PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede'ki Başarı düşmanları

shıkıdım
22-04-06, 01:30
Türkiye'de başarılı oldunuzsa yandınız demektir.

Sezen Aksu'dan Tarkan'a, Orhan Pamuk'tan Yaşar Kemal'e, Mustafa Denizli'den Fatih Terim'e kadar birçok başarılı insanın başına gelen budur. Tek başına başarılı olmak bile insanların size düşman olmasına yeterlidir.

Örnek :

'Tarkan’ı sevmiyoruz albümlerini hackliyoruz'

Tarkan’ın İngilizce albümünü piyasaya çıkmadan internette yayınlayarak, satışların 30 binlerde kalmasına neden olan hacker’ı, Haftalık dergisi buldu.

Adının Kürşat olduğunu söyleyen hacker, verdiği röportajda şunları söyledi: “Tarkan’ın son albümünü, önceki albümlerinde olduğu gibi internette, albümü çıkmadan yayınladık. Biz bütün sanatçıların albümlerini MP3 olarak yayınlamıyoruz internette. Ancak sadece Tarkan’ın albümlerini yayınlıyoruz. Çünkü onu sevmiyoruz.”

ALBÜMÜ BİR REZALET!(Beyinsiz Korsan Yorumu)

Kürşat, Megastar’ı neden sevmediklerini ise, şu sözlerle açıklıyor: “Türkiye’de bir milyon satan Yıldız Tilbe 80 bin satıyorsa, 800 bin satan Mustafa Yıldızdoğan 150 bin satıyorsa, Tarkan niye bir milyon satsın? O da 30 bin satsın! Yani biz ceza kesiyoruz. Daha doğrusu eşit adalet sağlıyoruz. Tarkan’ı sevmiyoruz çünkü ‘Şımarık’ albümünden sonra yaptığı her şey birbirinin tekrarı. İngilizce albümü tam anlamıyla rezalet.” Hacker ayrıca, albüm çıkmadan önce ele geçirdikleri şarkıları ise, sanatçıların yakın çevresinden aldıklarını itiraf etti ve ekledi: “Tarkan çalıştığı kişilere dikkat etmeli.”

Bir Başka Örnek:

Tarkan-Sezen Aksu arasında yıllardır geçenler... Tüm olaylar medyanın önünde gelişti. Aksu, ünlü olmasını sağladığı iki besteden sonra Tarkan'dan elini eteğini çekti. Bu arada bestelerin parasal hakkı adliyelik oldu. İki müzisyen de birbirini ciddi anlamda sevmedi, alışamadı... Özellikle Aksu sonraki günlerde Tarkan'a hiç yüz vermedi. Kim bilir belki de Tarkan'ın olağanüstü patlamasını, dünyaca ünlü olmasını kıskandı. Bu da doğal...

Tarkan bu durumda beste ihtiyacı için, Sezen Aksu'nun hiç sevmediği Nazan Öncel'e yanaşması da... Bu arada Nazan da Tarkan'a patlayan bir şarkı vermez mi? İşte o zaman tam ittifak doğdu. Sezen Aksu düşmanlarına da gün doğdu.

(Cansizkus sitesinde Tarkan'in aslinda dünya stari olmadigini, kendisinin Tarkan'in konseri için adam topladigini yazan AYKUT IŞIKLARIN yazısı)

Her başarılı iş eleştirilir!.. Türkiye’de maalesef bu bir gelenektir...

Tarkan’la Kibariye’nin düetine de bir “kulp” bulundu ve iki güçlü sesi bir araya getiren düetin “bant” olduğu iddia edildi... İddiaya göre Tarkan’la Kiboş beraber stüdyoya girmemiş, Tarkan’ın önceki albümündeki sesi kullanılmıştı!..

Kibariye bu iddiaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını söyledi... Kiboş, “Girdik Aslanlar gibi bir saatte şarkıyı attırdık. Yarası olan gocunur” dedi... Peki Kibariye Tarkan’la stüdyo girdiğinde hiç mi görüntü almamıştı?.. Kiboş bunu, “Ali cep telefonuyla fotoğraf çekmişti ancak telaşla resmi silmiş” diyerek açıkladı.

