PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Projesi, Türkülerimizi Ingilizce Seslendirmek!

szr67
14-10-07, 12:55
İngilizce şarkı söyleyen meslektaşlarını ağır bir dille eleştiren Kıraç, İngilizce albümü için kolları sıvadı!

''Ben Türkçe'nin gücüne inanıyorum. Ben Türküm, Türkçe konuşuyorum. Öyleyse niye İngilizce albüm yapayım? Herkes kendi dilinde konuşmalı." diyen ünlü rockçının, İngilizce şarkılardan oluşan bir proje için hazırlık yaptığı ortaya çıktı.

Bu konu için, "Evet. İngilizce şarkılardan oluşan bir proje yapacağım. Fakat farklı bir proje olacak. 'Eşeği saldım çayıra' şarkısını yapacaksan İngilizce yapacaksın" diyen Kıraç'ın, türkülerimizi farklı bir dil ile dünyaya tanıtacağı düşünülüyor.

Ayrıca geçtiğimiz zamanlarda "Türkçe hazırlanan bir kasetle yurtdışına açılmak daha kolay bence. Yani İngilizce'den daha kolay. Ricky Martin'i düşünün. Dünya starıydı. İlk çıkış parçası yanlış hatırlamıyorsam İspanyolca'ydı. Daha sonra İngilizce albüm yaptı ve şu an düşüşe geçti" diyen Kıraç'ın bu demecine göre, türkülerimizi ana dili olan Türkçe ile seslendirmesi gerekmiyor mu?

Kıraç'ın hedefi haline gelen Mustafa Sandal, Tarkan ve İngilizce şarkı seslendiren birçok ünlümüz, bakalım bu duruma ne diyecek?

**MegaStarkan**
14-10-07, 13:00
tskler haber icin ama kaynak gezentilki sanirim. onuda eklemeyi unutmayalim ;)
eh ne ögrendik büyük konusmamak gerekmis :P
sevmiyorum ztn kiraci. ne yaparsa yapsin tarkana karismasinda....

arjen22-tarkan
14-10-07, 13:28
Kıraç'ı Çok Sewerim ... İyi Bi Müzisyendir Tarkan Hakkındaki Açıklamalarını da Talihsiz olarak deerlendiriyorum...haber için teşekkürler !

gence
14-10-07, 14:41
öyle bişey dememiştir ya.öyle atıp tutup da arkasından özümüz olan türküleri ingilizce ye çevirmek.....

devilscream
14-10-07, 15:33
mustafa sandal daha önce ingilizce şarkı söyledi
daha sonra tarkanı eleştirmek amacıyla;"ingilizce şarkı söylemek yalakalıktır" dedi.
şimdi de kıraç yapmış olduğu hatanın resmen üstüne yürüyor
kıraçın aslında iyi bir sesi var
bence böyle büyük konuşup polemikler yaratmak yerine sadece sanatıyla ilgilensin
haber için teşekkürler

Delikız
14-10-07, 20:24
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu git işine kardeşim ya Allah Allah.
Sertab'ın projesini araklama boşuna iş yapmaz. İyi bir müzisyen olabilirsin ama iyi bir insan ve iyi bir şarkıcı asla değilsin. Senin o aksanınla ne İngilizce olur ne başka bir dil.

mcggs
14-10-07, 21:25
Kıraçı taktir ederim ve dinlerim..Ayrıca bu sözlerinin tarkan için olduğunu zannetmiyorum..Zaten kendi düşüncesidir hiç art niyetli bir şey diyemem..

Delikız
15-10-07, 02:40
Tarkan' a küfür etmişti hatırlatırım;)
Bu adam n e söylerse ben altında art niyet ararım ama sevenlere saygım sonsuz.

gokhantevetoglu
15-10-07, 04:18
yapsın bakalım o da yapsın ama unutmadık o soledıklerını tarkan a karsı...tukurdugunu yalıcak azcık galıba:):)

bzesma
15-10-07, 19:46
ben o adamı ne severım nede dınlerım tarkana laf atsın ben kayleye bıle almam

gence
15-10-07, 19:56
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu git işine kardeşim ya Allah Allah.
Sertab'ın projesini araklama boşuna iş yapmaz. İyi bir müzisyen olabilirsin ama iyi bir insan ve iyi bir şarkıcı asla değilsin. Senin o aksanınla ne İngilizce olur ne başka bir dil.
evet sertabın böyle bir projesi var.onu duymuştum

airjunior17
16-10-07, 01:55
İnsan herşeyden önce ne yaptığının bilincinde olmalı.Tarkan'a laf etti, şimdi kendi yapıyor.İşi gücü polemik yaratmak.Ne zaman akıllanacaklar acaba

ozgee
20-10-07, 01:41
sertabın bir röportajında okumustum böyle bir calısması var ki sertab erenerden sonra kıracınkinin pek tutacagını sanmıyorum da hicmi uymaz ya bir insanın dedigi yaptıgına bu kadarda olmazki amacının polemik yaratmak oldugunu bu kadar acık belirtme yaaw