PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Berna Keser

Delikız
19-10-07, 14:37
http://b8.ac-images.myspacecdn.com/01208/84/18/1208288148_m.jpg

BERNA BIYOGRAFI
22 Ocak Balikesir dogumluyum. Henuz 5yasindayken piyano esliginde muzige ilk adimlarimi attim. Ortaokul yillarinda amator olarak muzikle ugrasmaya basladim...yuksek ogrenimimi istanbul universitesi dis hekimligi fakultesinde tamamladim....1991 yilinda universiteler Arasi Sarki Yarismasi birinci olmam sonucu Melih Kibar ve Selcuk Basar'in dikkatini cekerek, profesyonel muzik hayatima ilk adimlarimi attim. 1992 yilindan itibaren album vokallerinde ve reklam jinglelarinda yer aldim..bunda buyuk payi olan Atilla Ozdemiroglu ile calisma ve ogrenme firsatlarini buldum.. Bir yandan da Teoman ile birlikte kurdugu Indians adli rock grubuyla cesitli performanslar sergiledim. 1993 yilinda Nukhet Duru ve Kenan Dogulu'nun vokalistligini yaparken, 1994 yilindan 2000 yilina kadar Mustafa Sandal'in albumlerinde vokaller yazdim, album ve konserlerde kendisine eslik ettim. 1995 yilindan itibaren turkiye 'nin en iyi hocalarindan Istanbul universitesi Devlet Konservatuari'nda hoca olarak gorevli Gul Sabar ile tanisma ve calisma imkani buldum... Ayni zamanda kendi kurdugum grupla da Istanbul, Ankara, Izmir ve Antalya gibi sehirlerin cesitli mekanlarinda sahne aldim. 1995 Eurovision Turkiye Elemelerinde Mustafa Sandal'in "Ruzgarlar Veda'ya Karsi "adli bestesini seslendirdim .... Ajda Pekkan, Nil, Sertab Erener, Ozkan Ugur, Mirkelam, Ozan Dogulu, Burak Kut, Izel, Yasar, Ferda Anil Yarkin, Omer Ahunbay, Hakan Ozer, Turgut Berkes, Sarp Ozdemiroglu, Demir Demirkan gibi turkiyenin en iyi muzisyenleri,produktorleri ve sarkicilariyla calistim.... 2001 yilinda Tarkan'in Karma albumundeki vokallerde yer alarak ,hemen akabinde Tarkan konserlerindeki vokallerimle zaman zaman dikkatleri uzerime toplamayi basardim.... Bu arada OZAN COLAKOGLu ile calismaya basladim....... Bir kanalin duzenledigi Miss Turkey elemeleri icin gelen Shakira'ya konserinde de eslik ettim . 2001 yilindan beri birlikte calistigim Tarkan vokalistligine 2005 te uzulerek veda ettim... Simdilerde kendi bestelerimi toparlayip sunmak icin hazirlik yapiyorum......

http://www.myspace.com/bernakeser

Bence Tarkan'ın en iyi vokalistiydi. Çok önemli bir vokal ve çokta seviyorum kendisini. Albüm çalışması yapıyor şu anda yakında bizlerle olacak. Spaceında bir kaç şarkısı var, albümde o şarkılar olacak mı o süpriz:) reklam jinglelarında, soundtracklerde hep duyduğumuz bir ses zaten. Spaceında ki videolarda bir Tarkan konserinde onunla olan görüntüleri de var.

17.12.2000 Sabah Gazetesi Röportajından:)
Berna: Ben de zorluklar çektim ama şimdi düşünüyorum da kaset çıkarmak yerine Tarkan'a hayatım boyunca vokal yapabilirim.

gence
19-10-07, 18:25
teşekkürler tanıttıgın için.tarkan ın vokalisti oldugunu dahi bilmiyodum.umarım popüler olabilir

eskalen
19-10-07, 18:29
Gerçekten bilmiyordum vay be baya güzel referansları var kızın....Zaten Tarkan dedin mi akan sular durur;) Tarkanla çalışma imkanı bulmuş baya bir şey kapmıştır zaten... Başarılı olur o da inşallah.....

