PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zarar Değil Kárimiz Var

ozlem22
02-01-08, 13:00
TRT GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM ŞAHİN, YILBAŞI GECCESİ TRT’DE SAHNE ALAN TARKAN’IN ALDIĞI ÜCRETİ AÇIKLADI.

http://img143.imageshack.us/img143/8238/makethumbnailmj9.jpg (http://imageshack.us)

Geccenin tamamına 650 bin YTL ödediklerini kaydeden Şahin, Tarkan’a verilen rakamla ilgili olarak da 'İlgili yöneticilerim, 122 bin YTL olduğunu söyledi. Net mi brüt mü olduğunu açıkçası bilmiyorum' dedi.

Yılbaşı eğlence programının yayınlamasının ardından sessizliğini bozan Şahin, pop müzik sanatçısı Tarkan Tevetoğlu’nun kurumun düzenlediği yılbaşı eğlence programı için 750 bin YTL, hatta 750 bin dolar verildiği iddialarını yalanladı. 'Bütün programın tamamına verdiğimiz para 650 bin YTL' diyen Şahin şöyle konuştu:

'Biz bir prodüksiyon şirketi ile anlaştık. Tarkan da şirketin bize sunduğu programın içinde yer alıyordu. Tarkan’a 122 bin YTL verildiği söyleniyor ama tam da açıklamıyorlar. Bütün programın, net altına imza attığım rakamı 650 bin YTL’dir. Tarkan’ın aldığı ücretle ilgili çok baskı gelince; nedir, ne değildir diye araştırdığımızda ilgili arkadaşlarımız ’Ona düşen kısım 122 bin YTL’dir’ dedi. Paket olarak hazırlandığı için detaylara çok fazla vakıf olmam mümkün değil. Ben imzaladığımı biliyorum. Önce sadece Tarkan’a 1.5 milyon dolar verildiği yazıldı. Daha sonra 750 bin YTL’ye düştü. Bizim arkadaşlar 122 bin YTL olduğunu söylediler. İlgili genel müdür yardımcısı veya televizyon müdürü söylemişti. Onun da net mi brüt mü olduğunu açıkçası bilmiyorum.'

BİRİNCİ SIRADAYIZ

'Kurumun zarar etmesini bir yana bırakın kár bile ettik. 1 milyon YTL sponsorluk aldık. Artı reklam gelirlerinde de birinciyiz. Dün akşam reyting ortalamasında ilk üçte yer aldık. Tarkan’ın ana haberde yer aldığı ve Tarkan’ın sahne aldığı bölümlerde de birinci sıradayız.'

gecce.com

**MegaStarkan**
02-01-08, 13:05
Iste budur :)
Acaba Tarkan TRT'ye karsi bisi yapa bilirmi hata yaptiklari icin?
Haber icin tskler ;)

nuran
02-01-08, 13:10
böyle güzel haberlere çok ihtiyacımız var gerçekten.herkes yerle bir etti geceyi valla.aldığı paranın hakını vermedi,performansı kötüydü,yaşlanmıştı,kamburdu vs...sinir oldum yaaa :13: :13: :13:

szr67
02-01-08, 13:14
trt nin anlaştığı prodüksiyon firması hitt production olduğuna göre bütün paralar tarkanın oluyor sonuçta

Nzl
02-01-08, 13:37
bu açıklama için çok geç kaldınız. siz kara geçerken sayenizde tarkan yerle bir ediliyor. bunun hesabını kim verecek

tüm basın zaten şu adamın küçük de olsa bir açığını bulsakda saldırsak diye pusuda beklerken trt önceden hazırlanmış bir konser kaydını bile doğru düzgün yayınlayamadı. eline yüzüne bulaştırdı.

izlenme oranları olayıda ayrı bir tartışma konusu; tarkan ençok izlenen proğramlar sıralamasında 3. ve 4. (kendi saatinde 1.) sırada yer alıyor ama sevgili basınımız bunu fiyasko olarak değerlendiriyor.

aliyaşar
02-01-08, 13:47
çok şükür düzgün bi açıklama gelmiş neydi ya o ne zamandır içimizi karartıyolar moralimizi bozuyolar

scorpioness
02-01-08, 14:57
Kısa süre içerisinde montaj yapıldıgı için çekimler böyle kötüydü ama bunu önceden düşüneceklerdi doğal olarak o kötü programdan sonra herkes bumuydu bu paralar buna gitti dedi şimdi çıkmış bu saatten sonra açıklama yapılıyor Tarkan yıprandı birkere bunun telafisi geç olmuş.

karma_elcin
02-01-08, 15:53
Tarkan'ın 750 bin dolar alması cook doğaldı niye bu kadar abartıldı bilmiorm Tarkan'ın yükselmesini para kazanmasını istemeyen bazı insanların saçmalığıydı buu..100bin dolar nie alıyor nie para almadan cıkmıo diye eleştirirler şimdi de pehhh...

