PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metomorfoz'a uğradı kaderim...

HakanÇelik
27-12-07, 18:41
Tarkan'ın son albümü "Metamorfoz" çıktığından beri evire çevire dinliyorum. Hem de hiç bir şarkıyı atlamadan... İlk dinleyişte bir tuhaf oldum. Aradığımı bulamadım sanki; fakat daha sonraki dinleyişlerimde albümün üzerinde nasıl da titizlikle çalışıldığını ve sözlerin, müziklerin ne kadar özel olduğunu anladım. Evet bu kadar büyük konuşuyorum, bu albüm Tarkan'ın en güzel albümü...

İlk başta neden şarkılara ısınamıyoruz sizce? Bunun yanıtı çok basit. Biz hep maziyle, anılarla yaşıyoruz. Eminim ki bu albüm 2001 yılında, "Karma" şimdi çıksaydı şimdi "Karma" hakkında olumsuz ve haksızca eleştiriler yapıyorduk. Çünkü geçmiş değerlidir ve yaşadıklarımızdan dolayı özeldir. Eminim ki bir sonraki albümde
"Metamorfoz" daha güzeldi diye söyleneceğiz kendi kendimize.

Albümün grafik tasarımı, renkleri, fotoğrafları ve baskısı dünya standartlarında. Elektronik, oryantal, rock ve alaturka müzikler iç içe geçerek çok güzel bir sentez oluşturulmuş. Ozan çolakoğlu'nun yaptığı düzenlemelerde hiç bir abartı yok, kusursuz olmuş hatta. Bir de Tarkan'ın okuma tarzındaki değişim hemen göze çarpıyor. "Dedikodu" adlı parçayı bir tarafa koyarsak diğer şarkılarda yepyeni okuma tarzı hemen fark ediliyor. Megastar'a bu okuma tarzı çok yakışmış bence.

Albümde klasik olacak çok şarkı var. "İstanbul ağlıyor","Dilli düdük", "Çat kapı", "Vay anam vay", "Dedikodu", "Bam teli" ve "Hop Hop" klasik olacak en büyük adaylar. Albümde bütün sözler Tarkan'a ait. Ben bu duruma çok sevindim. Çünkü bazı kendini bilmezler Tarkan başkalarının şarkılarıyla çıkış yapıyor diyerek, Tarkan'ın başarılarını başka sanatçılara mal ediyordu. Oysa "Kuzukuzu" daki başarısını bir tarafa atıyorlardı. Artık bu söylentilerde son bulacak.

Her şey çok güzel gidiyor. Satışlar çok büyük bir hızla ilerliyor. Kuşkusuz ki bu albüm 2008 yılının en çok satan albümü olacak. Tarkan böyle başarılı bir albüm yaptığı için onla gurur duyuyorum. Aylar önce bir röpörtajında bu albümle Türk müzik sektörünün yönü değişecek demişti. Yalnız Türk müziğinin Yönü değil, bizim kaderimizin yönü de değişti. Her şey için teşekkürler "Megastar"!!!

Hakan Çelik
27 aralık 2007

caspian
27-12-07, 18:57
durumu çok iyi özetlemişsin,tebrikler :)))
bı ısınamama olayı bendede var ama dinledikçe gerçekten güzelleşiyor...
zaten hep tarkan demiyormu "benim şarkılarım dinlendikçe demlenir" diye...:)))

mcggs
27-12-07, 19:24
tamamiyle harfi,noktasına,virgülüne sana katılıyorum Hakan abi...Malesef albümü yine alamadım yarın alacağım da;yinede dinlediğime göre albüm mükemmel..bir kaç arkadaşıma önerdim onlarda 1 haftaya kadar alacaklarını söylediler..valla albüm harika diyenler var,önce albümü alayım yorumu sonra yapıcam :)

DARKLORD
27-12-07, 19:27
bende ilk dinlememde hemen geçmişi göz önüne getirdim
aynı dediğin gibi bugün her şarkısını en az on kez dinlemişimdir
çok sevdim bu şarkıları tarkanın bir sözü beni dinlerken sindire sindire dinleyin
der demekki bir bildiği varki söylüyor.
güzel yazın içinde çok teşekkürler....

devilscream
27-12-07, 19:36
albümü cok güzel özetlemissin
zaten cok güzel olduğu kadar değişik bir albüm olduğu da apacık ortada
ama satıslar dediğin gibi cok iyi gidiyor,henüz 2-3 gündür satılıyor ama gercekten cok iyi satıyor su anda
cevremde ki tanıdıklarımda albümü cok beğendiler

