PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 yazı kime yaradı, kime yaramadı?..

**MegaStarkan**
30-07-07, 12:46
Önce pop müzik dünyası....
http://www.ucankus.com/img/imgyeni/sanatci_enler.gif
Bengü, dans yarışmasıyla kendini topluma çok iyi tanıttı, kendini beğendirdi ve ardından albümü de gelince, bir anda yaza imzasını attı, her yerde o çalındı.

Hande Yener... Yeni tarzı çok tartışıldı, çoğu kişi tarafından beğenilmedi. Ama o zoru başardı ve hiç taviz vermeyerek, yeni şeklini kabul ettirdi. Çünkü dinlendikçe beğenildi. (Ama yine de iddia ediyoruz ki, Hande Yener, albümüne klasik tarzından tek bir şarkı koysa, herkese uzak ara yapmış olacaktı)

Ve bir çöken... Mustafa Sandal... Yeni albümü tam bir fiyasko oldu. Çıkış şarkısı hiç tutmadı. Daha önce şarkıları gece kulüplerinde ortalığı yıkan Musti için bu yaz “tam bir sessizlik hakimdi”... Seyhan müziğin müthiş uğraşısına rağmen (Bu arada Bülent Seyhan bu albümden çok zarar etmiş... Ki Bülent Seyhan bu işi çok iyi bilen bir yapımcı olmasına rağmen Mustafa Sandal’da tıkanıp kalmış!..) Musti, bırakın Tarkan’la yarışmayı, bir zamanlar dalga geçtiği Kutsi’nin artık çok gerisinde...Kutsi, slowlarıyla yaza damgasını vururken, konser üstüne konser verdi.Musti ise albüm çıkarmış olmasına karşın ilk kez bu sezon Bodrum’da hep “tatil” yapmak zorunda kaldı!.. Sadece Emina’yla gündeme geldi!..

Tarkan demişken... Tarkan da bu yaz ortada yoktu. Belki Musti durumuna düşmek yerine, Kutsi ve Serdar Ortaç’la yarışmak yerine uzakta durmayı tercih etti. Tabi bu da bir strateji...

Serdar Ortaç’sa, Bengü’yle yaptığı düetle yine zirvede kalmayı başardı.

Demet Akalın’ı ise “tek şarkı”, “Tatil” kurtaramadı. Geçen albümünden sonra konser üstüne konser veren Demet stop etti. Singıl çıkaracağına, daha eskimemiş albümünden şarkılarına klip çekmiş olsaydı Demet belki “gerçekten” Hande ve Bengü’yle yarışabilirdi?.. Ama olmadı.

Çift kasetli Gülşen’se büyük hayal kırıklığı yaşadı. Son duyumlara göre, Çeşme ve Bodrum’da sahneye çıkan Gülşen “rezervasyonların çok düşük” olması nedeniyle, bu haftadan itibaren “evine” çekilecekmiş. Yani hem Çeşme, hem de Bodrum’daki işine son verildiği söyleniyor Gülşen’in... Gülşen, belki de “özel hayatındaki” karmaşa yüzünden bu hale düştü, yazık oldu!.. Belki o da Nez gibi evlenip, gerçekten “evinin kadını olmayı” yeğleyecektir artık...

Daha pop’ta yazacak çok isim var ama şimdi de geçiyoruz fantezi-TSM’ye...

Ebru Gündeş, kışın çok başarılı bir albüm yapmamış ama, yine de bir şarkısını yaza taşıyabildi ve ayakta kaldı.

Sibel Can’ı ise Tarkan kurtaramadı. (Zaten Tarkan kendisini bu yaz kurtaramadı ki) Sibel Can “Lale Devri”li günleri çok arıyor. Albümü çok taze olmasına rağmen, ayın çoğunu “evde” geçiriyor, Lale Devri’ndeki gibi konser teklifleri alamıyor.

Bülent Ersoy’a gelince... Aslında çok tembellik yapıp, bir türlü yeni albümünü çıkarmıyor. Ama, Popstar’da yakaladığı ve evlenerek pekiştirdiği gündemle, bu yazın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu Bülent Ersoy... 2007 Bülent Ersoy’a yaradı!..

Genç assolist Petek Dinçöz’se, “Yolun Açık Olsun” isimli albümünde yakaladığı “yorum farkı”nı topluma iyi anlatabilince, bu yaz “konser üstüne konser” verdi. Hiç boş durmadı. Ki, esas yaz sonu slow şarkılarıyla yeniden doğacağını iddia eden Dinçöz, 2007 yazının “rekortmen konser solisti” oldu, ekstra üstüne ekstra aldı.

Hülya Avşar ise ortada yok. Bildiğimiz kadarıyla albümü bitmiş ama nedense çıkarmıyor. Bu durumu da kimse anlamıyor. Avşar kızı sadece Sadettin Saran’la ilgili haberlerle anıldı bu yaz... Hülya Avşar’a acil kaset gerek!..

