PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'a TARZAN denilsin

cristiano_16
08-01-08, 15:25
Asya Pasifik Hayvan Hakları Derneği (PETA), bir mektup yayımlayarak Tarkan'ı kürk giydiği için ağır biçimde eleştirdi.

PETA, ünlü pop şarkıcısı Tarkan’ı sert bir dille eleştirdiği mektupta müzik listelerinin üst sıralarında olan şarkıcının kürk giyerek, hayvanların kürkleri için eziyet edilip öldürülmesini desteklediğini belirtti.

PETA'nın yayımladığı mektup da Tarkan’a bundan sonra “tarzan” demenin daha yerinde olduğunu belirtirken bunun nedeninin de ölmüş hayvan derilerini giymeyi sevmesi olarak gösterildi.

"Kürk giymenin mazereti olamaz"

PETA kampanya koordinatorü Cem Akın, “Tarkan her kürk giyişinde kürk endüstrisine büyük bir katkıda bulunmuş olup halka karşı olan sorumluluklarını kötüye kullanmış oluyor” diye konuştu.

“Kürk geçmiş çağların en zalim ürünüdür. Bugünün moda olan alternatif giysileri varken Tarkan’ın kürk giymede hiçbir mazereti olamaz” diyen Cem Akın, PETA'nın web sitesinde ziyaretçilerini alarma geçirerek Tarkan’la iletişim kurmalarını ve ondan kürklerini toprağa gömmesini talep etmelerini istediklerini bildirdi.

PETA'nın sitesinde Tarkan'la ilgili başlatılan kampanya için hazırlanan metinde Tarkan'ın 2006'da yayınlanan İngilizce albümü 'Come Closer'da yer alan fotoğrafın kullanılması ise dikkat çekti.

kaynak: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=122189

demek ki sadece ülkemizde değil tüm geri kalmış ülkelerde varmış böyle bir saldırı...

karma_elcin
08-01-08, 15:34
aynı şey jennifer lopez'in de başına geldi get right klibinde kürk giydiği için eleştirilmişti jennifer de kürklerin gercek kürk olmadığını imitasyon olduğunu solemişti..Tarkan'ın bu konu hakkında yorum yaptığını duymadım, ama imitasyon olduğunu düşünüyorum çünkü Tarkan'ın hayvanları sevdiğini herkes biliyor..

ozinga
08-01-08, 15:40
akıllarına türkçe albümü çıkınca mı gelmiş(!!!) come closer çıkalı 2 sene olacak neredeyse ....hile seziyorum hiç hoş değil:13:

mustimix
08-01-08, 17:47
eğer haberin içeriği doğruysa gerçekten acı bir durum... ben hayvansever olarak bu haberin gerçek dışı olmasını umuyorum...

HURRICANE
08-01-08, 18:15
Tanrı aşkına bu haberi yapanlarn hepsinin evınde gardroplarında en azından 1 deri ceket vardır!Hangimizin evinde deri ceket yok..deri ceketide geçtim deri koltuk vardır en azından...kürk denmiş haberde ne farkı var yani?Onuda geçtim ayakkabılarımızın çoğunun hammaddesi hayvanlardan elde edilen deridir!Ellerinden geleni ardına koymasınlar TARKAN daima baştacıdır bunu cümle alem böyle bilsin!

Ve ben TARKAN gibi altın kalpli bir Megastarı sevemeyen bu takım kişilerin hayvanları sevebileceği ni düşünemiyorum!İnsan sevgisinden yoksun olanlar hayvan sevgisinden asla bahsedemezler!

sarıpapatya
08-01-08, 18:39
ebe kardeşim allah hayvanları niye yaratmiş insanlar faydalansın diye hiçmi bişey bilmiyosunuz yaa ohooo nedenirki

Mega Fanat
08-01-08, 18:55
Demek simdi de kurkunu elestiriyorlar :18: :18: :18:

sparrow
08-01-08, 19:09
onu diyen adam hiçmi et yemiyo bee..valla ben gayet gzel bi şekilde yiyorum..kürkü sevsem onuda giyerdim..ne alakası var..iyi o zaman çiçekte koparmayalım...allah biz yararlanalım diye yaratmış..hiçmi ilkokula gitmediniz..etinden, sütünden, derisinden..:D

Inge
08-01-08, 19:17
ben katiliyorum PETA ile..
ben etsiz yiyorum, derin hic kullanmiyorum.
Gercekten hayvanlari böyle kullanmak, kürk icin yani, kahretsel bir sey.

Cok iyi ki dediler. Tarkan hatasiz degil o da bir insan. Kötü sey yaparsa, soylemeli.

n cok defa Tarkanla gurur duyuyorum, ama zaman zaman utaniyorum onun nedeniyle. Kürk kullanirsa ve devam edecekse ondan gercekten nefret edecegim. Yazdim da ona.

