PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Albüm Kaç Adet Satti?

zynprtrk
21-04-06, 20:28
CANSIZKUŞ EZBERE KONUŞMAZ, ARAŞTIRIR! HANGİ ALBÜM KAÇ ADET SATTI? TARKAN'A GAZ GEREKİYOR! DOĞUŞ, HAYAL KIRIKLIĞINA DOĞRU KOŞUYOR!.. M.F.Ö. EFSANESİ 2006'DA DA DEVAM EDİYOR! İŞTE SON GÜNLERDE PİYASAYA ÇIKAN ÜÇ İDDİALI ALBÜMÜN NET SATIŞ RAKAMLARI...
Yazın yaklaşması ile birlikte piyasaya çıkan yeni albümler müzik piyasasına hareketlilik getirmeye başladı. Birbiri ardına çıkan yeni albümlerin ardı arkası kesilmiyor. Son bir ayda çıkan en iddialı üç albüm Tarkan, M.F.Ö. ve Doğuş'tan geldi.

Son günlerin en iyi çıkışını M.F.Ö. yaptı! "AGU" adını verdikleri albümleriyle Unkapanı'na hareketlilik getiren grup, DMC'nin yüzünü güldürmüş durumda! 'Sarı Laleler', efsane gruba ilk 11 günde 60 Binlik bir tiraj sağladı.

Tarkan'ın kendi prodüksiyon firması Hitt Müzik etiketiyle piyasaya sürdüğü 'Come Closer' adlı albümü henüz beklenen patlamayı gerçekleştirememiş olsa da satış rakamı çok da kötü değil. 50 Bin adet dağıtılan CD ve kasetler için henüz yeni sipariş gelmedi. Come Closer'in net satışının ilk 14 günde 32 Bin 750 olduğu öğrenildi. Ünlü sanatçının albüm için iddialı bir klip çekerek tirajını arttırmaya çalışacağı öğrenildi.

Kulislerde gizli gizli yılın transferi diye konuşulan Doğuş'un Dokuz Sekiz Müzik'e geçmesinin, şirkete artı değer katmayacak gibi!.. Genç şarkıcının iyice arabeske kaçan şarkılarının yanı sıra İngilizce bir şarkıya da albümünde yer vermesi müzikseverlere itici gelmiş gözüküyor. Öyle ki, sıkı tanıtımlara rağmen şu ana dek beklenen patlamayı yapamayan Doğuş'un 'Bozuk' adlı albümü ilk 15 günde 17 Bin 500 adet sattı. Bu arada, DSM yetkililerinin Doğuş'tan 100 Bin tiraj bekledikleri öğrenildi. Bakalım Tarkan ve Musti'ye özenerek seslendirdiği İngilizce şarkı genç şarkıcıya tiraj getirecek mi?

Cansizkus.com, albümlerin net satış rakamlarını araştırdı. İşte satış rakamları:
M.F.Ö. "AGU" (DMC, Çıkış:10.04.2006): 11 günde "60 Bin"
TARKAN "COME CLOSER" (HİTT, Çıkış:07.04.2006): 14 günde "32 Bin 750"
DOĞUŞ "BOZUK" (DSM, Çıkış:06.04.2006): 15 günde "17 Bin 500"

Bu arada Nilüfer'in son albümünün de 100 Bin sattığı gelen bilgiler arasında. Bu yazın çıkması en çok beklenen albümleri arasında Gülben Ergen ve Serdar Ortaç da var. İki ünlü sanatçının yeni albümleri önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak. Geçtiğimiz yıl büyük çıkış yapan Hepsi grubunun albümü de Haziran ayında müzik marketlerde olacak... Anlaşılan, bu yaz da müzik dünyasında müthiş bir rekabet yaşanacak! Kazanan ve kaybedenleri hep birlikte göreceğiz.

http://www.cansizkus.com/news/hbr1702.htm

:36_1_30: :36_1_30: :36_1_30: :36_1_30:

21 Nisan 2006
(cansizkus.com)

voltranpol
21-04-06, 20:51
bu haberi ben de okudum.. kafadan atılmış besbelli.. bendeki albüm 58974 nolu bandrolu taşıyor. ikinci gün almıştım.. haberde ise 50000 adet dağıtıldığı söyleniyor...

Nzl
21-04-06, 22:57
arkadaşlar yakında gerçekler ortaya çıkacak ve bu uydurma haberlerin sahipleri nasıl bir u dönüşü yapacaklar hep birlikte görüp güleceğiz.....
Bu arada benim albümün bandrolü 000856 ilk alanlardanım anlaşılan....

:36_3_2[1]:

gigibuffon
21-04-06, 23:19
ben izmire geldiği ilk gün aldım kaset 091047 cd 089304 bu haberi yapan arkadaşı kutluyorum ama hiç işten atılma korkusu yok .işte gercekten alkışı hakeden birisi...:)

Khaos
22-04-06, 03:00
Mailime karşılık gelen cevap....Yorum yok...

Kimden: <editor@cansizkus.com>
Gönderilme Tarihi: 21 Nisan 2006 Cuma 22:36:45
Kime: Gökhan AYGÜN<gokhanaygun@hotmail.com>
Konu: Re: Gereksiz konuşuyorsunuz....

gönderen Gökhan AYGÜN <gokhanaygun@hotmail.com>:

bende ki bandrol numarası 068224 yani tarkanın albümü kesinlikle 50000 i
geçmiş oluyor...hem bu albümü ikinci gün aldım ben ...yalan dolan yazmayın
araştırın....

Cansızkus:

Oncelikle goruslerinizi bizlerle paylastiginiz icin tesekkur ederiz.
Bandrol sayısı sizin bildiğiniz şekilde hesaplanmıyor. Faturalar,
MSG'den alınan
raporlar, dağıtım firmaları..vs
068224 nolu bandrolün yapıştırıldığı albümün sizde olmasının konu ile alakalı
olduğunu düşünmediğinizden eminiz. Yani 350032 nolu bandrol yapıştırılınca o
albüm 350 bin satmış olmuyor. İnanmıyorsanız, Unkapanı'na gidip sorarsınız.
Araştırmadan haber yapmıyoruz. Merak etmeyin, biz Tarkan Bey'i sizden daha çok
seviyoruz.

Saygı ve Sevgilerimizle...

HakanÇelik
22-04-06, 14:57
albüm kaç sattı meselesi artık beni sıkmaya başladı. come closer 10 bin de satsa benim için aynı, 1 milyon da satsa benim için aynı... tabii gönül istiyor ki milyonlar satsın ve egomoz tatmin olsun.. ama mp3'ün kol gezdiği bir ülkede verilen resmi satışların ne önemi var Allah aşkına...biz biliyoruz ki albüm 10 bin satsada, mp3'ler vasıtasıyla en az 3 milyon eve giriyor...

:36_1_42:

duygu
22-04-06, 20:54
bu tartışmayı yapmaya gerek bile duymamalıyız bence eğer haber doğru olsa bile hç tanıtım yapılmadan bu satışı yapması bile çok büyük bi başarı...ama heber doğru diil.tarkanı bilen biliyor boşwerin böyle haberleri...