PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metamorfoz

TarkanColl
18-12-07, 19:43
http://img122.imageshack.us/img122/7097/24588697407054846ck9.jpg

Çıkış Tarihi: 24.12.2007:20:

scorpioness
18-12-07, 19:46
Görür görmez nedense LOST dizisindeki Jack karakteri geldi aklıma Bilge'de aynı seyi dedi :)) vayyyy vayyy vayyy gerçekten metamorfoza uğramış sizi bilmem ama ben bayıldım :10:

eskalen
18-12-07, 19:49
26 aralık falan diyorlar çıkış tarihi bazı kaynaklarda...Bir önce artık çıksın bir an önce.....Yapboz gibi, bi resimler, bi albümün kapak resmi, bi şarkı sözleri , bir demo.....Artık çıksada tam olarak tamamlansa herşey.......

badboyserkan
18-12-07, 19:56
süper oluyor walla albüm...kapak resmi süperrr....diğer resimleride albümü alıdığımızda bakarız artıkk... :) Harika walla..süper bir tarz geliyoo Tarkandan...:20: :20: :9: :9: :10: :20:

caspian
18-12-07, 19:58
şu an ŞOK içerisindeyim...kendime geldiğim zaman yorum yaparım...bu albüm kapağı bugün beni uyutmazzz...:)))

Nzl
18-12-07, 20:01
sahiden yapboz gibi ama herşey çok doğru ilerliyor..
insanların merakını daha çok artırıyor

gence
18-12-07, 20:04
bambaşka bir Tarkan bu.Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh çığlıklar atmak geliyo içimden,kafayı yiycem bu ne.Yeni bir tarkan

stranger
18-12-07, 20:05
whaaaaaaaaaaaaaaa hh!!
bravo :10: bravo

ozgee
18-12-07, 20:15
su degisime bakın ya yavas yavas birlesiyor parcalar

caspian
18-12-07, 20:16
sanırım kendime geldim...:)
albüm kapağı MUHTEŞEEEEEEEEEEEEEMMMMMMMMMMMM!!!!
işte istediğim tarz işte istediğim kapak ve işte turkish JUSTİİİİİİİİNNN!!!!
inanamıyorum yaaaa.....muhteşeeeeemmmmmm!!!
tarkann tarkann TARKAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNN!!! :))))))

RaSKaS
18-12-07, 20:19
çok güzel bir albüm kapağı olmuş
tarkan ın yeni imajıda gayet güzel
herşey tamama benziyor
hafta başını sabırsızlıkla bekliyorum :)

mcggs
18-12-07, 20:37
Süper bir kapağa sahip bence..Yani tüm albümleri ele alırsak,bence en klas star tarzını veren albüm kapağı olacak bu albüm bence..
Şimdiden sabrısızlanıyorum valla :)

redjingle
18-12-07, 20:56
İlk görünce birazzzzzzcık yadırgadım ama, çok olgun ve oturaklı bi imaj çizmiş.Ve bana birazzzcık Lost dizisindeki Jack'i çağrıştırdı.Tabi onun 2 üst versiyonunu :) Bu arada küçük ve komik bi analiz yapıyım :) Tarkan gri takım elbiseleriyle sazlıklarda ne arıyo.Mesela evlenmiş te düğün konvoyu köyünün oralardan geçerken yolda bi yerde durmuş Tarkan ufak su döksün diye de sonra da Tarkan'ı unutmuşlar Tarkan'da konvoyun arkasından bakıp kara kara düşünüyo falan mı :):) Yok yok.Bence Tarkan ufka bakıyo gibi.Ufuk ta gelecek ve gelecekteki yepyeni tarkan.Değişimin adı Metamorfoz.............

Su Metamorfoz yazisi altindaki "noktalari" görüyomusunuz?
Bence onlar tesadufen orda degil...
Acaba "Braille yazisi" olabilirmi ? Yada herhangi bir kod...
Dikkatimi cok cekti bilmiyorum, biraz kurcalamam gerekiyor su konuyu lol

b_a_S_k
18-12-07, 21:16
nebu ya matematik hocası gibi gri takım kafa kel +albüm ismi anadolu kokan bi isim olsa "ağrı dağı " gibi bugün sordu biri dilim dönmedi menepoz dedim ...

**MegaStarkan**
18-12-07, 21:16
ben begenmedim desem ayip olmaz dimi.
ilk görüsde justin gibi dedim.
arka planda galiba küresel isinma olayina degenicek. kahraman gibi durmus :D

scorpioness
18-12-07, 21:18
nebu ya matematik hocası gibi gri takım kafa kel +albüm ismi anadolu kokan bi isim olsa "ağrı dağı " gibi bugün sordu biri dilim dönmedi menepoz dedim ...

İşte benim Anadolu kokan insanımın güzel yorumu :18: :18: Kel Mahmut de bide utanma :18:

caspian
18-12-07, 21:22
İlk görünce birazzzzzzcık yadırgadım ama, çok olgun ve oturaklı bi imaj çizmiş.Ve bana birazzzcık Lost dizisindeki Jack'i çağrıştırdı.Tabi onun 2 üst versiyonunu :) Bu arada küçük ve komik bi analiz yapıyım :) Tarkan gri takım elbiseleriyle sazlıklarda ne arıyo.Mesela evlenmiş te düğün konvoyu köyünün oralardan geçerken yolda bi yerde durmuş Tarkan ufak su döksün diye de sonra da Tarkan'ı unutmuşlar Tarkan'da konvoyun arkasından bakıp kara kara düşünüyo falan mı :):) Yok yok.Bence Tarkan ufka bakıyo gibi.Ufuk ta gelecek ve gelecekteki yepyeni tarkan.Değişimin adı Metamorfoz.............

