PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ı zirveye taşıdı Mustiyi beğenmedi

mcggs
05-01-08, 13:59
Ercan saatçi şöyle bir yazıda bulunmuş:

Tarkan'ı da Mustafa Sandal'ı da yıllardır yaptıkları işlerle beğenerek izlerim..Aslında ikisinide sever,ve dinlerim..Fakat Tarkan yaptığı albümlerle
her zaman dikkat çekti..Metamorfozu dinledim,çok başarılı 7-8 şarkısına hayran kaldım kesinlikle zirve yapar,fakat Mustafanın albümü o kadarda tutmadı..Neden diyeceksiniz,Çünki her zaman birilerine laf atarak çıkmaya çalıştı Mustafa sandal,ancak Tarkan her zaman sessiz kalarak gerektiğini yaptı...Eski albümlerine de bir bakalım..
Mustafa sandal "kop","araba" vs..1-2 yıl dinlenecek şarkılar yapıyor ve 1-2 yıl sonra hiç bir önemi kalmıyor..Sadece vasat..fakat Tarkanın 12 yıl önceki Şımarık,Ölürüm Sana şu an hala zirvede..Tek şarkı olarak ta değil aslında..Tarkanın sahne performansı halikurade,fakat Mustafa Sandalın sahne ruhunu beğenmiyorum..
Ercan Saatçi-Gün ve Ercan

karma_elcin
05-01-08, 14:03
Tarkan farkı her zaman beli edio kendini, Musti hep aynı soundu hep aynı imajı kullanıo..Değişmek, gelişmek lazım ama mustide o yok malesef, mustinin iddialı bi sesi de yok zaten konuşmaya bile değmez....

arjen22-tarkan
05-01-08, 14:06
Kesinlikle Doğru diyor Yani ben bi tarkan hayranı olarak deil de objektif bakıyorum mustafa sandalın son albümü tutmadı we herkese sataştı ama tarkan hiç öle yapmıyor tarkan kesinlikle işiyle gündeme gelior ercan saatçinin yaptığı yorum çok hoşuma gitmiş albümü sakince dinleyip we iyice dinleyip eleştiriyi yapmış mustafa sandal da artık sussun yaa...İstemiyoruz Tarkan'a sataşmasını ... O Mega Star Geçenlerde Arkadaşımın Babasıyla Konuşuyorduk O da çok beenmişti albümü bana " Tarkan'ı Beenmemek mümkün mü " dedi Trt de izlediğinde ise hayran kalmış tarkan kesinlikle ülkenin Tek Starı Çok Yetenekli dedi yani sokaktaki insan bile Tarkan'ı Tek Geçiyor Artık Herkes Haddini Bilsin!!
haber için teşekkürler ewrim!!!

szr67
05-01-08, 14:22
mustafa sandal kim yaw offffffff yeter ama tarkan tek dir türiyede ve dünyada poperkek sanatçı olarak.dünya da tarkandan başka dört dörtlük star varmı bakın şöyle çevrenize mustafa sandalmış ...kenarı

megastar_mert
05-01-08, 14:24
Bu adamı seviyorum.Söylediklerine de yüzde yüz katılıyorum. Bravo gerçekten :)

Tar-Khan
05-01-08, 14:31
ercan saatci tarkani herzaman korumustur...
laf atanlara tas attirmam diye laf koydurtturdu...
süper bir yapimci...
erol köseyi gecicekde gecmek üzere erol köse ne yaptiginin farkinda degil son zamanlar hel nihat doganla tarkana laf atismasi...

arjen22-tarkan
05-01-08, 14:39
ercan saatci tarkani herzaman korumustur...
laf atanlara tas attirmam diye laf koydurtturdu...
süper bir yapimci...
erol köseyi gecicekde gecmek üzere erol köse ne yaptiginin farkinda degil son zamanlar hel nihat doganla tarkana laf atismasi...
Erol Kösenin Yaptığı Prodüktörlüğünü Sokaktaki Herkes Yapar Çünkü Çıkardığı Her Şarkıcıya 1-2 polemik yaptırıp albümü sattırıor bu mu prodüktörlük !!! Adabıyla Yapmıyor İşini !!