Gülben Ergen’se bu yazı “anne olmanın” mutluluğuyla geçirdi. Yarıştan belki uzak kaldı ama belli ki mutluydu. Eee, hayatta her şey iş değil... Gülben Ergen gibi hırslı bir sanatçı bile, zamanı geldiğinde seçimlerini değiştiriyor demek ki!..

Kaynak: Ucankus (http://www.ucankus.com/haberic.asp?pw=35416)

devilscream
30-07-07, 13:22
gerçekten çok saçma yorumlarla haber yapıyorlar.
Tarkan gibi bir sanatçıyı diğer popçularla kıyaslıyorlar.gerçekten çok gülünç bir durum.
sibel can yorumu da çok saçma.bence tarkan'ın şarkısıyla daha önceki hallerinden daha çok gündemde ve sarkıları heryerde çalınıyo.ne zaman beach club'lara gitsem mutlaka çalıyor sibel can.ve insanlar gerçekten çok eğleniyorlar ve seviyorlar şarkıyı.
haber için teşekkürler kenan

tarkanımsı
30-07-07, 14:10
kutsi ve serdarla yarışmak istemedı ne demek ya onlar tarkanla yarışabılırmı allah askına iyice abarttılar bu olayı...
ayrıca çakmak çakmak a laf söyleyen taş olur yani bu şarkının başarısını görmemek için kör olmak ve tabi aynı zamandada sagır olmak lazım heryerde calıyo bu şarkı çok saçma bi haber bu kesinlikle ciddiye almıyorum

**MegaStarkan**
30-07-07, 14:21
peteki baya övmüsler :P o kadarda basarili degil yeni albümü.
eh övmeleri ucankus can tanriyar'in olmasindan kaynaklaniyor....
gülbende can tanriyarin iyi dostu. kim bilir övülen tüm digerlerde.
mustiye dediklerini sevdim :P
Tarkan stratejimi yapmismis. hadi ordan digerlerine acidi diye cikarmadi :D

ozgee
30-07-07, 14:52
kim kiminle yarısıyor kim kimi krtarıyor ya!ortada yarısın olması icin yarıscılarrın birbirleriyle kıyaslanabilir olması gerek ben burda böyle bişey göremiyorum yani tarkanı kimlerle kıyaslıyorlar yaaa!!!!ayrıca sibel canın en co gündeme geldigi sarkı cakmak cakmak ben önceleri bu kadar rastlamıyordum ona tvde nasıl olurda kurtaramadı gibi sacma sapan seyler yazıyorlar anlamıyorum birtürlü
:13: :13: :13: :13:

tara
30-07-07, 15:41
gercekten artik cok sacma geliyor bana su yarisma rekabet laflari.neden insanlar birbiyle yarisiyor ki her kes isini yapsin yorumu insanlara biraksin ya.ama bi tarfadan da insanlara ve yazarlara hak veriyorum tarkanin su suskunlugu cok fazla oldu artik bi an once ortaya cikip nasil bi is becerdigini gostersin artik .ne zamana kadar insanlarin onu bekleyecegini saniyor ki .biraz elini cabuk tutmali ki boyle sacma sapan sozler duymasin

gence
30-07-07, 16:01
srateji olabilir tarkanın albüm çıkarmaması ama bu serdar dan ondan bundan kaynaklanan bişey oldugunnu sanmıyorum

arjen22-tarkan
30-07-07, 17:19
diyor kiii sibel canı tarkan bile kurtaaramadı bunlara cevap wermekten artık yoruldum ben albüm satışlarına bakın diyorum başka da bi şey demiyorum ayrıca gülbeni öwmesi de dikkatlerimden kaçmadı orada övdüğü bi kişi sadece gülben ! Bi de Diyo Ki Tarkan Kendini Kurtaramadı Tarkan Daha Çıkmadı kii Sen ne bi şeyi görmeden konuşuyon sana yukardan haber mi geldii ... Sibel'in Başarısı Ortada .... 1.5 aydır albüm piyasada ama hala birinci sırada ... Sırf Senin Gibilere İnat Olsun Diye Tarkan'ın Albümünden 20 tane almadıysam O Zaman Sırf Senin Gibilere İnat Onun Her Zaman Yanında Olduğumuzu Gösterelim !

Haber İçin Teşekkürler !

fantin
30-07-07, 18:56
peteki baya övmüsler :P o kadarda basarili degil yeni albümü.
eh övmeleri ucankus can tanriyar'in olmasindan kaynaklaniyor....
gülbende can tanriyarin iyi dostu. kim bilir övülen tüm digerlerde.
mustiye dediklerini sevdim :P
Tarkan stratejimi yapmismis. hadi ordan digerlerine acidi diye cikarmadi :D

Peteki övmesi normal çünkü
uçan kuş sevgilisine ait :18: :18: :18:

TugbaEkinciFanclub
30-07-07, 19:23
O listedeki herkes kendi dalında iyiler.