(Bu haberlerin kaynağı değişmez, neidüğü belirsiz haber siteleri ve tirajlari 10.000'i bulmayan gazeteler)

Örnek: cansizkus(M.S'in sitesi), Bügün Gazetesi(Aykut Işıklar, Şafak Karaman), Akşam Gazetesi ve Doğan Müzik , Erol Köse kökenli sanatçılar.

Artık, yurt dışında olduğu gibi, dünyanın hiç bir yerinde fazla albüm satılmıyor arkadaşlar.

300.000 nüfuslu Amerika'da son yıllarının altın dönemini yaşayan Mariah Carey, dünya çapında sadece 4 milyon (hem digital & hem normal) albüm satabildi.Eskiden bu sanatçıların albümünün tirajı 10 milyondan aşağı düşmezdi.

O nedenle satış rakamları kimsenin kafasını karıştırmasın.Bu haberlerin hepsi kasıtlı olarak, "Tarkan'ın Bitişi" operasyonu i çin çıkartılan, düzmece ve isterik kişilerin uydurmalarıdır.Bu konudaki son açıklamam bu, artık neye inanacağınızı siz bilirsiniz.

(Ayrıca, bir korsan sitesinde şöyle birşey gördüm. "TARKAN BUNCA YIL BİZİM PARAMIZLA BESLENEREK BU ALBÜMÜ YAPTI, KORSAN ALBÜMLE EKMEĞİNDEN OLMAZ" Bende bu çürük zihniyetlilere şöyle diyorum:
ÇALIŞTIĞINIZ İŞ YERİNDE SİZE GEÇEN AY PARA VERDİLER, ARTIK VERMELERİNE GEREK YOK, EKMEĞİNİZDEN OLMAZSINIZ

TarkanColl
22-04-06, 01:35
:36_1_11: :36_1_11: bravo bravo

Vallahi artık ben Tarkanı savunacak kelime bulamıyorum. Tek kelime söyleyim.
BAŞARILI.
Ve onun bu başarısını çekemiyolar. Çekemeyenler, sizde uğraşarak çalışarak başarılı olun. (Tabi ama haklılar. Onlarda Allah vergisi ses, kabiliyet, karizma, yetenek ve o muhteşem yürek yok.)

Nazar etme ne olur çalış senin de olur!

zynprtrk
22-04-06, 01:54
Evet Ebrucum söylediklerine bende katılıyorum....bravo :36_1_11:

Khaos
22-04-06, 03:05
TAnıdığından almış yayınlamış...Ama hacker mış...Kolaydı öyle hacker olmak....Ek yazılımları kullanarak birşeyler yapmaya çalışanlara Lamer denir...Eminim bu herif lamer dır ki ben onu lisede yapıyordum:36_1_21:

:36_1_30:

gigibuffon
22-04-06, 13:22
sizin alcağınız albumle milyonlar satcaksa satmasın zaten o album . adamlar yasadışı bi şe yaptıklarının farkında deillermi yoksa bu kadar cesur olmalarını sağlayan güvendikleri bişey mi var.röbartaj da veriolar artık ha.bu yasadışı siteleri kapatmayanlarrın sorumlusu kimse bence dava açılmalı ne farkı var sokaktaki kapkaccıdan .gerci onlarda hemen serbest bırakılıyo ama hiç olmassa kötü bişe yaptıkları herkes tarafından bilinio ama bunlar nerdeyse kendilerinin iyi bişey yaptıklarını sanıyo.

HakanÇelik
22-04-06, 14:50
tarkan'ın bitişi felan gibi bir durum olamaz...
çünkü efsaneler hiç bir zaman bitmez...

:36_1_39[1]:

duygu
22-04-06, 20:57
mükemmelsin hakan sözünnü üstüne söylenecek laf yok(ben yazıdaki başarılı insanlar bölümün de olan orrhan pamuk a katılmıorm söyliyim dedim)