**MegaStarkan**
05-01-08, 16:28
Cok dogru konusmus.
Mustinin sesi yok. Kim ne derse desin sesi yok adamin.
Arkadaslarim konserine gitti cok kötüdü dediler.
Onlarda yani Mustiyi seviyorlar aslinda ve bana inat, beni kizdirmak icin bu Tarkandan daha iyi vs. derler, ama yapmadilar. Yani düsünün o derece kötümüs.
Onlar bile kötü dediyse :P
Bu arada Erol Köse kendi isine baksin. Ercan Saatci dürüst.
Bugün yine magazin'de tv'de izledim yok Bengü Nihat Dogan aski varmis gibi bisiler.
Yani Erol Köseye daha ne diyelim.
Hersey reklam, reklam koktu artik o kadar bayat bu numaralar.

montolivo
05-01-08, 16:34
Tarkan'da Mustafa Sandal'da Türkiye'mizin 2 büyük sanatçısıdır.

İkisinide korumak bize düşer.

Haklımıyım arkadaşlar ?

popstareyup
05-01-08, 16:35
bu yorumda ercan saatçiye katılıyorum...

aslında hemen kopmasa muzikten birde kilolarına dikkaet etseydi o da bayağı bir başarılydı...

karma_elcin
05-01-08, 16:39
Bu arada Erol Köse kendi isine baksin. Ercan Saatci dürüst.
Bugün yine magazin'de tv'de izledim yok Bengü Nihat Dogan aski varmis gibi bisiler.
Yani Erol Köseye daha ne diyelim.
Hersey reklam, reklam koktu artik o kadar bayat bu numaralar.
ooo erol köse aşmış kendini nihat doğan ve bengü..:18: :18: :18: :18: Valla erol kösenin kimse eline su dökemez bu konularda, ben onun şirketinde çalışanlara acıyorum resmen insanları kullanıo, gülşen olayından sonra zaten illallah dedik yaniii..

szr67
05-01-08, 17:40
mustafa sandalın sanatçılıkla idam ettirmek sadece kendi ayıbımız olur.tarkan bu korunacak tek sanatçıdır.diğerleri faso fiso yerinde sayıyor.bunun içinde sezen aksuda dağil

gokhantevetoglu
05-01-08, 18:11
mustı out tarkan herzaman in

sinemtevetoglu
05-01-08, 18:24
:20: :20: :20:

DenizD
05-01-08, 18:26
Ercan Saatçi DMC'nin başındayken ilk hedefini Tarkan'la çalışmak olarak açıklamıştı, o gittikten sonra nasip oldu. Güzel yazmış, doğru söze ne denir :)

HURRICANE
05-01-08, 18:54
Ercan Saatçi dürüst kişiliğiyle herzaman toplumda hakettiği saygıyı görmüş biridir;)Ve açıklamaları tespitleri de yerli yerinde...Mustafa Sandal hiçbir zaman bir TARKAN olamaz evet seside malesef yok.TARKAN hep işiyle gündemde olurken mustafa sandal malesef çamur atmakla meşgül oldu:(buna ihtiyacı varmıydı kanımca yoktu!Sesi olmasada bir enerjisi vardı ve sevenleri de tabiki;)Mustafa sandal pop müzikte yokmuş gibi davranamayız buda bir gerçek.Ama keşke daha aklı başında hareket etseydide onunda son albümleri satsaydı.TARKAN la TR de kimse yarışmasın çünki herzaman NUMBER ONE olan MEGASTARIMIZ dır;)erol köse de mustafa sandal ın zihniyetinden gidiyor bu çok üzücü çünki bünyesinde bulundurduğu 1-2 sanatçıyada zararı dokunmaya başladı farkında bile değil bunun!Umarım köse SAATÇİ gibi efendi bir şekilde kendini ifade etmeye başlar!Yoksa kendini tüketmesine ramak kaldı.

tarcanist
05-01-08, 19:52
tarkan herzaman 1 numra ve bir numara kalacak saten

SnipeR
05-01-08, 20:22
ya mustafa sandal her şarkıyı söyleyemez canlı performansları kötüdür ama tarkan türk sanat müziği pop ne olursa olsun söyleyebilr ve canlı performansı konser de sahne performansı çok iyidir
mustafa sandal sadece kaset yapabilr oda artık tutmuyo

selin_trkn
05-01-08, 20:46
erccan saatçiyi yürekten tebrik ediyorum;)
o kadar doğru şeyleri söylemiş ki tebrik etmekten başka bişey bulamıyorum..demek ki tarkanı anlayan ve savunan insanlar varmış..çok tşkler...

eskalen
05-01-08, 21:16
Ercan saatçi güzel bir yorum yapmış.Ercan saatçi çok sevdiğim bir besteci.....Mustafa Sandal'ın Tarkan ile karşılaştırılması çok yanlış...Bu karşılaştırmayıda hep magazinciler yaptı,büyüttü zaten.....Ercan Saatçi'nin gerçekten dediği çok doğru Mustafa Sandal'ın albümü çok vasattı,çok kötü şarkılardı....Bence Murat Boz'un çıkardığı yeni albümü bile o kadar yıllardır piyasada bilinen tanınan Mustafa Sandal dan bile daha güzeldi.....Tarkan çok farklı her sanatçıdan....Bunu bence tüm Türk halkı biliyordur......Mustafa Sandal'ın konserine bedava bilet olsa bile gitmem valla:)

zeliha
05-01-08, 22:31
tabi ki tarkanı beğencek pop müzik tarihi tarkan ve diğerleri diye ikiye ayrılıyo kaldı ki ercan saatçi gibi sesten anlayan birinin mustafanın olmayan telcikleriyle tarkanımın fevkalade billur sesini bülbülümüzü tabi ki üstü bulucak ve tarkan sadece ses de deil pazarlamayı da iyi biliyo neyi beğenebileceiğimizi çok iyi biliyo bizim nabzımızı bilip ona göre şerbetli şarkılar yapıyo ellerine sağlık tarkanımın her albumde lokomotif 2 şarkıyla idare etmiyo btn şlarkılar hit Allahımıza bin şükür

nuran
05-01-08, 22:45
Allah allah arkadaşalr yanlışmı görüyorum biri tarkan ı beğendiğini söylüyor ve savunuyor.bu bi rüya olsa gerekk..:9: :9:

HND
05-01-08, 22:55
kendileri cansız bir varlıktır.

Blg
06-01-08, 00:29
tabii Tarkan DMC ile anlaşınca, edilen eski büyük sözler unutuldu :)

sally
06-01-08, 17:24
Ercan saatci dogru söylemis.Mustafa Sandalin saten sesi hic güzel deyil ve tabiki sarkilarida

Mega Fanat
06-01-08, 18:06
Valla Ercan Saatcinin kim oldugunu bilmiyorum,ama yazisini cok beyendim.
Bravo bravo

alper...
06-01-08, 20:07
tarkanla musti hep karşılaştırıldı ve bu böyle devam edecek.ama ikisi arasında dağlar kadar fark var..tarkanın sahnesi çıkardığı hit sayısı verdiği konserler aldığı ödüller albüm tirajları..tarkanın ezici üstünlüğü var.ama yine de mustinin de kendine göre başarılar vardır avrupada bunları da inkar etmemek gerekir..
son albümlere bakıcak olursak mustafa sandalın 100bini zor geçerken tarkan 10 günde 350 bin sattı..:20:

beyhan
06-01-08, 21:30
ya bi kere mustafa sandalı tarkan'a rakip göstermek bile bi hata bnce..
mustafa sandal hiç bi zamn tarkanın elde ettiği başarılara sahip olamamıştır belki de bu yüsden hep tarkan la polemiğe girmiştir.. bnce erol köse doru sölemiş katılıyorum:20:

tarkan_aski
08-01-08, 18:09
bravo ercan iyi konusmussun. Tarkanin arkasinda ol, bizde senin arkanda oluruz. Böyle konu$un da canimizi yiyin be!!!

eLiF
09-01-08, 17:53
bu karşılaştırmayı yapmak bile çok saçma tarkan'ın yanında ismi geçen şahıs kim ki... bunlara hiç gerek yok