PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "çok biliyor o"

HakanÇelik
11-08-07, 13:00
Geçen gün tv kanallarını tek tek gezerken, Nazan Öncel'in konser görüntüleri ile karşılaştım. Nazan Öncel benim çok sevdiğim ve şarkılarına hayran olduğum birisidir. Hayata bakış açısı ve duruşu örnek olacak niteliktedir. Fakat o konserde yaptığı bir açıklama beni çok üzdü. Aynen şöyle dedi. "Özcan Deniz bazıları gibi televiyonlarda 'çok biliyor o' demediği için 'Bir Dudaktan' adlı şarkımı kaptı. Burdaki koca taş tabii ki Tarkan'a atıldı. Tarkan neye dayanarak o açıklamayı yaptı bilmiyorum ama bence haksızdı. Şimdi Nazan Öncel'de en az Tarkan kadar haksız duruma düştü. Çünkü geçmiş bir meseleyi yeniden magazin basınının önüne taşımak Nazan Öncel gibi bir değere hiç yakışmıyor. Ayrıca "Bir Dudaktan" adlı şarkının başarısı da ortadadır, "Çakmak Çakmak"ın başarısı da ortadadır. Satışlar da ortadadır. Sibel Can 150 bin satmışken, Özcan Deniz 50 bin bile satmamıştır. Yani anlatmak istediğim Tarkan'ın hiç bir besteciye ihtiyacı yoktur.

Bu arada nihayet Tarkan valizini kaptığı gibi Türkiye'ye döndü. Hava alanında yine her zamanki görkemi ile ordaki Afganları sıcak bir şekilde selamladı. Açıklamalarından anlaşılıyor ki bu yaz ne albüm olacak, ne de küçük de olsa Türkiye turnesi... Her şey seneye kalmış gibi gözüküyor. Sizi bilmem ama ben seneye kadar İngilizce albüme ağırlık vermesi taraftarıyım. "Why Don't We"ye sıngle yapılarak beklenen başarı yakalanabilir. Şatafatlı bir klip çekilse, eminim ki Tarkan Dünya gündemine bir kez daha bomba gibi düşer. Ayrıca İngilizce albüme yeni şarkılar eklenerek ABD piyasasına sürülmek isteniyordu. Bu zaman diliminde bu da yapılabilir.

Zaman hızla geçiyor. Gönül istiyor ki her an Tarkan'dan yeni bir haber gelsin. Yeni bir projede megastarımız yer alsın. Biz onunla şarkılar dünyasında birleştik. Gönlümüz aynı şeyleri arzuladı. Aynı melodilerde coştuk, aynı melodilerde hüzünlendik. Şimdi geriye dönüp bakıyorum da Tarkan bana ne çok şey kazandırmış. Hayata bakışıma bile onun doğruları yön vermiş. İnsanlardan alamadığım sevgiyi, insanlara vermeye çalışmışım. Çoğu zaman da tökezleyerek başarısız olmuşum. Bu başarısızlıktan gocunmuyorum da. Bu günlerde dilimde "param kalmadı, işim gücüm yok, sevgilim yok,yok, yok, yok...." şarkısı var. Umarım gönlümün melodi bankası ümit dolu şarkılarla yakın zamanda bizlerde buluşur da, benim de bu depresif dönemim erken biter. :)

Hakan Çelik (11 ağustos 2007)

gence
11-08-07, 14:09
Tarkan " O çok biliyo" lafını nazan öncelin dediği söze demişti.Ahmet Ertegün hiç bi Türk şarkıcıya destek çıkmamıştır.Tarkan a da destek olmamışır gibisinden bişeydi.ben öyle hatırlıyorum.ve tarkan a da katılıyorum cidden "o çok biliyo".tamam bazı iyi şarkılar yapmış.ama hiç iyi bi şarkıcı değil nazan öncel bence.o da tarkan sayesinde popularitesini arttırmıştır.

devilscream
11-08-07, 15:39
ingilizce albümle ilgili fikirler güzel.aynen katılıyorum;)

arjen22-tarkan
11-08-07, 17:47
Tarkan en Azından Bir Turne Yapsaydı İyi Olurdu İçimizdeki Hasret Dinerdi Az Da Olsa .... İngilizce ve ya Türkçe Single Yapmasını İstemiyorum Çünkü Single bu Satılmazsa Tarkan Bitti Diye Haber Yaparlar zaten Bahanede Bi Medya Var ... Nazan Öncel' de Katılıyorum Ahmet Ertegün İsteseydi Tarkan Şu An Daha Başka Bi Yerrde Olurdu Tarkan Dünya Tarafından Tanınmıyo Avrupada Tanınıyo Oysa Ahmet Ertegün Daha İyi Sahip Çıksaydı daha farklı bi yerde olurdu! ... Fazıl Say'ın Dediği Gibi Ahmet Ertegün Hiç Bi Türk Şarkıcıya Sahip Çıkmadı ... Çıksaydıı Bu Durumda Olmazdık Bi Albüm Yaptı Tarkan'a Duyan Olmadı Türkiyede Ama Nedense Tarkan Hayranı Olan Olmayan Herkes Tarkandan Albüm Bekliyor...Ben Nazan Öncele Katılıyorum Bu Konuda!

EsiN_maöl
11-08-07, 19:30
Nazan Öncel & Tarkan hakikaten cok ii bi ikili olmustu ama Nazan Öncel Tarkan'la görüşmeyi kestikten sonra Tarkan'a hep laf attıgını gördüm.. bi anlamı yok bu konuşmalarının.. Özcan Deniz'le istediği kadar Şarkı sölesin ona sarkı versin düet yapsın ama unutmasın Tarkan'la yaptığı sarkılar kadar cok ii olmaz.. yani bi yanaktan bi gıdıktan deyince bütün cinlerim tepeme cıkıo cok mükemmel biseyler cıksa ortaya tamam konusuo dicem de yani neyse :(((
Ahmet Ertegün Cok basarılı bi insandı rahmetli nur içinde yatsın Tarkan'ın albümlerinin Güney Amerika'da cok dinlenmesi Ahmet Ertegun'un yaptığı İYİ reklamlar sayesinde oldu popüler kültürü cok ii bilirdi. Ahmet Ertegün Amerika'da da en cok Ödül alan yapımcılardan biriydi..yani bu tür insanları eleştirirken biraz daha dikkatli olsalar daha ii olur.. neyi kanıtlamaya calısırlar anlamıorm :13:

sinemtevetoglu
31-08-07, 17:06
kendisine yardımcı olan ve yanında olan bir insanı ezdirmek istemedi çok doğal.insanlar bilmedikleri konularda yorum yapmaya kalkarlarsa cevabını alıp otururlar!

ozgee
02-09-07, 02:07
ahh ahhhh o gönül neler istemiyoki tarkandan(su albüm gelsede sıra tsm ye gelse)...
tarkan kendisiyle düet yaparken tarkandan iyisi yoktu sonra noldu...aslında cokta severim nazan öncelin sarkılarını sesini halada dinliyorum gerci ama tarkanla yollarını ayırdıktan sonra gördümki kişilik olarak umdugum gibi biri degilmiş hayal kırıklıgına ugradım nazan öncelden hiç beklemedigim sözler bunlar...
yazın harika olmus ellerine saglık:20: