PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan-Mustafa Sandal Ingilizce sarki tartismasi!!

eskalen
15-09-07, 17:21
Arkadaslar bilmem izlediniz mi 'Canli Canli' da vermislerdi gecen hafta Mustafa Sandal ile Takan hakkinda bir haber, ingilizce sarki yorumu hakkinda......O haberi sunmak istedim izleyenler izlemisdir izlemeyenler icin koydum linki....Izleyin....

Tiklayin;

http://www.youtube.com/watch?v=SNmo4_I-eyQ

eskalen
15-09-07, 17:23
Gercekten dikkat edin Mustafa Sandal Tarkan ismini duyunca donup kaliyor......Korkudan olsa gerek cok tuhaf :)

szr67
15-09-07, 17:39
evet ben izlemiştim geçen hafta söylemeyi unuttum.çok komik yaw zaten musty nin dedesi lafı ii oturttu.türkü bilmeyen türkü bilmez diye:28:

mcggs
15-09-07, 19:13
en iyisini tarkan söylemiş
"vız geliyor tırs gidiyor..kaale almıyorum"..bu ingilizce şarkı söyleme konusu çok uzadı..mustafa sandal öyle diyor da acaba "oh my life" ne?
bu şarkıyla dünyaya yalakalık yapmadı mı mustafa sandal..
mustafa sandal kaale alınacak sanatçı değilki.. :16:
ama şurada mustafaya hak veriyoum "güzel güzel" demiş tarkanın ingilizcesine..elbette güzel :20:

M3RTXx
15-09-07, 19:29
mustafa sandaldan varya bu saatten sonra ne köy olur nede kasaba hani onunda yaza damgasını vuracakdı albümü tarkana rakip olcakdı hiçbiyerde duymuyorum albümündeki sarkılarını :18:

tarkan gibisi gelmez yw bu ülkeye hala yok ingilizcesi kötüymüş bilmemneymiş offf ne geri kafalı insanlar :13:

CA5hAJ6BMXE

Bu video biraz olsun gösterio kimin ingilizcesinin daha ii olduunu :18:
Üstelik Ingilizce albümüyle neler yapmak istediini anlatio bu videoda (http://www.youtube.com/watch?v=_RxUMA1WugU), yani simdi yalakalik filan demesi cok gülünc...:19:

gence
15-09-07, 20:10
dedesi de vermiş aslında cevabı.tarkan uzun ince bi yoldayım ı söyleyince o da neşet ertaştan neredesin sen i söyledi bi konserinde.bari neşet gibi bi ustadan söylemeseydin be musti.türkü bukadar mı kötü okunur yahhu.aksan konusunda yorum yapamıycam onu bi amerikalı yapsın.

ozgee
15-09-07, 20:20
evet ya tarkanın aksanı sorulunca bir anlık hafıza kaybı yasıyor musti:9: neden acaba???ya bide ingilizce sarkısı olan birinin böyle konusması tuhaf...

Ingilizce konusmakla ingilizce sarki söylemek farkli, üstelik burda studyo kayitlarindan bahsediyoruz. Tabiki aksani güzel yakalayana kadar söylemislerdir tekrar tekrar.. ama böyle birden bi soru yanitlarken veya beklenmedik bir roportaj verirken gercek aksan ortaya cikiyo. Size telaffuzuyla bi cumle versek ezberleseniz sizinde aksaniniz guzel olur, ama ingilizce hocaniz hayatinizi anlatin bakiim dediinde ne ingilizce kalir nede ses seda:18:

gence
16-09-07, 01:10
Ingilizce konusmakla ingilizce sarki söylemek farkli, üstelik burda studyo kayitlarindan bahsediyoruz. Tabiki aksani güzel yakalayana kadar söylemislerdir tekrar tekrar.. ama böyle birden bi soru yanitlarken veya beklenmedik bir roportaj verirken gercek aksan ortaya cikiyo. Size telaffuzuyla bi cumle versek ezberleseniz sizinde aksaniniz guzel olur, ama ingilizce hocaniz hayatinizi anlatin bakiim dediinde ne ingilizce kalir nede ses seda:18:
doğru söylüyosun.ingilizce şarkı söylemekle konuşmak çok farklı ya.ufak tefek eksiklerini bi mustafa sandal anlayamaz hearlde.bi amerikalı ya sormak lazım.ben hocamıza sordum touch şarkısında skin sözcüğünü onlar gibi söyleyemediğini söylemişti bana mesela ama ben hala bi fark sezemiyorum bile.ve tarkan ın aksanını çok beğenmişti

busrab
16-09-07, 04:02
ya nedir abicm bu yaa başka bişi bulammş sıra ing konuşmasına weya ing şarkı sölemesine mi gelmiş tarkann..bu kadra da olmz yani..:13: ama o donup kalmasına az gülmedim..:28: bence musti artk bıraksn tarkanla uğraşmayı kendi komk duruma düşüo...en azından şu anki sıfatnn altına düşmesn bari...:19:

RaSKaS
16-09-07, 15:53
geçmişinde ingilizce şarkı söyleyip şimdi ingilizce şarkı söyleyenlere laf atmak ilk başta kendine saygısızlıktır.kendine saygısı olmayanın söz söylemeye hakkı yoktur!Eğerki söz söylerse işte bu yalakalıktır! :16:

scorpioness
16-09-07, 16:12
Tartışma birkaç kişiyle yapılır bu konuşan şahıs kendi başına atıp tutmuş o yüzden buna tartışma denmez kimse de cevap vermiyor zaten günlerdir ona demek mi neymiş bu konunun başlığı hariçten gazel olmalıymış :)

eskalen
16-09-07, 18:40
Evet doğru tartışma değil ama medya'nın büyütmesi ifşalı göstermesi......Ama biz ne yapabiliriz, haberin başlığı böyle verilmiş medyaya kanallara?

arjen22-tarkan
16-09-07, 20:40
Mustafa Sandal Ne Geveliyor Acaba Bi Zamanlar Kendisi de İngilizce Okudu Ne Geveliyor !!!

stranger
16-09-07, 20:43
thanx for posting this ...
what i think that i've understood is that both TARKAN and MUSTAFA have different style , and different approach to the world of music ..
i don't know if there's a history between the two but i hope that they're not fighting ..

**MegaStarkan**
16-09-07, 20:58
iyide haberi yine carpitmislar. tarkan o sözleri mustafa sandala yöneltmediki. genel olarak öyle konusdu. sanki mustiyi kaale aliyormus gibi bide haber yapiyorlar bu görüntüle. cok umrundaydi tarkanin sanki.
video hakkinda yorum yapanlardan en cok buna güldüm :D

12 aksanda ingilizce konusabiliyormus, ufak atta civcivler tutsun be, yaa aksan hocalari bile o dedigini yapamiyor sen supermen misin musti:))

thanx for posting this ...
what i think that i've understood is that both TARKAN and MUSTAFA have different style , and different approach to the world of music ..
i don't know if there's a history between the two but i hope that they're not fighting ..
There isn't really a fighting 'cause Tarkan doesn't take such things seriously ;) Mustafa Sandal predicates that singing in English is somehow sucking up to the foreign audience. So he makes some allusions. But he doesn't consider that he has also songs in English :D
It's just ridiculous ;)

stranger
16-09-07, 21:25
uhuh!! :28:
why on earth TARKAN has to live with this bullshit ?!!

HND
16-09-07, 22:04
üzgünüm ama acaba alzheimer belirtileri mi var mustafa da :11:

asd1234
05-11-07, 23:14
Ya tartışmaya dahi gerek yok,azıcık kulağı olan bir insan Tarkan ve Mustafa Sandan arasındaki farkı çook rahat anlar(Sağır sultan bile anladı ya,neyse..)..İlk videonun en başında önce M.Sandal'ın sonra Tarkan'ın şarkılarını koymuşlar..Allah aşkına,kulak var göz var..videonun 20 snlik girişinden bile Tarkan'ın şarkısı, o söyleyiş tarzı,o dansları insanın anında ilgisini çekiyor.Mustafa Sandal için aynısını söyleyebilir miyiz peki?Hayır..Evet diyenlerin videoyu 2 kere daha izlemelerini,olmadı kulak-göz doktoruna gitmelerini tavsiye ediyorum bu arada(çünkü sadece sahnede yürüyüp Ooooo may laaayyf diye bağırmakta kendisi)..M.Sandal'ın hangi şarkısında insana "İşte budur!" dedirten nağmeler duyduk biz?1 tane örnek gösterin yahu,sadece 1 tane..Onu da hesaba almazsak eğer(ki yuh dedirtecek bir olay bu),Mustafa Sandal'ın isyankardan başka tutan bir şarkısını gösteremezsiniz mesela..(Şarkının tutmasından kastım patlaması..)Ama eğer Tarkan için yaparsak aynı değerlendirmeyi,Vazgeçemem'den başlayan,Kış güneşi,unutmamalı,ölürüm sana,ikimizin yerine,inci tanem,kuzu kuzu,dudu... diye devam eden bir liste çıkar karşımıza..(İngilizce şarkı meselesine hiç girmiyorum,çünkü M.Sandal sadece tükürdüğünü yalamış,bir de karşısındakine hakaret eden bir pozisyona düşmekten öteye geçemiyor..)