RaSKaS
02-01-08, 16:08
BİRİNCİ SIRADAYIZ

'Kurumun zarar etmesini bir yana bırakın kár bile ettik. 1 milyon YTL sponsorluk aldık. Artı reklam gelirlerinde de birinciyiz. Dün akşam reyting ortalamasında ilk üçte yer aldık. Tarkan’ın ana haberde yer aldığı ve Tarkan’ın sahne aldığı bölümlerde de birinci sıradayız.'

tüm gecenin ratinglerini göz önüne alarak trt yi tarkan bile kurtaramadı gibi bir analiz yapanlar vardı
bu haberde de belirtildiği gibi Tarkan ın olduğu bölümlere en çok ratingi TRT almıştır.Senkronizasyonda hata olsa bile yayın amacına ulaşmıştır.

haber için teşekkürler

karma_elcin
02-01-08, 16:12
Ben en cok diğer kanallara güldüm kenan, hadise, hepsi, murat Boz, Özcan deniz, okan bayülgen vs vs bütün herkesi toplamışlar hırs yapmışlar bayağı ama boşuna Reytinglerin, gönüllerin birincisi tüm TRT aksiliklerine rağmen TARKAN'dı.O yine birinciydi..

devilscream
02-01-08, 16:36
o kadar 750.000 dolar deyip tarkanı ve TRTyi yerden yere vurdular
acaba bunu yapanlar asıl simdi ne yapacaklar merak ediyorum...
haber için teşekkürler

Mega Fanat
02-01-08, 17:24
Sonunda net aciklama yapilda.
Ama bi seyi anlamiyorum,insanlar neden baskalarinin ozel islerini bu kadar merak ediyorlar.100 almis-700 almis size ne yaa...

sarıpapatya
02-01-08, 19:10
şükürler olsun birileri bişeyleri anlatmayı uygun gördü ama tarkan üzüldükten sonra biz üzüldükten sonra size açık bişey söylıyım bizim uyduda zaten sorun var yaklaşık 1 aydır zaten ses önce gelıyo o yüzden bana hiç kötü gelmedi alıştı gözlerim:4: :4:

devilscream
02-01-08, 23:50
YILBAŞI GECCESİ HANGİ SANATÇI NE KADAR KAZANDI?

Yılbaşı geccesi, Sibel Can 465, Özcan Deniz 370, Kenan Doğulu 240, Candan Erçetin 200, Ebru Gündeş ise 160 bin YTL kazandı.

Müzik dünyasının ünlüleri yılbaşı gecesi parasına para kattı. Televizyonların ve eğlence mekanlarının yılbaşı programlarına katılan sanatçılar, hem sevenlerini eğlendirdi hem de hatırı sayılır ücretler kazandı. Sanatçıları ve yılbaşı geccesi kazandıkları ücretleri araştırdığımızda ortaya şu tablo çıktı:

Tarkan: Yılbaşı için TRT'yle anlaşan sanatçı 6 şarkı için 100 bin dolar aldı.

SİBEL CAN: TRT ekranına çıktı 250 bin YTL aldı. Star TV'nin programında yer aldı, buradan da 75 bin YTL kazandı. Ayrıca, yılbaşı gecesi İstanbul'daki WOW Hotel'de programa çıktı. Buradan da 140 bin YTL aldı. Böylece, bir gecelik kazancı 465 bin YTL'ye ulaştı.

ÖZCAN DENİZ: TRT'nin yılbaşı programından 250 bin YTL kazandı. Ayrıca Kanal D'deki, Okan Bayülgen, Ata Demirer ve Huysuz Virjin'in sunduğu programa katıldı. Buradan da 120 bin YTL aldı. Yılbaşı kazancı toplam 370 bin YTL oldu.

CANDAN ERÇETİN: TRT'nin yılbaşı programında yer aldı, karşılığında 200 bin YTL kazandı.

Kenan Doğulu: Yılbaşı geccesi bir mekanda çıkan ve konseri atv'den canlı yayınlanan Kenan Doğulu'nun mekandan 100 bin YTL, atv'den 140 bin YTL olmak üzere toplam 240 bin YTL kazandığı öğrenildi.

Ebru Gündeş: Star TV ve Fox TV'nin yılbaşı özel eğlence programlarında ekran başındaki hayranlarını eğlendirdi. Ünlü şarkıcı, 80'er bin YTL'den toplam 160 bin YTL'yi aldı.

KİBARİYE: Kanal D'deki özel eğlence programına katılması karşılığında 100 bin YTL aldı.

Serdar Ortaç: Yılbaşı geccesi Zincirlikuyu'daki Stage isimli mekanda sahneye çıkan Serdar Ortaç ise 100 bin YTL kazandı.

Funda Arar-KIRAÇ: İkisi de TRT ekranına konuk oldu. Her biri 35'er bin YTL aldı.

BAZI ÜNLÜLER DE EVİNDE OTURDU

Bu yılbaşı geccesi geçmiş yılların aksine pek çok şarkıcı için hayal kırıklığı yarattı. Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Seda Sayan, İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy, Gülben Ergen, Gülşen, Mahsun Kırmızıgül, Muazzez Ersoy, Nilüfer gibi ünlü sanatçılar yılbaşı geccesini çalışmadan geçirdiler.

KAYNAK:Haberler.Com

Yorumum:o kadar eleştirdiler tarkanı ve TRTyi ama yılbasında en az para alan sanatcılardan birisi tarkan...
bu kadar eleştiri yapmaya değdi mi.yazık valla...:16:

Tar-Khan
02-01-08, 23:52
ilginc raytingde dedikleri
herhalde ucankus yalan bir haber sitesi...

http://www.ucankus.com/ratingler.asp

yelda_0634
03-01-08, 12:54
çok şerefsızsınız yaaa,iyi olmak suc zaten bu hayatta...rahat bırakın Tarkanı..ama ne kadar ugrasırsanız ugrasın onu karalayamayacaksınız,büyüklerimizin bile takdır ettıgı biri,anca kendınızı küçük düşürürsünüz..