PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Love speak şarkısı neden hit bir parça değil

szr67
28-10-07, 18:35
love speak şarkısı neden tarkan tarafından ön plana atılmadı.o kadar hit bir parçaki insan oynamaya dayanamıyor.acaba diyorum come closer albümü çıkmadan önce bu şarkı internette dolandığı içinmi ön plana atmadı.çok hoş ve aslında discolarda çalınabilecek müthiş bir parça

devilscream
28-10-07, 19:06
albümde olan bounce dışında ki hiçbir parça hit olamadı zaten
bounce'un da çok hit olduğu söylenemez
ayrıca bence internetle alakası yok "shhh"(love speak) şarkısının.
come closer albümünün tanıtımı iyi yapılamadı
promosyonu iyi değildi.koskoca albüme 2 klip çekildi
bu 2 kliptende "start the fire" klibi çok az gösterildi

Kardesim sarkilar bolumune nie aciosun bunu?
Elestiriler bolumune tasiorum.. dikkatli ol

szr67
28-10-07, 20:02
iide ben tarkanı eleştirmiyorum şarkıyı eleştiriyorum..

Sen sarkiyi deil, tarkani elestiriyorsun.
Mesajinda neden Tarkan tarafindan öne atilmadi diyorsun!

~LüTFü_
28-10-07, 20:09
tek o sarkiyla alakasi yok bunu önceden defalarca tartismistik tek sorun promosyon ve albümün arkasinda durmamasi mesela albümü kafadan amerikadada cikarsaydi ve ilk klip ve single olarak wyclefle beraber why don`t we ye cikarsaydi hic ugrasmasina bile gerek yoktu sarki kesin tutacakti ve amerikada dahil cogu tv programlari tarkani agirlamak icin yarisacakti ama ümidim var halen us remix albümle ilgili bence daha gecmis olan bisey yok bu albüm veya yeni edition haliyle elinde sonunda patlayacak ve hak ettigi yere varacak

ozgee
28-10-07, 21:40
elinde sonunda patlayacak ve hak ettigi yere varacak
umarım olur ya tarkanın cok fazla emegi var her albümde var ama bu ingilizce albüm bir baskaydı:19:

erkan er
28-10-07, 22:51
bence hıtt olabilecek birsürü sarkı var love speak ,aman aman ,mass confusion mıne bunlar hıtt olabilecek şarkılar bana kalırsa

gence
28-10-07, 23:34
Bence de hitt olacak çok çok parça var ve hepsi de farklı tarzlarda.Tarkan ın her röportajında dediği gibi onun albümü gökkuşağı gibi.Shhh de onlardan sadece birisi.

tufanzenger
29-10-07, 12:56
hala, "kullanamadı albümü" "adam gibi şarkılara klip çıkarmadı" "yok albümü şurda burda çıkarmadı" diyenlere sinirleniyorum..

tarkan en başından beri re-release planıyla gidiyordu.. "come closer"ı da belki çok beklettim diye çıkarttı.. yoksa onu bile çıkarmayacaktı..

"come closer"la büyük işler yapmak isteseydi.. o da biliyordu neye klip çekeceğini, nasıl promosyon yapılacağını..

esas albüm re-release olacak.. "come closer" demo gibi bir şey sadece..

arjen22-tarkan
29-10-07, 13:11
Yaa Tarkan Promosyon Yapmadı Klip Bile Çekmedi !!

hsaex123
14-07-08, 17:19
love speak şarkısı neden tarkan tarafından ön plana atılmadı.o kadar hit bir parçaki insan oynamaya dayanamıyor.acaba diyorum come closer albümü çıkmadan önce bu şarkı internette dolandığı içinmi ön plana atmadı.çok hoş ve aslında discolarda çalınabilecek müthiş bir parça

Bıraz daha dıkkatlı bır elestırı yapsan daha mantıklı olur szr67 arkadasım... tarkan comecloser albumunde sankı 5-6 tane klıb cektide dont speak arka planda kaldı..su elestırdıgın konu COK GEREKSIZ! bence....

Inge
14-07-08, 18:01
Bence Shhh sarkisi (Love speak adi degil) belki múzik cok güzel ama gercekten inglizce sóz biraz aptal. O kadar aptal sózleri ki bence hic bir hit amlayacak.
"over there with the beads in your hair"
sarkinin hikayesi yok... cok kötü bir siir.
maalesef hemen bútün albüm böyle. sözleri iyi degildi, söyleyis iyidi ama...
cok yazik.