:18: :18: :18:
allah iyiliğini versin nerden çıkarıyorsun bunları ama yaratıcılığın süpperrr:18: :18: :18:

Su Metamorfoz yazisi altindaki "noktalari" görüyomusunuz?
Bence onlar tesadufen orda degil...
Acaba "Braille yazisi" olabilirmi ? Yada herhangi bir kod...
Dikkatimi cok cekti bilmiyorum, biraz kurcalamam gerekiyor su konuyu lol

Evet hakliymisim..
Demin elimde kagit kalem ve Braille alfabesi noktalari desifre ettim ve karsima önce "Tarkan" ve sonrasinda arka arkaya metamorfoz yazan bir kare cikti :20:

PS: Ayrica korsan'a karsi cok guzel bi hamle olmus, simdide korsanini yapsinlarda gorelim :28:

**MegaStarkan**
18-12-07, 21:46
Tskler Duygu ögrenmis olduk. Ben de diyordum ne acaba yaziyor orda diye. Tarkan cok düsünceli ya :) Helal ona
Bu arada DenizD arkadasimiza tskler :) Ilk o foruma eklemis :) [Tikla (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?p=78489#post78489)]

Evet daha önce link'e bakmistim, ama site daha albüm kapagini eklememisti.
Demekki daha sonradan eklemisler :20:

hsaex123
18-12-07, 22:03
Super Super Super Super Harikasin Harikasin Tarkan Iste Buuu Yaaaa

queen
18-12-07, 22:25
heycan gittikçe artıyor... kalbim güm güm yaa..albüm adı kapak ... gerçekten güzel günlerin habercisi...bi beğenmediğim şey TARKAN a kısa saç gitmiyor... yaa alınıda baya açık.ama böle daha bi ağır durmuş hoşuma gitmedi değil...

Rumeli59
18-12-07, 22:38
iste bu tarkan yaaaa! sakin türkish justin demeyin yoksa kizarim!!!
iste bu tarkannnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!
cookkkkkkkkkkk yakisikli!!!
cok heyacanlyiyim!!!!!

Blg
18-12-07, 22:54
ya tarkan şapka taktı justin dendi
saçını açtı : yine justin dendi
mesele takım elbiseyse, bunun biraz daha mavimsi rengini aynı kravat şekliyle
yıllar önce bir davette giymişti. yıl 1999 falan, belki daha önce herkül çizgi filminin galasındaydı. O zaman Justin mi vardı :) ?

**MegaStarkan**
18-12-07, 23:24
Kusura bakmayin ama ne derseniz deyin bu imajla bu zamanda cikmasi elisdirilere neden olucak.
Tarkan nasil böyle bisi yapti inanamiyorum ztn cünkü start the fire'de bilene böyle bi elisdiri geldi.
Ben Tarkan sitesindeki resimleri gördügümde kesin böyle gangster tarz bisi cikicak ortaya sandim.
Umarim klipler öyle olur. Daha cool, rahat'di.
Albüm coveri cirkin demiyorum zaten öyle bisi Tarkan hakkinda demem ama özenti olmus....
Takimi gercekten cok klass ama iste zamanlama yanlis bu imaj icin. Baska bi tarz olsaymis....

Blg
18-12-07, 23:31
haklısın ama o zmn da başka bişi bulurlar eleştirmek için.. sonu yok yani

DARKLORD
evet çok güzel bi kapak albümü olmuş
dışını gördük içinide bi görseydik dinleseydik
iyi olurdu

Olya TnUnited
well.....I guess tarkan just watched too much of LOST and now he is lost himself :))) I like the previous pictures...great style, so him...something modern....yeah, ties and jackets are for big guys, but Tarkan is a great guy!:28: so........it's like Maximus from Gladiator but when he used a time machine and appeared in our days with stolen costume from Justine :D:D:D:D:D joke...I love Tarkan anyway :18:

denizmavisi
19-12-07, 01:17
Açıkca söylemek gerekirse gerçekten çok özenti olmuş keşke Justin gibi değil de kendine özgü bir tarzda çıksaydı zaten yeni şarkının introsunu duyunca şaşırdım ve tereddüte düştüm umarım albüm süperdir yoksa çok üzülürüm çünkü Tarkanın hiçbir şarkısını dinlemesemde her albümünün mükemmel olacağını bilirim ama bunda nedense bir kuşku var içimde epey değişim yaşamış inşallah hayırlı bir değişimdir bakalım nasıl olacak

ozgee
19-12-07, 01:43
'braille yazısı' ile 'tarkan' ve 'metamorfoz' vayy be zekice!!iyi düsünülmüs biraz zor yapılır onun korsanı

belfü
19-12-07, 09:57
ya nasıl oluyo nasıl yapıyo anlamıyorum bir insan bu kadar cekici aynı zamanda bu kadar karizmatik ve tatlı olabiliyo bayıldımmmmmmmmmmm

Blg
19-12-07, 12:45
'braille yazısı' ile 'tarkan' ve 'metamorfoz' vayy be zekice!!iyi düsünülmüs biraz zor yapılır onun korsanı

http://www.nbp.org/downloads/alphsamp.pdf

Yukarıdaki linkten alfabeyi indirebilirsiniz.

TarkanColl
19-12-07, 12:59
Artık korsan Cd basmıyorlar hem bassalar kapak da yapmıyorlar. İnternetten indirmelere bir çare bulsalar... :11:

HakanÇelik
19-12-07, 13:46
Albüm kapağı film afişleri gibi olmuş. Kötü mü peki? Asla değil...
Ama gözlerinin ön planda olduğu bir albüm kapağını tercih ederdim.

QwErTy
19-12-07, 14:40
slm arkadaşlar ben herkesin sabırsızlıkla beklediği metamorfoz albümünü bugün satın aldım bile, hatta albüm piyasaya çıkmadan ön sipariş kampanyasından yararlanarak, 8,99 ytl den daha ucuz hiç bir yerde bulamadım çıktığı gün büyük ihtimalle elimde olacak bence sizde bu fırsatı kaçırmayın derim http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=43193

tarkan_mania
19-12-07, 14:42
Albüm kapağı film afişleri gibi olmuş. Kötüm mü peki? Asla değil...
Ama gözlerinin ön planda olduğu bir albüm kapağını tercih ederdim.
aynen katıLıyorumm...:1: :41:
çok güzeL oLmş tü tü maŞaLLah nazar değmesin :10: :10: :10:

Evet hakliymisim..
Demin elimde kagit kalem ve Braille alfabesi noktalari desifre ettim ve karsima önce "Tarkan" ve sonrasinda arka arkaya metamorfoz yazan bir kare cikti :20:

PS: Ayrica korsan'a karsi cok guzel bi hamle olmus, simdide korsanini yapsinlarda gorelim :28:

Heh gerek kaldiini sanmiorum :4:

**MegaStarkan**
19-12-07, 17:23

cok iyi ya tskler. ögrenmem gerek, güzel bisi :D
simdi bu albüm de kesin lyrics bölümünde de böyle bisi vardir galiba

devilscream
19-12-07, 18:06
albüm kapak resmi güzel gerçekten
5 gün kaldı artık albüme:):17:

redjingle
19-12-07, 18:27
Daaha önce söledim, yineliyorum, bu albüm kapak foto.su olamaz bence.Çünkü boyutları cd kapağı boyutunda değil, dvd kapağı boyutunda.O yüzden büyük ihtimal tanıtım posteridir.Bu tezimi güçlendiren şeyse yeni sitedeki yeni logosu.Albüm kapağının bu gördüğümüz, konuştuğumuz fotonun cd boyutlarındaki kısa versiyonu olması ihtimali de bence az.Yani dediğim gibi bence, bu olmıcak cd-cover.

Yakisikli89
19-12-07, 18:35
Daaha önce söledim, yineliyorum, bu albüm kapak foto.su olamaz bence.Çünkü boyutları cd kapağı boyutunda değil, dvd kapağı boyutunda.O yüzden büyük ihtimal tanıtım posteridir.Bu tezimi güçlendiren şeyse yeni sitedeki yeni logosu.Albüm kapağının bu gördüğümüz, konuştuğumuz fotonun cd boyutlarındaki kısa versiyonu olması ihtimali de bence az.Yani dediğim gibi bence, bu olmıcak cd-cover.

posterde braille yazısı ne yapsin :-)

**MegaStarkan**
19-12-07, 18:37
iyi güzelde ben simdi incelledim ilk sirada
Tarkaf Tarkaf Tarkaf Ta
ikinci sirada ise dogru yazilmis bu sefer:
Metamorfoz yazisi tekranlaniyor hep
resimi büyütüp baktim braille alfabesindeki n harfi yok.
Umarim farkina varirlar....

caspian
19-12-07, 18:55
evet resimin cd kapağı boyutlarında olmadığını bende farkettim...ama şuda varki d&r'ın sitesindeki fotonun altında dmc,d&r ve hitt müzik etiketleri var...ona ne diyceksiniz...???

redjingle
19-12-07, 19:00
posterde braille yazısı ne yapsin :-)

dursun orda ::28:

gokhantevetoglu
19-12-07, 19:19
ya tarkanı daha oncede bole takım elbıse ıcınde gormustum ama sımdı daha bı guzel geldı acaba uzun bı aradan sonra bole gıyındı dıyemı...

scorpioness
19-12-07, 20:20

Tarkan sayesinde neler öğreniyoruz en azından bianda ilgi alanımıza giriyor kaynak için teşekkürler canım

iyi güzelde ben simdi incelledim ilk sirada
Tarkaf Tarkaf Tarkaf Ta
ikinci sirada ise dogru yazilmis bu sefer:
Metamorfoz yazisi tekranlaniyor hep
resimi büyütüp baktim braille alfabesindeki n harfi yok.
Umarim farkina varirlar....

Evet, bugun buyuk cozunurlukte baktim bende resime.
F cikiyordu N yerine ama Metamorfoz yazsinin altindaki cizgilerden kaynaklanan bisey sanmistim.. Noktalar cikmamis olabilir ihtimaline vermistim.
Ama gercekten F yani. Coktan basilmistir hersey hazirdir, geri cekemezler buyuk kayip olur

sally
19-12-07, 20:58
Albüm kapagi Süper olmus

**MegaStarkan**
19-12-07, 21:18
Evet, bugun buyuk cozunurlukte baktim bende resime.
F cikiyordu N yerine ama Metamorfoz yazsinin altindaki cizgilerden kaynaklanan bisey sanmistim.. Noktalar cikmamis olabilir ihtimaline vermistim.
Ama gercekten F yani. Coktan basilmistir hersey hazirdir, geri cekemezler buyuk kayip olur
nasil böyle hata yaparlar ya :S
cok güzel düsünmüssler aslinda ama dogru yapsaymislar süper olurdu.
zaten engellileri cok az düsünüyoruz, tarkan'in ama düsünmesi bilene cok iyi.
umarim dedigin gibi degildir.
bakalim albümün'deki sözlerde de basim hatalari varmi.

TarZan14
20-12-07, 12:13
Arkadaslar Tarkan.Com sitesinde daha büyük çözünürlükte bulursunuz ..
Link:

http://www.tarkan.com/images/mid6.jpg

Indirmek için (http://www.tarkan.com/download/High06.zip)

Saygilar..

arjen22-tarkan
20-12-07, 13:57
Değişim zamanıydı İşte Bütün Otoritelerin tarkandan istediği buydu ... we inanın ki muhteşem yorumlar alacaqq ... buna inanıyorum süpersin TARKan

Mega Fanat
21-12-07, 18:31
vayyyy vayyy vayyy gerçekten metamorfoza uğramış sizi bilmem ama ben bayıldım :10:

Ona bayilmamak imkansiz!

selin_trkn
22-12-07, 22:06
bence herşey güzel ama saç modeli fazla ii değil..

~Ashk~
23-12-07, 13:37
wow
is that the new album cover???
kool!

karamansavas
23-12-07, 15:24
Arkadaşlar tarkan bizlere dönüşüm muhteşem olucak demişte sözünün arkasında bu kadar da çok durması megastar oldugunu bir kez daha gösterdi.TÜRKİYE DEGİL DÜNYA METAMORFOZ GÖREÇEK.

Ozz
23-12-07, 16:20
Albüm bana itafen yapıldı :D:D:D ben dinledim ... çok güselll ismine de birlikte karar verdik. Ben biyolog olduğum için eğitici olsun istedik....:D:D:D

mustimix
23-12-07, 22:34
albümün çıkmasını sabırsızlıkjla bekliyorummmm.... eee albümün bomba olacağı isminden belli :20:

90_model
24-12-07, 00:05
bencede kapak süper olmuş ama yüzü daha bi belli olabilirdi sanki :s

ya acaba her yerde çıkar mı yarın gecikmezz inşallahh : ))

M-Yildiz
24-12-07, 00:24
ya acaba her yerde çıkar mı yarın gecikmezz inşallahh : ))

3 gün önce Google'da "tarkan metamorfoz" cümlesi 3 bin sonuc veriyordu. Simdi ise 45.000 ve bu sayi 100 binleri asar bu son 2-3 günde..onun icin tabii ki heryerde cikacak..

taycun
24-12-07, 04:21
Artık korsan Cd basmıyorlar hem bassalar kapak da yapmıyorlar. İnternetten indirmelere bir çare bulsalar... :11:

Cok yakinda Albüm sizlerle o heyecani uzun süredir bekliyordunuz insallah dilediginiz gibi gecer ama su var ki bir Kenan Dogulu Hayrani olarak tarkani hep sevmisimdir. Albüm simdiden hayirli ugurlu olsun.

Internet indirimlere gelince tek care var forumlarda rapidshare gibi uzantili sitelere ya almanca veya ingilizce abuse@xxx(Misal).com mesaj yazip sildirmelerini rica etmek. Limewire gibi sistemlerde malesef bu islem olmuyor ne yazik ki. Eger sorulariniz varsa tarkancoll benimle iletisime gecsin.

Sevgiler & Saygilar

kdfcmod10 / Kenan Dogulu Fanatic Club

90_model
24-12-07, 11:21
ya bu albüm ne zaman çıkıo bugün mü yarın mı öbür gün mü ne zaman yaaa çıksın artıkkk

kis_gunesi71
24-12-07, 12:04
bekliyoruz çıkış tarihi bugün olarak geçiyo ama umarım bugündür.

bugün çıkıyo galiba

caspian
24-12-07, 14:11
yok...çıkış tarihi d&r'da 26 aralık diye geçiyor...yani çarşamba,iki gün kaldı...
sanırım balıkesir'ede perşembe günü gelir...son 3 gün benim için heyecan hat safhada...bekliyoruuuzzzzz...:)))

gokhantevetoglu
24-12-07, 14:36
ah ah ne kadar guzel bır duygu albumun cıkmasını beklemek hangı sanatcının albumu daha cıkmadan bu kadar cok konusuluyor ben sımdıye kadar gormedım tarkan harıcındede gormem heralde...bence bekledıgımıze degecek...belkı ılk basta sarkılar ılk dınlemede ıyı anlasılmıcak ama ust uste dınlendıgınde cok begenılecek...

caspian
24-12-07, 14:38
kesinlikle...:)

yildiz
24-12-07, 17:07
albüm bugünmü cikiyor...?

devilscream
24-12-07, 17:16
albüm bugünmü cikiyor...?
büyük olasılıkla 27 Aralık Persembe

love_speak
24-12-07, 18:47
24 aralık diye duyurmuşlardı.şimdi kim beklicek 3 günü yaaa.geçmek bilmez şimdi. . .

mustimix
24-12-07, 20:38
bence tarkan albümü yeni yılın ilk günü yani 1 ocakta piyasaya sürsün... böylece albüm 2007'de değil 2008 de çıkmış olacak. böylece 2008 yılın ilk bombası patlamış olacak... zaten şunun şurasında 2008'e ne kaldıki sadece 1 haftacık :28:

love_speak
24-12-07, 20:44
aslında arkadaşıma katılıyorum o kadar bekledik biraz daha beklesek nolur sanki.yılbaşında çıkartsın albümü ve ortalığı yıksın

mustimix
24-12-07, 20:50
aslında arkadaşıma katılıyorum o kadar bekledik biraz daha beklesek nolur sanki.yılbaşında çıkartsın albümü ve ortalığı yıksın

evet arkadaşım zaten tarkan trtde yılbaşı gecesi program yapacak böylece iyi bir tanıtımın ardından hemen ertesi gün albüm piyasaya çıkacak bence çok mantıklı olur... 2008'in ilk bombası süper olur....

90_model
24-12-07, 22:45
ya ben yatamadım sabaha kadar bekle bekle baktım bi yerden tık çıkmıo geri yattım : ))

Mega_Star
25-12-07, 14:23
şimdi 27 sindemi yoksa 1 ocaktamı çıkcak ona göre

eastanbul
25-12-07, 16:18
1.Vay Anam Vay
2.Dilli Düdük
3.Arada Bir
4.İstanbul Ağlıyor
5.Hop Hop
6.Dedikodu
7.Bam Teli
8.Gün Gibi
9.Çat Kapı
10.Pare Pare

Merakla bekliyoruz...Az Kaldı...:)

RaSKaS
25-12-07, 23:43
albümün ön ve arka kapak fotoğrafları ;

http://img143.imageshack.us/img143/8529/nkapakls7.jpg

http://img149.imageshack.us/img149/1050/arkakapakvc9.jpg

asd1234
26-12-07, 00:06
Teşekkürler Raskas..

fani
26-12-07, 00:34
vala ben öldüm meraktan çıksın artık ya :D:D:D dinlemek istiom artık şarkıları :))))

montolivo
26-12-07, 00:35
OOO Arkadaşım sen çok geridentakip ediyorsun.

Biz albümü dinledik bitirdik yaw tekrarlara geçtik :D

perp
26-12-07, 00:51
dudu albümünden farklı gerçekten. nerde o dudu daki alaturkalar? hakikatten değişik albüm. dinledikçe alışıcaz sevicez..

taycun
26-12-07, 04:28
Albüm bugün müzik marketlere sürülmesi beklerken vay anam vay sarkisi internete düsmesi magazinlerin buna haber yapmasi hosuma gitmedi acikcasi. Sonucta korsana yenik düstü bu albüm ne titizlikle Tarkan bu albüme calisti bir anda youtubelarda görülmesi cok yazik oldu. Peki albüm cikmadan nasil yükleniyor korsan oluyor anlamis degilim nerden kayboluyor nasil korsan mp3 oluyor anlamadik gercekten cok ilginc. Tarkan tarafindan kaynaklanmiyorsa bu olay kimler kaliyor ????

kujo
26-12-07, 05:06
abicim radyo yayinladi oradan kaydetti millet once.

devilscream
26-12-07, 14:14
arkadaşlar bence albüm cok güzel
en cok dikkatimi ceken sarkılar:
-Vay Anam Vay
-İstanbul Ağlıyor
-Hop Hop
-Dedikodu(Batı sounduyla Türk ritmleri birleştirilmiş ve cok güzel olmus)
-Gün Gibi
-Çat Kapı(Sanki Delinkanlı Cağlarım tarzı)

Nzl
26-12-07, 16:49
sonunda albümü aldım ve baştan sona 3 kez dinledikten sonra tüm albüm şarkılarını 10 üzerinden değerlendirdim.

bam teli.............9,5 (şarkı sözleriyle vuruyor)
hop hop.............9
istanbul ağlıyor....8,5
pare pare...........10 (albümde en beğendiğim şarkı budur. sözler ve müzik müthiş uyumlu)
dilli düdük...........10 (ikinci klip şarkısı olmaya en güçlü aday)
çat kapı.............8 (eyvah, şeytan azapta tarzında bir şarkı)
arada bir............8 (müzik harika yanlız biraz arabesk tadı var)
gün gibi..............9 (altyapısı harika)
Vay anam Vay.....10 (çıkış şarkısı olarak doğru karar verilmiş)

albümü genel olarak çok beğendim. beğenmediğim ya da ısınamadığım tek şarkı dedikodu oldu onunda mutlaka sevenleri çıkacaktır ama bana hitap eden bir şarkı değil...

maverick
27-12-07, 12:11
uzman görüşü : ) :.::: ilk dinleyişte hoşuma gidenler..

vay anam vay ..arada bir.....>>bam teli>>>.....pare pare.......

biz mi cok sey bekledik yoksa albüm vasat mı? hayırlısı

ümitcoll
27-12-07, 13:05
albüm güzel ama karma yı geçmesini beklerdim ben açıkçası ama buda güzel farklı bi tarz ama oynak şarkılar var bence yine ağlatan hüzünlendiren şarkı var içinde,ben beğendim ama:20: bravo

ozkan1907
27-12-07, 13:54
bence albüm beklentieri karsılayacak bi albüm

vay anam vay : bence cok ii bir cıkıs sarkısı. tarzı deisik oldugu icin dierlerinden klip sarkısı ve cıkıs sarkısı secildi bence cok basarılı

dilli düdük : müzigine ve sözlerine bayıldım büyük bi hit olucak

arada bir : hızlı yavas karısımı bi sarkı bence cok iyi bi sarkı

istanbul aglıyor ve pare pare : tarkanın her albümünde cıkardıgı o süper slowlar dan bence 2 side harika

hop hop : cok eglenceli ve hareketli bi sarkı

dedikodu : rnbesk olmus sanki klibi hakediyo bence

bam teli : nakarattaki sesi cok güzel yapıyo tarkan sarkıyı tarkan kurtarıyo

gün gibi : favori sarkım mükemmel tek kelimeyle

cat kapı : benim beklentimin altında kalan tek sarkı ama dinlendiriyo kendini ee tarkan sölerse ama begenenler mutlaka cıkacaktır

ben ne yalan söliim hepsini begendim begenmeyenlerde haftay kadar sabretsinler kliple birlikte ve trt deki o gece ile herkes dahada alısacak

scorpioness
27-12-07, 14:20
Benim fikrimce albümdeki sözleri Tarkan içinden gelenlerden yazmıs şimdiye kadar isteyipte dışa vuramadıklarını şarkı sözü haline getirip Ozan Çolakoğlunun yardımıyla notalara dökmüşler bence bu bi bakıma haykırış.Bu albümde Tarkan kimseye ihtiyacı olmadığını ispatlamak istemiş albümü 2 kişi olarak çıkarmanın riskini göze alarak ki bunu kolay kolay kimse yapamaz bunuda Megastar olduğunun bi güvenine dayanarak yaptı bu albüm satar hemden çok satar artı şarkılarda patlar çıkış parçası doğru seçilmiş akılda kalıyor bilmem farkettinizmi Tarkan sarkıları çok hızlı söylüyor buda demekki bu albümdeki parçaları bir başkasından dinleyemeyiz bence yetişemez kimse nefese.Gerçekte albümün müzikleri etkiledi beni favorilerimse Çat kapı ve Bam teli ama gözardı edemeyecegim birşeyse uzun süre bekledikten sonra 10 şarkıyla dönmesi bana yetmedi albüm 1 solukta bitiyor sanki açıkçası bir bonus yada Dvd beklentim şimdilik hayal kırıklığını getirdi.Hepimize hayırlı olsun

caspian
27-12-07, 14:50
bence albüm beklentieri karsılayacak bi albüm

vay anam vay : bence cok ii bir cıkıs sarkısı. tarzı deisik oldugu icin dierlerinden klip sarkısı ve cıkıs sarkısı secildi bence cok basarılı

dilli düdük : müzigine ve sözlerine bayıldım büyük bi hit olucak

arada bir : hızlı yavas karısımı bi sarkı bence cok iyi bi sarkı

istanbul aglıyor ve pare pare : tarkanın her albümünde cıkardıgı o süper slowlar dan bence 2 side harika

hop hop : cok eglenceli ve hareketli bi sarkı

dedikodu : rnbesk olmus sanki klibi hakediyo bence

bam teli : nakarattaki sesi cok güzel yapıyo tarkan sarkıyı tarkan kurtarıyo

gün gibi : favori sarkım mükemmel tek kelimeyle

cat kapı : benim beklentimin altında kalan tek sarkı ama dinlendiriyo kendini ee tarkan sölerse ama begenenler mutlaka cıkacaktır

ben ne yalan söliim hepsini begendim begenmeyenlerde haftay kadar sabretsinler kliple birlikte ve trt deki o gece ile herkes dahada alısacak
YANİ Bİ ALBÜM BU KADAR İYİ ÖZETLENİR...TAM BENİM DÜŞÜNCELERİM...
sadece ben çat kapı'yıda çok sevdim...:20:

airjunior17
27-12-07, 15:30
Ne kadar şanslısınız arkadaşlar. Ben daha dinleyemedim tam. Telefondan dinletti arkadaşım birazcık. Türkiyeye gelince artık :((((

kartales26
27-12-07, 17:41
bu albüm türkiye standartlarının çok üstünde bir albüm tarkan amerikada yaşasa ve bu müziklerle bu sesle ve ingilizce yazacağı sözlerle dünyanın bir numarası olurdu herhalde justinin yaptığı müziğe ve sesine bakarsak tarkanın yanında çok kötü kalıyor.justinin söylediği şarkıları türkçe olarak söylediğini bir düşünün albüm ne kadar tutardı kim bilir türkiyede

caspian
27-12-07, 17:53
Allahim Allahiiiiimmm!!!!

