felsefesi de kendini göstermiş oldu. Megastar, Türk Dil Kurumu Başkanı'ndan da övgü alan albümünde; 'Mangalda kül bırakmamak', 'Söz gümüşse, sükut altındır', 'Rüzgar eken fırtına biçer', 'Pireyi deve yapmak' gibi kökeni Orta Asya'ya dayanan 44 atasözü ve deyim kullandı.
Bundan yedi sene önce Uzakdoğu kökenli 'Karma' felsefesini benimseyerek bir albümle bu felsefeyi Türkiye'ye tanıtan Tarkan, o günleri geride bıraktı. Yeni albümü 'Metamorfoz'daki şarkılarında atasözleri ve deyimleri kullanan Tarkan'ın böylece yeni felsefesi de kendini göstermiş oldu. Megastar, Türk Dil Kurumu Başkanı'ndan da övgü alan albümünde; 'Mangalda kül bırakmamak', 'Söz gümüşse, sükut altındır', 'Rüzgar eken fırtına biçer', 'Pireyi deve yapmak' gibi kökeni Orta Asya'ya dayanan 44 atasözü ve deyim kullandı.

http://www.sabah.com.tr/gny/haber,AD5FB83A8F1D42B981321D3C8DC5C509.html

Blg
12-01-08, 15:00
Haberin tam metni bu mu bilmiyorum ama, aynı paragrafı 44 kez kullanarak yazarın veya editörün kendisi karma bir felsefe benimsemiş, bu gözden kaçmıyor. Ayrıca atasözü kullanıyor diye temanın Karma'dan "Dede Korkut" gibi alakasız bir yöne dönmesine de bir anlam veremedim. Bu kadar saçma şeyleri nasıl yazıyorlar, hayretler içinde okuyorum.

arjen22-tarkan
12-01-08, 15:04
Tarkan Sürekli Değişecek ister kabullenin ister kabullenmeyin
haber için teşekkürler

Nzl
12-01-08, 15:06
Haberin tam metni bu mu bilmiyorum ama, aynı paragrafı 44 kez kullanarak yazarın veya editörün kendisi karma bir felsefe benimsemiş, bu gözden kaçmıyor. Ayrıca atasözü kullanıyor diye temanın Karma'dan "Dede Korkut" gibi alakasız bir yöne dönmesine de bir anlam veremedim. Bu kadar saçma şeyleri nasıl yazıyorlar, hayretler içinde okuyorum.

haberin metni aynen böyle okurken bende kriz geçirdim

szr67
12-01-08, 15:09
bu yazarlar bu ara boş galiba bu gazetecilik yerine birazda dünyada neler oluyor neler gidiyor bi takip etsinler herkez tarkanı eleştirmekden bıkmadımı acaba kötü veya ii konuda bir popstarın sonu yaklaşıyo onu yazsınlar mesela britney spears biz kendi starımı tanıyoruz yeterince

karma_elcin
12-01-08, 15:33
ewet katılıorm..noluyoruz yaa dedim.. aynı şeyler dönüp duruo yazıda..:28:

**MegaStarkan**
12-01-08, 16:59
Hönk oldum. Acaba yanlis mi kopyalanmis dedim basda, linke baktim ayni orda da öyle.
Ben bisi anlamadim. Dalgami geciyorlar ne :S

Bamboo
12-01-08, 17:28
adam tarkanı eleştireyim derken kendi kendini rezil etmiş bakasanıza bişeyi doğru düzgün yazamamış......... :18:

caspian
12-01-08, 18:12
hayret bişiy yaaa....akıllanmaz bu gazeteciler...saçma sapan haber uydururlar,onu bile düzgün yazamazlar...:)

Mega Fanat
12-01-08, 18:23
E...e burda acayip ne var ki?! Yaziyla basligin ne alaksi var?Artik ne yazdiklarini bile bilmiyorlar:(

mcggs
12-01-08, 19:00
Aynı yazıyı kaç kere yazmayı planlamış bu yazar?3 kere okudum 3 üde aynı..Her neyse,haklı konuşmuş..Tarkanın her şarkısında ve albümünde verecek bir mesaj var..

scorpioness
12-01-08, 20:27
Yok artık kesin bir hata vardır böyle bir yazı imkansız dinime küfür eden müslüman olsa misali bu nedir yahu rezillik .Sağol Nzl...

mustimix
12-01-08, 21:16
arkadaşlar yazılarda sanırım hata var daha doğrusu hata değilde fazla fazla yazmışlar gazetede böyle değil. gazetede daha kısa ve anlaşılır. burda baya bi karışık!

mustimix
12-01-08, 21:27
arkadaşımızın eklediği yazılar tamamen fazla fazladır yani bu hata sabah gazetesinin internet sitesinden kaynaklanıyor, yoksa işte gazetede yeralan yazılar bu şekildedir:

'Karma' bitti, sıra Dede Korkut'ta

Bundan yedi sene önce Uzakdoğu kökenli 'Karma' felsefesini benimseyerek bir albümle bu felsefeyi Türkiye'ye tanıtan Tarkan, o günleri geride bıraktı. Yeni albümü 'Metamorfoz'daki şarkılarında atasözleri ve deyimleri kullanan Tarkan'ın böylece yeni felsefesi de kendini göstermiş oldu. Megastar, Türk Dil Kurumu Başkanı'ndan da övgü alan albümünde; 'Mangalda kül bırakmamak', 'Söz gümüşse, sükut altındır', 'Rüzgar eken fırtına biçer', 'Pireyi deve yapmak' gibi kökeni Orta Asya'ya dayanan 44 atasözü ve deyim kullandı.

HND
12-01-08, 21:44
bu ne şimdi allah aşkına :S düşüncesiz ve tutarsız bi yazı.. kavrayamadım:S umarım yanlışlık vardır.