PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'a Haksizlik!!

karma_elcin
06-01-08, 12:27
Tarkan'a haksızlık

Tarkan'ı en son, hangi yıl hatırlamıyorum ama Çeşme'de, Sea Side sahilinde, kumlara bata çıka, yeni yetmelerin arasında, bir grup olgun kadın grubuyla izlemiştim.
Mesai bitimiyle birlikte İzmir'den arabalara doluşmuş, Tarkan CD'leri eşliğinde heyecanla yola dökülmüştük. Çünkü iki sene önceki Çeşme açıkhava konserinde pek eğlenmiştik. Sahne ışığı denilen hadiseden bolca nasibini almış sanatçıyı sağın solun tuhaf bakışlarına aldırmadan, "Taaarrkaaaaan" diye bağıra bağıra alkışlamıştık. Özetle yalnız dinleyicisi değil sadık bir izleyicisiyim onun. Dolayısıyla da son günlerde sanatçı hakkında yapılan eleştirilerle ilgili yorum yapma hakkım var.
Yeni albümü Metamorfoz alışıldık Tarkan albümü değil. Bir dinleyişte insanı sarıp sarmalayan, dile yapışan şarkı ya da şarkılar yok. Dinlendikçe sevilen, sevildikçe dinlenen bir albüm olmuş. Mesela bir "Bam teli" var ki... Yedinci parça, müthiş... Biraz mırıldanayım mı?

"Basma sakın bam telime
Yarama tuz biber ekme
Üzeriz birbirimizi sonra
Yakışır mı böylesi bize

Bakışalım konuşmayalım
Kalpten kalbe yol alalım
Boş yere tadımız kaçmasın
Sevişelim savaşmayalım"

Her zaman Türkiye'nin en iyi müzisyenleriyle çalışan sanatçıyı başarısızlıkla suçlamak büyük haksızlık.
Yeni imaja gelince... "İyi" dersem ayıp olur. Ama bunu söylerken de, hani insan sevdiğine kızar da başkası laf edince tırnak çıkarır ya işte o ruh halindeyim.
Neler yazıldı neler çizildi. Nihat Doğan'nın kötü kopyası bile dediler ya yuh artık!
Tıfıl, silik, soluk görüntü kimin eseri ben de bilmek istiyorum. Avukat sevgilisi Bilge'nin parmağı olduğundan şüpheleniyorum! Bizlerden kıskanıyorsa, "Fazla cilaya gerek yok, bu kadarı yeter" demiş olabilir! Günahı boynuna...
Yılbaşı gecesi çok istememe rağmen Tarkanımı izleyemedim. Gazetelerden öğrendim ki senkronizasyon hatası olmuş. Tarkan çığırırken, ses sonra sonra geliyormuş. Devletin televizyonu koca bir teknik hata yapmış yani. Ama medyadaki düşmanları fırsatı değerlendirdi, "mega fiyasko" başlığında içlerindeki irini yine akıttı.
Zaten yayından bir hafta önce sanatçının aldığı para çamurcu takımına dert olmuştu. Bir gece için 650 bin lira ödenirmiymiş. Hoş, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, gecenin tamamına 650 bin YTL ödediklerini, Tarkan'a verilen rakamla ilgili olarak da "Biz bir prodüksiyon şirketi ile anlaştık. Tarkan da şirketin bize sunduğu programın içinde yer alıyordu. Tarkan'a 122 bin YTL verildiği söyleniyor" dedi.
O gece Tarkan değil de Ricky Martin şarkı söyleseydi, milyon dolarları götürseydi kimsenin sesi çıkmayacaktı. Üstelik adamın tuvalete gidişi bile haber yapılacaktı.
Kendimizden olanı al aşağı etmekte üzerimize yok ya aferin bize!
YENİ ASIR (YÜCEL ELİDEMİR)

Blg
06-01-08, 12:30
çok güzel bir yazı, teşekkürler

Nzl
06-01-08, 12:32
sonunda basının bir kesiminden tarkan'a sahip çıkılmaya başlandı
tşkrlr haber için

alper...
06-01-08, 12:54
tarkana destek sürüyor... (:

megasterkan
06-01-08, 13:04
sonuna kadar destek tarkana çünkü o 10 sene önceki şarkılarıyla bile hala ayakta durabilem bir megastar

szr67
06-01-08, 13:08
:20: yazı güzel bam teli ve pare pare favori parçam:20:

devilscream
06-01-08, 13:18
güzel seyler yazmıs tarkan hakkında
teşekkürler

mcggs
06-01-08, 13:19
Böyle güzel eleştiriler görmek ne güzel :)

**MegaStarkan**
06-01-08, 14:31
Eh, yani basda dinledi herkes hayal kirikligi dediler-
ki dogal bende yasadim bu duyguyu basda, sonra dinledikce ne kadar güzel oldugunu herkes anliyor :)
Bam teli benim favori sarkilarimdan birisi :D
Güzel yazmis, tskler

Bamboo
06-01-08, 15:23
tarkan için böle güzel yazıların yazılması çok hoş ama yeni asır gibi traji düşük gazetelerin yazması hürriyet,sabah gibi traji yüksek gaztelerdeki olumsuz eleştilerin ulaştığı gibi çok kişiye ulaşamaması beni üzüyor ama yinede hiç yoktan iidir diyorum.......

scorpioness
06-01-08, 15:33
Bir hayran anca bu kadar özetleyebilir düşüncelerini tamamen Tarkan fan kitlesinden güzel bir yazı olmuş bir çok yerine katılıyorum hele Bam Teli özellikle iyi seçim bence.

sally
06-01-08, 17:13
Güzel seyler yazmis tarkan hakkinda

HND
06-01-08, 21:39
bizim duygularımızı düşüncelerimizi bi noktada paylaşmayı becerebilen bir gazeteci ve güzel bir yazı daha... tskler (;

caspian
07-01-08, 00:02
güzel yazılar gittikçe artıyor...herkes yola gelicek yakında...albüm herkes tarafından dinlenilip sevilince "aa gerçektende güzelmiymiş nemiş?!" diycekler...zaten hep böyle oluyor...:))

busrab
07-01-08, 02:25
walla yazı güzel olmuş...güzel yazmış..teşekkrler hbr için..

sabirmusti
07-01-08, 03:52
tarkan hep güzellikleri hak eden bir adam değerinin anlaşılması için illa gitmesimi lazım buralardan bir tane tarkanımız var...