PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizce Tarkanín yeni tarzini hangi sanatcilara benziyor?

Inge
30-12-07, 23:47
Merhaba,

TV haberde, Tarkanín yeni tarzini Britney Spears ile kiyasliyor. Bence bu sarkisina hic benzemedi
Sizce yeni tarzini hangi sanatcilara benziyor?
Bence mesela Madonna, Abba ve ayrica Kylie Minogue diye düsundüm

http://www.youtube.com/watch?v=PBpAjXIqmv8&feature=related

sevaplarinizi merakla bekliyorum.

sevgiler, Inge

devilscream
30-12-07, 23:50
ben "vay anam vay"ı britney tarzı diye düsündüm...
ama albüm tamamiyle farkl bir tarzda,mesela Dedikodu parcası:alaturka ritmlerle rock enstrumanları birleştirilmiş ve bunun gibi bircok sey var albümde

HURRICANE
30-12-07, 23:59
Ben TARKAN ın tarzını kimseye benzetemiyorum;)çünki bu albümde hiç denenmemiş bir tarz denendi pop-rock...hatta pop-rock-elektro;)daha once kimse bunu yapmadı!Öncüsü TARKAN;)

Bana göre Müzik te bu bir devrimdir;)

sinemtevetoglu
31-12-07, 00:03
hiçbirisine benzemiyor TaRkAn = TaRkAn sadece!!!...

Inge
31-12-07, 01:02
Tabii ki Tarkan sadece bir tek. Fakat, mesela, Mozart'un muzigi az benziyor, sanat muzige az benziyor, evet bu tarz pop/ electronic...ama bu tarzi az taniyorum. Belki bu tarzi kullanan siz diger sanatciyi taniyor musunuz?

Gercekten kusura bakma ilahinizi hic hareket etmek istemedim. tabii ki bir tek tarkan. PFFFFF.... soru o kadar aptal mi?

**MegaStarkan**
31-12-07, 01:14
Ilk dinledigimden beri "Vay anam vay" sarkisini Britney'in tarzi gibi demisdim :)
"Oops I did it again" sarkisindaki bi kisimina'da benzettim aslinda.

alemci
31-12-07, 08:10
ya o bu deilde ben başlıkta açılan cümlenin düzeltilmesini tavsiye ediyorum ilk başta direk devrik cümle ya (SİZCE TARKANIN YENİ TARZINI HANGİ SANATÇILARA BENZİYOR) tama ne demek istediğini anladık ama biraz daha dikkat türkçemizi daha doğru klluanalım liütfen ....ayrıca o haberi bende izledim sadece şarkının ritmi benziyor ama bu çok genel bişey aynı ritim yüzlerce şarkıda kullanılabilir bu benzetmeyi yapmak için baya bi uğraşmışlar bence.

levent_taka61
31-12-07, 08:55
tarkanın yeni tarzı tarkan a benzio :=)

deyzi
31-12-07, 10:10
TARKANI kimseyle kıyaslamayın lütfen.çünkü TARKAN+TARKAN=TARKAN eder

Tar-Khan
31-12-07, 11:09
TARKANI kimseyle kıyaslamayın lütfen.çünkü TARKAN+TARKAN=TARKAN eder

lütfen böyle konusmayalim
gayet ciddi konular konusuyoruz...
her konu acilmada böyle karsi cikarsak konu acmiyalim...
bende cok güzel bir konu tesekkür ederim inge...
benzetmeye gelince...
alt yapi degisik ama kulaga benzerlik geliyor kesinlikle..
ayni britney toxic gibi...

belfü
31-12-07, 11:40
tarkanın vay anam vay daki giriş müziği biraz britney müziğine benziyo ama albüm tabiki farklı bir albüm tek parçayla benziyo diyemeyiz ama şunu söyleyebilirimki tarkan her çıkardığı albümde bu farklılığı zaten bizlere yaşatıyo çünkü o tabiki çok farklı ........Müzik andırabilir ama sadece müzik değil bir çok şeyde önemli bir sanatçının başarılı olmasında bence en büyük payda sevenlerinin sevgisi türkiyede bunu başka biri yapsa bence bu kadarda başarılı olamazdı :20:

