PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : amazon.com eleştirileri...

seracan
21-04-06, 00:39
arkadaşlar...
amazon dan albumu dinleyenlerin eleştirilerine baktım işte size örnekler elimden geldiğince çevirerek yazıcam...

ingiltereden G.L. Rose'un yorumu şöyle...

"tarkanı seneler önce tanıdım türkçe albumleriyle.. ingilizce album çıkardığını duyunca ilk başta biraz üzüldüm.. albumu alınca üzüntülerimin yerinde olduğunu anladım.. sesi çok değişik sıradan amerikan şarkıcıları gibi geliyor... çok fazla Amerikan tarzında...şıkıdımın türkçesini daha fazla severdim.. just like that i çok argo buldum yanında rakı içilcek cinsten... bana kızmayın ben tarkanı çok seviyorum ama ingilizce halini beğenmedim...Türkiyede sevmicek türk arkadaşlarım nefret ettiler...sesi Türkçe sarkılarda daha iyi.. dinlemiyenler ilk türkçe şarkıları dinleyip sonra bunu dinlerlerse farkı görücekler...onu canlıda izledim marmariste karma albumunun konserinde sesi gerçekten muhteşem...ama eminim amerika sevicek bu albumu (tam onlara göre) umarım ilerde türkçe albumlar yapar! ve unutmayın tarkanın en büyük hayranlarından biriyim ve bu album hakkındaki yorumlarıma tepki göstermeyin!"

amerikadan susan'sa...

( çok uzun yorumlar özet olarak çeviriyorum...)

bu albumu en üst sıralarda tutuyorum.. her gğn bi şarkı seçip yaklaşık 30-35 kez dinliyorum günde.. doğu ve batı sinerjisi bu kadar iyi yaratılır.. insan dinledikten sonra daha da fazlasını istiyor..just like that türk ezgilerini taşıyan amerikalıların şarkılarında aradıkları ezgiye sahip bir parça... mine daki darbuka ve tarkanın sesi insanı uzaklara götürüyor (burda eurovisionla ilgili bir kaç bişey de eklemiş) ve sonunun slow bitmesi ise sanki ilk parçadan başlayan album yolculuğunun bitmesi gibi bir şey...
bu album daha önce duyduğunuz hiç bir müziğe benzemiyor...

New Yorktan M.Santos

sanki biraz hayal kırıklığı gerçekten sesi sanki o şarkılar arasında değişmiş kaybolmuş.. herhangi bir şarkıcı haline gelmiş tekliğini kaybetmiş... tarkan hayranı olmama rağmen bu dikkatimi çekti...

daha çok yorum var ama gerçekten çok uzunlar... sizde

http://www.amazon.com/gp/product/customer-reviews/B000E6UZAK/ref=cm_cr_dp_pt/103-6685549-9183861?%5Fencoding=UTF8&n=5174&s=music

burdan geri kalana bakabilrsiniz...

:36_1_6:

TarkanColl
21-04-06, 23:24
Çeviriler için teşekkürler arkadaşım.

duygu
22-04-06, 21:15
çok saol...