PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayşe-Hıncal Sabah

Nzl
26-04-06, 12:49
Bu Haber 16 Nisan tarihli Ben yeni farkettim...Eğer daha önce konu edildiyse hemen yok edebilirsiniz

Ertegün istese ben bile star olurdum!

Tarkan'ın on yıldır beklenen İngilizce albümü nihayet çıktı. Adı da 'Come Closer'. İçinde on beş şarkı var. Zevkler ve renkler tartışılmaz, ben şarkıları da Tarkan'ın yeni imajını da çok beğendim. Kendisini yerlere göklere koyamıyorum yani. Peki ya Hıncal Uluç?

* AYŞE: Geçen hafta ilk iş Tarkan'ın albümünü aldım, bayıldım, bayıldım.. HINCAL: Ben de bayıldım, baygınlık geçirdim.

* Nesine baygınlık geçirdiniz Allah aşkına? Müziği sevmedim, çok monoton geldi müzik. Mansur Forutan haklıymış; her şarkı birbirine benziyor.

* Belki albümün tarzı böyledir... Şarkıları birbirine benzeyen çok albüm var. Ben anlamam, bu işlerin fazla uzmanı değilim. Sadece dinleyici olarak izlenimlerimi söylüyorum. Bana katiyen hitap etmedi. Yani herhangi bir şarkıyı yeniden dinleme arzusu duymadım. Anlamadığım niye İngilizce?

HAYIRLI OLSUN

* Bu albüm yurtdışına yapıldı da ondan... O zaman yurtdışında çıksın, niye Türkiye'de çıkıyor? Eğer İngilizce yaptıysa bunun sunumunun da yurtdışında olması lazım.

* Yanılmıyorsam albüm yurtdışında da çıktı ve İtalya hariç tüm Avrupa'da tanıtımları başladı? Vatana millete hayırlı olsun o zaman. Belki de bana hitap etmeyişi isabettir.

* Siz Tarkan'dan nasıl bir albüm beklerdiniz? Benim Tarkan'ın sevdiğim alkışladığım bir yığın şarkısı var ama bu katiyen bana hitap etmedi. Zaten benim için yapmamış, yabancılar için yapmış o zaman onların kararı önemli, benimki değil. Tarkan bu albümü 10 senedir yapmaya uğraştığına göre araştırmıştır. Dünyayı da gezen gören bir sanatçı. Demek ki, biliyor milletin ne istediğini; ona göre yapmış.

* Bence Tarkan'ın İngilizce albüm meselesi o kadar uzadı ki, herkes büyük beklentiler içine girdi. Tarkan'nın bir albümde Grammy'lere koşacağını falan zannettiler. Halbuki güzel bir albüm yapmış. Grammy'lik bir albüm olmasına da hiç gerek yok hani... Niye olmasın? Tarkan Türkiye'nin süperstarıysa ve bu albümü yapmak için on yıldır uğraşıyorsa, albümün çok iddialı olması lazım.

OYALADILAR...

* Popçularımız müziklerini dünyaya duyurmak istiyor ama bu hiç de kolay değil. Çok çalışıyorlar fakat istenen sonuç alınamıyor... Bunun yapılamayışının baş sorumlusu Ahmet Ertegün. Dünya müziğinin çatısında bir adam, dünyanın en iyi aranjörlerinden Arif Mardin yanında. Yıllar yılı Amerika'nın televizyonuna ve radyosuna hükmettiler. Oradaki o güç istediği herkesi star yapabilirdi ama Ertegün bir tek Türk sanatçısının elinden tutmadı.

* Onlara sorsak belki de istediğimiz kriterlerde birini bulamadık diyebilirler. Gerçi Tarkan'ı destekliyorlardı... Hayır efendim ona da inanmıyorum, Tarkan'ı oyaladılar. Bunca yıl Türkiye'de elinden tutacak bir tane sanatçı olmadığını iddia ederlerse de bu çok ayıp bir iddia olur.

* Aklınızda elinden tutulsaydı yurtdışında çok başarılı olurdu dediğiniz bir isim var mı? Herkes olurdu, herkes.Amerika çeşmede akan çeşme suyunu şişeleyip, şişe suyu diye satmış bir ülke. Amerika'da reklamın gücüyle yapılamayacak şey yok. Türkiye'de sesi benden daha kötü bir adam yok. Beni dünya starı yapabilirlerdi ses sanatçısı olarak. Amerika'daki reklam gücü bu! O zaman bana biri anlatsın bakalım; Nükhet'in, Sezen'in, Ajda'nın nesi eksikti!
AYŞE& HINCAL

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/04/16/gny/gny102-20060416-200.html
(http://arsiv.sabah.com.tr/2006/04/16/gny/gny102-20060416-200.html)