PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Islam Dünyasinin Tarkan'i

sally
18-09-07, 01:42
Farklı Dillerde Söylediği İlahilerle Dünyada Milyonlarca Hayranı Olan Sami Yusuf İstanbul'u Salladı
Türkçe, Arapça ve İngilizce ilahilerini seslendiren Yusuf, trafiğe takıldığı için bir saat gecikmeyle sahneye çıktı. 'Selamün Aleyküm' ve 'Hoşgeldiniz' diyerek hayranlarını selamlayan müzisyen, 'İstanbul'da olmaktan mutluluk duyuyorum. Müslümanların tek bir millet olduğuna inanıyorum' dedi.

1200 güvenlik elemanının görev yaptığı konser, Yusuf'un en sevilen parçası 'Hasbi Rabbi'le başladı. Zaman zaman izdihamın yaşandığı konserde seyircilerin bazıları kafalarına 'Sami Yusuf' yazan bantlar taktı. Sanatçının, Türk bayrağını öperek başına koyması izleyenlerden büyük alkış aldı. Yusuf, İstanbul'daki ilk konserinde 50 bin kişiye ulaşarak, 2 yıl önce 30 bin kişilik İnönü Stadyumu'nda konser veren Tarkan'ı da geçmiş oldu.

Kaynak:www.haberler.com

M-Yildiz
18-09-07, 11:04
Tarkani gecmek ne kadar kolaymis yaa..Allahallah:s

alper...
18-09-07, 13:09
tarkan ortada yok ama her gün en az bi haberde tarkanın ismi var..
megastarlık böle bişe heralde..:18:

HakanÇelik
18-09-07, 13:15
Konser bedava olursa 100 bin kişi de gelir.
Önemli olan biletli konserlerde stadyum doldurmak...

tara
18-09-07, 14:46
Konser bedava olursa 100 bin kişi de gelir.
Önemli olan biletli konserlerde stadyum doldurmak...
tamamen dogru soyliyorsun
bende katiliyorum

devilscream
18-09-07, 17:06
alın işte yeni bir şey söylendi ve kıyaslanılan kişi yine tarkan
artık bu adamla başkalarını kıyaslamak ne kolay oldu
tarkan farklı,sami yusuf farklı...
ikisinin yaptığı müziğin birbirleriyle alakası bile yok
yeni bir şarkıcı çıkıyor...türkiyenin yeni tarkanı deniliyor.
geçin artık böyle boş işleri.yapın haberinizi ama kıyaslamaktan vazgeçin
haber için teşekkürler;)

abuzittin
18-09-07, 20:48
ülkemizde arap kültürü çok yaygın,bir de bedava olunca

**MegaStarkan**
18-09-07, 21:05
türkiye islam dünyasi olmuyormu? eh ozm ne alaka bu haber? ztn ozm islam dünyasinin stari var....

stranger
18-09-07, 21:11
translation pleeeeeeeeeeeeeez :8:
thanx in advance :22:

scorpioness
18-09-07, 21:42
türkiye islam dünyasi olmuyormu? eh ozm ne alaka bu haber? ztn ozm islam dünyasinin stari var....

bravo Budur özetle bravo

mcggs
18-09-07, 22:20
ya neden her şarkıcı tarkanla kıyaslanıyor?tarkan tüm dünyanın megastarı..
sami yusuf islam ülkelerinin bir şarkıcısı diyelim..

ozgee
19-09-07, 00:18
cok cok sacma kulvarları tamamen farklı iki kişi nasıl olurda kıyaslanabilirki...

eskalen
19-09-07, 00:55
Bu iki sanatciyi biz degil medya karsilastiriyor......Hersey'i haber yaratmak icin magazin tvleri, medya kuruluslari yapiyor ! Yazik boyle karsilastirmalar cok yanlis hemde tam bi cehalet!

gokhantevetoglu
19-09-07, 03:44
hosgelmıs sefa gelmıs neguzel ıste 50bın kısı dınlemıs neden hemen tarkanla karsılastırıyorlar anlamıyorum alalallala tarkanda beles verse 5obın degıl 500 bın kısı gelır oraya buna emınım.

abuzittin
19-09-07, 09:48

Türkiye Cumhuriyetinin Resmi dini yoktur
tarkan türkiyede islam dünyası starı olamaz çünkü,başka dine mensup insanlarda yaşıyor türkiyede

scorpioness
19-09-07, 13:47
Türkiye Cumhuriyetinin Resmi dini yoktur
tarkan türkiyede islam dünyası starı olamaz çünkü,başka dine mensup insanlarda yaşıyor türkiyede
İçinde bulunduğumuz ayın önemi ne şuan da? bu ay bitince bayram kutlanmayacak mı bu ülke de yada beraat kandili miraç kandili regaip kandili bunlar islam ülkelerine ait özel zamanlar ve Türkiye de bunlar kutlanır en basitinden daha birçok örnek verebilirim ama konu dağılsın istemiyorum evet farklı dinlerden insanlar burada yaşıyor olabilir o yüzden mozaik bir ülke olmanın yeri geldiginde faydası yeri geldiginde zararını görüyoruz ama bu demek değildir ki Türkiye İslam ülkesi değildir senin profilde İsrail Bayragı görüyorum sanırım oraya sempatin var çünkü ipden burda yaşadığın belli o yüzden bunları sana öğretecek değilim zaten bilmen lazımdı dediğim gibi konu dağılmasın iyi günler :4:

**MegaStarkan**
19-09-07, 14:21
The headline is "Islamic world's Tarkan"
It's about Sami Yusuf (http://en.wikipedia.org/wiki/Sami_Yusuf) who had a concert in Istanbul. There were about 50 thousand people and the Turkish media now compares his success with Tarkan's. According to this news in Tarkan's concert 2 years back there were 30 thousand people. That's it ;)

Some Argumentations of the members:
1.Sami Yusuf's concert was free. (hakancelik, tara, gökhantevetoglu)
2.Turkey belongs also to the Islamic world. So why do they call Sami Yusuf as Islamic worlds Tarkan? There is already a Tarkan in the "Islam world"! (**MegaStarkan**-scorpioness agrees with me. abuzittin doesn't agree with me :P )
3.They don't have to compare these both 'cause they have a different music style. (ozge, eskalen,....)
etc.

szr67
19-09-07, 15:12
bune biçim başlık islam dünyasının tarkanı diye biz neyiz.dinsizmiyiz. çok ayıp o kimki ben onu ilk defa duyuyorum.lütfen bırakın şu saçma işleri lütfen tarkanı bi benzetmediğiniz siyasetçiler kaldı.ayıp herkes birdir hürdür.tektir

~Ashk~
19-09-07, 16:58

lol
me 2!
:41:

abuzittin
19-09-07, 18:46
ben müslüman olmadığım için öyle tarkanı islam dünyasının starı olarak görmek istemiyorum,zaten o kadar önemli bir konu değil

stranger
19-09-07, 21:03
KENAN :1:
i agree with opinion 2 , 3

thanx you're an angel ^^

leyla
20-09-07, 14:26
arkadaslar sami yusufun bu konserindeki bileti kac paradir?
cunku biliyorum tarkanin bilitleri cok pahali oluyor

~Ashk~
20-09-07, 14:43
thanx 4 the translation!
i didn't know u guys knew about Sami Yusuf!
i listen to him too...
but i agree there music is worlds apart ..
i guess Sami is the Islamic Worlds Tarkan because his music reflects his religion...
whereas Tarkan doesn't have any references to this..
(is Tarkan even Muslim???)
but then again as u said there genres are completly different.

devilscream
20-09-07, 15:24
arkadaslar sami yusufun bu konserindeki bileti kac paradir?
cunku biliyorum tarkanin bilitleri cok pahali oluyor
sanırım konser ücretsizdi:)

leyla
20-09-07, 15:30
sanırım konser ücretsizdi:)
ya oyle mi gercekten?
peki neden diyorlar sami yusuf tarkani gecti
tarkanin konseri ucretsiz olursaydi 1milyon kiside gelirdi

stranger
21-09-07, 03:13
(is Tarkan even Muslim???)

yes he is ... :18:

**MegaStarkan**
21-09-07, 03:43
i guess Sami is the Islamic Worlds Tarkan because his music reflects his religion...
This could be a reason but they didn't mention that. They only compare their success not their music.
Reporters should give a reason for their headline or formulate it toughtfully. Otherwise it would cause misunderstandings....

~Ashk~
21-09-07, 21:33
yes he is ... :18:

lol
really!???
or do u just assume that cos he is from Turkey!
i mean its good if he is. (i'm one myself.)
but i dunno , he doesn't come across as having a religion to me...

This could be a reason but they didn't mention that. They only compare their success not their music.
Reporters should give a reason for their headline or formulate it toughtfully. Otherwise it would cause misunderstandings....

oh i see...
thanx 4 the info again!
wow i learn new things here.

**MegaStarkan**
21-09-07, 21:47
lol
really!???
Yes, he is Muslim. Well, according to a news Tarkan and Bilge even want to visit Mecca. That's new. Usually Tarkan is passiv with issues about religion and politics. Maybe it's just a rumour....

http://img233.imageshack.us/img233/6817/4121793fo2.jpg

stranger
21-09-07, 21:51
lol
really!???

he is really muslim .. yeah i'm sure ASHK :20:
(I'M MUSLIM TOO)

berrin
21-09-07, 21:56
tam da karsılastırılacak ınsanlar yanı..laf olsun torba dolsun mantıgı....

stranger
22-09-07, 03:44
Tarkan and Bilge even want to visit Mecca. That's new.

:9: yeah that's totally new ...
WOOPS !!