PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nil Karaibrahimgil; Geçmiş olsun

Nzl
07-01-08, 11:49
Büyük bir öfke ülkesinde yaşıyoruz. Arada bir saçmasapan bağırma ve ağlama nöbetleri geçiriyorsanız, sebebi bu. O kadar üzücü ki, bbc ve cnn’de üç vahşet haberi dönüp duruyor. Kenya, Pakistan bir de biz. Üçümüz aynı kefede, patlayan bombalar ve artan ölü sayılarıyla anılıyoruz. Birbirimizi yiyiyoruz.

Bir yandan da Tarkan’ı kemiriyoruz. Bir şarkıcıyı kıyafetinden, sözünden, albümünün isminden, başına gelen talihsizliklerden dişliyoruz. Öpüp başımızın üstüne koyarken iyiydi, yaşasın artık kemirip tükürme vaktimiz geldi. Öyleyiz biz. Cehennem fıkrası olan bir ülkeyiz. TRT’deki asenkron, bir şarkıcının başına gelebilecek en felaket şeylerden biri. Sesin başka şey söyler, görüntün başka. Ve seyretmesi çok çekilmez olur. Ne şarkın kalır, ne performansın. Bence o, negatiflerin son toplanma noktasıydı. Enerji öyle bir şey, yayını bile kaydırır. Söylenecek herşey söylendi... Neyse ki, bir noktadan sonra ancak iyi şeyler olabilir. Fizik kanunu. Ben uydurdum. Bundan sonra, çarmıha gerenlerin, dans etme sahnesi var.

Aynısını, patlayan bombalar için de söylemek isterdim. Fakat, hasta yatağımdan sadece bu kadar öfke bükebiliyorum. Üç saniyede, yüz kilometre öfkelenen bir yer olmaktan çıkalım istiyorum.

Türkiye için yeni yıl dileğim bu. Daha az öfkeli bir yer olması. Trafik var diye, kapıyı çarpıp, hemen dışarı fırlamaması. Öfkesini olmayacak şeylerden, hele ki çocuklardan çıkarmaması. Yeni yılda birbirimize, ’vitaminler moraller verelim’. Şarkılar öyle diler.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/7977023.asp?yazarid=113&gid=61&sz=7629

karma_elcin
07-01-08, 11:53
cok güzel bir yazı...insanların bir an önce kin ve nefretten arındırılması gerek yoksa sonumuz pek iyi olmayacak..

**MegaStarkan**
07-01-08, 14:10
Nil yazimida yaziyordu hürriyet'de? Ilk sefer gördüm.
Güzelmis. Nil'i severim zaten. Digerlerine benzemez.
Kendi tarzi var. Sarkilarida bi o kadar güzel.

szr67
07-01-08, 14:11
nil yazarmı oldu vay canına piyasadan niye yok oldu diyordum bende ağır takılıyor buda güzel iş

Mega Fanat
07-01-08, 16:30
Nil mi yazmis bu yaziyi bravo valla bravo

sarıpapatya
07-01-08, 16:46
nil le bravo çünkü güzel yazmış demekki görmek isteyenler herşeyi görebiliyo

devilscream
07-01-08, 17:06
keske herkes nil gibi düsünseydi
teşekkürler haber için

TARKANFREAK
07-01-08, 17:24
Nil hep güzel ve dogru seyler yazar...
Bu yazida cok güzel olmus..
Braaavo Nil!!

HURRICANE
07-01-08, 20:06
Çok hoş bir yazı;)Ülkemizde bu hastalık var malesef değerlerimizin kıymetini pek bilemedik!Bu bizim toplumsal bir hastalığımız haline geldi.Yapılan hiçbirşeye saygı duymasını öğrenemedik, öğretmediler de.

Aynı film senaryosu gibi önce alkışlıcaksınız dedi bazı güçler sonrada yuhalıcaksınız!Aynı MATRİX filmi gibi, Matrix i yaşatıyolar yani.Olmayan şeyleri oluyormuş gibi gösteren film yapımcılarına dur denmedikçe sürekli bu senaryoları izlemek zorunda kalıcaz!

mcggs
07-01-08, 21:45
Kesinlikle Nil'e katılıyorum..Tek Tarkan hakkında değil,insan birini yorumlarken önce bir kendisine bakmalı..Geçen sene Tarkan ismi çok geçti..Birileri laf attı,birileri kuş tuttu..Ama bu sene Tarkan eski albümleri gibi bir numaraya geldiği zaman bişey diyemicekler :) Haber için teşekkürler.

arjen22-tarkan
11-01-08, 18:43
Nil'i çok sewertdim zaten güzell yzmış

selin_trkn
11-01-08, 21:26
haberr için tşkler;) inş herkes böle düşünmeye başlar..http://img183.imageshack.us/img183/8427/53381zf0xc7.jpg (http://imageshack.us)