Poll yaptik Tarkanclub 'ta uluslararasi hayran külubu. Burda %60 Tarkaní Kürk ile giyen görmek istemedi. Mektup yazdim HITTé.

Sonra, hic kürk kullanmadi Tarkan. Umarim ki dinledi bizi.

sevgiler
Inge

mustimix
08-01-08, 20:55
arkadaşlar size pes demekten başka birşey demiyorum! bu kadar katı olamazsınız değil mi? ne demek yani allah hayvanları siz yararlanasınız mı diye mi yarattı pes pes pes! hayvanlar kedi köpek dahil olmak üzere sırf derileri için sırf kürkleri için öldürülüyor bizde bunu çok doğal birşeymiş gibi 'ne var bunda' demeye getiriyorsunuz! bukadarda olmaz yani!

esin
08-01-08, 20:55
Nükleer karşıtı bir megastar!

ÖZGÜR GÜRBÜZ - SABAH

Doğa Derneği'nin yeni yüzü olan ve üç yıl derneğe gönüllü hizmet edecek olan Tarkan sıkı çevreci çıktı! Megastar, 1993'te de nükleer santral karşıtlarına destek olup konser vermiş ve gelirini bağışlamış..

Haberi Dinle

Metamorfoz' albümü ile günlerdir gündemden düşmeyen Tarkan şimdi de Doğa Derneği ile beraber çalışarak çevrenin korunmasına yardımcı olacak.

KONSER VERMİŞTİ
Boz ayılardan telli turnalara, Silifke Kirpifaresi'nden Toros Kurbağası'na kadar birçok soyu tükenmekte olan hayvan ve bitki türünü korumak için mücadele eden derneğin yeni yüzü olan Tarkan, bundan yıllar önce de 'nükleer' karşıtlarına destek olmuştu. Tarkan; Mersin Akkuyu'da kurulması düşünülen nükleer santrale karşı mücadele eden çevrecilere destek olmak amacıyla, 9 Ekim 1993 tarihinde Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda bir konser vermişti. Konserin gelirini nükleer karşıtlarına bağışlayan Tarkan, bu hareketiyle çevrecilerin gönlünde taht kurmuştu. Tarkan konserinden elde edilen gelir, 12-15 Ekim 1993 tarihinde Ankara Altınpark'ta düzenlenen 'Türk Rock Müzik Sanatçıları Atom Santraline Karşı' adlı konserin masraflarına harcandı. 'Nükleer Enerji Sonun Başlangıcı' yazılı tişörtüyle de kameralara poz veren Tarkan, tam 15 yıl sonra yine nükleer karşıtı fotoğraflarla ortaya çıktı. Tarkan yeni albümünün tanıtımını çevrecilerin nükleer santral yerine kurulmasını tercih ettikleri rüzgar türbinlerinin önünde gerçekleştirdi.

DOĞANIN YENİ YÜZÜ OLDU
"Tarkan Doğa Derneği'nin yeni yüzü olacak" diyen Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken, bu birlikteliğin uzun soluklu olacağını söylüyor. Bu ayın sonunda Tarkan ile birlikte bir basın açıklaması yapacak olan Doğa Derneği, bir yıllık detaylı bir plan hazırladıklarını ve misyonlarının üç yıllık bir birliktelik olduğunu belirtiyor.

http://www.sabah.com.tr/gny/haber,E874613091B0481DBBCC2F209DF6A945.html

ilginç aynı gün bu haber

sinemtevetoglu
08-01-08, 21:30
kesinlikle kürk kullanımına ve hayvanlara zarar veren her şeye ben de karşıyım.ancak TaRkAn albüm kapağında kürkle poz vermeme kararı aldığında kürk kullanımı ve ya hayvanlara zulüm azalacak mı! hiç sanmıyorum yine satılacak yine alanı çok olacak! bu konuda eleştiri olmalı fakat tek eleştiri TaRkAn'a yapılıyorsa orada bir haksızlık yapılmış olur...daha iki ay önce gülşen çıkıp 'hayvanları çok severim o yüzden onları üzerimde taşıyarak koruyorum' gibi iğrenç bir cümle sarfetti ve kahkahalarla güldü. bence ilkönce yaptığı şeyin bu kadar bilincinde olup bununla övünen insanlar eleştirilmeli...

mcggs
08-01-08, 21:59
Tarkanı olumlu eleştirdiğim konular olduğu gibi;olumsuz eleştirdiğim noktalarda olmuştur..Bu da olumsuzlardan biridir..Tarkan'ın vejetaryan olmasını söyleyemem tabi,Allah kurban bayramı için özel hayvanlar(koyun,keçi vs.) göndermiştir..Fakat bunları kürk,şapka vs.gibi son derece gereksiz ki-belirteyim tarkana kürk hiç yakışmıyor-bence kullanması çok kötü..Alanlar var,örneğin bir kaç sanatçının kürkü var..Fakat Tarkan gibi hayvanlara da insanlarada sevgiyle yaklaşmaya çalışan birisi için;hoş görmüyorum.. :16:

nuran
08-01-08, 22:43
amannn beee patlicam valla birgün.ah canım tarkan ım neler diyorlar sannaa,sen üzülme biz her zman yanındayız,iyi günde kötü günde:21: :21:

HURRICANE
08-01-08, 23:27
Burda TARKAN ı eleştirmek yerine o kürkleri mağazalarında satan kişiler hakkında soruşturma başlatsınlar!Bu takım derneklere tek önerim budur...Kaynağını kurutmuyorsunuz sanatçılara sataşıyorsunuz!Hassasiyeti çok ii anlayanlardan biriyim ama burda Sanatçıları afişe etmek yerine o kürkleri satan mağazaları afişe etmeliler!Ki Tarkan ın suni bir ürün kullanıp kullanmadığınıda bilmiyorlar!Hangimiz biliyoruz o kürkün suni olup olmadığını?

serkoy
08-01-08, 23:58
Pardonda neden 2 sene sonra akılları başlarına geldi?Come closer çıktığında söyleselerdi!!!

HURRICANE
09-01-08, 00:04
Pardonda neden 2 sene sonra akılları başlarına geldi?Come closer çıktığında söyleselerdi!!!

:)olurmu laf atıcaklar ya herşey yolunda gidiyor ya şuan;)nasıl bir organizasyonsa anlamadım gitti!O yada bu fark etmez bu güzel havayı kimse bozamaz...

sally
09-01-08, 01:52
Tarkanin Come closer albümu cikali 2 sene olacak daha albüm kapagini yeni mi görmus laf olsun diye söylemistir ve tabiki tarkan sayesinde gündemde olmak icin

**MegaStarkan**
09-01-08, 02:18
Böyle elisdiri albüm cikdigi zamandada yapilmisdi sanirim.
Tam olarak hatirlamiyorum ama böyle bisi bir yerlerde okumusdum.
Tazelendi olay. Ne ise yariyacaksa....
Yanlis anlasilmasin, bende kürke karsiyim ama gereksiz yere gündem yaratmalari hos degil.

Inge
09-01-08, 02:40
bence bu kúrk ceketi gercek kürk degil, imitasyon. Tarkan bile dedi ki kürk kullananlardan nefret ediyor (Maria Claire, 1996). Bilge kürk ve derin kullanmiyor yeni kópek cantalar icin.

Fakat yanlis bir örnek gösteriyor Come Closer fotograf ile. Artik cok hayranlar diye düsunuyor ki Tarkan kürk kullanir. Ama kullanmiyor.
Belki yanlis anlattim ama bunu demek istedim. Yani bu ceketi imitasyon.

Blg
09-01-08, 11:41
Zaten bana kalırsa erkekler için kürk giymek son derece kıro birşey, gösteriş düşkünü zenci abilerin piyasaya soktuğu saçma sapan bir tarz, tabii moby ve benzerleri gibi tavuskuşu tüyünden yapılmış kürkleri giyen daha beter akımları saymazsak. Tarkan hayvan hakları dışında insanların moda zevklerine de saygı göstererek bence bir daha kürk giymesin.

Blg
09-01-08, 12:11
Arkadaşlar yurt dışında da bu olay yankı buldu;

http://www.care2.com/news/member/525884267/594512?saved=1

Tarkan'a yöneltilen eleştiriler için kendisini savunma gereği hissettim:

First of all it's not real, it's imitation, fake fur. Tarkan explained his sight about animal rights, in 1996 on Marie Claire magazine and said "I will never use any clothes which made by real animal products, skin, fur etc." And his girlfriend Bilge Öztürk is designing stuff for pets, and she dosen't use any kind of animal feedstock for it. The are fighting for nature in Turkey. Last week Tarkan is joined an association named Protection of Nature and he explained he will give concerts for free and he will be in collaboration with association to evolve their motto and inspiration.

In 1993, he supported Green Peace and he said "Stop To Nuclear, It's The Beginning of The End .He always gives messages like that.

You can control the links :

http://img146.imageshack.us/img146/5016/210594d9edc9ad408ae9300ou6.jpg
http://megastarkan.forumup.org/viewtopic.php?t=4285&mforum=megastarkan

Please do not judge him without knowledge.

sparrow
09-01-08, 19:52
Zaten bana kalırsa erkekler için kürk giymek son derece kıro birşey, gösteriş düşkünü zenci abilerin piyasaya soktuğu saçma sapan bir tarz, tabii moby ve benzerleri gibi tavuskuşu tüyünden yapılmış kürkleri giyen daha beter akımları saymazsak. Tarkan hayvan hakları dışında insanların moda zevklerine de saygı göstererek bence bir daha kürk giymesin.

işte bende kesinlikle buna katılıyorum..tam ben yazacaktım baktım bi yazan olmş bile..ne imitasyon nede gerçek..hiçbirini giymesin!!:15: