PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metamorfoz İmajı

Blg
20-12-07, 13:30
Tarkan'ın metamorfoz albümünde seçmiş olduğu imajla ilgili yurt dışında ve türkiye'de tuhaf yorumlar yapıldığına şahit oldum.

"It is already a known fact that Turkey is in big troubles and a serious
danger becoming an Arabian Religious Country!
By the latest assembly and presidental elections this evil process becomes more clear.

Our unique worldwide (Actually I think he is only popular in Russia) famous
Tarkan comes with a new album called Metamorfoz! Shame on you Tarkan!

This new style makes us more worried about our country. We want you to
shine as a modern man like you do before. Well it was not superb but nothing can be worse than this.

What the fu.k is that imam beard on you with geeky tie and custom! "

--------------------
"I think he will lose many fans and supporters especially in Europe..
He is brainwashed"

----------------
Well, when i read about your comment, i thought you are an idiot. Actualy, SHAME ON YOU, not Tarkan.
First of all, his new style isn't related with any islamic or religious stuff at all. (BTW if it is, it's not that evil.)

Tarkan's new image looks like Jack on Lost (Try to search in google, Lost Promo Poster Season 1)
More than that he looks like Justin T. He is modern as hell, and if you can force your weird brain to think and imagine you can see how he looks like Tom Ford. Not like an IMAM.

Actually you are just a dumbass that thinks he/she know everything.

Pity you.
-------------------------------------
Şeklinde yorumlar var.

Genel olarak Justin'e ve Jack Shepard karakterine (lost) beznetilmiş. Ama büyük bir çoğunluk islami çember sakal ve imam traşından bahsediyor.

TRT ile ilgili koparılan fırtına ve Doğan & AKP yakınlaşması ile de tarikat bağlantıları kurmakla suçlanan Tarkan'ı görmüş olduğunuz poster yüzünden gericilikle suçlayanlar dahi var. Hem de az buz değil, bayağı bir kişi bu yönde görüş belirtmiş.

Ataerkil kompleksleriyle Tarkan'ın takım elbise giydiği için "erkeğe" benzediği yorumunu yapan azınlık da söz konusu, fakat bunların dışında kalan tuhaf insanların ortak yorumu, emekçi, fakir fukaranın aç sefil bir şekilde süründüğü ülkede, Tarkan'a trilyonlar(!) verilmesinin HARAM, GÜNAH olduğu yönünde.

Yani ne konuştuğunu bilmeyen, okumaktan, araştırmaktan aciz, koyunlar gibi 3-5 magazin böceğinin yazdıkları ile yönlendirilen bir topluluk söz konusu. Yurt dışındaki fanların ise tepkisinin "ARAP KÜLTÜRÜNÜN ETKİSİNE GİRMİŞ TÜRKİYE'NİN BEYNİ YIKANMIŞ ŞARKICISI" şeklinde olması çok daha acı verici.

Ben Tarkan'ın imajını beğendim, en azından tasarım sitelerinden takip ettiğim fotografçılar ve grafik tasarımcılar arasındaki son trendlere yakın/uygun bir tarz olmuş, maskülen, doğa kompozisyonu içerek, modern /soğuk renklere sahip, bir mesaj barındıran vs.

Sakalının biraz fazla uzun olduğunu düşündüm ben de ve gülümsediği bir pozu tercih ederdim. Saç kesimini de beğenmedim ama bunlar anti-laiklikle çember sakalla vs nasıl ilişkilendirildi açıkçası anlamadım.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

scorpioness
20-12-07, 13:45
Görülüyor ki bu yorumları yapanlar Tarkan'ı bilmeyen insanlar onun ne politikayla nede din ile ilgili kaygıları olabilir o yüzden bu açıdan düşününce imajının bu tarza olabilecegini sanmak tamamen saçmalık eminim ki şuan ki trend neyse onu kullanıyor herhalde onunda adamları boş durmuyor, bu gibi komik eleştiriler hoş değil ayrıca eminim ki çok yakında bu tipte adamları etrafta görmeye başlayacagız herzaman oldugu gibi Tarkan modası esecek daha albüm bile çıkmadan sadece bir fotografa baglı olarak yurtiçi ve yurtdısında şimdiden tartışılır olması güzel bence ben bundan anlıyorum ki herkes Tarkan'ı beklemiş bugüne kadar çaktırmasa da hep böyle zaten olumlu yada olumsuz imaj geçicidir kimse kimseyi beğenme zorunlulugunda değildir hakaret düzeyine gelmeyecek sekilde yapılan eleştirilere lafım olmaz önemli olan Tarkan'ın sanatına hiçbir zaman eleştiri gelmesin tek dileğim budur :)

**MegaStarkan**
20-12-07, 13:53
Birilerine benzetmeleri normal da ama böyle din, politika gibi hassas konularla karsilasdirilmasi cok yanlis.
Bir resim nelere neden oluyor.
Baya sacmalamisslar, baska diyilicek söz yok....
Paylasim icin tskler ;)

Yakisikli89
20-12-07, 16:35
aslinda böyle haberleri - bir baska bakis acisindan baktigimizda - duymak sevindirici

tarkanin uluslararasi ne kadar ilgi ceken birisi oldugu görünüyor

ama ha keski kenanin dedigi gibi politika ve din konularina girmeseydiler..

sinemtevetoglu
20-12-07, 19:16
justin bu kadar yakışıklı, mütevazi, kibar olsa yanında bir de bu kadar güzel bir sese ve karaktere sahip olsa bu hayattan başka ne isterdi ki!