Bi Albüm Bu Kadarmi Güzel Olur...hop Hop'un Müzikleri şimdiye Kadar

Duyduklarimin En Iyisi...çok Kaliteli Yawss...:)))

kis_gunesi71
27-12-07, 18:31
teşekkür ederiz albüm için ama yenisini 2009 da bekliyoruz bu kadar bekletme olur mu?Daha çok şarkı bekliyoruz senden Tarkan 17 yada 19 şarkılık bir albüm....başarılar...

90_model
27-12-07, 23:23
arkadaşlar bilmiyorum farkettiniz mi ama hiç bi şarkısına mix yapmamış bence 1 - 2 tanesine mix yapsa daha bi gzl olacakmış

karma_elcin
27-12-07, 23:43
arkadaşlar bilmiyorum farkettiniz mi ama hiç bi şarkısına mix yapmamış bence 1 - 2 tanesine mix yapsa daha bi gzl olacakmış
sonra ayrı mix albümü yapar belki sponsoru olursa kesin yapar..bu arada Tarkan'ın sponsoru yok galiba bu albümde??...Bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba?

90_model
28-12-07, 00:03
neyse albümü aldık dinledik gzl hoş sıra geldi klible yılbaşına merakla bekliyorum walla inşallah ii bi performans sergilerde herkesin çenesi kesilir ; )

**MegaStarkan**
28-12-07, 19:39
Benim de bugün albüm elime gecti ve artik tam anlamiyla yorum yapa bilirim.
Albüm kapagindaki barille alfabesindeki yaziyi düzeltmemisler. Hala Tarkaf yaziyor.
Gerci bu konuya önem vermedikleri zaten iki yönden belli oluyor:

Kartonet'in arkasinda barille harfleri birden bire baska harfler'le basliyor. Kelimenin tam ortasinda sanki. T'den baslamiyor.
Eger gercekten önem vermis olsaydilar lyircs bölümünde braille alfabeside olurdu.
Gerci Uygar beye bildirmisdik hatayi, ama zaman cok kisitlidi diye o hatayi düzeltemediler. Braille alfabesi iyi düsünce fakat sadece albüm kapagina ve üstelik yanlis yazilmis olmasi keske yapmasaylarmis dedirtiyor. Güzel ola bilirdi ama sonuc olarak gereksiz buldum.

Albüm'de resimler albüm kapagindan daha güzeller bence. Nedense hep en kötü resim albüm kapagi oluyor.
Come Closerda'da ayni sey söz konusudu. Tabiki bu benim görüsüm ve sadece subjektiftir.

Sarkilara gelirsek:
Ilk dinledigimde begenmemisdim albümü. "Vay anam vay" sadece güzel oldugunu düsünmüsdüm. Insan dinledikce daha cok seviyor sarkilari ve aslinda önyargili davranmis oldugunu anliyor.
Ikiz kardesim sadece "Vay anam vay" ve "Istanbul agliyor" parcalari güzel oldugunu belirtirken, ben ise "de get" üsülübüyla kulaklarini iyi acip sözleride dinlemesini tavsiye etmisdim.
Albüme kavusmam tam 3 gün sürdü.
Dün "Pamukkale" adli markete giderken, bugün cikicagini söylemisdiler. Sonuc olarak abim alip bana hediye etti :)
Albüm güzel fakat doyamadim. Yetmiyor 10 parca. Hemen bitiyor....
Resmi olarak 2008'de diger müzik marketlerdede satisa sunulucak dünya capinda albüm. Belki o zaman remix'li parcalarda olur. Her ne kadar remixleri sevmesemde yinede insan merak ediyor.
Hareketli parcalarida Tarkan cok cabuk okumus. Insan sözleri anlamakta zorluk cekiyor. Tabi ki müzigin temposuna uymak icin öyle cabuk okudugundan farkindayim. Konser'lerde nasil bir perfonmans sergilicek onu merak ediyorum. Nefes, nefese kalicagi kesin. Bu yüzden TRT cekimlerindede playback yapicagini saniyorum. Canli söylecegini sanmiyorum.

Benim puanlamam:

Sarki
10Cikis parcasi icin cok iyi secim.
Dinlerken Britney Spears'in "Oops I did it again" sarkisini hatirladim

Dilli Düdük
9,5
Ilk dinledigimde begenmedigim sarki ama sonradan cok eglenceli oldugunun farkina vardim.
Müzik olarak sanki bir yerden taniyormusum gibi.
Christina Aguliera'nin takdigini sanki takip etmis- "back to basics"
Arada bir
8,5
Istanbul Agliyor
8,5
Forumda cok begenen arkadaslar oldu bu sarkiyi.
Beni o kadar sarmadi. Daha güzel slow'lari oldugunu düsünüyorum.
Klip ama bu sarkiya cekilir.
Zaten Tarkan Istanbul'da cekim'ler icin izin almak icin ugrasiyormus diye haberler cikti. Kesin bu sarki icindir.
Hop Hop
10
Albümün en iddali harektli parcalarindan biri.
Politikaya göndermeler güzel olmus.
Sanki artik Tarkan bize "Sevgi cicekler" yollamak yetmiyor artik meydan okumak gerek "adımını denk at" mesaji veriyor.
Tarkan bu albümde yabanci sanatcilari örnek aldigi belli oluyor.
Son örnek olarak Pink "Dear Mr. President" diye sarki yapip Bushu elisdirmisdi.
Dedikodu
9
Söz olarak cok iyi ama müzik olarak pek iyi degil. Yinede cok iyi.
Sevenlerine mesaj veriyor bu sarkida.
Bam Teli
10
En iyi slow sarki bence. Keman'li bölüm cok iyi. Sözler bi baska.
Süper ötesi.
Gün gibi
8,5
Cat kapi
9
Pare Pare
10
Klip buna cekilir kesin. Süper ötesi bi diger slow sarki.
Sözleri ve müzigi cok iyi. Ozan colakoglu'ya tskler.

