PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRT çalışanları konseri sabote mi etti

Nzl
02-01-08, 10:02
TRT çalışanları konseri sabote mi etti

TRT’de yılbaşı gecesi yayınlanan Tarkan konserini görünce gözlerime inanamadım; sesle görüntü birbirini tutmuyordu. Yani televizyonculuk deyimiyle senkron problemi vardı.

Ben TRT’nin Tarkan’a verdiği paralara hiç karşı çıkmadım, aksine destekleyen yazılar yazdım.

TRT işi kuralına göre oynayacaksa bu paraları vermeli, verecek dedim.

Ama gelin görün ki bir çuval inciri berbat etti TRT.

Verdiği parayı şimdi resmen çöpe atmış oldu.

100 mü, 250 mi, 500 mü her neyse binlerce dolar para ver, çektiğin konseri doğru düzgün yayınlayama...

Olacak iş değil!

Çevremdekilere soruyorum, "Tarkan konseri nasıldı?"

- Tatsızdı

- Tuzsuzdu

- Yapmacıktı

- Bir yavanlık vardı

Herkes, adını koyamadığı bir problemden bahsediyor...

Ben söyleyeyim o problemi; senkron tutmuyordu.

Ekranda Tarkan’ın görüntüsü, sesinden önce geliyordu.

Bazen canlı yayın maçlarında olur bu; futbolcu daha topa vurmadan spiker "Direkten döndü" diye bağırır.

Canlı yayın ve uydudan kaynaklanan bir senkron problemidir bu. Oysa Tarkan’ın konseri banttandı.

Önceden çekilmiş, montajlanmış, yayına teslim edilmiş bir kaset bu.

Böyle bir kasette senkron tutturamamak için özel bir çaba gerekir.

Acaba diyorum TRT çalışanları, çekimler sırasında Tarkan’ın korumalarının stüdyoda çıkardığı kavganın intikamını mı aldı?

Unutmayın TRT’nin içinde ’derin TRT’ vardır, onların istemediği hiçbir şey olmaz!

Hatırlayın kavganın neden çıktığını; TRT çalışanları, Tarkan’ın çekimlerine akrabalarını ve yakınlarını sokmak istemişlerdi.

Tarkan’ın korumaları da buna izin vermeyince, TRT çalışanlarıyla korumalar arasında arbede yaşanmıştı.

Tarkan kanadı da bunun üzerine; "TRT bu işlerde acemi, onlar da starlarla çalışmayı öğrenecek" türünden bir açıklama yapmıştı.

Yoksa siz ’derin TRT’nin tüm bunları Tarkan’ın yanına bırakacağını mı sanmıştınız?

Hem bu kadar para al, hem yakınlarımızı stüdyoya sokma, hem de kavga çıkar!

Eminim ışıkçısından sesçisine kadar teknik kadro, çekimler sırasında da pek çok zorluk çıkarmıştır Tarkan’a...

Ama asıl golü yılbaşı gecesi yayında attılar.

Tarkan’la birlikte TRT’de güme gitti, verilen onca para çöp oldu ama kimin umurunda.

Böyle bir hata özel bir kanalda olsa bu işin sorumluları, 2008’in ilk gününe işsiz girerlerdi.

Cengiz Semercioğlu

http://http://www.hurriyet.com.tr/magazin/yazarlar/7952416.asp?yazarid=105&gid=61&sz=16502

szr67
02-01-08, 12:28
ben bunu baştan eleştirmiştim günaydın

**MegaStarkan**
02-01-08, 12:44
Devlet kanali olarak TRT profesyonelik adina böyle bisi yapmamasi gerek.
Ben sanmiyorum bilinci bisi oldugunu.
TRT amacina ulasti o gün, yani niye güme gitsinki? Sonuclar gayet iyi.

