PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Albüm Bilgileri

Gorkie
14-12-07, 06:29
Yeni bilgiler ulaştıkça bu konu yenilenecektir!
12.12.2007 Tarihi 12:30'da 12 gün kala bunları yayınlamayı uygun gördüm.Umarım Tarkan'a uğur getirir..(MegaSTarkan'da)

*Albümün İsmi : *****
*Çıkış Tarihi : 24 ARALIK 2007
*Çıkış Parçası : VAY
*Albümün Türü : URBAN (Postmodern)
*Albümün yayımcı şirketleri : DMC ve Hitt Müzik
*Albümün Genel Prodüktörü ve Süpervizörü : Tarkan
*Albümün Genel Aranjörü : Ozan Çolakoğlu
*Tüm söz ve müzikler : Tarkan Tevetoğlu
*Albümün Kaydının Yapıldığı Stüdyolar : İmaj ve Sarı Ev

*Albümün 15 yıl sonra bize Tarkan'ı tanıştıran ilk albümü YİNE SENSİZ(24.12.1992) albümünün çıktığı günle aynı günde çıkartılacak olması bu albümü Tarkan'ın kariyerinde özel kılan durumlardan biridir.

*Albüm için 19-20 parça kaydedildi,12 parça olarak düşünüldü ama genel konsepte uymadığı için geçen ay 2 parça çıkarıldı.Parçaların silinmesi gibi saçma bir olay hiç olmadı,olamazda.Albüm 10 MUHTEŞEM parçadan oluşmakta.

*Albüm hala bitmiş değil,planlanan bitiriliş tarihi 17 Aralık ; çıkış tarihi 24-31 Aralık tarihleri arası.

*Albümün kaydı ilk aylar Sarı Ev'de yapıldı,sonra İmaj Stüdyosu'na geçildi ve halen albüm çalışmaları orada devam etmektedir.

*"VAY" isimli parçanın promosu radyolara henüz yollanmamıştır.Parçanın introsu büyük ihtimal haftaya Tarkan'ın Yeni Resmi Sitesinde duyulacaktır.

*Albümün fotoğraf çekimleri geçen ay İstanbul'da gerçekleştirilmiştir.

*Albümde Sibel Can düeti ve Taboo düeti yani herhangi bir düet fikri,bunun yanı sıra İNGİLİZCE parça bulunmamaktadır! Hiçbir zaman böyle fikirler düşünülmemiştir.

*Çıkış Parçasının ne kadar hareketli olduğu introsundan belli oluyormuş.İsmi "VAY" 'dır.Klibi 'Kıvanç Baruönü' tarafından Maslak'taki bir stüdyoda çekilecek.Tarkan tek başına rol alacak.

* "VAY"
Söz:Tarkan Tevetoğlu
Müzik:Ozan Çolakoğlu ve Tarkan Tevetoğlu
Düzenleme:Ozan Çolakoğlu

*Sezen Aksu'nun "Nezaket" isimli parçanın sözlerinin deşifre olmasından dolayı değil ,albümün genel konseptine uymaması üzerine albümden çıkarılmıştır.Albüme konmak üzere aylar önce bu parçanın 1-2 tane ballad-yavaş versiyonu yapılmıştır.

*Sibel Can'a verilen "Çakmak Çakmak" isimli parçanın daha önce Tarkan'ın Yeni albümünün ilk versiyonunda yer aldığı biliniyor.Tarkan'ın Yeni albümünün son versiyonunda "Çakmak Çakmak" bulunmamaktadır.

*Tarkan'ın Yeni Resmi Websitesi IGOA.in sitesinin Türkiye ayağı olan Trafo Ajans(Interactive) tarafından hazırlanıyor.

*Albümün parçaları ilk defa TRT aracılığıyla Yılbaşı Gecesi dinleyiciye tanıtılacak.TRT'nin Yılbaşı çekimleri 25 Aralık günü İstanbul'da yapılacaktır.6 parça(1'i Sibel Can ile düet) ve Yılbaşı Organizasyon maliyeti için 750 Bin Dolar alacağı Uygar Ataş tarafından basına açıklanmıştır.

**Erol Köse'nin 3 parçayı dinlemesi olayı tamamen yalandır,fiyasko nitelendirmesi iftiradır,muhattap alınması ve gündem yaratma isteğinden başka birşey değildir.Parçaların güvenliği Tarkan'ın korumaları tarafından sağlanmaktadır.Stüdyo dışına Tarkan'ın bilgisi haricinde çıkması imkansızdır!