Inge

bounce
14-07-08, 19:54
Bence Shhh sarkisi (Love speak adi degil) belki múzik cok güzel ama gercekten inglizce sóz biraz aptal. O kadar aptal sózleri ki bence hic bir hit amlayacak.
"over there with the beads in your hair"
sarkinin hikayesi yok... cok kötü bir siir.
maalesef hemen bútün albüm böyle. sözleri iyi degildi, söyleyis iyidi ama...
cok yazik.

Inge
evet yaa haklısın şarkının sözleri çok saçma özellikle giriş kısmı konuşma çok güzelsin bana bak felan çok ucuz sözler neyse keşke aman aman la yada in your eyes ile çıksaydı neyse herşeyde bi hayır vardır.....bence boşversin tarkan ingilizce albümü de türkiyeye yoğunlaşsın bence yeni albümü için sıkı çalışması gerekli karmadaki gibi albüm üzerinde 2 sene uğraşsın emek gercekten karşılığını alır......

sinemtevetoglu
15-07-08, 16:37
bence çok gereksiz eleştiriliyor...ilk defa böyle birşey denedi ve en iyisi olması beklenmiyordu zaten...ama elinden geleni yapmış...tutsun veya tutmasın ben albümü beğenerek dinliyorum...şarkıları kötü bulmuyorum...hayranları dinledikten sonra gerisinin de TaRkAn için önem taşıdığını sanmıyorum!

Ozz
16-07-08, 11:25
Şarkıların sözlerinin saçmalığından bahsetmiş bazı arkadaşlar. Benim ingilizcem mükemmel değil.Eminim siz daha doğru anlıyorsunuzdur ancak bunun şarkıların hit olmasına en ufak bir etkisi olduğu zannetmiyorum. Dünyaca hit olan bir çok şarkıda edebi özellik aranmıyor. Come Closer'ın bence hakkettiği yeri alamamasının 3 nedeni var.

1. Türk sanatçının kulis yapması çok zor. Zira eğer anlamlı şarkılarla dünya starı olunsa, sezen aksu mars ta konser verirdi.

2. Come Closer'a gereken promosyon yapılmadı ya da yapılamadı. Bunun bir neden ilk madde olabilir. Bir nedeni ekonomik olabilr. Bir nedeni de stratejik hatalar olabilir(yanlış şarkı seçimi, yanlış zamanlama vs..).

3. Tarkan Come Closer albümünün tanıtımına ara verdi. Metamorfozu çıkarmak istedi. Zaten Türkiye'den çok uzaklaşmıştı. Hem türk hayranlarının gönlünü aldı. Hem de eğer olay ekonomik ise burada çok ciddi paralar kazandı. Farkındaysanız 7 aydır durmuyor. Bu birikimi, come closer 2 ye saklıyor. Yani aslında Come Closer promosyonunun devamı gelecek. O yüzden bekleyelim.. görelim. Haa eğer cidden başka hiç bir şey yapmazsa bu albüme ve ikinci bir ingilizce albüm falan çıkarır ise. İşte o zaman yazık etti albüme vs. tartışmalarına gireriz...

Bunlar benim düşüncelerim.
Saygılar ... sevgiler....

Blg
16-07-08, 15:24
rihanna'nın umbrella şarkısı bence 0-6 yaşa hitab ettiği halde dünyaca hit olabildi. tabi burda rihanna olmasının da büyük payı var ama özellikle amerika'da sözlerin manasının folk veya progressive deilse tarz, pek önemi yok.

arjen22-tarkan
16-07-08, 18:09
Kesinlikle Tarkan'ın Hatası Var ....

ellow
17-07-08, 04:47
Şarkıların sözlerinin saçmalığından bahsetmiş bazı arkadaşlar. Benim ingilizcem mükemmel değil.Eminim siz daha doğru anlıyorsunuzdur ancak bunun şarkıların hit olmasına en ufak bir etkisi olduğu zannetmiyorum. Dünyaca hit olan bir çok şarkıda edebi özellik aranmıyor. Come Closer'ın bence hakkettiği yeri alamamasının 3 nedeni var.

1. Türk sanatçının kulis yapması çok zor. Zira eğer anlamlı şarkılarla dünya starı olunsa, sezen aksu mars ta konser verirdi.

2. Come Closer'a gereken promosyon yapılmadı ya da yapılamadı. Bunun bir neden ilk madde olabilir. Bir nedeni ekonomik olabilr. Bir nedeni de stratejik hatalar olabilir(yanlış şarkı seçimi, yanlış zamanlama vs..).