nuran
02-01-08, 13:04
ya tarkan hakkında çok kötü şeyler söylüyorlar.tarkan ın performansı güzeldi ama trt nin yaptığı hata tarkan dan çıkarılacak,kimse trt ye bişey demeyecek.:6: :6:

RaSKaS
02-01-08, 16:03
ikinci bölümde biraz toparladılar ama özellikle ilk bölüm çok kötüydü
tarkan ın sahne aldığı bir yılbaşı konserine daha çok özenmeleri gerekirdi
TRT ye yakışmadı

karma_elcin
02-01-08, 16:08
TRT cok heyecanlandı heralde ondan panik oldular çünkü Tarkan gibi bir yıldız gelmemişti TRT'ye hehehe
:18: :28: :18:

Mega Fanat
02-01-08, 18:01
Bence butun hatalari duzelten biri oldu: TARKAN!

redjingle
02-01-08, 18:39
Hiç dikkat ettiniz mi bilmem.O kadar profesyoneldi ki Tarkan bir ara uçuşan konfeti parçalarından biri yapıştı alnına.Dans ederken öyle bi hareketle onu alnından alıp attı ki, dansın bi parçasıymış gibi estetik durdu :)

karma_elcin
02-01-08, 18:43
Hiç dikkat ettiniz mi bilmem.O kadar profesyoneldi ki Tarkan bir ara uçuşan konfeti parçalarından biri yapıştı alnına.Dans ederken öyle bi hareketle onu alnından alıp attı ki, dansın bi parçasıymış gibi estetik durdu :)
ah ah o konfetiyi bulup almak saklamak lazımdı..:10: :10::28:

eskalen
02-01-08, 18:48
Trt belki ilk defa bir starla çalıştı.....Çekimler olarak Tarkan'ı en sona bıraktı, monaj son güne kaldı.....Ama salı tekrarını verdiklerinde güzeldi montajı falan.....bence performansı çok süperdi Tarkan'ın......Çekim olmasına rağmen bile eğlendiriyor Tarkan

TarkanColl
02-01-08, 18:58

Ben de fark ettim. Çok estetikti gerçektende... :20:

mcggs
02-01-08, 19:04
Tek montajlar kötü diye bu kadar eleştirilmesini yanlış buluyorum..Sonuçta 1 günlük montaj sürecinde bu kadar olur..Fakat ne kadar kötü deseler bile;Tarkanın performansı her zaman ki gibi-muhteşemdi :)

b_a_S_k
02-01-08, 19:22
arkadşlar söz edilen kanal trt 50 senelik bi kurum _sahne alan kişiyide sizler çok ii biliyorsununz _ canlı yayında dahi böyle sorunlar çok nadir oluyor _bnce sorun hakkattende büyütülecek kadar büyük :) 1 günlük montaj sa sığınılacak oly montaj yapılmasaydı o anki çoşku çok daha başarılıydı _ ;)

sarıpapatya
02-01-08, 19:27
konfeti atışı estetikti bende katılıyorum bide bu yayın aksilikleride tarkanımızın nazarı olsun arkadaşlar sonuçta trt nin hatası tarkan neyapsın

scorpioness
02-01-08, 19:38
Her ne olursa olsun

1.Tarkan play back adamı değil onun en büyük etkisi var

2.Montajı çok kısa zamanda tamamlanan bir çekimden bundan daha iyisini beklemek yanlış olur

3.Yaşanılanlar ne olursa olsun trt çalışanlarının böyle saçma bir düşüncede olacakları ve sabote ettikleri düşüncesinin ne kadar saçma bir iddia olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım

4.Sonuçta bu olayda herkesin biraz payı var TRT Tarkan ve HİTT prodüksiyon şapkasını önüne alıp birkez daha düşünmeli ben bidaha böyle Tarkan izlemek istemiyorum.

Sağol Nzl...