**Tarkan'ın rock albümü yapacağı,Yaz 2008'de bu albümü çıkartacağı yalan bir haberdir.
Kaldı 9 gün! :19:

Lorenser
14-12-07, 10:16
bilgiler icin tesekkurler

oguzhandogar
14-12-07, 10:56
Ya arkadaşlar sezen aksu ile ortak çalışma değil miydi bu? Haberlerde şarkıların 10 u da Tarkan a ait deniyo. Yani Tabi tarkan da harika çıkarıyo misal delikanlı çağlarım,unutmamalı hepsi gibi onlara da bayılıyorum ama sezen aksu'dan ne haber????? Lütfen biri sorumu cevaplası..

belfü
14-12-07, 11:19
güzel bir haber bu albüm bu sene fena sarsacak piyasayı o çok konuşanlarda artık kapatacak çenelerini sezen aksu olmamasına üzüldüm ama tarkan kendine yetebilen bir sanatçı illede gidipte birinden şarkı almasına gerek yok tarkanın şarkılarındaki duygular birçok insanın duyguları oluyo çünkü yüreğiyle yazıyo önemli olanda bu değilmi yürekten gelmesi...............seni çok seviyorum tarkan

devilscream
14-12-07, 11:34
genelde hepimizin bildiği şeyler ama aralarında bilmediklerimizde var
teşekkürler

gokhantevetoglu
14-12-07, 12:05
ne guzel ne guzel yakısır tarkana sımdı dahada gurur duyoyorum onunla...

**MegaStarkan**
14-12-07, 13:42
Paylasim icin tskler. Bilgileri güzel toplamssin ;)
Bazi aciklamalarin senin ztn bildigimiz haberlerin üzerinde yapdigin tahminlermi, yoksa kesinlesmis bisi varmi?
Sibel Can kendi demisdi düeti albümde olucagini, sen yok diyorsun [Tikla (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=5782)].
Albümün süpervizörlugunu Sezen Aksu yapicagini bi haberde yaziyordu [Tikla (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=4267&highlight=s%FCperviz%F6r)]. Nasil birden degisdi....
Cok net ve sanki bilgiler kesinlesmis gibi yazmissin.
Biliyorsun Come Closer re-release icin kafana göre bi liste hazirlamisdin sen ve onu gercek sanan kisiler vardi. Yanlis anlasilir yine, nasil bu kadar emin olabiliyorsun? Kaynagin ne? Merak ettim....

Ya arkadaşlar sezen aksu ile ortak çalışma değil miydi bu? Haberlerde şarkıların 10 u da Tarkan a ait deniyo. Yani Tabi tarkan da harika çıkarıyo misal delikanlı çağlarım,unutmamalı hepsi gibi onlara da bayılıyorum ama sezen aksu'dan ne haber????? Lütfen biri sorumu cevaplası..
Sadece Tarkan sarkilari olucak, bir habere göre: Tikla (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=5714)

RaSKaS
14-12-07, 14:07
bilgiler için teşekkürler
birçok konuda aydınlatıcı bilgiler var
şimdiye kadar verilen birçok haberin yalan olduğunu ortaya koyuyor.

Gorkie
14-12-07, 15:05
Paylasim icin tskler. Bilgileri güzel toplamssin ;)
Bazi aciklamalarin senin ztn bildigimiz haberlerin üzerinde yapdigin tahminlermi, yoksa kesinlesmis bisi varmi?
Sibel Can kendi demisdi düeti albümde olucagini, sen yok diyorsun [Tikla (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=5782)].
Albümün süpervizörlugunu Sezen Aksu yapicagini bi haberde yaziyordu [Tikla (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=4267&highlight=s%FCperviz%F6r)]. Nasil birden degisdi....
Cok net ve sanki bilgiler kesinlesmis gibi yazmissin.
Biliyorsun Come Closer re-release icin kafana göre bi liste hazirlamisdin sen ve onu gercek sanan kisiler vardi. Yanlis anlasilir yine, nasil bu kadar emin olabiliyorsun? Kaynagin ne? Merak ettim....

