PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'in Ucreti Meclis Gundeminde!

Gorkie
15-12-07, 06:14
TRT'nin Yılbaşı Gecesi Programı Meclis Gündeminde

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, 'Sanatçı Tarkan Tevetoğlu ile Yılbaşı Gecesinde TRT'de Programa Çıkması Karşılığı 750 Bin Dolar Bedelle Bir Anlaşma Yapıldığı Doğru mu? ' Diye Sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, ''Sanatçı Tarkan Tevetoğlu ile yılbaşı gecesinde TRT'de programa çıkması karşılığı 750 bin dolar bedelle bir anlaşma yapıldığı doğru mu?'' diye sordu.

Sevigen, Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, ''TRT'de özel günlerde program yapan sanatçıları kimin belirlediğini, hangi kriterlere göre seçim yapıldığını'' öğrenmek istedi.

CHP'li Sevigen, TRT'nin geçen yılbaşı Sezen Aksu'ya 100 bin YTL ödediğini de öne sürerek, önergesinde şu sorulara yer verdi:

''TRT'nin, bu yıl bir sanatçıya 750 bin dolar ödeyecek olması, sanatçı fiyatlarının bu kadar arttığını mı göstermektedir? Bu anlaşma sanatçı ile mi yoksa bir şirket veya ajans üzerinden mi yapılmıştır? Bu şirket veya ajansın ismi nedir? Ortakları kimlerdir?

TRT yılbaşı gecesi reklam gelirlerinin çok yüksek olacağını düşünmekte midir? Yoksa özel televizyon kanalları ile yarışa girip, gösteriş yapma çabasında mıdır?

TRT'nin 2008 yılbaşı programının toplam harcama bütçesi ne kadardır?'' (Anadolu Ajansı) 14.12.2007 16:01

Kişisel yorum:

Meclisin o kadar başka işi varken böyle CHP'den birinin gelip adam gibi demeçleri okumadan saçma sapan önergeler verip magazinsel gündemde olabilmeyi seçmiş olması(ları),partinin cidden seviyesinin de kalitesinin de düştüğünü gösteriyor.Kendi içerisinde çelişen bir partinin böyle bir konuyu meclise getirebilmesi hayret pes dedirtiyor insana.Kaldı ki Uygar Ataş,tüm prodüksiyon-organizasyon bedeli ile bu paranın alınacağını söyledi.Hitt Prodüksiyon üstlendi TRT'nin Yılbaşı Organizasyonunu.Hitt Müzik&Prodüksiyon Tarkan'a ait olduğundan dolayı o miktar sanki 6 parça için düşünülüp böyle bilinçli yada bilinçsiz davranılıyor.Yazık CHP'ye acıdım,aslında acıma acınacak duruma düşersin deniliyor ya bazen CHP'nin konumunu hakettiğini düşündürüyor partiden böyle insanların çıkması.Ülkede sorun kalmadı,magazine el attılar..Ne günlere kaldı Atatürk'ümün partisi..Çok Yazık:!:

HURRICANE
15-12-07, 09:41
TRT'nin Yılbaşı Gecesi Programı Meclis Gündeminde

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, 'Sanatçı Tarkan Tevetoğlu ile Yılbaşı Gecesinde TRT'de Programa Çıkması Karşılığı 750 Bin Dolar Bedelle Bir Anlaşma Yapıldığı Doğru mu? ' Diye Sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, ''Sanatçı Tarkan Tevetoğlu ile yılbaşı gecesinde TRT'de programa çıkması karşılığı 750 bin dolar bedelle bir anlaşma yapıldığı doğru mu?'' diye sordu.

Sevigen, Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, ''TRT'de özel günlerde program yapan sanatçıları kimin belirlediğini, hangi kriterlere göre seçim yapıldığını'' öğrenmek istedi.

CHP'li Sevigen, TRT'nin geçen yılbaşı Sezen Aksu'ya 100 bin YTL ödediğini de öne sürerek, önergesinde şu sorulara yer verdi:

''TRT'nin, bu yıl bir sanatçıya 750 bin dolar ödeyecek olması, sanatçı fiyatlarının bu kadar arttığını mı göstermektedir? Bu anlaşma sanatçı ile mi yoksa bir şirket veya ajans üzerinden mi yapılmıştır? Bu şirket veya ajansın ismi nedir? Ortakları kimlerdir?

TRT yılbaşı gecesi reklam gelirlerinin çok yüksek olacağını düşünmekte midir? Yoksa özel televizyon kanalları ile yarışa girip, gösteriş yapma çabasında mıdır?

TRT'nin 2008 yılbaşı programının toplam harcama bütçesi ne kadardır?'' (Anadolu Ajansı) 14.12.2007 16:01

Kişisel yorum:

Meclisin o kadar başka işi varken böyle CHP'den birinin gelip adam gibi demeçleri okumadan saçma sapan önergeler verip magazinsel gündemde olabilmeyi seçmiş olması(ları),partinin cidden seviyesinin de kalitesinin de düştüğünü gösteriyor.Kendi içerisinde çelişen bir partinin böyle bir konuyu meclise getirebilmesi hayret pes dedirtiyor insana.Kaldı ki Uygar Ataş,tüm prodüksiyon-organizasyon bedeli ile bu paranın alınacağını söyledi.Hitt Prodüksiyon üstlendi TRT'nin Yılbaşı Organizasyonunu.Hitt Müzik&Prodüksiyon Tarkan'a ait olduğundan dolayı o miktar sanki 6 parça için düşünülüp böyle bilinçli yada bilinçsiz davranılıyor.Yazık CHP'ye acıdım,aslında acıma acınacak duruma düşersin deniliyor ya bazen CHP'nin konumunu hakettiğini düşündürüyor partiden böyle insanların çıkması.Ülkede sorun kalmadı,magazine el attılar..Ne günlere kaldı Atatürk'ümün partisi..Çok Yazık:!:

Yorumuna aynen katılıyorum arkadaşım!Madem magazine el attı chp bazı sanatçı ve magazinci müsvettelerini sorgulasın:)Dediğin gibi ATATÜRK'ümün partisi ne hallerde yazıklar olsun!

M-Yildiz
15-12-07, 10:47
Katiliyorum, ATATURK'ün partisini ne duruma getirdiler ya..Yaziklar olsun

belfü
15-12-07, 11:58
meclisin başka işi kalmadıda bunlarlamı uğraşıyo çok yazık güzel ülkemde o kadar sorun varki terör bir yandan babasız kalan onca yetimler karnını doyuramayan fakir birçok insan var ve bayram geliyo............ eğer bişeyler yapmak istiyolarsa bugibi konularla milletvekillerimiz gündeme gelmesinler biz onları diye seçtik bu paradan daha fazla alan sanaçılarımız var vergisini ödemeyip devleti dolandıran birçok insan var lütfen bu kadarda olmaz artık.........

gence
15-12-07, 14:48
halk siyasesi konularda yeterince uyutuluyo zaten,bi de mecliste kendinizi bu konularla uyutmayın.

ozgee
15-12-07, 18:03
ülkede önceligi hakeden o kadar sorun varken neden bunu ön plana cıkardılar anlamadım...

Mega Fanat
15-12-07, 18:32
Bu meseleyi meclis gundemine getirdiler ya...Daha ne diyeceyimi bilemiyorum.

Anlayin Artik!!!

Tarkana Her Seyin Iyisi Yakisir!!!Avuclarina Dunyani Koysaniz Bile Ona Az.Turkiye Dedikte Akila Gelen Ilk Sey Tarkan!Ulkenizin Basini Zirvelere Kaldirmis.Para Soz Konusu Bile Olmamali!!!:13: :13: :13:

---------------------------------------------------------

http://img267.imageshack.us/img267/2656/edituh8.gif

gokhantevetoglu
15-12-07, 18:37
ülkede önceligi hakeden o kadar sorun varken neden bunu ön plana cıkardılar anlamadım...
laf olsun torba dolsun mısalı...varsın ugrassınlar...bısıde yapamıcaklar...ulkedekı sorunlarla ugrasırlarmı o zaman nasıl prım yapacaklar....

oguzhandogar
15-12-07, 18:42
Burada Şunu Da Kesinlikle Belirtmek Lazim Bahsi GeÇen Şahisi Tarkan. Öyle ibrahim tatlısesmiş özcan denizmiş başkası değil. T

http://img267.imageshack.us/img267/2656/edituh8.gif

RaSKaS
15-12-07, 19:34
düşündüklerimi yazsam forum kurallarına aykırı olduğu için ban yerim ;)
sayın milletvekillerinin uğraşması gereken daha önemli meseleler var
yok terimin maaşı , tarkan ın aldığı para ...
milletin öncelik sırasını bilmeyen vekillerimiz var malesef...

yoshy-fan
15-12-07, 23:54
aynen katiliyorum:)

onursamed
16-12-07, 01:54
miletvekillerine hatta cumhurbaşkanına para vermesinler tarkana versinler.bana engüzel hizmeti tarkan veriyor.herkes çenesini kapamasını bilsin(siyasi olay yapmıyorum,parti tutmuyorum)