TarkanColl
02-01-08, 19:50
Yayın kötü olabilir ama o çekimde olduğum ve o çoşkuyu ve heyecanı Tarkan ile birlikte yaşadığım için çok mutluyum. Eminim giden tüm arkadaşlarım da benim gibi düşünüyordur. Tarkan "çıkmadan önce tedirgindim şarkılarımı biliyormusunuz bilmiyormusunuz diye ama şimdi çok mutluyum" dedi. Birkaç defa ortada bizim önümüzde yere oturdu, az kalsın üstümüze atlayacaktı sevinçten heyecandan, defalarca ellerimizi tuttu. Güzel sohbetler ettik, Kuzu Kuzu'yu, Çakmak Çakmak'ı söyledi... "Sezen Aksu ile neden çalışmadın" diye sordu bir izleyici, Sezenle aralarının çok iyi olduğunu, hep konuştuklarını, bu albüme uygun şarkı olmadığı için Sezen'den şarkı koymadıklarını söyledi, Sezen Aksu albümü dinlemiş ve bu şarkılar yeter demiş. TarkanColl grubu "Dvd çıkartmayacakmısın" diye sordu, "konser görüntüleriyle yaza geliyor inşallah" dedi... Nazar değdiğinden bahsetti, poposunu kaşımasını söyledik kaşıdı. Sizin nazarınız değmez bana dedi, kem gözlerinki değmesin dedi... Metamorfoz albümünün ilk konserini bize verdi. Heyecanını bizimle attı. Biz de onunla mest olduk... :10:

Gazeteciler magazinciler ne yazarsa yazsın, kim ne derse desin, çekim ister kötü olsun ister iyi olsun. Tarkan Tarkan dır...:20:

eskalen
02-01-08, 20:17
Yayın kötü olabilir ama o çekimde olduğum ve o çoşkuyu ve heyecanı Tarkan ile birlikte yaşadığım için çok mutluyum. Eminim giden tüm arkadaşlarım da benim gibi düşünüyordur. Tarkan "çıkmadan önce tedirgindim şarkılarımı biliyormusunuz bilmiyormusunuz diye ama şimdi çok mutluyum" dedi. Birkaç defa ortada bizim önümüzde yere oturdu, az kalsın üstümüze atlayacaktı sevinçten heyecandan, defalarca ellerimizi tuttu. Güzel sohbetler ettik, Kuzu Kuzu'yu, Çakmak Çakmak'ı söyledi... "Sezen Aksu ile neden çalışmadın" diye sordu bir izleyici, Sezenle aralarının çok iyi olduğunu, hep konuştuklarını, bu albüme uygun şarkı olmadığı için Sezen'den şarkı koymadıklarını söyledi, Sezen Aksu albümü dinlemiş ve bu şarkılar yeter demiş. TarkanColl grubu "Dvd çıkartmayacakmısın" diye sordu, "konser görüntüleriyle yaza geliyor inşallah" dedi... Nazar değdiğinden bahsetti, poposunu kaşımasını söyledik kaşıdı. Sizin nazarınız değmez bana dedi, kem gözlerinki değmesin dedi... Metamorfoz albümünün ilk konserini bize verdi. Heyecanını bizimle attı. Biz de onunla mest olduk... :10:

Gazeteciler magazinciler ne yazarsa yazsın, kim ne derse desin, çekim ister kötü olsun ister iyi. Tarkan Tarkan dır...:20:

Aynen Ebru katılıyorum......ben tv den izlemekten çok orda Tarkan'a bu kadar yakın olmaya daha çok sevindim, mutlu oldum.....Senin anlattıklarına bide pazar günkü çekimleride eklersek tam bir hikaye çıkar:20:

HURRICANE
02-01-08, 21:45
öyle yada böyle o saatlerde reytingler ortada;)sonuç TARKAN geceye damgasını vurmustur;)

voyou
02-01-08, 23:44
tarkanın yeni albümü ile ilk konserlerindendi bence tüm suçu trt ye atmak yanlış tarkanı da suçlamıyorum ama büyütmeye gerek yok