PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megastar Tarkan: "Türk Dil Kurumu'nu Ziyaret Edeceğim"

mavi
11-01-08, 00:45
Son Albümü "Metamorfoz" ile Gündemden Düşmeyen Ünlü Şarkıcı Tarkan Tevetoğlu, Yeni Albümünün Yorgunluğunu Sevgilisi Bilge Öztürk ile Dubai'de Atacak. Havalimanında Konuşan Tarkan, "Döndüğümde Türk Dil Kurumu'nu Ziyaret Ederek, Ben de Onlara Teşekkür Edeceğim" Dedi.

Megastar, Türk Dil Kurumu'ndan şarkılarında atasözü ve deyimlere yer verdiği için aldığı teşekkürün kendisini onurlandırdığını da söyledi. Tarkan, "Sözleri yazarken 'bu kadar yer vermeliyim mi' diye çok düşündüm. Gerçekten atasözleri ve deyimlerin Türkçemizde unutulduğunu ve daha çok kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kendimizi daha iyi ifade etmemizi sağlıyor. Onlar da fark edince çok hoşuma gitti. Ankara'ya gittiğimde kurum yöneticilerini ziyaret edeceğim'' şeklinde konuştu.

Köşe yazarlarının eleştirilerinin sorulması üzerine ise Tarkan, "Reklamın iyisi kötüsü olmaz" dedi.

TRT girişinde yaşanan gerilime de değinen ünlü şarkıcı, "Bir kişi herkesi orada ateşe verdi. Diğer basın mensubu arkadaşlar da gaza geldiler. Bundan sonra beni çekmesinler canım, ben bayılıyor muyum. Ben de tam tersini istiyorum'' diye sitem etti. Yeni albümünün, daha genç ve günümüzü anlattığını söyleyen Tarkan, ''Şarkılarım dinlendikçe demlenir. Acele etmeyin, dinleyin" dedi.

İnternet üzerinden yeni bir sektör doğduğunu da söyleyen sanatçı, yeni neslin tercihinin bu şekilde olduğunu bunun içinde internet üzerinden şarkılarını verdiğini belirtti. Ünlü sanatçı, "Yeni nesil böyle. Ben hala CD alıcısıyım. Gençler internette bütün günlerini geçirdikleri için şarkıları da orada indirmeyi tercih ediyorlar. Bu çağın yeni bir değişimi. Karşı çıkmak yerine uyum sağlamak lazım. Ama yasal indirimi tercih ve tavsiye ediyorum. Öteki bizim emeğimize saygısızlık ve haksızlık" diye konuştu.

haberler.com

eskalen
11-01-08, 00:54
Teşekkürler haber için......Tarkan çok doğru şeyler söylemiş....

**MegaStarkan**
11-01-08, 01:00
Bu konusmanin görüntüsüde olsaydi keske.
Bu haber ama Tarkan'nin cümlelerini cogunu alinti yapmis.
Digerleri hep parca parca yayinliyorlardi.
Tskler haber icin Sinem ;)

karma_elcin
11-01-08, 12:01
Tarkan'a da bu yakışırdı TDK'ya gitmesi cok yerinde bir karar olur..

caspian
11-01-08, 13:19
güzel olur ama gideceğini pek zannetmiyorum :))

yasemen958
11-01-08, 16:23
reklamin iyisi kotusu olmazmis ama biz cok uzuluyoruz

sinemtevetoglu
11-01-08, 16:47
bende izledim 'Ankara'ya gittiğimde ziyaret edeceğim' dedi...bende dört gözle bekliyorum! :19:
bu arada internetten şarkıları indirsek bile albümü de mutlaka alalım lütfen!

arjen22-tarkan
11-01-08, 18:19
Bu kadar eleştirmelerine gerek yokk!!!

Mega Fanat
11-01-08, 18:33
Gençler internette bütün günlerini geçirdikleri için şarkıları da orada indirmeyi tercih ediyorlar.

Ay Canim Benim!Nasil da dusunceli! Bizi de dusunuyor demek ki...

Rumeli59
11-01-08, 18:56
haber icin tesekkür ederim! tarkan ankaraya gittincenin inaniyorum ve lütfen albümler alin kim olursa olsun!! Ne kadar siz sanatciya seviyorsa o zaman albüm alin!!!