:1: Tarkan yine yapicagini yapti. Albümü cok begendim:1:

Tugcee
29-12-07, 01:50
adam karizmaaa yaaa offffffffffff diorum sanaaa :)

caspian
29-12-07, 13:16
ben şu aralar "arada bir" şarkısına bitik durumdayım...sürekli kafamda o çalıyor...müzikleri fn süpper yaa...:)

alper...
29-12-07, 13:46
albümü toplam 5-6 kez dinledim sanırım..
vay anam vay:tam bir çıkış şarkısı çok beğendim.. 9
dilli düdük:kesinlikle en eğlenceli şarkı..sözler çok güzel.. 9.5
arada bir:benim en sevdiğim şarkı.. 10
istanbul ağlıyor:böyle bir slov bekliodum..beklediğime değdi..biraz da sezen aksu kokusu aldım.. 9
hop hop:buna da kesinlikle klip çekilmeli hip hop tınıları var hoşuma gitti.. 9.5
dedikodu:benim favorim değil ama türkiyede pek çok kesime hitap edicek eminim..tam sibel can'lık..tarkanın sesini en çok ortaya çıkaran şarkı bence..9
bam teli:sevişelim savaşmayalım..diğerlerinden farklı bi soundu var sanki..8.5
gün gibi:8
çat kapı:9 come closerdaki bi şarkıya benziyo ama çıkaramadım çok güzel..
pare pare:8

genel olarak uzun yıllar dinlenilcek bir albüm oldğunu düşünüyorum..ve bence tarkanın en iyi albümü..

Mega_Star
29-12-07, 19:31
hepsi 10 ama dedikodu arbesk gibi ona 7

PucK |
29-12-07, 20:02
Yeni hali Lost dizisindeki jack e benzemiş biraz :D

TurkishCofe
29-12-07, 21:30
:20: Greate pic!!!

kiymir
02-01-08, 22:20
Eee Tarkan bu!! Herşeyi tarz.. Çok başarılı bir albüm bence. Gerçek bir metamorfoz. Gerçi saçma sapan çok eleştiri aldı ama kendininde dediği gibi al elmayı taşlayan çok olur... Tebrik ediyorum kendisini...

Vay Anam Vay : 9
Dilli Düdük : Çok eğlenceli 10
Arada Bir : 9
İstanbul Ağlıyor: Albümün en güzel slowu 10
Hop Hop : Muhteşem 10
Dedikodu : İlk dinlendiğinde arabesk ama sonraları enfessss 10
Bam Teli : Tam Tarkana göre! 10
Gün Gibi : Buda hafif arabesk gibi ama başarılı 9
Çat Kapı : Tam bir konser şarkısı 9
Pare Pare : Aman Tanrım o nasıl bir bestedir!!! 10

mustimix
03-01-08, 21:38
tüm şarkıları çok beğendimmmmmm.... ilk dinlediğimde hayal kırıklığına uğradım sandım ama tekrar tekrar dinleyince yine tutkunu oldummmmm... özellikle albüm şarkı sırasıyla ilk 6 şarkısı tek kelimeyle muhteşemmmm

alper...
06-01-08, 20:16
pare pareye 8 demiştim ama dinledikçe en sevdiğim şarkı oldu on üstünden 100 ona..

AkHeNeToN
06-01-08, 23:46
süper bir albüm ellerine sağlık

sabirmusti
07-01-08, 03:58
çok güzel bi albüm adam kendini her zaman güncel tutuyo gene yakalamış dünya soundunu dinleye dinleye daha bi içe siner oluyo albüm helal olsun adamıma

kis_gunesi71
09-01-08, 18:54
albüm süper....dünyanın ve tarkanın en iyi albümü her zaman ölürüm sana albümüdür...2. karma albümü.....

fermann
08-04-08, 20:04
tarkanın en kötü albümü

Yorumlarimizi daha verimli yapalim, lütfen. Böylece neden en kötü albümü oldugunu ögrenmis oluruz. :20:

MEGASTAR
09-04-08, 13:14
Ya simdi guzel konusmak gerekirse Tamam album yine Turkiyenin en kaliteli albumu ve cok da guzel Ama Yine de bi Tarkan kalitesinde degil En guzel albumu karmaydi ve hep oyle kalcak galiba ama insallah kalmaz

MerveGül
04-05-08, 17:36
bence gayet bu albümünde basarılı olmus özellikle üç sarkısı harika :20:

xmenon
04-05-08, 18:40
arkadaşlar kötü yorum yzabiliyorsunuz madem çıkında o zaman bide siz şarkı yazın dinleyelim bakalım tarkan kadar ahenkli, eskimeyen bir albüm çıkarabilcekmisiniz sizi hiç anlamam şu yüzden neden hep yabancıyı göğe çıkarır kendi yıldızımızı aşağılarız işte bu yüzden acaba siz Türkmüsünüz bundan bile şüphelenmeye başladım sanki bu kadar müthiş şarkılar yapan başka biri varmış gibi...

Kolbandi
04-05-08, 18:42
Tarkan her zaman başarılı ne yaptığını iyi biliyor..

duygusal_melegim
11-05-08, 04:30
Böyle bir albüm için nasıl kötü bir yorum yapılıyor??? Açıkçası anlayamıyorum.Hergün "istanbul ağlıyor","gün gibi" vazgeçilmezim haline geldi.Tarkan'a yakışır bir albüm ve şahsen çıkacağı günü albümün deli gibi bekliyordum.Beklenenin ötesinde çok çok daha güzel bir albüm.

popstareyup
29-07-08, 03:19
sade bir albumdu.
eski albumlerine benzemiyordu.
basta sezen aksu yok.
bahanesine hiç inanmadım.
bilmiyorum toparlanması lazım.ben tarkanım ne yaparım satar dusuncesinden uzaklaşmalı.
birde yorumlarında cok fazla alaturkaya kaçıyor.saf pop söyleminden iyice koptu.
eskisi gibi olmalı.
kış güneşindeki yorum gibi slow şarkıları seslendirmeli uzatarak değilde düz okumalı.