3. Tarkan Come Closer albümünün tanıtımına ara verdi. Metamorfozu çıkarmak istedi. Zaten Türkiye'den çok uzaklaşmıştı. Hem türk hayranlarının gönlünü aldı. Hem de eğer olay ekonomik ise burada çok ciddi paralar kazandı. Farkındaysanız 7 aydır durmuyor. Bu birikimi, come closer 2 ye saklıyor. Yani aslında Come Closer promosyonunun devamı gelecek. O yüzden bekleyelim.. görelim. Haa eğer cidden başka hiç bir şey yapmazsa bu albüme ve ikinci bir ingilizce albüm falan çıkarır ise. İşte o zaman yazık etti albüme vs. tartışmalarına gireriz...

Bunlar benim düşüncelerim.
Saygılar ... sevgiler....

Cok dogru ifade etmissin:20:

ellow
17-07-08, 04:52
rihanna'nın umbrella şarkısı bence 0-6 yaşa hitab ettiği halde dünyaca hit olabildi. tabi burda rihanna olmasının da büyük payı var ama özellikle amerika'da sözlerin manasının folk veya progressive deilse tarz, pek önemi yok.

Yukarıda bir uye yazmıstı hit olan parcaların bircogu edebi sozlere sahip degil diyerek,sende cok iyi bir ornek secmissin umbrella parcası ile...
'semsiyemin altında durabilirsin/semsiyemin altına sıgınabilirsin/simdi herzamankinden cok yagmur yagıyor/semsiyemin altına/
Komik sozler ama populer iste...

trkntrkn89
17-07-08, 13:00
zaten çaqımısda insanlar pek kafalarını düşünmeye kullanmadıkları için kolay söslü şarkıları seçiolar(umbrella,bas gaza gibi)ama bence tarkan kendi bildiii yoldan gitmeli bi hataddır olmuştr ama bence bidaha tekrarlamas tarkannnn

china-girl
17-07-08, 13:23
love tarkan
´´´´¶¶¶¶¶¶´´´´´´¶¶¶¶¶¶
´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´´¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´´¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´¶¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ ´¶¶¶¶¶
´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶
´´´´´´´´´´´¶¶¶¶
____________♥♥___________

x_y_z
17-07-08, 14:25
bu konuya uzun uzun yorum yapicam..
-----------------------------------------------
love speak neden bir hit parca degil ?

bu sarki bence en güzel sarkiydi albümde..
biraz bounce a yogunlasacagina bu sarkiya
yogunlassaydi..daha iyi olurdu.

peki ya diger hit parcalar ?

mine , start the fire , come closer , why dont we ve
özellikle klip cekmedi diye cok kizdigim just like that..

peki simdi tarkan ne yapmali ?

come closer yeniden piyasaya sürülmeli
klipsiz parca kalmamali...

promosyon hatasi var mi?

var..hic tanitici reklam yapilmadi.
konserler cok azdi..
vee sadece 2 klip cekildi ki start the fire hic yayinlanmadi gibi.

eger dediklerim yapilirsa albüm
en az 2 milyon satar :)

SiyaNur
01-08-08, 03:03
En başta Ekimde çıkardığı single da Shh ile Bounce'a yer verdi. O single'ın gerçek çıkış parçası Shh olsaydı,Avrupa'da ilk single Shh olsaydı durum çok farklı olurdu emin olun..Taa o zamanlar ilk single için Bounce'un ne kadar yanlış bir karar olduğunu söylenmişti.Biraz alışın lafı Tarkan'ın vazgeçemediklerinden ne yazık ki..Dance listelerinde tavan yapmış olsada genel listede ilk 10 a girebilecek sükseye sahip değildi,Aaaaa aaa vokali gıcık bir vokal aslında,çoğu İngiliz ve Amerikan o zamanlar buna "Annoying vocals" olarak adlandırıyorlardı..Sonrasında alıştık Bounce kulağımızda yer etti nerede çalsa oynarız fakat Shh ile patlama yapabilirdi..

herseyim
01-08-08, 03:20
guzel bir sarki amaa o kadarrr cekici gelmedii kimseyee o yuzdendaa tarkann o albumu basindann savdii;) ben aslindaa beeniyorumm amaaa turk halkii beenmediii ve konserlerde o sarkilari soyledigi zamannn hic kimse oynamiyorr herkess birbirine bakiyor bu ne gibisinden;)