PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Iyi Trt Kötüü !!

badboyserkan
01-01-08, 17:50
SES GÖRÜNTÜDEN ÖNCE GELDİ

GÜNLERCE KONUŞULAN OLAY KONSERDE TARKAN TRT'DE GECCE YARISI SAHNE ALDI..

Yeni albümünün sevilen şarkılarını seslendiren Tarkan'ın performansı beğeni toplarken, TRT'nin teknik aksaklığı gecceye damgasını vurdu..

GERÇEKTEN TEKNİK AKSAKLIK GÖLGE VURDU ÇEKİMLERE...:16: :16: :9:

KAYNAK : GECCE.COM

karma_elcin
01-01-08, 17:55
bir günde yapılan montaj bu kadar olurdu ama Tarkan hakikaten muhteşemdi kıyafeti olsun dansı olsun şarkıları olsun herşeyiyle yaktı bütün ortalığı..

eskalen
01-01-08, 18:02
Pazar günü çekimi yapıp pazartesiye yetiştirmek için yapılan durum kötü sonuç oldu.....Tarkan gerçekten iyiydi ama şarkılar dümdüz okunup gitti....Trt montaj hatası yapmış,Tarkan bir daha böyle bir çekim işine gireceğini sanmıyorum.....Çünkü cuma günü yapılan çekimin nerdeyse hiçbirini vermediler...boşa performans yapıp ter döktü.....Sadece pazar günkünü verdiler....ve son 1 gün içersinde de montaj yapılması yetiştirilmesi kötü sonuç verdi...

szr67
01-01-08, 18:06
bu montaj bir mucize eseri zaten 3günlük montaj 1günde nasıl bitirelebilir.rekor montaj umarım 21:10 da ki tekrar yayınında düzeltilir.

denizmavisi
01-01-08, 19:05
bencede kötüydü yani trtnin çekimlerini hiç beğenmedim görüntü ile ses uymadı kesik kesikti tarkan trt ile bi daha çalışmaz heralde

mcggs
01-01-08, 19:09
Tarkanın temposu hiç düşmedi zaten..Düşünsenize playback varken o kadar terlediğine göre gerçek söyleseydi neler olurdu :D şaka bir yana..her yanıyla Tarkan süperdi,fakat gelgelelim TRT(ki ilk Türk Radyo üst Kurumu kanalı bir az özenli olması lazım bence) hiç iyi montaj ayarı yapamamış,ses sistemi sırf Tarkan'da değil,Ferhat Göçer'den tutun Candan Erçetin'e kadar çok kötüydü..Onların sesleri alta inmiş gibi,ses sistemi almış götürmüş şarkıcıların seslerini bence..Kamera da tam net değildi gibi..

tarcanist
01-01-08, 19:46
hım bence güzeldi ama sahne çok dardı ya tarkan sanki istedği gibi hareket edemedi

Yakisikli89
02-01-08, 10:49
vallah o sorun bende yasanmadi agzindan cümleler nasil ciktiysa öyle yansidi ekrana

Ozz
02-01-08, 12:16
Arkadaşlar, kendimizi kandırmayalım. Ben de tarkan hayranıyım hem de yillardir. Hatta yılbaşi gecesi izlerken bana da süper gelmişti (senkron hatasinin en fazla olduğu şarkiyi kaçirdiğim için olabilir) ama bir sorun var. Tarkan aldığı para hiç önemli değil, yaptığı işi hatasız yapan birisiydi ama şimdi tek bir çekimde onlarca hata var. Öncesinde sonrasında ben bu polemikten Hitt prodüksiyonu sorumlu tutuyorum ve az önce onlara bir protesto mesaj attim. Bence şu an yapılacak en doğru şey adam gibi bir basin toplantisi yapılmasıdır.
Ne kadar aldi, neden playback yaptı (albüm taze olduğu için ben playback olmasını mantıklı buluyorum. Malum aranjeleri süper şarkılar, ilk kez dinleyenler için canlı performansta bu aranjeleri yansıtmak mümkün olmayabilirdi. insanlar şarkılara alışık değil sonuçta) ve trt deki bu çekim hatası neden kaynaklandı bunların tek tek açıklaması yapılsın. Yoksa insanların gözündeki " tarkan milyarlar aldi, 6 parçaya playback yaptı, çekim berbattı, malı götürdü, para da bizim cebimizden çıktı" imajı kolay kolay silinmeyecek.