RecheL*
06-08-08, 16:28
HaRiqa bi aLbümm !
TaRkan <3 TaRkan <3 Tarkan <3 TaRkan !!

alitandogan
28-12-08, 00:53
Herzamankı Gıbı Dehset Verıcı !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_trkn_
28-09-09, 01:39
Her şarkısıyla harika mükemmel bir albüm olmuş. Tarkan'dan da bu beklenirdi tebrikler bravobravo

arkadaşlar çok ön yargılı davranıyorsunuz sürekli dinlerseniz şarkılara alışırsınız bende ilk başta o kadar sevmemiştim ama artık dinlemeden duramıyorum Tarkan'ın metamorfoz abümünü.

ece**
28-09-09, 12:42
tarkanın çığu albümü dinlenildikçe sevilir...ilk etapta olmamış,kötü,vasat vs. denir ama dinledikçe içe siner we çok sewilir...tarkanda böle sölüyo kendi albümleri için...çay gibi demlendikçe güzelleşiyo..

SESA
28-09-09, 19:23
evet Tarkanın her yeni albümünde olmumsuz eeştiriler yapılıyor ama dinledikçe herkes tarafından seviliyor

orkan2
14-01-10, 23:53
ölürüm sana ve karma albümündeki gibi albümü sürükleyecek hit şarkılar yoktu malesef arkadaşlar bu albümde...bi düşünün kuzu kuzu yada dudu cıktığında abartısız bütün gün sokakta çalarlardı ama bu sefer böyle bir şarkı yapamamış...şimdi 2010da çıkacak albümü ise eski tarzına dönük olacaktır muhtemelen...

Dogancan_Bay
17-04-10, 15:22
Biz ondan Ölürüm Sana yada Karma gibi 10/10 luk albümler bekliyoruz.. Yeni albümü yine metamorfoz gibi olursa Tarkan benim için bitecek....

Ne müzik ne sözleri iyi olan bir albüm...

Sana katıllıyorum arkadaşım .Benim için de aynısı geçerli.

ozgem__
17-04-10, 19:39
tarkanın çığu albümü dinlenildikçe sevilir...ilk etapta olmamış,kötü,vasat vs. denir ama dinledikçe içe siner we çok sewilir...tarkanda böle sölüyo kendi albümleri için...çay gibi demlendikçe güzelleşiyo..

aynn ktlyrmmm...

Tarkan Dudu
29-04-10, 16:58
METAMORFOZ TARKAN ın en kötü albümüydü, UMARIM YENİ ALBÜMÜ BİR KARMA YADA ÖLÜRÜM SANA YADA DUDU gibi olur, Ya TARKAN neden çizgisini bozdu anlamıyorum...

Ölürüm Sana

Eğer yine bu albümleri gibi yapmazsa bitecek...

Ya lütfen tarafsız olun, metamorfozu yazdığım 3 albümle karşılaştırın, metamorfoz çok basitti üstelik 3 albümden farklı hemde kötü...

e.r
05-08-10, 03:16
metamorfozu sevmedim..içime sinmedi..ve satın almadığım tek tarkan albümü diyebilirim..neden..?bi kere yeterince özen gösterilmemiş..belki yeni bi şeyler denenmek istenmiş olabilir fakat son derece başarısız olmuşlar..örneğin ben tarkan parçalarında, beni vuracak yeni sözler ararım..mesela 'bu gönül ona torpil geçiyor, buralarda zaman durdu, aşk incelik ister canım, hoyrat olma' vb. gibi..tabi ki öncelik müziktedir benim için..fakat sözlerin de beni vurabilmesi önemli..bu açıdan baktığımız vakit, metamorfozda yeni sözler geçmiyodu..yanii deyimlerden ve atasözlerinden oluşan bi albümdü ve sözler açısından benim için sınıfta kaldı..dilli düdük hariç kliplerin de sınıfta kaldığını söylemek mümkündür..ve şu var..en basit ve en çarpıcı hata tarkan ın kendi içinde bi konsept oluşturamamış olması ve çelişkiye düşmesidir..mesela vay anam vay klibinde bi tarafta takımları çekmiş ciddi bi adam..diğer yanda ise motorcu kıyafeyleri giymiş asi bi adam vardı..olmamıştı yanii bu çelişki..tam anlamıyla bi konsept oluşturulamamıştı demek yanlış olmaz heralde..çok basit örnekler vererek bu durumu açıklamak istedim..evet metamorfoz olmamıştı..malesef ki olmamıştı..ama adımı kalbine yazla tarkan yeniden kalplere yazıldı..saygılar..

fatihvefatih
05-08-10, 03:30
metamorfozu sevmedim..içime sinmedi..ve satın almadığım tek tarkan albümü diyebilirim..neden..?bi kere yeterince özen gösterilmemiş..belki yeni bi şeyler denenmek istenmiş olabilir fakat son derece başarısız olmuşlar..örneğin ben tarkan parçalarında, beni vuracak yeni sözler ararım..mesela 'bu gönül ona torpil geçiyor, buralarda zaman durdu, aşk incelik ister canım, hoyrat olma' vb. gibi..tabi ki öncelik müziktedir benim için..fakat sözlerin de beni vurabilmesi önemli..bu açıdan baktığımız vakit, metamorfozda yeni sözler geçmiyodu..yanii deyimlerden ve atasözlerinden oluşan bi albümdü ve sözler açısından benim için sınıfta kaldı..dilli düdük hariç kliplerin de sınıfta kaldığını söylemek mümkündür..ve şu var..en basit ve en çarpıcı hata tarkan ın kendi içinde bi konsept oluşturamamış olması ve çelişkiye düşmesidir..mesela vay anam vay klibinde bi tarafta takımları çekmiş ciddi bi adam..diğer yanda ise motorcu kıyafeyleri giymiş asi bi adam vardı..olmamıştı yanii bu çelişki..tam anlamıyla bi konsept oluşturulamamıştı demek yanlış olmaz heralde..çok basit örnekler vererek bu durumu açıklamak istedim..evet metamorfoz olmamıştı..malesef ki olmamıştı..ama adımı kalbine yazla tarkan yeniden kalplere yazıldı..saygılar..

Maalesefki haklısın, seninle aynı görüşteyim, keşke Metamorfoz albümü hiç yayınlanmamış olsaydı!!