PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen Böyle Yazmayin!!!

Inge
19-10-07, 19:25
Arkadaslarim,

Lütfen Böyle Yazma. Son Mesajlar Böyle Bir Sey Gördüm. Son Derece Deli Oluyorum Bundan!!!

Yani, lütfen her yeni kelime büyük harf ile baslama. Bu mesajlari zor okuyorum ve cok zor anliyorum.
Türkce ilk dilim degil ve böylece mesajlarinizi hic anlamiyorum.
Ayrica lütfen tümce/ cümle sonra nokta yazar misiniz?

Neden Böyle Yazmak Istersiniz Hic Anlamiyorum. Cok Tuhaf Bence. Ne Demek TÜrkce Dilinde? Bir Anlami Var Mi?

Hollanda'da sadece organisasyonu böylece yazilir, mesela Hitt Productions.
Veya din ilgili seyler, mesela Müslumanlar veya Tanri. Diger kelime her zaman kücuk harfla yazmali. Böyle yazarsan, cümlenin basligini hic bulamiyorum...

cok tesekkurler,

Inge

TarkanColl
19-10-07, 20:03
Türkçede de dil bilgisi kuralları var Inge. Ben sana katılıyorum. Bu foruma yazı yazan arkadaşların yazılarını dikkatli yazmalarını rica ediyorum. Yurt dışından yazan ve Türkçe klavyesi olmayan arkadaşlar ş, ı, İ, ğ, ü, ç, ö gibi harfleri yazamayabilirler. Onlardan tam manası ile düzgün kelimeler yazmalarını bekleyemeyiz ama yurt içinden yazan arkadaşlarımız Türk dil bilgisi kurallarına uygun yazılar yazabilirler.

Okul okuyan herkesin bu kuralları bildiğine eminim. Buraya mesaj yazarken "chat" ortamındaymış gibi yazmamaya özen gösterelim. Forumumuzun kalitesine de bu yakışır. :20:

Konuyu açtığın için teşekkür ederim Inge...

gence
19-10-07, 21:23
Özür dileriz.Bundan sonra biraz daha dikkat etcez ama benim Türkçem de çok iyi değildir

EsiN_maöl
19-10-07, 21:24
Arkadaslarim,

Lütfen Böyle Yazma. Son Mesajlar Böyle Bir Sey Gördüm. Son Derece Deli Oluyorum Bundan!!!

Yani, lütfen her yeni kelime büyük harf ile baslama. Bu mesajlari zor okuyorum ve cok zor anliyorum.
Türkce ilk dilim degil ve böylece mesajlarinizi hic anlamiyorum.
Ayrica lütfen tümce/ cümle sonra nokta yazar misiniz?

Neden Böyle Yazmak Istersiniz Hic Anlamiyorum. Cok Tuhaf Bence. Ne Demek TÜrkce Dilinde? Bir Anlami Var Mi?

Hollanda'da sadece organisasyonu böylece yazilir, mesela Hitt Productions.
Veya din ilgili seyler, mesela Müslumanlar veya Tanri. Diger kelime her zaman kücuk harfla yazmali. Böyle yazarsan, cümlenin basligini hic bulamiyorum...

cok tesekkurler,

Inge
Bence de cok haklısınız.Bir de "dahi" anlamındaki de'yi de ayırın.Kesme işaretiyle bile ayıran var.Türkçe'yi düzgün kullanırsak hepimizin kazancına olur fakat önemsemezsek Türkçe diye bir dil kalmayacak...

busrab
19-10-07, 21:30
önemli bi konuda bizi uyardığınız için teşekkürler.Eğer Türkiye'de yaşıyorsak ve Türkçe dilini kullanıyorsak Türkçe'yi güzel kullanalım..Bende bundan sonra dikkat edicem.Teşekkürler tekrar.

devilscream
19-10-07, 21:51
Ben zaten uzun zamandır dikkat etmeye çalışıyorum
Büyük küçük harflerle pek uğraşmıyorum ama noktalama işaretlerini kullandığım için yazdıklarımın anlaşılabileceğini düşünüyorum;umarım bu konu da yanılmıyorumdur:)
bu arada Inge dediklerine aynen katılıyorum
ayrıca biz türkiye de yaşıyorsak en azından "slms" "bys" "kanks" vb. garip sözcükleri kullanmaktan vazgeçelim:13:

Inge
20-10-07, 04:56
:41: :1: Tesekkürler herkese.

Inge:20:

arjen22-tarkan
20-10-07, 15:20
Bende Dikkat Edeceğim Bundan sonra ... !

ozgee
20-10-07, 15:24
dikkat etmesi gerekenlerden biri de benim sagolun uyardıgınız icin

asd1234
27-10-07, 23:57
Özür dileriz Inge,dikkat ederiz merak etme . :)