Tar-Khan
20-12-07, 19:26
daha albüm cikmadan neler konuuluyor masallah yani... saskinim ve cok korkuyorum... umarim tarkn yigilmaz..

Nzl
20-12-07, 20:44
ben artık alıştım bu tür yorumlara. kabul edelim belli bir kesim var tarkanı sevmeyen hatta nefret eden.. her albümünde bu tarz iddialar, hakaretler yapıldı bundan sonrada yapılmaya devam edecek. Bence çok fazla önemsememek lazım. çünkü biz onları önemsedikçe kendilerini ciddiye almaya başlıyorlar ve birnevi amaçlarına ulaşıyorlar.

ben tarkanın yeni imajını beğendin, başkalarının (belli kişilerin) ne düşündüğü umrumda değil.

alper...
20-12-07, 21:58
insanlar sadece bir resme bakarak nası böyle yorumlar yapıyorlar anlamıyorum..tarkan politikaya alet olmaz..

HakanÇelik
21-12-07, 00:32
Tarkan bu defa hiç olmadığı kadar değişik geliyor.
Onu deli gibi seven fanları bile bu durumu yadırgayabilir.
Zamanla herkes alışacaktır. Daha çok erken...

redjingle
21-12-07, 01:17
Valla açık söyliyim, itiraf ediyorum arkadaşlar daha önce beğendim demiştim çünkü :) ama beğenmedim ya.Açıkçası bu poster bu resim bu kapak her neyse işte pek içime sinmedi.Ve bence bunu kendisine itiraf etmesi gereken çok insan vardır bu forumda.Kendisini kandıran insanlar olduğuna eminim bu konuda.Ama daha önce de dediğim gibi ben bunun cd kapağı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum, ayrıca olsa bile zevbkler ve renkler tartışılmaz 1, 2. si Tarkan Tarkandır, bitti.

MEGASTAR
21-12-07, 05:25
Ya kardesim bu yorumlari yapanlar kim ya Album Oncesi icimizi karartiyorlar hem kravat i micheal da takiyor Justin de Takiyor Chris de takiyor eminem bi le takiyor bu yorumlarin hepsi bos insanlar galiba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

redjingle
21-12-07, 12:34
Şimdi ben o posteri beğenmedim diye boş imsan mı oldum ? Yoksa Justin ve Chris (jack demek istemişsin galiba) de takıyor diyenler mi boş bi onu anlayabilirmiyiz....2 halikarda da ne bana ne o insanlara "boş" diyemezsin.Bunlar sadece görüş.Ben Justin ya da bi başkasının taklidi gibi bi yorum yapmadım asla yapmam.Dünyada Justine ya da Jack'e benzeyen 1000 lerce insan var.6 müilyar insandan 6 milyarının da farklı olmasını bekleyemezsin.O yüzden böyle bi yorum asla yapmadım.Taklit falan diye...Ama ben en baştan beğendim demiştim posteri, ama sonradan pek te içime sinmediğini itiraf ettim, cd kapağının bu olmayacağını da düşündüğümü ekleyerek.Sen bunun için bana boş diyemezsin.Dersen sen boşsun demektir.İnsanların görüşlerine saygı göster.

Mega Fanat
21-12-07, 18:14
Catliyorlar kiskancliktan ya...o yuzden kotu seyler yazarak TARKANi gozden dusurmek istiyorlar.Ama nafile kendinizden savayi hic kimseni gozden dosormuyorsunuz.(....):13: :13: :13: :13: :13: :13: :13: :13: :13:

Moderatör notu:
http://img267.imageshack.us/img267/2656/edituh8.gif

(....)Aynı şekilde, başka bir üyeyi ya da üçüncü bir şahsı veya kurumu küçültücü, hakaret içeren ya da kışkırtıcı yazılar yazılamaz.(....)

Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına gelir ve bağırmak bir saygısızlık örneğidir, bu yüzden bu tür konular mesaj sahibine bildirilmeden düzenlenir veya ya silinir.

ozgee
22-12-07, 01:12
tarkanın elestri almasına alıstık artık önemsemiyorum ben ama bir insanı tanımadan resmini sakalını sacını dinle yada politikayla bagdastırmaları yanlıs olmus

DARKLORD
22-12-07, 01:21
tarkanı bilen biliyor din ile yada başka bişeyle alakası olsada o kendini ilgilendirir başkasına ne tarkan ne zaman kaset çıkarsa böyle dedikodular yaparlar alıştık artık hadi tarkanım şu kaset çıksında sadece sen konuş gerisi sussun....