**MegaStarkan**
31-12-07, 12:02
ya o bu deilde ben başlıkta açılan cümlenin düzeltilmesini tavsiye ediyorum ilk başta direk devrik cümle ya (SİZCE TARKANIN YENİ TARZINI HANGİ SANATÇILARA BENZİYOR) tama ne demek istediğini anladık ama biraz daha dikkat türkçemizi daha doğru klluanalım liütfen ....ayrıca o haberi bende izledim sadece şarkının ritmi benziyor ama bu çok genel bişey aynı ritim yüzlerce şarkıda kullanılabilir bu benzetmeyi yapmak için baya bi uğraşmışlar bence.
Arkadasim farkinda degilsen Inge arkadasimiz türk degil.
Türkceyi ögrenmis bir yabanci ve bence bu cok gurur verici.
Her seyi elisdirmeyelim lütfen. Biraz anlayisli olalim....

tarkankoligim
31-12-07, 13:56
tarkan tarkandır baska söze gerek yok

samurai_55
31-12-07, 14:41
sadece tarkana özgü bence ben daha önce vay anam vay gibi şarkı hiç dinlemedim.....

Inge
31-12-07, 17:09
evet Türkiye de sadece Tarkan bóyle müzik yapiyor ama belli ki burada en cok kisi yurtdisindaki müzigi tanimiyorlar. Sadece Tarkaní dinliyorsunuz ve o yüzden yepyeni bir sound size geliyor.

Bence, bu tarz (elektronik, disco, biraz techno) o kadar bambaska, o kadar yepyeni degil. Britney Spears bunu da yapti, Kylie Minogue da, Madonna 'da "Music" albümünda mesela ayni müzik tarzi kullaniyor. Bu Tarkanín tarzina benziyor. Kötü mü? Muzik dunyada kimse bir tek. Prince bile bi tek degil, mesela James Brown, Rick James ve Jimi Hendrix é benziyor.

Sizinle bu konu ilgili konusmak isterdim ama o kadar aptal cevaplari geldiler, ve sadece Britney Spears geldi (bu da media'da dediler)... maalesef...siz hic müzigi mi dinliyorsunuz? Yeni bir sey ögrenmek, dinlemek isterdim ama siz bana hic bir sey veremiyorsunuz...

Biraz hayal kirikligi. Fark etmez.

sevgiler, Inge

Ayrica yanlis kullandigim kelimeleri icin özür dilerim. evet kenan de dedi ki ben yabanciyim Türkce iyilestirmek icin az firsatim var.
Nasil söylemeliyim artik? Nasil bu soru sormaliyim? Tabii ki Tarkan Tarkan'dir ve kendisin bir sound var. Ama soundu biraz benziyor yurtdisindaki soundá
.
Tarkan tarzi degismis artik, siz bu tarzi de kullananlar taniyor musunuz? Cunku ben sadece Kylie Minogue, Madonna, Britney Spears taniyorum ve diger ayni sound kullanan sanatcilara merak ediyorum...

love_speak
31-12-07, 18:58
Vay anam vay biraz Britney tarzı gibi.ama albümde her telden war yani. .

mcggs
31-12-07, 19:00
Bence böyle elektronik pop tarzını ilk uygulayanlardan biri türkiyede tarkan bence..ancak avrupa tarzı olarak ben Black Eyed Peasın müzik tarzına benzettim :)

alper...
31-12-07, 19:12
bazı şarkıların alt yapıları britneyi andırıo..

victorose48
08-03-08, 11:56
bence tarkanın yeni tarzı kimse alınmasın ama büyük bi üzgünlükle söylüyorum justin'e çok benzettim saç modeli oynayışı. AMA şuna yürekten inanıyorum ki tarkan ne olursa olsun kimseye özenmez özendirir

Rumeli59
08-03-08, 13:44
tarkan sadece tarkan benziyor o kadar!