Sadece Tarkan sarkilari olucak, bir habere göre: Tikla (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=5714)

Güzel sorular sormuşsun hemen yazayım;
-Come Closer'ın o dilek listesi mantığındaki konuda da yazmıştım bunlar benim isteklerim diye fakat Remixland sitesi direk okumadan aldı ve yayınladı.Sonra email olarak herkese yolladılar artık kim yolladıysa,millet bana söyledi böyle bir email var diye.Benim tarafımdan böyle birşey yapılmamıştır.Ordaki listeyi ben gerçek liste diye yayınlamadım zaten.

-Bu bilgiler kesin-gerçek bilgilerdir.Şimdi başlığa Resmi diye yazamam çünkü Hitt Müzik tarafından açıklanmadı bunlar ama bilgileri veren saygıdeğer kişinin ismini de veremem kendimce söz verdim.Sanmayınız ki biz burada kendi kendimize düşünce paylaşıyoruz(en azından MegaSTarkan'da).Takip edildiğimizin farkına varsanız iyi olur!Bu bilgileri sizce kim verebilirse,o kişidir.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Ayrıca kendi topladığım bilgilerin neredeyse hepsi yanlıştı,minnettar olduğum kişi asıl bilgileri yolladı.

-Albümde Sibel Can düeti hiçbir zaman düşünülmemiştir,ordaki Sibel Can'ın verdiği demeç zannediyorum ki TRT'de yapılacak düetle alakalı olduğunu gösteriyor.Yeni albümünde düet yapacağız derken,Yeni albümü zamanı düet yapacağız anlamına da getirilebilir.

-Süpervizör'ün Tarkan olduğunu düşünüyorum-prodüktörde o olunca(ki yanlış bilgi olarak görülmedi idi),gene de Sezen Aksu mu değil mi?İnşallah size bildirebilirim.

**MegaStarkan**
14-12-07, 15:36
Senin daha iyi bilmen gerek bana sormadan önce Khaos!Bu konuyu yine açmanın gereği var mıydı?
Hayir, bilmiyorum. Umarim kötü sakadi. Bahs etdiginiz sahisin adi degisik, benim adim ise Kenan. Bunu sen daha iyi bilmen gerekir aslinda....

Msj'inin diger kisimina gelirsek:
Süpervizör olaysi:
Neyse bosver arkadasim kafamizi yormayalim bunlara sende ugrasma bence 10 gün sonra cikacak zaten....
Tskler cvp icin....

Mega Fanat
14-12-07, 15:42
Hadi hayirlisi!Sabirsizlikla bekliyorum...

Inanamiyorum yaa...Artik gunleri sayiyoruz...:23:

Gorkie
14-12-07, 19:09
Hayir, bilmiyorum. Umarim kötü sakadi. Bahs etdiginiz sahisin adi degisik, benim adim ise Kenan. Bunu sen daha iyi bilmen gerekir aslinda....

Msj'inin diger kisimina gelirsek:
Süpervizör olaysi:
Neyse bosver arkadasim kafamizi yormayalim bunlara sende ugrasma bence 10 gün sonra cikacak zaten....
Tskler cvp icin....

Özür dilerim,nick MegaStarkan olunca karıştırdım.Kusura bakma.Bence de bende kimseyi daha fazla bilgi almak üzere sıkmak istemiyorum bu kadar bilgi öğrenmişken.Nasıl olsa 10 Gün kaldı!Kapağı,Websitesini,Klibi ve en önemlisi parçaları çok merak ediyorum :20:

eskalen
14-12-07, 19:24
bilgiler için çok teşekkürler.....Albüm elimizde olacak Trt'ye çıkmadan önce herhalde çok güzel...10 parça olması çok müthiş.... "Vay" şarkının çok hareketli olduğu şürhesiz, büyük bir hayecanla bekliyorum......Fazla değil 1 hafta içersinde tam belli olur herşey......

mcggs
14-12-07, 19:26
VAY be diyebilirim şimdiden yani :D umduğum gibi süper bir albüm olacak :20:

sally
14-12-07, 20:16
güzel haberler, tskler

DenizD
15-12-07, 01:25
Bu güzel bilgiler için size de, size bu bilgileri aktarana da çok çok teşekkürler :)

Rumeli59
15-12-07, 14:57
ayyy cok heycanliyiym ve günleri sayiyorum!!!

Gorkie
15-12-07, 18:53
Bende günleri sayıyorum hatta Kaldı 9 Gün!