Albümde bütün sözler Tarkan'a ait. Ben bu duruma çok sevindim. Çünkü bazı kendini bilmezler Tarkan başkalarının şarkılarıyla çıkış yapıyor diyerek, Tarkan'ın başarılarını başka sanatçılara mal ediyordu. Oysa "Kuzukuzu" daki başarısını bir tarafa atıyorlardı. Artık bu söylentilerde son bulacak.
bu düsünceye de tamamiyle katılıyorum

gence
27-12-07, 19:50
rakamlar nasılki acaba.harika yazmışsın ,ben de katılıyorum sana ve seçtiğin yukardaki parçalara.bence de klasikleşecek parçalar

yoshy-fan
27-12-07, 22:46
cok güzel ifade etmissin aynen katiliyorum tarkan yine süper acaip bir is cikarti ondanda zaten bu beklenir!!!!tebriklerrrrrrrrr

lastcigar
27-12-07, 22:55
bende sana kaılıyorum,tarkanın şarkıları şarap gibidir arkadaşlar zaman geçtikçe daha çok dinlenilir we daha güsel gelir kulağa,yıllanmış sarkılar.İNCİ TANEM,ÖLRÜM SANA,UNUTMAMALI,OYNAMA ŞIKIDIM ŞIKIDIM:d:d

karma_elcin
28-12-07, 00:13
Biraz zamana ihtiyaç var bu konuda.. herkes dinliycek ve herkesin bir favorisi olucak albümde..:19: :10: :19:

kkirkyildiz
28-12-07, 01:53
teşekkürler yazı için satışlarda iyi olcak inş iyi olmalı artık bu kadar uğraşa

busrab
28-12-07, 02:18
bi albüm bu kadar güzel anlatılırdı..teşekkürler....hepsine katılıyorum..

Ozz
28-12-07, 11:51
Kesinlikle uzun lafın kısası olmuş hakan tebrikler...

**MegaStarkan**
28-12-07, 13:05
Döktürmüssün Hakan ;)
Sonlara dogru yazdigin "(....), bizim kaderimizin yönü de degisdi" cok etkileyici olmus.
Tskler ;)

Tugcee
29-12-07, 01:40
çokk güsel söylemişsin. ilk önce şarkıları dinlediim zmn deişik geldii itiraf etmeliim. deişik bir tarz olması ayrıca bütün şarkıların sözlerinin tarkana ait olması beni çeken yanıydı bu labümün. çook güsel bir çalışma yapmışlarr. bu albüm kesnlikle unutulmıcaak dier albümleri gibi.. tarkan a burdan cok tşkkür etmek istiorum tebrikler MegaStarrr ...............

alper...
29-12-07, 02:06
aynen katılıyorum..!

oguzhandogar
29-12-07, 14:40
Evet çok iyi özetlemişsin aynı duyguları ben de paylaşıyorum dediklerinin hepsine de katılıyorum :) Şimdi TARKAN a taş atanları susturmak için cümlelerinin bi kısmını kullanmak zorunda kalıcam ama :)

Mega_Star
29-12-07, 19:37
dudu dan güzel bi albüm..

ozinga
16-05-08, 02:01
okurken bi an gerçek sandım..:(

herseyim
16-05-08, 02:56
gercekten cokk tesekkurler:) cok guzel acikladinn bence supersin:) herkes insallah daha iii anlarr bu albumu:)

nurseli
16-05-08, 17:52
dediklerin çok doğru!! ama ben tarkanın bu albümünün en iyi albümü olduğunu düşünmüyorum

xmenon
11-07-08, 19:02
Valla banada en güzel albümü gibi geliyor çünkü sound olarak müthiş şeyler kullanılmış sözler deseniz birbirine zincir gibi bağlı hiç sıkmıyor dinlerken, yani tek kelime süpersin MEGASTAR'ımız

sinemtevetoglu
11-07-08, 19:19
en başından beri çok memnunum albümden dinledikçe de daha çok keyif alıyorum...şarkıların TaRkAn' a ait olması konusunda da hislerime tercüman olmuşsun...güzel yazı...teşekkürler...:20:

tarkaseksüel
11-07-08, 23:25
herkes katılmış bende katılım bariii