Ya hepsini bırakın bir kenara,Tarkan'da ses var!Bir insan hem türkünün,hem Türk sanat müziğinin,hem pop müziğin hakkından nasıl gelebilir?Tarkan geliyor işte(Maşallah bu arada :))..Farkı da bu zaten,en berbat şarkıyı bir kere mırıldansa o şarkı hit oluyor..Ve hala bunu anlamamış ya da anlamak istemeyenlerle dolu bir müzik piyasası var..Gerçi adamlar ne yapsın,iyi birine sataşacaklar ki gündemde kalsınlar..Tarkan da ilk hedefleri tabii..Megastarımız yine megastarlığını göstermiş bu mustafa sandal olayında da,vız gelir tırıs gider.aynen öyle..

Sözün kısası Tarkan kiiiimm,Mustafa Sandal kim...Bin kere düşünüp bir kere konuşmak lazım...

ozinga
06-11-07, 01:05
Ya tartışmaya dahi gerek yok,azıcık kulağı olan bir insan Tarkan ve Mustafa Sandan arasındaki farkı çook rahat anlar(Sağır sultan bile anladı ya,neyse..)..İlk videonun en başında önce M.Sandal'ın sonra Tarkan'ın şarkılarını koymuşlar..Allah aşkına,kulak var göz var..videonun 20 snlik girişinden bile Tarkan'ın şarkısı, o söyleyiş tarzı,o dansları insanın anında ilgisini çekiyor.Mustafa Sandal için aynısını söyleyebilir miyiz peki?Hayır..Evet diyenlerin videoyu 2 kere daha izlemelerini,olmadı kulak-göz doktoruna gitmelerini tavsiye ediyorum bu arada(çünkü sadece sahnede yürüyüp Ooooo may laaayyf diye bağırmakta kendisi)..M.Sandal'ın hangi şarkısında insana "İşte budur!" dedirten nağmeler duyduk biz?1 tane örnek gösterin yahu,sadece 1 tane..Onu da hesaba almazsak eğer(ki yuh dedirtecek bir olay bu),Mustafa Sandal'ın isyankardan başka tutan bir şarkısını gösteremezsiniz mesela..(Şarkının tutmasından kastım patlaması..)Ama eğer Tarkan için yaparsak aynı değerlendirmeyi,Vazgeçemem'den başlayan,Kış güneşi,unutmamalı,ölürüm sana,ikimizin yerine,inci tanem,kuzu kuzu,dudu... diye devam eden bir liste çıkar karşımıza..(İngilizce şarkı meselesine hiç girmiyorum,çünkü M.Sandal sadece tükürdüğünü yalamış,bir de karşısındakine hakaret eden bir pozisyona düşmekten öteye geçemiyor..)

Ya hepsini bırakın bir kenara,Tarkan'da ses var!Bir insan hem türkünün,hem Türk sanat müziğinin,hem pop müziğin hakkından nasıl gelebilir?Tarkan geliyor işte(Maşallah bu arada :))..Farkı da bu zaten,en berbat şarkıyı bir kere mırıldansa o şarkı hit oluyor..Ve hala bunu anlamamış ya da anlamak istemeyenlerle dolu bir müzik piyasası var..Gerçi adamlar ne yapsın,iyi birine sataşacaklar ki gündemde kalsınlar..Tarkan da ilk hedefleri tabii..Megastarımız yine megastarlığını göstermiş bu mustafa sandal olayında da,vız gelir tırıs gider.aynen öyle..

Sözün kısası Tarkan kiiiimm,Mustafa Sandal kim...Bin kere düşünüp bir kere konuşmak lazım...

aya benzer, araba,gidenlerden vs... sıkı hitlerdi.. inkar etmemek gerek bravo