**MegaStarkan**
20-10-07, 03:19
sesi güzelmis. umarim daha iyi yerlere gelebilir.
bomba gibi etki birakabilir bence...
tskler paylasim icin ;)

ozgee
21-10-07, 00:30
vaayy tebrik etmek lazım calıstıgı isimler cok iyi gercektende güzel söylemis seside güzel tarkanın vokalisti oldugunu ve digerlerinin hicbirini bilmiyordum tesekkürler..

airjunior17
21-10-07, 01:45
Kayseri'de nil konserinde çıkmıştı sahneye.Nil üzerini değiştirirken sadece 1 şarkı söylemişti.Sesi güzel dinleyenler çok beğenmişti o gece....

Delikız
21-10-07, 03:09
Aaaa arkadaşlar şaşırdım valla, Berna Keser'i Tarkan hayranlarının bilmemesii garip. Ama bilmemek değil öğrenmemek ayıp:)
Sesi süperdir çıkartacağı albüm rock soundunda olacak. Turgut Berkes in Kara Kutu albümünde süper vokalleri var bunun yanında Yaşar'ın bazı şarkılarında belirgin vokalleri var. Tarkan'ın özellikle konserlerindeki performansları süperdir. Karma'da kartonete bakarsanız görürsünüz ama birden çok vokal olduğu için hepsi de güçlü sesler olduğu için ayırt edilemiyor.

Ganador
16-11-07, 21:12
Iyi bir vokal super bir insan,seni seviyoruz berna

Mega Fanat
17-11-07, 13:38
Haber için teşekkürler!Evet "KARMA"dakı "AŞK" ve "TAŞ"da onun da vokalı var.

arjen22-tarkan
17-11-07, 14:13
İyi Yerlere Gelme Umuduyla ... ! Tanıttığın İçin Teşekkürler

**MegaStarkan**
09-01-08, 01:38
Isteyen altaki linke bi baksin:
http://www.karakutu.info/

Yukarda "First album/Karakutu" tiklayin ve MİNDOS adli parcayi yasal olarak indire bilirsiniz. Berna Keserin vokali var.

Kisisel yorum:
Benim tarzim degil, Bernanin söyledigi kisimlari begendim ama.
"Karakutu" yeni albüm oldugu icin galiba böyle indirme izini vererek tanitim yapiliyor.
Ilginc yöntem....
Zeynebe tskler. Onun ricasi üzerine bilgiler paylasilmisdir.

**MegaStarkan**
20-01-08, 15:19
BUGÜN 20:00-24:00 arası Radyo Karma Türk'te...BERNA KESER....
dinlemek için;
http://www.onlineyayin.net/

www.bernakeser.com

20 Ocak 2008 akşamı "arka koltuk" konuğum Berna Keser.

Türkiye'nin en önemli vokallerinden. Kimlerle çalışmadı ki
Mustafa Sandal, Nilüfer, Nükhet Duru, Ajda, Nil Karaibrahimgil, uzun yıllar Tarkan ve şu anda ismini sayamayacağım kadar çok sanatçının konser ve albümlerinde mükemmel vokaller yaptı.

Bir vokalistin çok iyi bir taklitçi ve de çalıştığı sanatçının ruhunu iyi bilmesi gerektiğini söylüyor. Tarkan, kendisi hakkında "stüdyoya girdiğinde o kadar keyif alarak ve ruhunu katarak söylüyorsun ki sendeki fark da bu" diyor...

Tanımakla kalmıycaz. Bomba gibi bi albümle geliyor Berna. Hakan Özer, Ozan Çolakoğlu, Barlas Erinç, Ulaş Ağçe, Gürsel Çelik, Nurkan Renda’nın beste ve düzenlemeleri olduğu gibi, ilk albümünde kendi çalışmalarına da yer vermiş. Biz kendisini ön koltuğa geçmeden arka koltukta yakaladık !

Bizi kırmadı, albüm yayınlanmadan sürprizleriyle "kenarda köşede"ye çıkageldi.

Yolun açık olsun Berna Keser. Artık bu kadar vokal geçmişi sana yeter !

Evet yeni bi programla daha yolculuğa hazır mısınız ? Bakalım bu hafta nerelerden geçicez ?

Bekliyorum !
><

nerhan

her pazar
22.oo-24.oo arası
99.o KarmaTürk'te

kenarda köşede
"ayrıcalıklıdır kalanlar ve o enfes şarkılar"

www.karmaturk.com dan dinleyebilirsiniz....