Ben protesto için sadece hitt in sitesindeki mesaj kutusunu kullanabildim. Farklı alternatifler de olabilir.

NOT: Lütfen kimse yanlış anlamasın. Amacım bir kaos ortamı yaratmak, tarkan ı önyargı ile yıkıcı eleştirmek diil. Aksine tarkan belki de en suçsuz olanı. Ama bir şekilde yanlış giden birşeyler var ve buna tepki vermeliyiz...

Tar-Khan
02-01-08, 12:29
ben fark etmedim vallahi :D

**MegaStarkan**
02-01-08, 12:35
Ben de aslinda Ozz'un dediklerine kismen katiliyorum.
Bu organizasyonu hitt üstlenmisse onlarda zamanlamayi öyle ayarlamasi gerekti ki montaj icin dogru düzgün zaman olsun.
Hitt'in aslinda böyle bir organizasyonu yapamadigi basdan beri arkadaslarimizin oraya gitdigi ve sorun yasadigi andan itibaren belliydi.
Hep hatayi karsi tarafda aramak naiv olur- her iki tarafin sucu var. Sonucta ortak calismislar.
Niye diger sanatcilarda böyle hata yasanmadi ve sadece Tarkan'da?

Ozz
02-01-08, 12:56
kesinlike hem trt hem de hitt de suç var ama sonuçta biz tarkan hayranları olarak önce kendi söküğümüzü dikelim.. trt nin ayıbı zaten yanına kalmayacaktır...

redjingle
02-01-08, 13:25
Senkronizasyon sorunu bir montaj hatası değildi.TRT'nin teknik elemanlarının dikkatsizliği ve gözden kaçırdıkları küçük bişey yüzünden oldu.Belki de o problem tecrübesiz birinin elinin altından da çıkmış olabilir.Sonuçta TRT'nin ayıbı oldu.Montaj nolursa olsun hayli hayli yetişirdi.Yetişmiş te zaten.Senkron ayrı bişey.Biz bile Küpe FM gibi bir radyoda kayıttan bi program yayınlayacağımız zaman, kayıt ve montaj bittikten sonra en baştan şöyle bi iyice dinleyerek kontrol ederiz.Ha bu arada "Sabah" adında bir gazete, 1.sayfasında, bu teknik hatayı Tarkan'a yüklemiş.Yani TRT'nin teknik hatası değil de, Tarkan playback yaparken, dudak hareketlerini şarkıyla senkronize etmeyi becerememişmiş.Ya inanamıyorum arkadaşlar.Bu kadar gerizekalıca bir gözlem olabilir mi ya.Hep kibar seviyeli ve düzeyli olmaya çalışıyorum ama artık kendimi tutamıcam.Bu yazıyı yazan insan art niyetli olduğu kadar (....) de aynı zamanda.Radyomda da her gün 10 kere Tarkan çaldırmazsam nolıyım.He. Yazıyorum buraya. :)

Moderatör notu:
http://img267.imageshack.us/img267/2656/edituh8.gif

(....) Aynı şekilde, başka bir üyeyi ya da üçüncü bir şahsı veya kurumu küçültücü, hakaret içeren ya da kışkırtıcı yazılar yazılamaz.
Forum kurallari icin Tikla (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=2364)

Mega Fanat
02-01-08, 18:56
Bence hic bi aksaklik cekimleri golgede vurmadi.TARKANin isigi butun aksakliklari golgede koydu.